timon

American Pit Bull Terrier -APBT - 18 deo

Recommended Posts

Realno, postoji mogućnost da proradi Spartha. Tu nema nikakve dileme. Naravno da ne treba da je uspava, ako se to desi, jer bi to bilo isto kao kada bih ja uspavao mog foksa što je udavio mačku ili pacova... Što se tiče komentara u vezi sa klipom, mislim da je ishitreno to napisala. Meni lično je bilo jako žao oba psa, i tog pit/staforda i onog lunje. Ja NIKADA ne krivim psa, niti mogu da ga krivim. Mnogi meč psi su dobili drugu šansu i postali sjajni ljubimci. Držanje pita kao ljubimca je pre svega jedna velika obaveza i odgovornost, zato ja ponekad i možda pišem preoštro neke stvari i ukazujem na moguće posledice.

(y)

potpuno se slazem sa svim... zato sam ti i postavio takva pitanja. Ti zaista volis svog psa,i svaki njegov neuspeh,gledas kao svoj. Tako isto i ja,a tu se razlikujemo od nekih clanova.

Naravno to si i napomenuo: "zao mi je OBA psa". ako ste primetili,nema krvi na snimku,pa mali pas vrv i nije imao teske povrede,dok je pit dobio dosta udaraca,sto toljagom,sto gumom itd...

Bas kao sto si rekao,drzanje pita je velika odgovornost i nije za svakoga. ma apsolutno se slazem sa svim sto si napisao...

Koliko bi ljudi otpisalo ovakvog psa? Nesto slicno Mike-u!

Poslije nekoliko sati strpljivog rada:

ne tvrdim ni da je snimak montiran ni da nije... i ja sam skeptican sto se tice cezara itd,ali ne vezano sa ovo,bilo je slucajeva da su psi socijalizovani. ne secam se sad tacno,pa ne zelim davati brojke,ali znam da su neki psi od onoh majkla vika socijalizovani,a dosta ih je uspavano...

@ elmo

Ne znam za Gligu, ali kod mene su prioritet psi, onda žene. :grin: Valjda to ide s godinama i iskustvom.

Ja se trudim da se niko ne oseti zapostavljeno :grin:

Elmo , pas mi se svideo na oko . Generalno mi je ped nebitan kako god to cudno zvucalo tj tkzv. linija psa . Ono sto bih ja recimo gledao kada bih uzimao psa/stene je da ima sto manje incesta , da nema manbiter-a u ped-u i da poznajem roditelje personalno i da mi se svidjaju eksterijerno i karakterno .

Inace to sa linijama pasa je meni licno veoma diskutabilno . Linijsko parenje recimo na odredjenog psa je i linijsko parenje na njegove pretke . Danas ljudi kazu odgojis 6 ili nekik kazu 4 generacije u svom dvoristu i oonda je linja pasa tvoja . To je inace vise zastupljeno kod eksterijeraca i to je tek po meni bas smesno , a kod pitova bude uglavnom linja bazirana na psu .Ali opet zasto je linija primera radi Aligator ako se incestom zapravo lnijskim parenjem na njega vraca kada se vraca i na druge pse?

Evo teme za diskusiju ali je ostavljam za sutra jer odoh u horizontalu .

Laku noc svima

Guest
This topic is now closed to further replies.