Morgana

HITNI SLUČAJEVI

Recommended Posts

U ovoj temi možete postaviti pitanja isključivo ako je u pitanju hitan slučaj. Tema nije predviđena za generalni diskusije među članovima.

Molimo vas da pre postovanja pregledate Spisak Tema "Zdravlje pasa" te ukoliko nađete onu koja vam se čini prigodnom za problem koji imate, pšete u njoj.

Za spisak veterinara koje su članovi preporučili pogledajte temu Veterinarske stanice.

Prelistajte i temu: Urgentna stanja i hitna pomoć

Imajte na umu sledeće:

• Na forumu možete dobiti savete i iskustva NE terapiju i dijagnozu. NE LEČITE PSE PREKO FORUMA I INTERNETA!
  • bkvet.png je JMaja koja nije 24 časa prisutna na forumu. Ne očekujte od BK Veterinara da vam izleči psa već da svoje mišljenje.
  • Forum Balkan Kinology se zalaže za adekvatan odnos prema ljubimcima koji podrazumeva i redovne posete veterinaru. BUDITE ODGOVORAN VLASNIK.

e ovako kao sto pise u naslovu kuja Sibirskog haskija(luna) ostenila se pre 5dana i ostenila 4zdrava stenca medjutim danas sam dosao sa posla i nasao 1no polu mrtvo smrznuto stene,ugrejao sam ga dao mu mleko sa zumancetom i lagano ga odrzawam u ziwotu,medjutim dok ovo pisem primetio sam da na analnom otvoru ima krvi ne mnogo ali kad ga stimulisem da vrsi malu i veliku nuzdu primetio sam obrise krvi na analnom otvoru sta to moze biti hitno potreban savet sta i kako dalje,jer mi je ovo prvi put da sam pustio kuju da se steni ujedno i prva briga u stencima unapred hvala.

Kupio sam akita inu stene koje ima tacno 2 meseca.Od kada je dosao kod mene cesa se svuda i kao da su ga buve napale?To nije radio kada sam isao po njega a dugo sam vremena proveo snjim pre nego sto sam ga doveo kuci...Takodje je vrlo agresivan,laje, i grize sve sto stigne.Narocito noge.Mog druga je ujeo za nogu i pri tome mu pustio krv.Sve to izgleda kao da se on igra...Nzm sta da radim ???Da li da ga odmah odvedem kod veterinara i proverim da li ima besnilo ??On je ipak mnogo mali ima tacno 61 dan i vakcinisan je u 8 nedelji..Napolje ga nisam pustao,vec samo na terasu...posto zivim u stanu...Hitno mi treba savet da li trebam da ga vodim kod veterinara hitno!!!!!!!!!!!!

Kupio sam akita inu stene koje ima tacno 2 meseca.Od kada je dosao kod mene cesa se svuda i kao da su ga buve napale?To nije radio kada sam isao po njega a dugo sam vremena proveo snjim pre nego sto sam ga doveo kuci...Takodje je vrlo agresivan,laje, i grize sve sto stigne.Narocito noge.Mog druga je ujeo za nogu i pri tome mu pustio krv.Sve to izgleda kao da se on igra...Nzm sta da radim ???Da li da ga odmah odvedem kod veterinara i proverim da li ima besnilo ??On je ipak mnogo mali ima tacno 61 dan i vakcinisan je u 8 nedelji..Napolje ga nisam pustao,vec samo na terasu...posto zivim u stanu...Hitno mi treba savet da li trebam da ga vodim kod veterinara hitno!!!!!!!!!!!!

Moguce da su buve, ali idi ti najbolje kod veterinara, a to sto gricka, mora ispadaju mu zubici i rastu novi.

Dobio sam stenca 2 meseca starog.Dajem mu granule ali on ih nesto ne jede.Po nekim proracunima trebalo bi da pojede 70g po danu ali on pojede mnogo manje od toga to je sigurno.U pocetku je kakio posle svakog obroka,ali sada kaki na 5-6 sati dnevno.Mozda je to zato sto su ga moji roditelji izudarali par puta kada je kakao po tepihu(to su bili udarci novinom po dupetu).Koristim hranu Royal Canin Maxi Junior.Da li to sto ne jede predvidjenu kolicinu znaci da je bolestan ??? I u poslednje vreme je poceo da se sakriva pod krevet. Sta da preduzmem?Imam utisak da svakog dana jede sve manje i manje ? Pomoccc!!!!!!!!!!!!

Molim vas za pomoc..moja labradorka, stara 2 godine, nekontrolisano piski po malo..ne umem ni da objasnim kako treba..uglavnom, primetila sam to pre par meseci,ali sam mislila da mozda joj se piski, a trpi i onda se lize, pa je ja brzo izvedem napolje i ona lepo piski, ali sama uopste ne trazi da ide napolje. A ranije je uvek trazila. E, sad, ja sam mislila da se ona tako ponasa mozda jer se plasi da je necu pustiti unutra, jer ujutru kad je pustimo napolje, ona je napolju sve do uvece...kako smo mi na poslu, ja ne smem da je tad drzim u kuci, haos ce mi napraviti, pa je zato preko dana napolju i onda je pustimo u kucu kad dodjemo. Pa sam imala teoriju da je nju strah od toga da kad je pustim napolje, da je vise necu pustiti unutra, pa da zato ne trazi..medjutim, ovih dana sam cesce s njom bila napolju i vidim da se i napolju isto ponasa, znaci, sedi,lezi, igra se i tako po malo piska...videla sam cak i da spava, pa onda ustane i ispod nje ostane mokro..mozda je i od toga sto je cesto menjala ambijent-toplo-hladno...ona obozava kisu, igrali smo se na snegu, bila je cesto mokra, ali nisam mogla da joj uskratim tu srecu, ronjenje po onom ogromnom snegu...pa me sad strah da je mozda i od toga...moram da napomenem da nemam u blizini normalnog veterinara za pse, a kola su nam u kvaru, pa neko vreme necu moci da joj pomognem s veterinarom, ako neko ima neki savet, molim vas, da mi pomognete..ona je inace vesela, normalno se ponasa, normalno jede...samo da napomenem jos, mozda je od znacaja, prosle godine je imala zapaljenje materice, pa smo je sterilisali, pa rekoh, mozda to ima neke veze...

Hvala unapred na odgovoru...

Iako si rekla da ti je problem da dodjes do veterinara - mislim da ovo njeno stanje zahteva veterinara. Moja LAICKA predpostavka je da je mozda u pitanju upala besike - kao laiku meni je to jedino sto mi pada na pamet. Ukoliko je to - to zahteva terapiju. Mada, sta god da je u pitanju, mislim da ce zahtevati terapiju, odnosno veterinarski pregled.

Inkontinencija - nemogucnost kontrolisanja mokrenja je relativno cest problem kod sterilisanih kuja. Javlja se zbog hormonalnog disbalansa i leci se lako, hormonalnom terapijom. Ukoliko je to u pitanju, nije nista strasno i moguce je problem sanirati. Desi se ponekad da inkontinencija prodje sama od sebe ili da se javlja samo povremeno.

Ipak, psa bi morao da pregleda veterinar, da bi postavio tacnu dijagnozu i prepisao adekvatnu terapiju. Najbolje je da zakazete pregled kod veterinara koji se bavi iskljucivo kucnim ljubimcima, a ako ste bilzu Beograda, mogu vam ga i preporuciti.

Pas mi povraca belu sluz ! Da li je to gastritis? Sta da radim ? Da li da ga izgladnjujem 2 dana pa da mu polako dajem malo retkog kuvanog pirinca(tako pise na internetu)..Da li mogu da mu dajem neki lek ili caj? Molim vas pomozite,zivim u mestu gde nema trucnog veterinara !Hvala unapred !

Pozdrav! Potreban mi je savet..Imam zenku Labrador Retrivera stara je skoro 2 god i ovo joj je prvo parenje danas joj je 50ti dan kako je uparena ali ona slabo jede,povraca,stomak i dojke su joj se spustili dosta,umorna je puno a inace je ludaca (u pozitivnom smislu)..Da li je to normalno sto povraca ili?Kada mogu ocekivati da se okoti?

Molim za savet...danas smo bili kod veta jer u poslednjih nekoliko dana moja kujica mnogo jede travu i krci joj stomak,dao joj je tabletu za ciscenje od parazita i jednu inekciju vitamina (i sama sam pretpostavila da joj samo treba tabletica ali sam ipak htela da proverim) a potom joj je odmah dao i vakcinu protiv zaraznih bolesti...ja sam se sokirala jer koliko znam prvo ide ciscenje pa nakon dve nedelje ide vakcina,ali vet tvrdi da je to skroz u redu jer ce ona vec sutra da izbaci gliste a antitela pocinju da se stvaraju tek za 14 dana i da on tako uobicajeno radi....jako sam uplasena i nerviram se kao luda,da li joj ovo moze nekako naskoditi?molim za bilo kakav savet...u pitanju je mesanka stara 6 godina,boravi u kuci,zdrava i prava...

Ako sumnjate da vam je pas bolestan sumnjam da ce vam od forumskog rekla kazala ozdraviti!! Po ovome sto ste napisali danas je treci dan a vi se niste alarmirali i odveli ga na pregled. Nemojte me pogresno shvatiti ali to je krajnja neodgovornost, i ugrozavanje zivota zvotinje...

Nadam se da nisam omasio temu. Malopre dok sam hranio stence primetio sam kod jednog "izraslinu" velicine 1cm u precniku i oko 3cm u duzini. Mislim da je u pitanju uvecana limfna zlezda. Nalazi se u predelu donjeg dela vrata na nivou lopatice. Stenci su sad mesec dana stari. Inace ovaj stenac mi je najkrupniji u leglu i ponasa se sasvim normalno kao i ostali. Zvao sam veta odma i rekose mi da bi bilo najbolje sto pre odraditi krvnu sliku pa smo se dogovorili da sutra odem. Dok ne odem moze neki savet i sugestije sta bi moglo biti i koliko je opasno? Hvala i pozdrav.

Evo jutros sam pregledao ovog stenca i zlezda se povukla. Ostala je jos malo uvecana ali je 3-4x puta manja nego juce. Za sad necemo kod veta, al ako se opet vrati idemo. 

Ovako imam stene labradora oko 3ipo meseca,
imala je saobracajnu nesrecu na srecu je prezivala bez preloma samo sa
ozbiljnom oderotinom na nozi. Odmah sam je odveo kod veterenara gde je on
(isprao ranu jodom milsim obrijao nogicu,dao joj 4 injekcije) kako tako usio
imao je problem jer je koza bila suvise razmaknuta pa je pocela da se kida al
ne bitno usije je on i stavi zavoj i kao mi kaze za 4-5 dana da je vodim na
skidanje konca, odemo mi kuci a ono sapa ispod rane je sve vise i vise oticala
i uzmem skinem onaj zavoj jer mi je reko da ne bi trebao zavoj samo zbog
prasine ga stavlja ali posto je cuvam u kucu uzmem ja to lepo i skinem taj
stegnuti zavoj. I sad ona je lizala ranu stalno, i kad je izvedem napolje da
vrsi nuzdu(to joj je navika ona ustane i onako se naagne malo i pukne konac  )
Sutradan se budim ona sve konce poskidala... I odmah sam pozvao veterinara i on
mi rece ili ponovo da je usijemo pa da joj stavim korpu na usta, ili ce ona
sama rana da zaraste vremenom samo sto ce ostati veliki oziljak. rana je
stvarno velika nekih 3x 2 cm... Stalno je lize i kad ustane (posto se po malo
oslanja na nju zagnoji povremeno ali ona sve to lize) i pitao sam veterinara da
li da ispiram necim on mi je odgovorio sta god da sipam ona ce to da izlize, i
da je najbolje da se ona sama leci lizanjem... Rana je onako pocela da zarasta
po malo okacicu slike pa vas molim za savet sta i kako dalje ako je neko imao
slicnih problema. 

Na pocetku :

http://i.imgur.com/xvKwSy5.jpg

Samo konci :

http://i.imgur.com/HPY2gth.jpg

I Sada :

http://i.imgur.com/OQI8ykj.jpg

Stavi joj kragnu izgleda ovako http://www.petmarket.rs/psi/dodatna-nega/povrede/trixie-zastitna-kragna.html , nemoj je ostavljati bez nje samo da ne bi čačkala ranu, možeš joj skinuti kad si sa njom i kad možeš da je kontrolišeš. I što manje da se kreće neka miruje, daj joj nešto da glođe ako neće da leži...

Drugo, meni ova rana izgleda užasno, konci mi se takođe ne dopadaju postavljeni su bezveze i izgledaju kao konac za šivenje dugmeta, nadam se da me samo slika vara... Odvedi ti psa kod drugog veterinara, ovakva rana se ne leči lizanjem, a ako gnoji trebala bi i da prima neku terapiju antibioticima.

Želim vam brz oporavak!

Posetio sam drugog veterinara, nije moguce usiti ponovo jer je kako kaze rana pocela da zarasta (stvarno izgleda bolje) stavljam neki prasak na ranu (na bazi antibiotika mislim da je) ujutru i uvece i jedan sloj zavoja, preko toga stavim nesto kao carapu preko noge da ne bi cackala mada je stalno  neko s njom... Danas je i hodala malo po malo se oslanja na povredjenu nogu veterinar2 mi je savetovao da ne bi bilo lose i da se aktivira malo da ne lezi samo tako da sam poslusao i to... E sad treci covek mi je rekao da je dobra i tovatna mast da je cudesna i da je on njegovog pasa (slicna rana) tako izlecio imam i ja al nesto mi nije od poverenja ona zelatinska masa :)...

Stavi joj kragnu izgleda ovako http://www.petmarket.rs/psi/dodatna-nega/povrede/trixie-zastitna-kragna.html , nemoj je ostavljati bez nje samo da ne bi čačkala ranu, možeš joj skinuti kad si sa njom i kad možeš da je kontrolišeš. I što manje da se kreće neka miruje, daj joj nešto da glođe ako neće da leži...

Drugo, meni ova rana izgleda užasno, konci mi se takođe ne dopadaju postavljeni su bezveze i izgledaju kao konac za šivenje dugmeta, nadam se da me samo slika vara... Odvedi ti psa kod drugog veterinara, ovakva rana se ne leči lizanjem, a ako gnoji trebala bi i da prima neku terapiju antibioticima.

Želim vam brz oporavak!

(goodpost)

Primetio sam danas na penisu mog labradora,sa strane kao izbocina velika bubuljica.Nesto poput mozga.Imao je pre 3 godina takav slucaj ali na trbuhu,pa je operisan.Da li neko zna o cemu se radi,trenutno nisam u stanju da ga odvedem kod veterinara?Mogu postaviti sliku.Hvala.

Guest
This topic is now closed to further replies.