timon

American Pit Bull Terrier -APBT - 18 deo

Recommended Posts

Ima celicenje dobre strane, navikavas organizam na takav stres i lakse se nosi sa time. Ja inace sada treniram u jednoj staroj sali koja ima minimalno grejanje(kao da i nema), od kada je zahladnelo svi treniraju u patikama a ja sam nastavio bos ( ispod je nekakav pod kao od gume) i mogu vam reci da sam poprilicno iznenadjen da pri pocetku zime nisam prehladjen kao i svake godine, a inace imam i bronhitis. Plus posle treninga kada perem noge moram sa hladnom vodom jer nema tople. tako da neka vrsta celicenja nije na odmet, da bi se organizam ojacao i izborio lakse sa poteskocama.

Da pise ti u pedigreu gore desno na vrhu. A mene zanima sta je DOY?

dog of the year,tacno ti je neko odgovorio...

Ja sam prva osoba kad fci prizna merle boju kod doga, uzgajat cu njih.

dobro vam je sve mournblade rekao i apsolutno se slazem sa njim. a sto se tice pitove,jeste ima te boje,ali to nisu cisti psi. mozete upariti argentinsku dogu i cane corsa,dobiti tigrasu boju i onda opet to stene pariti sa dogom i dobiti tigrastu i opet pariti stene sa dogom i dobiti tigrastu i na kraju dobijete psa koji je skroz kao doga samo tigrast i kazete evo ja imam tigrastu dogu... (primer)

Nisu moji,to su psi iz Caragan odgajivacnice... Koga zanima neka ih pogleda na netu,imaju jako lepe pse :wink:

Sophy, nesto mi je poznata ta slika :giggle:

Pozdrav drustvu na temi.

prije svega treba bit svjestan jedne stvari,ako imas 2-3 pasa lako ti je stvorit uvjete,al bogami ako imas20-30 e onda i nije bas lako,al mozda ni tesko. jer ne znam sta svakom keru treba vise od kucice,leti ladovine,hrane i voda. ta surovost uzgoja je nacinila pitove onima kakvi oni fala bogu jos jesu, evo pogledaj kod svog prijatelja borisa pase sad,a onda i nekad pa ti vidi sta ljudska ruka napravila,red nose azijate. novac vise interesira okolne zemlje nego hr,to govoru postupci njihvih uzgajivaca. :wink:

Jesam li ja krivo shvatila ili je ovde napisano da se psi CELICE jer se drze u losim uslovima ?

Imajte u vidu da morate da razlikujete agresivnost i ostrinu, kao rasnu karakteristiku neke rase.

ne ja to nisam reka nego da takvi uvjeti drzanja su doveli pitove do najneiskvarenijih pasa danasnjice

Sta podrazumjevas pod 'najneiskvarenijemom rasom?

Sta ti je parametar za to?

Koliko uslovi drzanja mogu uticati na psihofizicki razvoj psa i u kojem smislu.

hvala

oni su najneiskvarenija rasa jer se i dalje zbog dobrih ljudi i ljubitelja sporta vodi racuna o priplodu i selekciji pasa,tu ljudska ruka i glava ne utjecu na standard,limfaticnost,boju ........

vodi se briga o kvalitetnom ugoju i pravom odabiru priplodnih pasa ne zbog izgleda,boje............

Guest
This topic is now closed to further replies.