spiker-mrmosh

DD Kennel - "The Dragon Of Mrmosh"

Recommended Posts

Dobrodosli na temu odgajivacnice Nemackih Ostrodlakih Pticara i ostalih rasa -

" The Dragon Of Mrmosh " !

Za pocetak , da ne bi ovde bespotrebno zauzimao prostor - sve informacije o odgajivacnici , mojim psima , njihove fotografije , rodovnike i dosadasnje titule - kao i jos mnogo toga mozete videti na sajtu odgajivacnice "The Dragon Of Mrmosh" !

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fthedragonofmrmosh.com%2F&ei=CD_4UMbMC-rl4QSox4GgDQ&usg=AFQjCNFAOhVNoHjp_DDHkiWfUEecC9s-jQ&sig2=Swdl_P9VQ_ch9cOlsS17zQ&bvm=bv.41018144,d.bGE

Na sajtu imate vezu i ka mom FB profilu , kao i mom Youtube kanalu gde se mogu videti neki od snimaka sa treninga mojih pasa ! Nista specijalno , ali eto nije zgoreg - cisto da sve ne bi ostalo na praznoj prici ! Naravno sve informacije i dogadjanja u vezi moje odgajivacnice i mojih pasa cu ubuduce deliti sa vama i na ovoj temi !

Pozdravljam sve dobronamerne posetioce i nadam se da cemo se lepo druziti na ovoj temi ! (y)

Evo malo slicica sa danasnjeg treninga jos jedne Brikove cerke , sto pokazuje (sto bi neke moje kolege rekle :wink: ) da Brik dominantno prenosi nagon za markiranje na svoje potomke - Lora - 15 meseci stara ! Inace zenkica koja je vec stekla uslov za mladog Sampiona Srbije u lepoti na samo tri izlozbe !

IMG_1137-14.jpg

IMG_1137-10.jpg

http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/spiker-mrmosh/IMG_1137-16.jpg

http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/spiker-mrmosh/IMG_1137-4.jpg

IMG_1135-2.jpg

http://i1226.photobucket.com/albums/ee405/spiker-mrmosh/IMG_1135-3.jpg

Stilski lepe marke visoko podignute glave i sto je najbitnije veoma sigurne i cvste !

A i jeste pozerka - kad god je slikam sa desne strane ona podigne levu prednju nogu i obrnuto ! :giggle:

A kad smo vec kod Brikovih potomaka - evo jednog od najmladjih u vlasnistvu Aleksandra Vasica - Aleksandrovac ! To je ujedno i prvo "A" leglo odgajivacnice "The Dragon Of Mrmosh" !

AS The Dragon Of Mrmosh - star nesto manje od 4 meseca !

IMG_1093-1.jpg

IMG_1089-1.jpg

IMG_1086-1.jpg

26. 01. 3013-te po kijametu i snegu desilo se nesto lepo u odgajivacnici "The Dragon Of Mrmosh" ! Dugo planirano parenje moje odlicne lovne mlade zenke ( 20 meseci ) odlicne ocene u eksterijeru i polozenim VJP ispitom , sa izuzetnim nosem i nagonom za markiranje ( sto je vise puta dokumentovano snimcima na ovom forumu) , kao i aportom i radom na vodi i psa vrhunskog i dokazanog priplodnjaka izuzetne genetike uvezenog iz Nemacke koji je u Srbiji ostavio veliki broj dokazano radnih i eksterijerno odlicnih pasa ! Posebno me raduje sto oba psa imaju vrhunsku glavu i bradu - tako da , ako Bog da i bude srece bice malih bradonja odlicnog eksterijera i radnih sposobnosti !

MERGO x CH NICK VOM ESCHERNDORF

IMG_1141-1.jpg

IMG_1150-1.jpg

IMG_1139-1.jpg

Pozdrav Spikeru, posto vidim da niko od tvojih prijatelja nece da te pohvali, resih da budem prvi cestitam ti na otvaranju odgajivacnice i tvoje stranice zelim ti svu srecu u daljem odgoju DD i drzi samo taj pravac i nedaj da te niko pokoleba pozzz (y)(y)(y) .

pezo Hvala puno - uzvracam lepe zelje za napredak u odgoju i radu u buducnosti ! (handshake)

A sto se tice mojih prijatelja - mi znamo sta mislimo jedni drugima , tako da nema preterane potrebe da se grlimo , ljubimo i hvalimo po forumima ! :wink:

26. 01. 3013-te po kijametu i snegu desilo se nesto lepo u odgajivacnici "The Dragon Of Mrmosh" ! Dugo planirano parenje moje odlicne lovne mlade zenke ( 20 meseci ) odlicne ocene u eksterijeru i polozenim VJP ispitom , sa izuzetnim nosem i nagonom za markiranje ( sto je vise puta dokumentovano snimcima na ovom forumu) , kao i aportom i radom na vodi i psa vrhunskog i dokazanog priplodnjaka izuzetne genetike uvezenog iz Nemacke koji je u Srbiji ostavio veliki broj dokazano radnih i eksterijerno odlicnih pasa ! Posebno me raduje sto oba psa imaju vrhunsku glavu i bradu - tako da , ako Bog da i bude srece bice malih bradonja odlicnog eksterijera i radnih sposobnosti !

MARGO x CH NICK VOM ESCHERNDORF

Opet ne gledam sta pisem - napisah MERGO umesto MARGO ! :shock:

Znaci - MARGO x CH NICK VOM ESCHERNDORF !

Pozdrav drug,

Sva najbolje sa odgajivačnicom. Rad i trud se uvek isplatio pa ti želim da se ti se to sve isplati. Mi ćemo ići sporijim koracima što se tiče prijavljivanja odgajivačnice iz više razloga...Elem, nek ispadnem smešna ali moram da primetim da je mališa na slici - Best neodoljiv!!! Tako umiljat pogled ima da me je ostavio bez teksta. Želim ti da uspete vas dvojica u ovom lovno-kinološkom svetu. Da je moj ja bi od njega napravila takvu mazulju da bi mu mačke pozavidele. Mnogo je sladak.  (clap)

Lela - hvala na lepim zeljama , kad god sam nesto radio u zivotu trudio sam se da to ispadne kako treba ! Pa se nadam da ce uskoro poceti da se pojavljuju i psi sa imenom vase odgajivacnice - a u odgoju nije da nemate iskustva , ali uvek moze zesce i bolje !

Inace Best von der Takic ima sve sto treba da ima jedno stene u tipu rase NOD !

Mada iskreno ja vise glasam za ovog drugog malisu, ujcetovog pomocnika  - mnogo, mnogo mi je drazi ! (heart)

Dugo me nije bilo - pa prosto ne znam odakle da pocnem ?! Ali kako god prvo se moram zahvaliti svojim drugarima Zlatku-vom Tigra Haus i Von Der Takicu na iskrenim cestitkama i podrsci u mom radu ! A onda cemo polako hronoloskim redom ! 

U medjuvremenu , tacnije 31.03.2013-te Margo i CH Nick vom Escherndorf su postali ponosni roditelji 8 prelepih krupnih stenaca - 6 muzjaka i 2 zenkice ! Margo se pokazala kao perfektna majka iako joj je ovo prvo kocenje ! A i njoj , a i stencima nije nedostajala strucna pomoc i nega , od pocetka graviditeta , do kocenje i nadalje ! 

Margo-Nick.jpg

Odmah posle kocenja !

41A043E043B0430043604380.jpg

Onda su malisani polako rasli pod budnim okom odgajivaca i svoje odlicne majke !

15dana.jpg

Pa sam onda posle 20-ak dana starosti poceo sa prehranom i obezbedio Margo i stencima adekvatan prostor u prirodnom okruzenju sa dosta sunca (ali i hladovine) - gde su mogli na miru da leskare , trckaraju i igraju se ! 

30dana.jpg

Edited by spiker-mrmosh