jasmina

Beauceron (Berger de Beauce FCI: 1.1-44)

Recommended Posts

beauceron.jpg

chien-animaux-beauceron-collegien-seine-239279.jpeg

beauceron.jpg

groupe25.JPG

Posto sam poslije IzloЕѕbe u Sarajevu vidio psa sličnog/istog kao Doberman, pokuЕЎao sam sebi otkriti sve nedoumice, i pregledao slike po netu!

Sad vi iskusniji da mi kaЕѕete koja je razlika između Dobermana i Boserona!

Evo da malo ozivim ovu temu i predstavim svoju curu.

Ukratko bi odgovorila Dinchiju na pitanju koja je razlika izmdju bossa i dobermana: VELIKA!

od karaktera, izgleda, pa nadalje! Boseroni su nesto krupniji, duze dlake, mirnijeg temperamenta, zapravo ne mirnijeg, nego bi ja rekla da im je fitilj duzi :lol:

Imaju izuzetan prag tolerancije, ali kad taj prag dosegne maximun onda je bolje da nikog nema u njihovoj blizini. :P

Moja cura je uvezena iz Belgije, sad ima 16 mjeseci i pravi je predstavnik svoje pasmine. :mrgreen:

za pocetak par slikica...a onda ako bude zainteresiranih mogla bi se tema o ovoj predivnoj pasmini nastaviti :wink:

stav.jpg

c_5_1.jpg

c_1_1.jpg

Dosta za sada :lol:

pozdrav svim ljubiteljima ove izuzetne pasmine!

Boseroni su moja tajna ljubav.Budući da uzgajam samojede jednog dana imaću nešto ovako da ćuva ove moje :D

Boljeg cuvara neces naci :P

Samo ja ne bi harlekina uzela....

Zašto ne arlekin ? Znam da je teško naći kvalitetnog arlekina ali..

zato sta su izuzetno teski, puno labilniji, nisu za rad, drugaciji karakter...

ali ako odlucis ipak uzet harlekina, slobodno mi pisi , preporucit cu ti 2 uzgajivacnice koje imaju odlicne, pa ces kontaktirat sa uzgajivacima, imaju kvalitetne pse, ali to nije pravi boserona, nije pravi karakter, nisu nagoni....Nisu za rad...

A imam dve uzg koje stvarno imaju super pse! I samo se harlekinima bave! :lol:

Hvala Ginger, iskreno nisam znala te karakteristike, ipak nadam se daće mo se videti i isprićati ove godine dolazim u Zagreb. A volela bih da mi pošalješ sajtove te dve odgajivačnice , ćisto da vidim šta imaju od pasa i od planiranih legla za narednih godinu dana

Pozdrav Slađa

ginger, najljepši pozdravi tebi i tvojoj curi od nas... drago nam je da ste se i tu predstavile, nadamo se da će Ginger i ovdje dobiti svoj Topic! heart.gif

Puuuno f010.gif primite od nas kao i najljepših pozdrava! Ako nisi skontala tko je, evo ti hint... Vista! wnk.gif

bye.gif

Evo vidim da se topic pomalo zanemario pa da napišem par riječi.

Ja sam jedan od ljubitelja i mladih uzgajivača beaucerona iz RH . Stvarno čitajući vaše postove dodao bih da beauceron nije pas za svakoga pogotovo za osobu kojoj bi to bio prvi pas i koja nema iskustva sa radnim pasminama . On zahtjeva čvrstu ali ujedno i nježnu ruku jer ih je lako slomiti. Psihofizički sazrijevaju tek sa navršene 3 godine zato nisu puno viđeni po takmićenjima za razliku od njem. ovčara koji sa godinu radi kao veliki.

Ja osobno krečem u rad tek iduće godine jer za mjesec dana očekujemo pomladak.

Bili smo na parenju prije mjesec dana i za par dana idemo na ultrazvuk da znamo na čemu smo :lol: !

evo par sličica zasada, slike moje kujice i slike mužijaka sa kojim je parena zasada toliko od mene gentleman.gif

OTAC : Romily-s DUNCAN

O: Phalcor de Mavourneen

M: Shiva du Gardien de la Puissance

Polozio radne ispite: A i BBH

Ocjena na testu karaktera: Odlican

Ocjena oblika: Odlican

HD: A

duncan_01web.jpg

242_duncan02.jpg

MAJKA : RUSTICA BAS ROUGES DE LISICA

CACIB Umag 2008. (HR): Medjurazred: 1. odlican

Ocjena karaktera: Odlican

HD: A

Rusti_2008_049_web02A_big.jpg

Rusti_2008_head__040_web_big.jpg

E konacno da se neko javio! :D

Jako lepa rasa, samo me interesuje da li je obavezno da na zadnjim nogama imaju onaj 6.prst, tj 2 palca?

Baltazar obavezno je, mislim po standardu. Iako se zna desit da u leglu nemaju svi, tada se takav pas diskvalificira iz uzgoja, te nije za izlozbe, smatra se da nije po standardu i da ima manu.

Rustica, iako imamo istu pasminu, s nekin tvojim napisanim izjavama se ne slazem.

Meni je osobno ovo prvi radni pas, nemam iskustva od prije, ali moja cura slusa na sapat. :wink: Jos nema dvije godine, a vec ima neke polozne ispite iza sebe, tako da takodjer se ne bi slozila da kasno treba krenuti u rad s njima.

Ako pogledas u maticnoj zemlji malo po pedigreima, vidjet ces da njihovi psi do 3 godine vec imaju polozene Ring 1, 2 i 3 te takodjer IPO 1 i 2. Onaj tko hoce raditi i ima dobrog trenera uz sebe, sigurna sam da nece tek sa 3 godine krenuti u rad....

Rustici zelimo puno slatkih i zdravih bebolinaca, a gadzi da ima nadje siguran i dostojan do, jer je bez sumnje ovo izuzetna pasmina.

Evo da se i mi malo " reklamiramo"... ali ne sa bebama, s tim ne zurimo, jer ja mislim da je za skotnost prerano sa 2 godine, obzirom kak je i rustica naveo da oni kasno psihicki sazrijevaju.... za sad samo radimo, radimo i radimo....a bebe iduce godine :lol:

kin-1.jpg

kin_6-1.jpg

kin_2-2.jpg

kin_3-1.jpg

Nismo bas ljubitelji izlozbi, vise volimo rad, ali za izlozbe smo se pripremali od malh nogu, tak da cak i nepoznatima damo pregledat zubice na ovakav nacin :mrgreen:

kin_g_bika-1.jpg

kin_4-1.jpg

kin_5-1.jpg

kin_1-1.jpg

Pa malo iz rada.....aport

IMG_0254_edited1.jpg

Nas famozni "kontakt" 8)

rad_1.jpg

rad_2-1.jpg

Svim ljubiteljima ove predivne pasmine - pozdrav!

Rustica, iako imamo istu pasminu, s nekin tvojim napisanim izjavama se ne slazem.

šta je ginger ja znam da si najbolja i da je tvoja kuja najbolja uz neizbježnog-savršenog bumera ako imaš kakvih komplekasa javi se na pp kao prvo to ti je prvi pas kao meni nemaš pojma o pasmini i uzgoju jer nemožeš znati sve u 2 godine i zato netalahaj . ali ne sa bebama, s tim ne zurimo, jer ja mislim da je za skotnost prerano sa 2 godine, obzirom kak je i rustica naveo da oni kasno psihicki sazrijevaju.... za sad samo radimo, radimo i radimo....a bebe iduce godine

Daaj molim te ono liječi komplekse na drugi naćin a ne poklapat druge po svim mogućim forumima dajte zraka i drugima!!

Hvala

šta je ginger ja znam da si najbolja i da je tvoja kuja najbolja uz neizbježnog-savršenog bumera ako imaš kakvih komplekasa javi se na pp kao prvo to ti je prvi pas kao meni nemaš pojma o pasmini i uzgoju jer nemožeš znati sve u 2 godine i zato netalahaj . ali ne sa bebama, s tim ne zurimo, jer ja mislim da je za skotnost prerano sa 2 godine, obzirom kak je i rustica naveo da oni kasno psihicki sazrijevaju.... za sad samo radimo, radimo i radimo....a bebe iduce godine]

Daaj molim te ono liječi komplekse na drugi naćin a ne poklapat druge po svim mogućim forumima dajte zraka i drugima!!

Hvala

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: netko je ustao na lijevu nogu, forum - javno iznosenje svojih misljenja i stajalista, mene uopce ne poznajes, a tvoj nastup i ispisane rijeci, samo su odraz tvoje kulture, valjda si takav i u ostalim segmentima svog zivota i komunikacija, kao sta i si i ovdje....

Niti jednog trena nisam napisala da sam najbolja, da je moja kuja najbolja, da sve znam i ostalo, ti lijeci komplexe negdje drugdje, koliko znam i tebi je prvi beauceron, tvoj uzgajivac i suvlasnik stoji iza tebe, kao i moj iza mene, mozemo i tu duljinu uzgoja i bivanja u pasmini takodjer poredit.... tvoja rustica je starija od moje mislim 3 mj, tvoj uzg je u pasmini 9 godina, a moj... gle 26 :wink:

Stoga ne bi bilo na odmet da se malo pristojnije ponasas.... je recesija i je tesko prodat bebe, ali ne frustracije ispuhavat na krivoj osobi :mrgreen:

je recesija i je tesko prodat bebe

Brini svoje brige ja nemam problema sa recesijom . Bebe su napol prodane bday1.gif

:P :P Ipak smo malo zivcani, zar ne? Si uvijek takav ili samo danas?

Ajde, ajde bit ce boljih dana :mrgreen:

Za ostala prepucavanja imas pp, pa mi pisi, iako neznam zasto bi, ovo je ipak javni forum, pa frustracije ne bi trebao tak na ocigled svih ispoljavat.... :lol:

Drz se i ljubni Rusti od mene!

Koji ste vi jazavci, pola godine nema nikog, a danas ste nasli da se prepucavate, sram da vas bude!

Bolje pisite malo vise o rasi i postavite jos neke slike, jer ovo nije tema samo za vas dvoje, vec za sve one koji zele nesto da nauce o ovim psima!

Koji ste vi jazavci, pola godine nema nikog, a danas ste nasli da se prepucavate, sram da vas bude!

Bolje pisite malo vise o rasi i postavite jos neke slike, jer ovo nije tema samo za vas dvoje, vec za sve one koji zele nesto da nauce o ovim psima!

Ma Baltazar, slezem se ja s tobom u potpunosti, eto ja htjedoh dat svoje misljenje iz svoje perspektive, pa dobih po nosu, ni kriva ni duzna :oops: zato sta je netko ustao na krivu nogu....

A ja imam jaaako puno slika svoje cure, pa ako ih i postavim, bojim se da to nekome opet nece pasat, pa da ce me i zbog toga oprat :?

Evo stavit cu ih jos, samo da smanjim, obzirom da ovaj forum ne smanjuje automatski

Evo slikica :)

Nije da sam razmazena, al nek se zna gdje spavam :lol:

IMG_0124.jpg

Moja lijepa glavica :mrgreen:

IMG_0056-1.jpg

IMG_0900.jpg

Iz igre sa frendovima:

srednje azijac

IMG_0392.jpg

pa golden...

DSC00542-2.jpg

frendica bretonka

DSC04802.jpg

pa moj obozavani bigl

DSC06336-1.jpg

pa draga frendica rotica ( eto da, dvije zenke, obje iste dobi, obje dominante, a igraju se fino :P )

DSC08634-1.jpg

Pa decko beauceron, on je inace ujak od rustice :mrgreen: njega jaaako volimo

DSC04445-1.jpg

Kasno sam vidjela tvoj prijedlog Baltazar, mozda jednom i otovorim njezin topik ovdje, za sad samo jos par slikica na temi i par prijeci o pasmini, iz moje perspektive....

Jako su aktivni, ponekad ta aktivnost granici sa hiper hiper aktivnoscu, zaista im treba cvrsta ruka, jako su dominanti, brzo uce i svasta ih se moze nauciti.

Treba imati jako puno strpljenja, jer su malo tvrdoglavi, ali uz to i hipersenzibilni, pa ih i najmanje vikanje "oneraspolozi" pa se pokunje.

Obozavaju djecu i veeeelike su maze. Stalno bi se mazile, ljubile, ceskale, ali te puse jednako kako primaju i dijele, djeci, clanovima copora, ali i psima :P

Uzasno su privrzeni gazdi, ja sam evo za 19 mj koliko se druzima sa svojom curom ( uzela sam ju sa 7 tjedana) sad bila prvi put primorana ostaviti ju doma, na 5 dana... moji kazu da je to bio ocaj od tuge... plakla je, tulila i kad sam dosla moram reci da sam zatekla kuci uzasno " deformiranog" psa.... nema sjaja u ocima, nema zivosti.... strasno su, do bola vezani za gazdu. Inace putujem dosta, ona uvijek ide samnom, nikad ju nisam ostavila, ali ovaj put sam stvarno morala. Inace se kaze kad uzmes beaucerona vise nikad nisi sam, od kuhinje, kupaone, kreveta, bilo koje doba dana i noci od 0 - 24 sata boss je sjena svome gazdi.

Ako te sta Baltazar zanima pitaj potrudit cu se odgovorit, ak budem znala :wink:

I evo jos par slikica za kraj...

obozavaju vodu....

Picture127-1.jpg

i igru...

Picture092-1.jpg

Cuva djecu kao i svog gazdu i kucu :P

DSC00033-1.jpg

DSC08262-1.jpg

Jos jedna s treninga..ali tu je bila dosta mlada

DSC07689-1.jpg

I za kraj, sa dvonoznom s putovanja

DSC08143-1.jpg

Meni su oni medju tri rase koje najvise volim, po gradji su mi najbolji, samo mi je malo neobicno to sto imaju dva palca na zadnjim nogama, malo mi je to neprirodno, ali nije nista strasno. Imas jako lepog psa.

Puno pozdrava :D