dragoljub

Nemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund) - 12. deo

Recommended Posts

P.S. Nego sta rece, koju rasu drzis i kakve rezultate imas sa istom ?

"držim" nekakve džukele,liče na NO,a sigurno znam da su dve u nemačkoj policiji, dve u grčkoj policiji i jedna u obezbedjenju 

Axentije

Desava se to da su oni koji gaje NO i koji se bave radnim ili izozbenim takmicenjima sa istima sve manje i manje pisu, a pojavljuju se i pisu oni koji u bukvalnom smislu nemaju nikakve rezultate ni u jednom ni u drugom iza sebe sa NO a dele savete kao da su popili svu pamet sveta ... iste takve savete ( + pljuvanje po NO ) dele oni koji uopste nemaju NO niti imaju bilo kakvog ozbiljnijeg iskustva sa istima i isto tako pokusavaju da nam ,,objasne'' sta i kako treba sa istima ...

Drugi momenat je ljubomora ... ljubomora je mislim najgora od svega ... pljuvanje po drugima a da pri tom oni koji pljuju druge ( ili druge pse koji imaju neke rezultate iza sebe ) opet isto kao i u prvoj grupi nemaju nista iza sebe sto se tice bilo kakvih rezultata ...

I treci momenat je to da mnogi ne zele da se zna da postoje pravila koja je postavila maticna zemlja i koja moraju da se postuju, a ne da mi izmisljamo ( tj. sta mi smatramo da je bitno za rasu ) sta i kako je potreno  da se unapredi rasa kod nas, a samim tim i nas ugled u svetu ...

Moj savet za sve one koji imaju NO bi se samo malo razlikovao od tvog, a on bi glasio : volite svoje pse i neka vam budu kucni ljubimci koje volite najvise na svetu, uzivajte u njima ali nemojte pljuvati po onima koji se trude da postuju neka pravila koja je postavia maticna zemlja i trude se da naprave bilo kakve rezultate ... forum nije mesto za prepucavanje vec za razmenu misljenja a ne pljuvanje po drugima i mesto gde se tvrdi da je njegov pas najbolji ( treba biti realan ) vec za to sluze poligoni i ringovi gde se mogu odmeriti ,,snage'' i pokazati koliko ciji NO zaista vredi u kinoloskom smislu ...

Sve ovo me podseti na reci Bore corbe ,, teoretski ljubav lepo zvuci, al' je malo drukcije u praksi''

Pa Gorane ti si taj koji nema pojma a deli savete, da se razumemo.

Ozbiiljni ljudi ti se smenju ovde i govore ti u svakom postu da si laik za kinologiju... Opisao si sebe u prethodnom postu... Bravo!

Tacno pises iz svog ugla osecanja ljubomore i sl. Opusti se malo  :smile: 

Nego, jel nauci ti razliku izmedju IPO1 i kerungA?  :smile:

No hard feelings  :smile:

Axentije

Desava se to da su oni koji gaje NO i koji se bave radnim ili izozbenim takmicenjima sa istima sve manje i manje pisu, a pojavljuju se i pisu oni koji u bukvalnom smislu nemaju nikakve rezultate ni u jednom ni u drugom iza sebe sa NO a dele savete kao da su popili svu pamet sveta ... iste takve savete ( + pljuvanje po NO ) dele oni koji uopste nemaju NO niti imaju bilo kakvog ozbiljnijeg iskustva sa istima i isto tako pokusavaju da nam ,,objasne'' sta i kako treba sa istima ...

Drugi momenat je ljubomora ... 

I treci momenat je to da mnogi ne zele da se zna da postoje pravila koja je postavila maticna zemlja i koja moraju da se postuju, a ne da mi izmisljamo ( tj. sta mi smatramo da je bitno za rasu ) sta i kako je potreno  da se unapredi rasa kod nas, a samim tim i nas ugled u svetu ...

Da te dodatno edukujem,IPO je propisala Nemačka i to početkom 20.veka ISKLJUČIVO za NO i to je,veliki znalcu,SVETO PISMO za pasminu!Iako gajim drugi kolorit od opšteprihvaćenog volim da vidim lepog psa u bilo kojoj boji ili dužini dlake,ali mislim da psi moraju imati nešto u GLAVI,a ne samo u nogama.A što nemaju isključivi krivci su vlasnici pasa jer NEĆE DA RADE SA PSIMA,pa zato šampion sa IPO3 ne zna da ide pored bez povodca,kamo li nešto više!!!Lepo ti rekoh da o rasi nemaš blage veze

Da te dodatno edukujem,IPO je propisala Nemačka i to početkom 20.veka ISKLJUČIVO za NO i to je,veliki znalcu,SVETO PISMO za pasminu!Iako gajim drugi kolorit od opšteprihvaćenog volim da vidim lepog psa u bilo kojoj boji ili dužini dlake,ali mislim da psi moraju imati nešto u GLAVI,a ne samo u nogama.A što nemaju isključivi krivci su vlasnici pasa jer NEĆE DA RADE SA PSIMA,pa zato šampion sa IPO3 ne zna da ide pored bez povodca,kamo li nešto više!!!Lepo ti rekoh da o rasi nemaš blage veze

(goodpost)  (goodpost)  (goodpost)  (goodpost)  (goodpost)  (goodpost)  (goodpost)

Sta je tu Good?To sam i ja znala koja sam tek na pocetku al pravom.Ha ha ha

Ma vidim ja iz svog ugla da ste svi vi pametni samo da ovde pisete i brojite .Ko  sta radi to je pitanje VELIKO?

Lepojkice, da si dovoljno dugo na ovom forumu znala bi na sta se odnosi ''good'' u citiranom...

Znas, ovo kratko  vreme je meni sasvim dovoljno.

Hvala na komplimentu (thumbup) I znas ne bi se ja vise u ovo mesala,zato slatka moja necemo ja i ti vise. (nod)

Posto se, kako si napisala ( " kao i vecina pravim pametna"..) da nastavim da pametujem, ide mi od jutros...

ne, nije ti dovoljno rekla bih, ali odluka je na mestu. (super)

Nisam ni ocekivao drugacije komentare  :))))

Slaveeeuskas

Bravo za post (y)  

Lepo ja napisah da jednima teren i ring sluze za takmicenje i pokazivanje znanja, a drugima forum sluzi za to jer tu mogu da pricaju prazne price i prosipaju pamet :smile:

U svakom slucaju nisam ni ocekivao neki argument od onih koji iza sebe nemaju apsolutno nista al' zato na forumu znaju ko ima a ko nema pojma ...

Nema veze ... bitno je se ti nama javis i kazes ko nema pojma, a to sta ti uradi sa svojim NO kao veliki poznavaoc to je totalno nebitno  :wink:

P.S. Nego sta rece, koju rasu drzis i kakve rezultate imas sa istom ?

"držim" nekakve džukele,liče na NO,a sigurno znam da su dve u nemačkoj policiji, dve u grčkoj policiji i jedna u obezbedjenju 

Bravo za tebe ... mojih ima samo u Srpskoj policiji :cry:

Nego ti nerece ti meni sta bese od onog pljuvanja na one sto zaradjuju ... dva puta sam te pitao al' ti mudro cutis (wasntme) ... ti to volonterski radis ?

Sto nisi napisao koje to ( kako ti kazes ) dzukele imas pa da potrazimo rezultate u radu i exterijeru ... ti ih verovatno to sa njima imas ... ne verujem da samo prodajes pse, siguran sam da imas i neke rezultate  ... mani price o prodaji pasa policiji o tome masa ljudi ovde zna kako funkcionise ...

Mislis na onu pricu o NO za kojeg tvrdis da su odlicnog karaktera i tvrdis kako je priplodnjak sa kojim paris izuzetno karakteran i dobar pa stene das na dresuru ( pricas o radu a mislis na placanje ) , platis debelo  ,pa to isto stene posle padne na kerungu ?

Guest
This topic is now closed to further replies.