Sign in to follow this  
Guest SUNCICA&VLADA

Belgijski Ovcari - (Chien de berger belge FCI: 1.1 - 15)

Recommended Posts

SPECIJALNA IZLOЕЅBA BELGIJSKIH OVДЊARA - CAC-HR Vinkovci, 26.05.2007.

newaow0.gif IZLOŽBA SE NEĆE ODRŽATI! newaow0.gif

Temeljem Naredbe od 13.04.2007. godine, NN 38/07.

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, Е UMARSTVA I VODNOGA GOSPODARSTVA

Na temelju ДЌlanka 41. stavka 5. Zakona o veterinarstvu (В»Narodne novineВ«, broj 70/97., 105/01. i 172/03.), ministar poljoprivrede, ЕЎumarstva i vodnoga gospodarstva donosi

NAREDBU

O MJERAMA ZA SPRJEДЊAVANJE POJAVE I Е IRENJA KLASIДЊNE SVINJSKE KUGE NA PODRUДЊJU REPUBLIKE HRVATSKE

Radi sprječavanja pojave i širenja klasične svinjske kuge naređuju se sljedeće mjere:

...

d) Zabrana odrЕѕavanja sajmova, dogona, izloЕѕbi i sportskih manifestacija sa Еѕivotinjama;

suglasnost za ne odrЕѕavanje izloЕѕbe izdao:

Veterinarski ured Еѕupanije Vukovarsko-srijemske, sa sjediЕЎtem u Vinkovcima

The show won't be executed.

Euro dog show - petak, 08.06.2007. "Belgijski ovДЌari"

euro2qr7.jpg

Belgijski ovДЌari "Malinoa"

1. AGIRE DUX CALDUS

2. VAPA DUX CALDUS

3. PRIHA OD LJEVAONICE UMJETNINA

Belgijski ovДЌar "Grenendel"

1. CSALAFINTA CSAHOS NATASHA

Belgijski ovДЌar "Terviren"

1. AMAZING SAVANNAH

Belgijski ovДЌar "Lakenoa"

1. TROUBLE-OFINKA

Nekim čudnim putevima sudbine stigao je ovaj maliЕЎa kod mene:

P7150097.jpg

Zapravo, to je poklon od Marka iz Zagreba koji se bavio dresurom ovih pasa, ali je bilo suviЕЎe komplikovano da mi ga donese iz Hrvatske, trenutno nije bilo mogućnosti za to te mi je prepustio izbor. LjubaznoЕЎću gospođe Andryane, zatim Nenada ( odgajivača i vlasnika ЕЎkole iz Grocke), maliЕЎan je čini mi se sa ЕЅabljaka stigao u Beograd. Rodovnik joЕЎ uvek nije stigao te ne znam o poreklu niЕЎta, ali kako sam shvatila kod ovih pasa to i nije mnogo bitno, najbitniji je karakter,a mislim da je Don iznenadio i samog Nenada koji ga na prvi pogled i nije procenio kao extra klasu! Čak me je nazvao i pitao da li bih se ipak odlučila za Еѕenku jer su one bile većeg potencijala od ovog jednog jedinog muЕѕjaka! Nisam pristala, jer o rasi sem Markovih oduЕЎevljenih pripovedanja nisam znala apsolutno niЕЎta, a da budem iskrena do kraja mislila sam da su to preterivanja jednog zaljubljenika u rasu.

Kod kuće imam dva haskija i jednog meЕЎanca, te je Don trebao biti čuvar i niЕЎta viЕЎe, ЕЎto je podrazumevalo neki niЕѕi stepen dresure, tek da moЕѕe da čuva ovaj čopor mojih voljenih divljaka!

Iznenađenjima nikad kraja! Pored svih Nenadovih i Markovih saveta, moj čopor je već drugog dana funkcionisao po sopstvenom nahođenju! Luna, kao dominatna Еѕenka, pokuЕЎala je Donu da nametne svoje vođstvo, međutim već nakon drugog "razgovora" je odustala od toga i od tada mu se ne pribliЕѕava suviЕЎe! Sa Lakijem ( starim pet meseci) brzo je pronaЕЎao zajednički jezik,a to znači IGRA U VREMENU ODMORA!

MaliЕЎa je pokazao da ima svoj stav. Jeste deo čopora, ali SAM među njima! Neverovatan je! Star 3,5 meseca , drugog dana u kući je naučio da donese lopticu natrag, kao i da uđe u box. Svakog dana nas iznenadi sa po nekom novom veЕЎtinom! Za razliku od haskija koji imaju "svoje" dvoriЕЎte, ali i dalje spavaju u kući, dok Luna koristi svaki trenutak da pobegne, Don u kuću ne ulazi uopЕЎte, sem kada ga izričito pozovemo,a i tada ne voli da se zadrЕѕava. Kada uči ili juri lopticu, niЕЎta ga ne moЕѕe omesti, pa ni Laki koji bi se baЕЎ tada igrao! Skoncentrisan je na svoj rad do te mere da izaziva divljenje! Ima svoj box, u koji nakon igre ne ulazi baЕЎ rado, ali zato kad ostane sam u dvoriЕЎtu, čim mu dosadi druЕЎtvo ulazi u box i tu drugi nemaju pristupa. Već drugog dana smo shvatili da posle jela moramo da ga izvodimo napolje, jer ne vrЕЎi nuЕѕdu u boxu! :shock: Trpi koliko god je potrebno, ali će sačekati da ga pustimo napolje! Naučio je i komande "sedi" i Lezi", a nepoznatima uopЕЎte ne prilazi! Hiper aktivan je, oduЕЎevljenje i ljubav pokazuje skakanjem na nas, tako da smo suprug i ja izgrebani od glave do pete!

Do sada se zaista nisam srela sa ovakvim psima, naročito ЕЎto sam svesna činjenice da nisam neki autoritet, no ovaj pas, jednostavno sam donosi odluke, imam osećaj kao da on nas dresira,a ne mi njega!

Evo joЕЎ nekih fotografija iz igre:

Zajedno sa Lakijem čuva lopticu:

P7150101.jpg

Zagrljaj

P7140096.jpg

"BaЕЎ sam opasan"

P7140091.jpg

Migora,da li biste mi mogli reci kako to usmjeraate mlade pse(neki primjer...i kada ih pocnete na rukav vjezbat....)?

D ali ste ikada vidli knpv mix belgijske ovcare koji cesto u sebi imaju i njemackih i nizozemskih ovcara(da bi bili nesto jaci i cvrsci)?Navodno da ti psi imaju nagone koji se ne vidaju kod niti jednog drugog sporta(IPoO,Sch,mondioring...)?

zar je kod belgiskih ovcara dozvoljena bela boja?U standardu pise da su dozvoljene samo crna kao maska a ostalo je svetlo braon!Medjutim kod nekih pasa takodje belgiskih ovcara gledam belu boju na grudima!Moze li mi neko to malo pojasniti?

to je nije tak tacno definosano moze imati malo bjelila al ne previse i nesmije ici do pocetka vrata

jel tebi treba radni ili izlozbeni malinoa

Zvala sam tamo ali je gazdarica odsutna!Samo da pitam da i se kod tervirena priznaje dlaka koja je bez crnih vrhova?

Tervueren: Daje se prednost ridoj dlaki s crvenim vrhovima. Rida boja treba biti topla, ni svjetla ni izblijedjela. Svaki pas kojemu boja ne odgovara željenom intenzitetu, ne može pretendirati na ocjenu odlican, a još manje biti predložen za C.A.C., C.A.C.I.B. ili rezerve.

Dali netko dolazi gledati ili učestvovati?

Dana 09.03. 2008. godine

- KVALIFIKACIJSKU UTAKMICU ZA HRVATSKU IPO I AGILITY REPREZENTACIJU

ZA SVIJETSKO PRVENSTVO FMBB-a za 2008.

- ISPIT U ŠRK

- 24. SMOTRU i REVIJU HKBO

hkboamblemfd3.jpg

1. kvalifikacijska utakmica za Hrvatsku IPO reprezentaciju za 14. svetsko prvenstvo FMBB-a 2008. godine

Stadion NK "Blato" Karlovačka cesta bb, Zagreb

Dana 09.03.2008. godine

PRIJAVLJENI KANDIDATI:

1. Marijo Tucman ........... Gismo vom Lortzingweg ........... HR 11066 MN; IPO-3

2. Petar Maša ................ Ulix Mayki ................................. HR 10626 MN; IPO-3

3. Milan Kuragić ............. Angel vom Allgauer Macheler ... HR 10917 MN; IPO-3

sudac: Maja Car

markiranti: Goran Čučković, Domagoj Šarčavić

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this