timon

American Pit Bull Terrier -APBT - 18 deo

Recommended Posts

Sedamag jako ljep pas, kolko je kila izgleda mi da nije neki teskas...

jel moze netko objasniti zasto im tako jako iskoci kraljeznica kad su u treninga jel to normalno ili je to posljedica onoga sto se ranije spominjalo (ono kad se pocne prerano s treninzima) i dali je moguce da se pas dovede u formu a da mu ne iskoci kraljeznica bas tako jako...

Za prvi kontak Juniora, se bese birao pas koji treba da je Gejm, iskusan, tezi, srednji grizac i agresivan. Da li se za role treba birati drugacije pse? Opet ne znam zasto se biraju stafordi kada je dokazano da oni nemaju vise tu srcanost i zelju za borbom.

Što se plavih pasa tiče znam dvoje ljudi sa plavim AST-ovima. Vrhunski psi - izložbeni :wink:

e sad - prehlada nakon skoro svake kiše i nagle promjene temperature, upala pluća jednom do dvaput godišnje i oba imaju nekakvo nerješivo kožno stanje - lišaj (nije demodex) + kuja ima slabo srce pa se ne smije previše naprezati.

To su jedina dva koja znam, pa je možda slučajnost...

Plave, ustvari plavkaste pitove sam viđao kod ekipe koja je u rikvercu parila/osvježavala/pokušavala "pojačati" pse sa presom ali to nije ova šminkerska plava boja nego ona siva prošarana - uglavnom promašaj i izgledom i karakterom

Rea ti misliš i tu kuju zadržati?

pa ovo je bilo prije 15-20 godina,kada nije bilo toliko pitova i kada su stafordi bili drugaciji,moze se i danas naci srcan staford ali je rjetkost. pogledaj staforda Borisa :)

Nisu ni svi stafordi pre 20-25 godina bili ovo sto su sad.Stariji ce se mozda setiti coravog Sema,cini mi se iz Slavonskog Broda koji je pustan sa bulterijerom Ben Baltazarom, koji je posle tog meca nasao nov dom u Vrscu.Pozdrav.

S obzirom od kakvih su pasa potekli, stafordi moraju imati srčanost i gejm (naravno, ne svi, podrazumeva se). Međutim, ono čega se ja plašim da je tu od 1936. do danas svašta nešto uletelo "sa strane".

I to je tačno... Realno, kod foksterijera, kada uporedim kakvi su psi postojali pre 20 godina (generalno), imao sam sreću da imam takve, i kakvi su sada (generalno), postoji razlika u temperamentu (generalno). Nije samo u pitanju što "manje rade", već je stvar u tome što su svakakvi "marsovci" počeli da se bave pasminom, koji su karakter stavili u zapećak.

Mama od Electre ja jako lijepa kuja crne boja, jako slicna mojoj Sparthi. Odlican pas mene je odusevila na prvu, jako druzeljubiva i nimalo agresvina te dobro odgojena.

Jel to ova crna kuja?

ranije su odgajivaci uglavnom rolali mlade pse sa starijim, vecim, tezim psima "sa lanca" koji lose grizu i brzo padaju. Tako se izbegavao rizik od vecih povreda i jacala volja. Neki stafordi su se cinili sasvim dobri za obrazovanje mladih pitova. Cini mi se da je to razlog sto je Dzambo ucio od staforda. Gejm test je nesto drugo. Sumnjam da ga nije imao.

evo ga jedan ladan koji daje dobre pse, cini mise. Videcemo.

S obzirom od kakvih su pasa potekli, stafordi moraju imati srčanost i gejm (naravno, ne svi, podrazumeva se). Međutim, ono čega se ja plašim da je tu od 1936. do danas svašta nešto uletelo "sa strane".

Lipo je što većina vas voli i druge pasmine terijera i trudi se prikazati rođake u što boljem svjetlu, ali bojim se da su vam teorije pogrešne.

Generacije i generacije uzgoja na izgled bez ispita na radne osobine može lako upropastiti pasminu, čak i ako nije bilo križanja sa drugim pasminama.

Pogledajte samo neke druge pasmine koje su nekad važile kao ultimativne radne di danas idu, a pouzdano se zna da je za njihovo stanje kriva isključiuvo pogrešna selekcija, nikako križanja.

Stafordi su danas u takvom stanju da su GAME primjerci čista slučajnost, a takvih pasa se može naći i u mnogo upopašćenijim pasminama (mislim game srčanih pasa).

Mama od Electre ja jako lijepa kuja crne boja, jako slicna mojoj Sparthi. Odlican pas mene je odusevila na prvu, jako druzeljubiva i nimalo agresvina te dobro odgojena.

Jel to ova crna kuja?

Jel to ova crna kuja?

Velika greska koju rade mnogi. I koji ni do dan danas nisu shvatili bitnu stvar. Mnogi idu na to, pas mi je brzo proradio. I sad cu da ga zakazem. U zelji da oni dokazu kako oni imaju zestoko stene. Sta se zbiva onda. Zbiva se to da tako mlad pas bude unisten. Sve zbog njihove zelje za dokazivanjem. Kod mnogih pasa razvoj u glavi je brzi, nego njihov tjelesni razvoj. Zato treba sacekati da pas se razvije. Ako se vidi da je rano proradio. Njihova psiha je cudo od malih nogu. Iako su bespomocni kao stenci. (handshake)

prije svega treba bit svjestan jedne stvari,ako imas 2-3 pasa lako ti je stvorit uvjete,al bogami ako imas20-30 e onda i nije bas lako,al mozda ni tesko. jer ne znam sta svakom keru treba vise od kucice,leti ladovine,hrane i voda. ta surovost uzgoja je nacinila pitove onima kakvi oni fala bogu jos jesu, evo pogledaj kod svog prijatelja borisa pase sad,a onda i nekad pa ti vidi sta ljudska ruka napravila,red nose azijate. novac vise interesira okolne zemlje nego hr,to govoru postupci njihvih uzgajivaca. :wink:

Jesam li ja krivo shvatila ili je ovde napisano da se psi CELICE jer se drze u losim uslovima ?

Imajte u vidu da morate da razlikujete agresivnost i ostrinu, kao rasnu karakteristiku neke rase.

ne ja to nisam reka nego da takvi uvjeti drzanja su doveli pitove do najneiskvarenijih pasa danasnjice

Ne volim nikoga da branim, ali po cemu se vidi da novac interesuje vise odgaivace u drugim zemljama nego u hrvatskoj? Zar nije isto u kojoj zemlji zivimo ako volimo I postujemo svoje pse?

Sto se tice uslova ze drzanje , ovoj rasi je potrebna kvalitetna hrana,koja nije jeftina, treba im kvalitetno I prostorno mesto za zivot, nema veze dali je to lanac ili box. I naravno da se svakom psu posveti dovoljno paznje, treninga I vremena koje utice na povezanosti vlasnika I psa. Vrhunski pas ne postaje sam od sebe. Potrebno je vise od genetike koja je sama po sebi bitna.

Nije off vec paralela i mislim da nije na odmet da se pogleda i procita .

Da Rusi vole da razbiju led pa zagnjure u vodu po „debelom” minusu već znamo, ali da li ste znali da na to decu pripremaju od malih nogu?

Iako su temperature širom Rusije ovih dana bile toliko niske da su obarale i tamošnje rekorde, ovu dečicu u Sibiru ništa nije moglo da zaustavi da se poigraju na snegu – u kupaćim gaćama.

I to ne samo da su se igrali, nego su se igrali sa vodom, polivali, zalivali, prskali – sve u svemu „kupa, kupa” na minus 25 stepeni Celzijusa.

Kako navode mediji, neka od ove dece imaju tek dve godine, a ovo je uobičajna vežba „čeličenja zdravlja”.

Olisja Osinčeva ima 18 godina staža kao vaspitačica i u ovom „tretmanu” ne vidi ništa čudno – kaže dobro je za zdravlje.

Ni sama deca ovu vežbu ne smatraju za kaznu, već tvrde da se fenomenalno zabavljaju.

„Pre 18 godina imali smo veliki problem sa stalnim razboljevanjem dece. Svaki čas je neko bio bolestan, a često i po pola grupe nije dolazilo u vrtić zbog kijavice, gripa, nazeba... Bilo nam je jasno da moramo nešto da preduzmemo i ojačamo im imunitet. Tako smo sa grupom lekara odlučili da počnemo da ih ´čeličimo´. Počeli smo sa vežbama na snegu, sa vodom”, priča ova iskusna vaspitačica za „Siberijan Tajms”.

Tvrdi da su se rezultati pokazali već posle nekoliko meseci, deca se više nisu razboljevala, a imunitet im je znatno ojačao.

Deca u kupaćim kostimima na debelom minusu igrajući se sa vodom u snegu provode oko 90 sekundi, a vežbe nisu obavezne. Niko ne primorava decu niti njihove roditelje na ove ekstremne vežbe, sve je na dobrovoljnoj bazi, tvrde u vrtiću u kome su ponosni na zdravlje ovih mališana.

Ne volim nikoga da branim, ali po cemu se vidi da novac interesuje vise odgaivace u drugim zemljama nego u hrvatskoj? Zar nije isto u kojoj zemlji zivimo ako volimo I postujemo svoje pse?

Sto se tice uslova ze drzanje , ovoj rasi je potrebna kvalitetna hrana,koja nije jeftina, treba im kvalitetno I prostorno mesto za zivot, nema veze dali je to lanac ili box. I naravno da se svakom psu posveti dovoljno paznje, treninga I vremena koje utice na povezanosti vlasnika I psa. Vrhunski pas ne postaje sam od sebe. Potrebno je vise od genetike koja je sama po sebi bitna.

Elmo (y)

Pit Bull je radna pasmina. Kojoj treba omoguciti da svoj visak energije, trosi na ono sto voli. A to je trening. To je pas koji moze da seta cijeli dan. Koliko energije ima. Kao takav, mora da jede extra premium hranu. Koja udovoljava sve ono sto je njemu potrebno. Lanac ili boks. Za odrasle pse svakako lanac. Sa zemljanom podlogom. Kucice uskog prolaza, radi cuvanja topline tokom zimskog perioda. Za stence i priplodne zenke. Njih treba u boks staviti. Vise je razloga za to. Da nebi doslo do ne zeljenih problema koje za sobom vuku posljedice. Po pse naravno. Itd. Povezanost. Naravno da treba biti blisko povezan sa psom ili psima. Iz vise razloga. Jer ce pas tada steci povjerenje u Vlasnika. Imat ce jacu motivaciju nego inace, Itd. Genetika je itekako vazna. Jer su sanse za uspijeh vece. Ali sve to moze da propadne krivim odgojem. Na kraju svega toga potrebno je znanje. Od samog podizanja stenaca. Itd. Da nasi psi znaju pricati, rekli bi da pre tjerujete u vecini toga.

Da bi postigao uspijeh u bilo cemu. Potrebno je posvetiti se tome. I razumijeti to sto radis.

Guest
This topic is now closed to further replies.