timon

American Pit Bull Terrier -APBT - 18 deo

Recommended Posts

Ajmo redom, mali broj pitova u Srbiji ima potpuno tacan papir, naj poznatija prevara je parenje yenkee x shila, ako udjete malo u baze videcete da je to leglo od minimum 15-ak pasa, a onih sto nisu u bazi koje se vode da su iz parenja yankee-a i shile je ko zna koliko. Ponekad okrenem neki oglas gde ljudi prodaju stence da se informišem o kerićima i paradoksalno je da ako su kerici crni ovde poreklo od Crnog Toma a ako su zuti onda je Yankee ili eventualno Žuti Tom. Ima i ovde na BK član koji je prodavao štenad vrhunskog porekla od roditelja potomaka gr.ch pasa. Nijedan ozbiljan odgajivač vam neće prodati štene totalnog anonimusa tj da otkupi leglo za 300 evra, smisli žvaku i utopi po 200 evrića, iz prostog razloga to će uraditi 2-3 puta i više nikom nikada neće prodati štene jer svi ti njegovi štenci su se loše pokazali. Masa odgajivača neće puštati svoje mužijake da se pari sa lošijim ženkama, jer je verovatnoća da iz tog legla bude dobrih pasa mala a samim tim on ruši ugled svog psa kao priplodnjaka. I još nešto odgajivač ozbiljan vam neće prodati štene koje valja ne za 500 ni za 1000 eura.

potpisujem ovo sam mnogo puta cuo od par poznatih odgajivaca "ime" se stiče godinama i rizikovati rad od možda dvadesetak godina radi jedne ili dve prevarice i uništiti renome ozbiljan odgajivač neće uraditi čak tvde da im je cilj prodati što boljeg psa i graditi "ime"

Ja bih najvise voljela da svi koji imaju legla su poznati uzgajivaci , koji drze do kodeksa, pravila i svega ostalog sto ide uz to, i da cijena nijednog steneta nije ispod 300 E, jer prostom racunicom, uz bris, parenje, tretiranje kuje tokom skotnosti, tretiranje stenaca i pravilan uzgoj do polaska u novi dom, ne daje nizu cijenu.

(ne spomenuh papire ovde, nema veze)

Ali nisu, nazalost.

evo jedan zanimljiv tekst:

DA LI ZNATE POREKLO VASIH PASA?

Informacije o ovom tekstu su se pojavile 1997 godine,a objevljivanje nekih od ovih prica bila je poslednja zelja jednog od veterana dog fight-a Tommy Shire-a,koji je umro 1993 godine. Posedovao je mnoge sjajne pse i druzio se sa odgajivacima koji su ostavili neizbrisiv trag u ovom sportu.Neke nepoznate detalje o poznatim psima Tommy nije zeleo da ponese sa sobom u grob.Objasnio je,recimo,zbog cega se potomci kuje CH HONEYBUNCH ROM,ne ponasaju,ne bore,niti izgledaju kao BULLYSON psi,koji je po papirima otac HONEYBUNCH.Tipicni Boudreaux' ELI psi sedamdesetih godina bili prepoznatljivi po svojoj velicini(pit kilazi),po crnoj boji,jakom ugrizu,agresivnosti(cak i prema ljudima),kao i po stilu borbe.Bili su to napadaci,uglavnom gornji psi,koji medjutim nisu mogli dugo izdrzati pritisak protivnika i dobijati duge meceve.HONEYBUNCH i njeni potomci su bili susta suprotnost od BULLYSON pasa,nikad niko nije cuo ni za jednog psa koji je iz legla iz kog je bila HONEYBUNCH. Carver je leglo iz koga je HONEYBUNCH registovao kao da je od BULLYSON-a i Carver(Shire's) AMBER.Tommy je bio vlasnik AMBER,kao i njene majke Trahan's(Shire's) BEAUTY TEE i prisustvovao je parenju svoje AMBER sa Carver's IRONHEAD-om.Takodje je video to leglo dok ih je AMBER dojila u dvoristu Carver-a,a iz tog legla je HONEYBUNCH.Carver je medjutim registrovao leglo kao da je od BULLYSON-a,posto su se stenci od BULLYSON-a tada jako dobro prodavali.

........Sledeca prica je o poreklu GR CH BOOMERANG-a.Kada je Frank Rocca otisao kod gospodina Davis-a,vlasnika GR CH BOOMERANG-a da upari kuju sa njim,gospodin Davis mu je rekao "Sinko slobodno pari sa njim jel je pravi grand sampion i odlican priplodnjak,ali nijesin Carver's PISTOL-a.otac BOOMERANG-a jeCarver's IRONHEAD,ali posto ja nisam odgajio BOMERANG-a ja ne mogu ni da menjam njegove papire.Floyd Boudreaux je u jednom inerviju rekao da je i sam Maurice Carver svojim prijateljima priznao da je IRONHEAD otac BOOMERANG-a.Unikatna pigmentacija i ceste "maske" iznad ociju po cemu je IRONHEAD bio prepoznatljiv cesto se srecu kod BOOMERANG i HONEYBUNCH pasa.HONEYBUNCH psi su uglavnom buckskin boje(sto je neuobicajno za ELI/BULLYSON pse),sa skoro tamnim repom,sa crnim dlakama po ledjima i usima i sa crnom ili tamnijom maskom.Tommy je upitao sledece: "Zbog cega je gospodin Carver u svom stanu drzao bistu IRONHEDA a ne bistu BULLYSON-a koji se mnogo cesce pojavljuje u pedigreima pasa iz dvorista Maurice Carvera"?

Po recima starih pitovaca Bass' TRAMP RED BOY nije Colby pas,vec cist Bob hemphill(Lightner)pas.Njegovi papiri po kojima je on Colby pas govore da bi on trebao da daje uglavnom tipicne Colby pse sa velikim tigrastim i crvenim mrljama na beloj podlozi.On medjutim daje pse uglavnom crvene,crvenog nosa koji su ekstremno srcani,prosecnog ugriza i borci na glavu sto je tipicno za Lightner pse koji su nastavili da zive u Bob Hemphill i Jake Wilder psima.

.......Jedan clan CH CHINAMAN-a otkrio je da oni nisu imali papire,niti su znali poreklo CHINAMAN-a sve dok on nije postao sampion.Govorilo se da je on sin Crenshaw" CH TOJO-a,ali kasnije ne zna se kako dobio papire u kojim je pisalo da je sin od Wood's TROUBLE-a.No tada to vec nije bilo vazno jer je CH CHINAMAN postao jedan od legendarnih pasa i poceo je da krejira svoju liniju,koja je dala jednog od najpozatijih priplodnjaka FRISCO-a.Ovde nalazimo duplu ironiju posto je FRISCO-va majka Hoob's TUFFY nije onakvog porekla kao sto pise u pedigreu.To je vlasnik kuje J Hobbs obelodanio u casopisu "Your Friend and Mine".Pitovci koje ova prica posebno interesuje neprestano ponavljaju pitanje:"Kako su potomci CHINAMAN-a dobijali papire ako ih njihov otac nije imao".Ovo je samo jedno od mnogih pitanja u ovom sportu koja ce zauvek ostati bez odgovora....

........Fenomenalni STP's GR CH BUCK ima nekoliko zvanicno objavljenih pedigrea.Po jednom on je od Patrick's GOLDENY BOY-a i Patrick's RED LADY.Po drugom BUCK je sin LITTLE TATER-a a po trecem potice od coveka koji je licno odgajio BUCK-a on je direktan sin BOLIO-a.Da konfuzija o poreklu ovog psa bude i veca i BUCK-ova majka RED LADY je kuja Patrick's SINNEr koja je od ZEBo-a i Carver BIG MAMA-e.

.........Otac od GR CH ZEBO-a je Boudreaux Eli koji je dok je bio ukraden upario neku kuju i tako je dobijen Zebo.Zbog toga je Zebo po stilu,ugrizu,boji,sposobnostima i agresivnosti veoma lico na najpoznatije sinove od ELI-ja BULLYSONA-a i ELI JR-a.U leglu iz koga je po papirima ZEBO(Lonzo's ANDY x Lonzo's ANGIE) svi ostali psi su crveni a CH VINDICATOR je cak imao i crven nos.Dalje Zebo je pario puno kuja razlicitih boja i razlicitih linija i nikad nije dao stene druge boje osim crne.Njegovi preci kao i njegova braca i sestre iz legla davali su potomke svih boja ponajvise crvene.

.........O poreklu BULLYSON-a i ELI JR-a a postoje tri verzije.Jedan stari pitovac govori da je njihov otac COLONEL bio nepoznatog porekla.Druga prica kazu da su ELI JR I BULLYSON sinovi od Langam's LITTLE COTTON-a i Evelin's CRY BABY.Treca prica takodje poznatog savremenika Carverovog kaze da je otac BULLYSONA I ELI-a mesanac pit bula i crne nemacke doge(COLONEL).Zbog toga je doslo do neshvatljive transformacije od malih,ukrvljenih,prosecno sposobnih BLIND BILLY pasa(koji je po papirima visestruki predak ELI JR-a i BULLYSON-a a koji je bio mali pas buckskin boje)u duplo vece,potpuno crne,agresivne,sposobne pse jakog ugriza.

.........Za kraj smo ostavili sledecu pricu.Svi znaju mnogo puta ispricanu pricu o tome kako je legendarni Tudor's DIBO ukraden.On je u jednoj ulicici bio vezan uzetom kada je naisla grupa mladica.Jedan je izvadio noz iz dzepa,prerezao uze i odveli su psa koga su nazvali DIBO.Da su kasnije napravili tacne papire psa bili bi prepoznati kao lopovi.Ali ako naprave priblizne pravom poreklu psa taj pas bi se mogao prodati ili koristiti u priplodu.tudor je imao nekoliko pas pa imenu RUNT i jedan od njih je pravi otac od DIBO-a.Majka DIBO-a nije BAMBI vec njena sestra iz legla.Tudor se trudio da ostane sto blizi pravom pedigreu od DIBO-a.Tommy Shire ja na kraju price priznao da je on bio taj mladic sa nozem koji je ukrao DIBO-a iz te ulicice.Kada ga je njegov sagovornik upitao da li je TOmmy-eva zelja da se i ovaj deo price objavi Tommy je odgovorio:"Sine ovo je istorija sa kojom sam ja povezan i neka bude napisano onako kako se dogodilo,ali ucini to kad mene vise ne bude bilo,jer ne zleim da trpim s...a!........

Maurice Carver uopste nije kriv vise od mnogih drugih poznatih i nepoznatih pitovaca koji su makar jednom u zivotu pravili fals pedigre.Nije vazno dali varate zenu jednom mesecno,vikendom ili samo petko.Vi je varate!Sledaca dva detalja ce vam mozda pribliziti sliku i objasniti licnost Maurce carver-a,coveka koji je napravio ko zna koliko laznih papira i ko zna koliko vrhunskih pasa.Ljudi postuju druge ljude koji i u praksi sprovode ono sto pripovedaju a maurice Carver je zivo game zivot i bio je spreman i da umre za svoje principe.Evo jednog detalja:

Jednom je dobro naoruzani razbojnik provalio u kucu M.Carevra sa namerom da ga opljacka pri cemu je potegao pistolj da ubije Carver-a.Carver je za vreme drugog svetskog rata sluzio u marincima gde je bio obucen za borbu prsa u prsa.Dok se rvao sa razbojnikom bio je upucan u prepone.Najzad se dokopao svog magnuma 357 i kad je policija stigla nasla je razbojnika mrtvog sa nekoliko metaka u sebi.carver je bio optuzen za ubistvo,pusten uz kauciju,a zatim oslobodjen jer se radilo o samoodbrani.Drugi detalj se odnosi na mec koji je Carver zakazao u Meksiku protiv sina tamosnjeg generala.Dogovoreno je bilo da se psi mere dan pre meca,sto je i uradjeno.Na dan meca Carverov pas PISTOL bio je naravno malo iznad pit kilaze,sto je i nebitno jer je na merenju bio u kilazi.Generalov sin medjutim uz pomoc vojnika sa masinkama zahteva od Carvera da plati visoku kaparu.Carver je izvadio novac iz dzepa i bacio ga na zemlju......Na srecu Carver i njegov tim medju kojima je bio i Norman Hooten vratili su se zivi iz Meksika.

ima i onih pitovaca koji imaju sasvim drugaciji pristup sportu i ovim psima kada su pedigrei upitanju.Recimo Bill Stewart i njegov pas Rushin'Bill's GR CH 35.Ovog psa je Bil kupio od nekog tipa za 35 dolara i vec u prvim rolama video da je pas nesto izuzetno.Mogao je da mu napravi papire bilo koje linije ili iz sopstvenog odgoja i da tako postane slavan odgajivac i da lepo zaradi od parenja sa njim ili od prodaje stenaca.Ali Bill je uvek govorio da je GR CH 35(8w)pas nepoznatog porekla i nepoznatog odgajivaca.Isti je slucaj i sa Crews-om i njegovim CH SIR DOG-om(4W).........

Da vas pitam nesto?Da li ste sigurni da su pedigrei vasih pasa kojima se ponosite tacni?

Nikada nisam izveo psa bez rodovnika,to je nemoguce. Na izlozbama sam od ove godine, a sto se tice kuje koju sam kupio odraslu pre par meseci, sve sto se tice proslosti pitajte bivseg vlasnika.

Inace APBT se bavim preko 20 godina i niko nikada nije imao primedbe na moj rad.

Nisam imao puno legala,uvek posteno,uspeh nije izostao, obozavam ove pse. Ukratko.

Petite svaka ti cast na svim tvojim postovima (y) .. Jako lijepo napisani postovi i vise nego istiniti.

Drago mi je da na ovoj temi pises i da pokusavas nekim ljudima objasniti neke stvari. Imas odlicne argumente i odlicna pitanja za neke, na koji ti vecina ne moze uopce dati dobar odgovor.

Samo tako nastavi (y) Moju podrsku imas, ako ti to ista znaci :wink:

Neki Shtrumf na net-u nashao poreklo pasa od pre 20-30 godina i sada smarate svi redom sa tim ko je kome chemu shta...od svakog od tih pasa do pasa koje danas imamo proshlo je min. 7-8 generacija, ima sijaset GrCh, Ch, Rom-a i sad neko treba da se shtreca oko toga da li je China imao papir/kakav/i kad su mu ga sashili. Ako imash dobre pse u 1/2/3/4-oj shta se koga tiche pas iz 8+ generacije... Lepo je znati al' u 4x4 ne ulazi papir.

R.!

Ja bih najvise voljela da svi koji imaju legla su poznati uzgajivaci , koji drze do kodeksa, pravila i svega ostalog sto ide uz to, i da cijena nijednog steneta nije ispod 300 E, jer prostom racunicom, uz bris, parenje, tretiranje kuje tokom skotnosti, tretiranje stenaca i pravilan uzgoj do polaska u novi dom, ne daje nizu cijenu.

(ne spomenuh papire ovde, nema veze)

Ali nisu, nazalost.

Generalno kinologija je krenula u kanal chim se osetila neka veca kinta iz toga. Odmah da se razumemo, ja nemam nishta protiv da neko ko se posveti psima 4-5h dnevno (iz posla ili hobija) i zaradi, i sam sam uzeo vishe para iz hobistike nego iz redovnih poslova... Ono shto je primetno je to "shibicarenje"/na mala vrata u veliki kesh...nije fora da se proda 5 dobrih shtenaca za pristojnu lovu nego mora da se proda 30 godishnje i tu sve krece nizbrdo. Bilo kako bilo tome se teshko moze stati na put, pogotovo u zemlji Srbiji mada kapiram da je pricha manje vishe ista svuda, jednako tuzna.

R.!

pitadzije, svaka cast na konstruktivnim postovima i kvalitetnim razmenama misljenja (y) kao i na broju postova (handshake) (jedva stigoh da procitam sve (whew) )

pripadam onima koji imaju osecaj gadjenja prema laznim papirima narocito sto sam se redovno sretao sa tim, cak sam par puta bio i prinudjen da pristanem na papire za koje sam znao da nisu pravi :(

U principu mi je najbitnije da mi je pas dobar ali zasto da mu stoji da mu je mama zenka koja mu nije ni tetka? Bas mi je bedak to. Ali sta da se radi...tako je kako je. I dan danas umem da budem lakomislen i da se zaletim na lepo stene pa makar bilo i sa ulice. Da sam ozbiljan odgajivac, nikad ne bih lazirao papire. Situacija u FCI rasama je identicna kao i kod APBTa sato se papira tice.

Srecna vam 2013ta godina i zelim vam svima sa ove teme mnogo uspeha i licnih i sa vasim psima. Ne mnogo legala ali da budu po vasim zeljama i na radost i vama i novim vlasnicima.

Zelim vasim psima da provedu 2013tu u sreci i zadovoljstvu, da budu pre svega zdravi i da sto vise masu repovima. :wink:

(rudolf)(santa)(rudolf)(santa)(rudolf)(santa)(rudolf)(santa):thumbup:

24uxac3.jpg

Sedamag

Zelim vasim psima da provedu 2013tu u sreci i zadovoljstvu, da budu pre svega zdravi i da sto vise masu repovima.

Pridružujem se čestitkama. Moj prijatelj Gliga je kralj! (handshake):wink:

pozdrav od mene,nije me odavno bilo...samo bi pohvalio ama bas sve postove u zadnja tri cetiri tjedna i trud da se ljudima sto vise priblizi ova rasa,direktno ili indirektno, iz svakog posta bilo o borbama sadasnjim ili tadasnjim,prehrani,uzgoju,treniranju moze se nauciti puno.. i puno hvala svima na trudu da ova pasmina ostane to sto je uvik i bila!!! mislim da nema konstruktivnije teme na forumu od APBT teme i da ljubitelji drugih rasa mogu uciti od vas...sritna vam nova 2013.pozdrav!!!

Pozdrav svima, samo tako nastavite i ova tema ima da dozivi jos mnogo delova! Tema je za primer i mnogo toga se moze nauciti o ovoj prelepoj rasi.

Srecna svima nova godina i da jos mnogo godina provedete uz vase ljubimce. (dogrun)(dog4)

Pozdrav svima, samo tako nastavite i ova tema ima da dozivi jos mnogo delova! Tema je za primer i mnogo toga se moze nauciti o ovoj prelepoj rasi.

Srecna svima nova godina i da jos mnogo godina provedete uz vase ljubimce. (dogrun)(dog4)

I ja da se pridruzim cestitkama sada jer veceras necu moci, bice sikeee (drinking)(drinking)(cheers)(cheers):headfones:

A sutra... (banghead)(banghead)(funny)(lmao)

Isteklo vreme za edit...

2012.04.14. Miskolc Weight Pull Show

Weight Pull/vuca tereta: (tezina psa) 20,3 kg (tezina tereta)3200 kg 3. mesto /157,6 index /

High jump.skok u vis: 2. mesto

Berno WP Apbt

602687_499054160135288_1543504948_n.jpg

Pozdrav svima u ovoj novoj 2013 :)

Sunce vam kalajisano, tema za cestitanja postoji :idea:

viewtopic.php?f=105&t=32863&start=420

Kako su vam pasovi podnijeli grmljavinu petardi i slicne karafeke ?

Ma neka sam ja tebi kumovala :wink::wink: (ovo je gr, mr, dr .....mislim, covjek se zove Boris :) )

Isteklo vreme za edit...

..............

Guest
This topic is now closed to further replies.