Sign in to follow this  
sp

labrador+sar planinac

Recommended Posts

Naravno da je moguce, zasto ne bi bilo, pa nisu se ukrstili slon i tigar vec dva psa. :lol:

Salu na stranu, neces moci znati kakvi ce biti stenci dugo vremena.

Prvo, svi stenci mogu da lice potpuno na majku ili potpuno na oca tj. svi mogu da lice na Sarplanince ili svi da lice na labradore. Naravno, moze da se desi da jedan deo legla lici na labradore a drugi na sarce, a isto tako da lice na nesto izmedju naravno, tj na prave mesance, hehe.

Ono sto cak moze biti i opasno u ovom slucaju je karakter.

Zasto? Zato sto su spojene dva karakterom sasvim suprotna pseca sveta. Nezni i gostoljubivi labrador i beskompromisni sarplaninski cuvar, koji kao stenci nemaju mnogo razlike u karakteru ali se kroz odrastanje menjaju i ispoljavaju ono sto su nasledili.

Buduci vlasnici tih pasa bi stvarno trebali da budu oprezni u ophodjenju prema tim stencima, nikad se ne zna kad ce i da li ce se taj Sarplaninac probuditi u njima, i zato treba dobro paziti i socijalizovati te pse inace se mozete naci u gadnom problemu.

Zanimljivo da naletim na ovu temu!

Ja sam imala muzjaka iz kombinacije Labrador/Sarplaninac, doziveo je 13.5 godina.

Jako zafrkan i dominantan pas je bio. Karakter je povukao na Sarplaninca (Bogu hvala!)

Pa eto, ako vas zanima nesto, pitajte.

Mada, nije mi jasno zasto je tema postavljena u forumu "Nepriznate rase", ipak je to mesanac, i ne treba se igrati i stavrati nove "rase".

Kada smo vec kod stenaca, ima li koja fotka tih malaca?

Da, dosta je povukao na Labradora...

E sada, ne bih rekla da po izgledu nema bas nista od sarca...

Format je duzi od labradorskog...

Slabiji stop od labradora je imao, ravnije celo, njuska nije bila tako kratka i siroka, sveukupno, dosta jaci kostur je imao.

A karakter je bio taj koji ga je izdvajao, u potpunosti.

Mislim na to, kada bi ga neko vidio, niko nebi rekao da je mesan sa sarplanincem. inace divan i veliki pas.

Jer je jako slican i crn kao labrador.

A to da je krupniji, to sam i ja rekao.

Zanimljiv malac!

Njemu su usi kupirane, jel` da? Jesi li mu ti kupirao, ili?

Plav jezik? Moguce je da ima i nekog Chau-Chaua...sta ti mislis?

Jeste jos bebac, i nezahvalno je bilo sta reci na temu karaktera, al` nazire li se stogod zanimljivo?

A visina?

Visina je za sada 64 a tezina 34kg.

Karakter je za sada super, miran je dobar.

ne pravi stetu, ne ide na ulicu kad setamo bez kaisa.

Tvrdoglav je.

Mene jedino slusa potpuno, ostale delimicno.

Na ulici nikada nije zalajao na ljude ili psa. Kuci da.

Voli pse, i prilazi im bez obzira kako da se ponasaju.

Neznam dali ce biti opasan, valjda ce njegov karakter tek da se razvije i da se pokaze?

Jos je detinjast.

Bio je u skolu 3,5 meseci i medju 20 rasa osvojio prvo mesto na ispitu kao pas koji je najbolje savladao sve sto smo ucili tamo

Iako je bio najmladji, sa 2,5 meseci starosti je dosao u skolu za stenadi. sa 6 je bio ispit.

Poima nemam sta jos ima u njemu od rase?

Cau, cau je manji pas. oko 50 cm.

Ali odkle plavi jezik?

Pozdrav.

Dobra mu je visina, s` obzirom da se druga strana ne zna.

A sto se karaktera tice, jos je on bebac, ima vremena... :D Al` sigurno da nece biti "mek".

Do 6 meseci je rastao neverovatnom brzinom.

Od 6 meseci je jako usporio.

To moze i da bude varka, taj njihov period je jako nezahvalan...cas rastu u visinu, cas u sirinu, cas u duzinu, najsmesniji period razvitka.Moze on da izdziklja u podobro zverce.

Znaci, takve su mu usi? Zanimljivo, pa sta znam, onda je vrlo moguce da ima nekog Chau-Chaua (bez obzira sto je Chau-Chau pas od oko pedesetak cm u grebenu, ocigledno je da su gabariti Sarca presudili kod njega), pa jos i taj plavi jezik...mada, opet, sve je diskutabilno.

A ko je Sarcac od reoditelja, otac il` majka?

Pozdrav,

Jelena

Majka.

Moguce da nosi neku dalju liniju od Cau, cau?

Nije mi poznato da neki drugi pas ima plavi jezik osim cau, cau?

Mozda se i to desi nekad i kod drugih, neznam?

Koliko je tvoj bio tezak i visok?

Ja sam vidio mesanca izmedju kavkaza i rotvajlera, ono sto je ispalo, manje je bilo od Rota.

Tvoj se dobro razvio a i moj nije los, jos cemo videti.

Pozdrav Jelena.

Koliko ja znam, i Shar-pei moze imati plavi jezik, mada sanse za to da ovaj malac ima tu krv su verovatno mizerne...a opet mozda je i neka genetika u pitanju...ko zna? Da ne tupimo previse, bitno je da je mali ziv i zdrav i da se lepo razvije (sada zvucim k`o baba neka :lol:)!

Loki je bio visok negde oko 65 cm, mozda, ali samo mozda, malo jace. Tezina je bila oko 45 kg.

Hmmm, zanimljivo, to sto kazes za mesanca Rota i Kavkazca...bas me zanima na sta to lici.

Ja vas samo molim - ukoliko se ne zadržite samo na razmišljanju o tome kako bi izgledali štenci da se ne bacate na uparivanje! Ima toliko lepih džumara u kojima se naslućuje izgled il ponašanje ove ili one rase a, na žalost, isto toliko "hibrida", koje ponosni DrMengele-i domaće kinologije jednostavno izbace na ulicu ili, što je još gore, odnesu u kafileriju u Ovči sa izgovorom - pa ja sam mislio/la da je to azil i da će odatle neko da ga/je usvoji :evil: ... A ako i vi o Ovči imate takvo mišljenje, dozvolite da vas upozorim - štenci mladji od dva, ponekad i četiri meseca se, u najvećem broju slučajeva, odvajaju od majki i ubijaju!!!

Neznam o cemu ovaj?

Ako uspem da nadjem tu sliku mesanca izmedju kavkaza i rota postavicu je. ako?

Ja sam mislio da je moj pas cisti sarac, pa sam ga zato u uzeo. Uspostvailos e da nije.

Ali nema veze, ispao je dobar.

Pozdrav

Neznam o cemu ovaj?

Ako uspem da nadjem tu sliku mesanca izmedju kavkaza i rota postavicu je. ako?

Ja sam mislio da je moj pas cisti sarac, pa sam ga zato u uzeo. Uspostvailos e da nije.

Ali nema veze, ispao je dobar.

Pozdrav

baci pogled na početak teme - o tome ovaj :wink: :lol: :D ...

Teja (oprostices mi, ne znam dal` si muskog il` zenskog roda), ni ja nisam pobornik "mesanja" dveju ili vise rasa, i "pravljenje" novih i "boljih" pasa, tj. "hibrida", sto je, iz mog prvog posta u ovoj temi, cini mi se i jasno, ako nije, evo ovaj post ce to pojasniti, crno na belo.

Ali, jedno je sigurno, a to je da se ta "mesanja" desavaju (kao sto i sam/sama znas), i mi protiv toga nista ne mozemo, na zalost.Jedino mozemo da se izdignemo od takvih ljudi, koji zabrljaju, pa onda zele taj neuspeli "ekspeiment" da uniste, na razne nacine.

A sto se Ovce tice, delimo isto, ili ako ne isto onda jako slicno misljenje...mada, opet tamo se ne dovode samo "proizvodi" ljudske gluposti i sujete, vec se i rasni psi tamo masovno o stavljaju, neko mi jednom rece (i to je podatak iz prve ruke) da se mesecno tamo ostavi u proseku 60 rasnih pasa.

No, nije o svemu tome u ovoj temi rec.Mada, svakako, treba voditi racuna i ne muckati "nove rase".

Srki, videh ga, smesan je skroz kao malac bio...

Ajd` pa izvestavaj kako se razvija...