timon

American Pit Bull Terrier -APBT - 18 deo

Recommended Posts

Sta podrazumjevas pod 'najneiskvarenijemom rasom?

Sta ti je parametar za to?

Koliko uslovi drzanja mogu uticati na psihofizicki razvoj psa i u kojem smislu.

hvala

pitovi su odavnina na +40,a i na -40 vezani na livadi,tako da na njih to i ne utjece mnogi,pasi su prilagodili se uvjetima,oni koji nisu zna se di su

pitovi su odavnina na +40,a i na -40 vezani na livadi,tako da na njih to i ne utjece mnogi,pasi su prilagodili se uvjetima,oni koji nisu zna se di su

Opet kako "mali Perica" zamišlja svet "borbenih" pasa... Ovo je takav "plićak" da prosto nemam komentar. Hajde, veži ti tvog psa na livadi na + 40 ili na - 40, pa meri vreme koliko dugo će ostati živ. Kakvi su ovo bre mitovi i legende i gluposti...

Kojih crnih "davnina"?? Prvo, odakle su izvorno potekli klima je izuzetno umerena, i u toku godine minimalno varira, bez toplih leta i bez hladnih zima. Pogledaj i u SAD gde su tradicionalno prisutni. Nisam nikada čuo za liniju pitova s Aljaske. ali zato tamo ima haskija...

oni su najneiskvarenija rasa jer se i dalje zbog dobrih ljudi i ljubitelja sporta vodi racuna o priplodu i selekciji pasa,tu ljudska ruka i glava ne utjecu na standard,limfaticnost,boju ........

vodi se briga o kvalitetnom ugoju i pravom odabiru priplodnih pasa ne zbog izgleda,boje............

A-ha.

Tako je DAVNO pit nastao bez utjecaja ljudi i tako kod pitova pari alfa muzjak ..... je li tako ?

Zbog tih dobrih ljudi i ljubitelja tzv sporta,pitovi se prodaju po pijacama u kartonskim kutijama za 20 evra ili 4 bale balirane deteline.Pozdrav

Ako cemo realno da prichamo SVE pasmine moz' da kupish na pijaci za 20 jevreja a i to shto kupish od shatro odgajivacha je 50% min. Madjarska/Rumunska pijaca x falsh papir.

R.!

Ja namjerno nisam ulazila u pitanje (ne)dobrih ljudi, no pokusavam da se drzim pasa kao glavne teme.

Nazalost, malo je pasa da mogu da biraju vlasnika (skoro nimalo), a odavno sam stava da bi za drzanje bilo koje zivotinje , trebali testovi i kontrole rigoroznije no za vozacku.

Nije za dzaba moj tata pokojni govorio 'e dijete drago, nije lako biti domacin, dok vidis da je u zaprezi prljav vo ili konj, taj je o svom domacinskom dosta kazao'.

...odavno sam stava da bi za drzanje bilo koje zivotinje, trebali testovi i kontrole rigoroznije no za vozacku.

(y)(y)(y)

Samo kad vidish kakvi manijaci imaju dozvolu za noshenje oruzja - taj stav, nazalost, nece skoro u primenu (barem ne u Srbiji, za ostalo ne mogu da tvrdim...).

R.!

To je 5 nedelja, trebala bi biti preko 1.8kg a pribliznije 2.1kg - sad to u mnogome zavisi od toga kakvo je shtene (i gradjom i apetitom), po slikama cenim da mu bash nishta ne fali kod tebe.

R.!

To je 5 nedelja, trebala bi biti preko 1.8kg a pribliznije 2.1kg - sad to u mnogome zavisi od toga kakvo je shtene (i gradjom i apetitom), po slikama cenim da mu bash nishta ne fali kod tebe.

R.!

Vagala sam je malo prije ima oko 1900 grama, odnosno vise ali je bila dosta nemirna pa ju nemrem izvagati tocno, sutra cu probati ponovno je vagat.

Ima mala ampetit, jede ko velika.. Svaka 2 - 3 sata. Kad se najede ima trbuscic ko mali balon :wink:

Sefica mala

40015056368145697986113.jpg

Nemojte se opterecivati koliko trebaju biti teski u odredjenom periodu. To je totalno ne bitno. Samo da su lepi i debeli.

Slike su stare i nista nije za prodaju.

evaleglo012-640_zps61b51f88.jpg

evaleglo010-640_zps5c7264f8.jpg

evaleglo011-640_zpseb5d8405.jpg

Ne znam tacno u kom su periodu na slici,ali cim uce da jedu, oko dvadesetak dana.

Zbog tih dobrih ljudi i ljubitelja tzv sporta,pitovi se prodaju po pijacama u kartonskim kutijama za 20 evra ili 4 bale balirane deteline.Pozdrav

Psi koji su u sportu kostaju stotine puta vise nego sto ti zamisljas, ne prodaju se po pijacama, niti se javno eksponiraju.

Covek je ovo napisao u hiperbolickom smislu. Pa jedino u pustinjama se tolika temperaturna razlika moze sresti. Shvatam smisao recenice i slazem se.

Buduci da je ReaTayson zensko a shtene od 5 nedelja kapiram da se tripuje kako joj je shtene podhranjeno i kako ce mu neshto faliti - a jasno se vidi da je bash kako valja! ;-)

R.!

Ne shvatam nista, hiberboliku jos manje, pa cekam ne bi li mi odgovorio na postavljena pitanja, bez hiperbolike.

Hvala.

pitaj opet sta zanima pa ti kazem (rofl) ,vi europljani ne razumite nas starosjedioce balkana :giggle:

Buduci da je ReaTayson zensko a shtene od 5 nedelja kapiram da se tripuje kako joj je shtene podhranjeno i kako ce mu neshto faliti - a jasno se vidi da je bash kako valja! ;-)

R.!

Ma nije, nego ono cisto me zanima do koje bi kilaze mogla stici, da usporedim (rofl)

Ne brinem se ja za nju, vidim ja da je ona bucka samo takva i da papa ko velika :wink:

Ne shvatam nista, hiberboliku jos manje, pa cekam ne bi li mi odgovorio na postavljena pitanja, bez hiperbolike.

Hvala.

pitaj opet sta zanima pa ti kazem (rofl) ,vi europljani ne razumite nas starosjedioce balkana :giggle:

Mozda je bolje da se malo uozbiljis :idea::idea:

Nije da imam volje da ponavljam za one koji pisu tek da bi pisali ovde :idea:

Slazem se da kvalitetna stenad kostaju mnogo vise,I njih necete naci na pijaci. Ali sam pristalica kvalitetnog zivota pasa kojima se trebaju obezbediti sto bolji uslovi. Neki od naj boljih pasa su ziveli u kuci ili stanu, ali velika vecina u spoljnoj sredini. Tacno je da su jako prilagodljivi uslovima I uticajima spoljne sredine sto ne znaci da trebamo dozvoliti da da ona utice na njihovo zdravlje. Ako psu podaris sve sto mu treba, vratice ti svojom radoscu I poverenjem.

NIKO ovde ne prica o spavanju na lezaju i slicno, nego o uslovima i neuslovima.

Ako neko ne zna sta utice na to da pas bude zdrav i izdrzljiv, neka ne pise u prazno, jer ce neki pocetnik zaista razumjeti da psa treba vezati na +-40 na 1,5 m lanchine kao za bika od 1100 kg i davati mu sto manje hrane, da bi izgledao sto manji i opasniji.

Uslovi su uslovi, a neuslovi, neuslovi, i ne postoji opravdanje za uzeti zivotinju ne obezbjedivsi joj uslove dostojnog zivog bica.

Ne postoje.

Zasto ?

Zato sto niko nije natjeran da ima zivotinju, nego je uzima dobrovoljno.

I price 'ja ga taman navikao bez hrane, a on crkao' (tj bit ce izdrzljiviji sto gore postupas s njim) objesiti macku o rep.

Cinjenica je da vise pasa ima u kartonskim kutijama, cijene kao shteka cigara.

Ja se nadam da vas post nije upucen kao odgovor na moje pisanje( zato sto se nalazi odmah ispod mog posta)?

Zato sto ja uvek propagiram obezbedjenje idealnih uslova psu,kako bi bio u mogucnosti da bude zadovoljan i pruzi svoj maksimum.

majko moja mila,pitovi od davnina imaju uvjete iste drzanja(mislim na ozbiljne uzg pasa).

oni su prilagodjeni uvjetima takvog drzanja tj.navikli su na takve stvari i njihovoj psihi od tog sigurno nece bit nista.

mene osobno zanima sta za vas ovde znaci normalan uvjet drzanja pasa bilo kakvih. ja smatram ako pas ima kucicu hranu i vodu da su mu to normalni uvjeti uz setnje naaravno.

svaka vrsta pasa ima neke svoje legandarne pse i mi se danas hvalimo na racun krvi tih predaka koji su upravo svojim prilagodjavanjem zasluzili da ih se danas spominje. nemam pojma povodom cega se svi protivu lancima,a daju prednost boksu kad je to sve isto,jer kad bolje pogledas lanac je boks bez gradjevinske mate.

Psi koji su u sportu kostaju stotine puta vise nego sto ti zamisljas, ne prodaju se po pijacama, niti se javno eksponiraju.

Slazem se sa ovim,mnogi cak i ne prodaju stence iz dvorista,a ako ih prodaju to su neke velike cifre,koliko znam,stene sa solidnim poreklom,npr. u drugoj,trecoj generaciji imaju borce kosta od 300 do 500 e,a oni se sigurno nece prodavati na pijaci.

aleksanda radosevic misli kad mu netko na pijaci kaze da su mu otac i majka ch psi da je to tako,pa mu jos i trazi 20 eura za stene,a nema pojma da za 300 eura se triba namucit da nadjes stene:call:

Ja sam u nekom od proslih postova pitao sve, dali vasi psi imaju rodovnik ili ne, I nije bilo odgovora. A sada se postavlja pitanje pitova koji se kupuju po pijaci. Nista nije bez razloga. Svaki odgovoran odgaivac ce vam dati rodovnik uz psa kojeg kupite, I time vam daje garanciju kvaliteta svojim imenom I prezimenom. Takvo stene necete naci nigde nego kod nekog ko ga je odgaio od prvog uzdaha.

Koliko samo ima pasa za koje se tvrdi da su APBT?

Guest
This topic is now closed to further replies.