timon

American Pit Bull Terrier -APBT - 18 deo

Recommended Posts

Ima i onih kojima novac nije vazan, ali je potreban da se psima obezbede dobri uslovi i kvalitetan zivot. " Psi zarade i psima se vrati". Ima ljudi koji ne poklanjaju stenad,jer se poklon ne ceni dok ga dobro ne platis. Ima i ljudi koji nece svakome prodati stene,pre nego provere kome ga prodaju.

Pravilo je: ako su roditelji vrhunski, i stene ima vece sanse da bude vrhunsko.

Jos nesto sam primetio.

Ne znam koliko vas ima rodovnike za svoje pse? Danas je svaki pas A.P.B.T. ako lici na njega. Velika greska.

Ima i mnogo rodovnika online koji nisu tacni,ili podaci u njima nisu ispravni. Ne znam ko postavlja tu bazu podataka, ali mnogi navode vodu na svoju vodenicu.

Ima i onih kojima novac nije vazan, ali je potreban da se psima obezbede dobri uslovi i kvalitetan zivot. " Psi zarade i psima se vrati". Ima ljudi koji ne poklanjaju stenad,jer se poklon ne ceni dok ga dobro ne platis. Ima i ljudi koji nece svakome prodati stene,pre nego provere kome ga prodaju.

Pravilo je: ako su roditelji vrhunski, i stene ima vece sanse da bude vrhunsko.

to se uzelo za pravilo,al pravilo nije evo i primjera

jedan od najboljih pasa stas se ikad okotio na podrucju ex yu

Bio sam malo zauzet poslednjih dana pa da se i ja upisem...

Sto se tice plavih pitova,to nisu cisti psi.

@MERLE Great Dane , sve je to lepo,o recesivnom genu smo davno pricali,nego mozete li vi postaviti sliku plavog pita od pre 1960 god npr? ne mozete...

stenci koje je postavila ReaTyson su pitoliki psi,ne cisti pitovi.

Ja sam i sam pre rekao,da ako neki pas ima u u 5-6 nivou rasu srodnu pitu od koje je preuzela boju a pri tom izgleda kao pit i ima temperament kao pit (aktivan pas sa dosta energije) onda je to po meni pit. za mene je pit i amstaff. pitolik pas,na to mislim... naravno,ti psi nisu cisti pitovi...

sto se tice nemackig doga,izuzetno bolesna rasa sa milion zdravstvenih problema kojoj je prosecan zivotni vek 7 god. Msm da se ni po 1 karakteristici ne moze porediti sa pitom,osim sa tim da je veca. :lol:

ne vidim uopste poentu poredjivanja njih sa pitovima...

A msm da se neki clanovi ne bi trebali uzrujavati i ulaziti u licne prepirke i tako dobijati ban. ako nista drugo,zato sto se onemoguce da pisu oni koji stvarno razumeju rasu (jer su banovani) i pisu oni koji su manje u tome da se tako izrazim...

Moze se lepo raspravljati,a razlicitih misljenja ce uvek biti. Ziveli!

Imam jedno pitanje, odnosi se na Radonjicevog Jumba. naime po cemu je taj pas bio dobar da bi pario toliko kuja? da li zbog honeybuncha u rodovniku? Mislim da nije nesto bas pokazao protiv iron kida, a naleteh na neki snimak gde Jumbo radi rolu kako se meni cini sa amstafovima. Da li moze neko da odgovori sta je tu u pitanju?

@ reatyson

Koliko je Sparta stara i da li ima pedigre?

lepa je kujica i usi joj lepo stoje (nod)

Spartha je stara 6 mj, eh sad kaj se pedigrea tice znam iz koje je linije, ali ja sam nju spasila iz onih radnji na b (neki lik ju je uzeo kao za to, makar ona nema ni trunke u sebi agresije) tako da relativno malo znam o roditeljima i tako to. Kod mene je dosla dosta mala sa kojih 5-6 tjedana

Sto se tice usiju sa nekih 3-4 mj sam joj lijepila usi bas iz tog razloga da joj usi stoje lijepo :wink:

Slika sa zaljepljenim usima

23054451876689813798499.jpg

Spartha :inlove::inlove:

Drago mi je da ti se svida (rofl)

Imam jedno pitanje, odnosi se na Radonjicevog Jumba. naime po cemu je taj pas bio dobar da bi pario toliko kuja? da li zbog honeybuncha u rodovniku? Mislim da nije nesto bas pokazao protiv iron kida, a naleteh na neki snimak gde Jumbo radi rolu kako se meni cini sa amstafovima. Da li moze neko da odgovori sta je tu u pitanju?

Nije to taj Jumbo, ovo je Gr CH Jumbo 5xW :inlove::inlove::inlove:

Hajde još malo o „plavim“ pitovima. Kao što reče Gr Ch King, pa da se nadovežem.

„Plava“ boja je kod mnogih pasmina vezana za probleme s kožom, ti psi su skloniji bakterijskim, virusnim, gljivičnim infekcijama, dermatitisu, alergijama, demodeksu, gubljenju dlake... To ne znači da će svi „plavi“ psi biti pogođeni ovakvim problemima. Jednostavno se takvi problemi kod njih javljaju češće.

S druge strane, postoje mnogo ozbiljniji zdravstveni problemi čiji su genetski prenosnici „plavi“ psi. Najapsurdnije u svemu je što su ti psi skuplji na tržištu. Čak i kada nije pas „plav“, treba obratiti pažnju da nema nekog „plavca“ u liniji. Tendencija je da je potražnja za „plavim“, „srebrnim“, „merle“ psima kao „egzotici“ generalno povećana, a takav trend bi mogao da dođe i kod nas (po meni je već stigao). Takvi psi donose zdravstvene probleme, probleme u temperamentu i generalno predstavljaju problem za APBT-a kao pasminu. I tako... neki gaje „pitove“ zbog veličine, neki zbog glavatosti, neki da budu „širi nego duži“, neki da budu „u bojama“... I ostaje ime koje označava nešto što ti psi zapravo nisu... Samo da se ogradim, što se veličine tiče. I kod odgajivača pravih pitova, dakle, koji imaju odgoj koji se nalazi u rasponu od 20 do 30 kg, dešava se sporadično da dobiju psa od 40 kg. Nije tako često, i nije proizvod selekcije, ali se dešava.

Hajde još malo o „plavim“ pitovima. Kao što reče Gr Ch King, pa da se nadovežem.

„Plava“ boja je kod mnogih pasmina vezana za probleme s kožom, ti psi su skloniji bakterijskim, virusnim, gljivičnim infekcijama, dermatitisu, alergijama, demodeksu, gubljenju dlake... To ne znači da će svi „plavi“ psi biti pogođeni ovakvim problemima. Jednostavno se takvi problemi kod njih javljaju češće.

S druge strane, postoje mnogo ozbiljniji zdravstveni problemi čiji su genetski prenosnici „plavi“ psi. Najapsurdnije u svemu je što su ti psi skuplji na tržištu. Čak i kada nije pas „plav“, treba obratiti pažnju da nema nekog „plavca“ u liniji. Tendencija je da je potražnja za „plavim“, „srebrnim“, „merle“ psima kao „egzotici“ generalno povećana, a takav trend bi mogao da dođe i kod nas (po meni je već stigao). Takvi psi donose zdravstvene probleme, probleme u temperamentu i generalno predstavljaju problem za APBT-a kao pasminu. I tako... neki gaje „pitove“ zbog veličine, neki zbog glavatosti, neki da budu „širi nego duži“, neki da budu „u bojama“... I ostaje ime koje označava nešto što ti psi zapravo nisu... Samo da se ogradim, što se veličine tiče. I kod odgajivača pravih pitova, dakle, koji imaju odgoj koji se nalazi u rasponu od 20 do 30 kg, dešava se sporadično da dobiju psa od 40 kg. Nije tako često, i nije proizvod selekcije, ali se dešava.

Ajde ja ja onda pitam s obzirom da imam doma dva merle psa (dogu i krizanac jazavcara , vjerovatno stafa) zato ni jedan od moji pasa nije bio bolestan ima kozne bolesti i sl, to su psi vec skorom od godinu dana tj doga vec ima preko gdoinu dana, a Tyson nema jos?? Ja obozavam merle i plave pse i meni nitko ne moze reci da su to psi bolesni jel u svojoj blizini ih imam vise nego dosta i svaki pas je zdrav.

Merle i plavi psi su istog zdravlja kao i svaki drugi pas, ni jedan od njih nema nikakve bolesti ako nisu nasljedene od roditelja, ove boje su sve ceste kod nas prisutne i do sada nisam od nikog cula da su te boje defektne odnosno da su ti psi bolesni zbog tih boja.

Obicno za pitove i stafove se zna da mogu oboljeti od koznih bolesti i to je kod njih jako cesto bez obzira na boju psa!

Mama od Electre ja jako lijepa kuja crne boja, jako slicna mojoj Sparthi. Odlican pas mene je odusevila na prvu, jako druzeljubiva i nimalo agresvina te dobro odgojena.

prije svega treba bit svjestan jedne stvari,ako imas 2-3 pasa lako ti je stvorit uvjete,al bogami ako imas20-30 e onda i nije bas lako,al mozda ni tesko. jer ne znam sta svakom keru treba vise od kucice,leti ladovine,hrane i voda. ta surovost uzgoja je nacinila pitove onima kakvi oni fala bogu jos jesu, evo pogledaj kod svog prijatelja borisa pase sad,a onda i nekad pa ti vidi sta ljudska ruka napravila,red nose azijate. novac vise interesira okolne zemlje nego hr,to govoru postupci njihvih uzgajivaca. :wink:

Jesam li ja krivo shvatila ili je ovde napisano da se psi CELICE jer se drze u losim uslovima ?

Imajte u vidu da morate da razlikujete agresivnost i ostrinu, kao rasnu karakteristiku neke rase.

@ ReaTyson

Ne možete posmatrati taj problem kroz lični primer. To je neozbiljno, i ne dokazuje ništa. Ja sam lepo napisao da su takvi psi "skloniji" izvesnim genetski prenosivim problemima, a ne da su SVI ti psi pogođeni njima. Prosto, to nije ništa što bi se trebalo "dokazivati".

Da li ste se ikada zapitali zašto se merle, plavi psi, psi boje jetre, isključuju iz uzgoja velike većine pasmina, i što su te „boje“ diskvalifikacione?

Izuzetno visok procenat merle pasa ima problem sa gluvoćom i slepilom u odnosu na ostatak psećeg roda.

ne bas mislim na Radonjicevog Jumba 1xlg rom.

@ ReaTyson

Ne možete posmatrati taj problem kroz lični primer. To je neozbiljno, i ne dokazuje ništa. Ja sam lepo napisao da su takvi psi "skloniji" izvesnim genetski prenosivim problemima, a ne da su SVI ti psi pogođeni njima. Prosto, to nije ništa što bi se trebalo "dokazivati".

Da li ste se ikada zapitali zašto se merle, plavi psi, psi boje jetre, isključuju iz uzgoja velike većine pasmina, i što su te „boje“ diskvalifikacione?

Izuzetno visok procenat merle pasa ima problem sa gluvoćom i slepilom u odnosu na ostatak psećeg roda.

Dok cijeli FCI ne zabrani (makar razloga nema) merle boju onda cemo moci pricati o razlozima, ovako dok ih odobrava i polako uvrstava u standard pasmine nemamo o cemu pricat.

FCI je tako dobar posao napravio u zadnjih 140 godina, kreirajuci spodobe i invalide od velike vecine pasa da je bash pravi pokazatelj zdravlja pasmine. Kako sam vec rekao 350 novih bolesti u zadnjih 100 godina = FCI!!!

Uostalom ne vidim zashto se pricha o merle dogama/NO/BKoli na pit temi?

R.!

Dok cijeli FCI ne zabrani (makar razloga nema) merle boju onda cemo moci pricati o razlozima, ovako dok ih odobrava i polako uvrstava u standard pasmine nemamo o cemu pricat.

FCI je tako dobar posao napravio u zadnjih 140 godina, kreirajuci spodobe i invalide od velike vecine pasa da je bash pravi pokazatelj zdravlja pasmine. Kako sam vec rekao 350 novih bolesti u zadnjih 100 godina = FCI!!!

Uostalom ne vidim zashto se pricha o merle dogama/NO/BKoli na pit temi?

R.!

Istina, ja bi voljela da se pol pasmina vrati na ono staro, ali isto tako merle psi nisu bolesni, osim ako neku genetsku bolest potegne. Ovako nisu bolesni!

Ne vazano za FCI, prije su psi puno duze zivjeli nego danas, sto zbog hranjenja psa sto zbog manje "stresnog" zivota. Isto kako medu ljudima ima sve vise bolesti, tako je i sa psima.

Prica se o merle bojama opcenito, koliko znam ima i pitova merle.

@ ReaTyson

(rofl) Čemu tako burne emocije? (rofl)

Vi očigledno ne čitate šta ja pišem... Kennel Club je verovatno najuticajnija kinološka institucija na svetu, ali nema veze... :wink: To je potpuno nebitno u čitavoj ovoj priči. To što vi zastupate je u najmanju ruku "frankenštajnovsko".

Evo vam link da se bolje upoznate sa problematikom -

ne bas mislim na Radonjicevog Jumba 1xlg rom.

Nikad Radonjicev nije u mec pustan sa Iron Kidom. Pustan je Gr Ch Jumbo 5xW.. O tome ti pricam ja.

Ukratko, Radonjicev Jumbo 1l Rom je ishao protiv I.Kid-a i izgubio. Njegova krv se pokazala dobra u priplodu, papir tog kera (kao i Gipsy-a) je odlichan, postao je ROM. Pas jeste bio rolovan vishe puta pre debakla sa Gvozdenim i pokazao je mnogo vishe nego u mechu koji je izgubio...

Gr Ch Jumbo je sasvim drugi pas...

R.!

Ukratko, Radonjicev Jumbo 1l Rom je ishao protiv I.Kid-a i izgubio. Njegova krv se pokazala dobra u priplodu, papir tog kera (kao i Gipsy-a) je odlichan, postao je ROM. Pas jeste bio rolovan vishe puta pre debakla sa Gvozdenim i pokazao je mnogo vishe nego u mechu koji je izgubio...

Gr Ch Jumbo je sasvim drugi pas...

R.!

Ok znaci najvise se islo na njegov papir i to kako se pokazao u rolama. Sad da li ja gresim ili je stvano rolan sa Amstafovima. prvo je isao zuti a zatim tigrasti pas, i oba mi po konstituciji lice na americkog staforda. Da li gresim?

Radonjicev Jumbo je pustan sa Iron kidom i izgubio. I jeste u onoj roli pustan sa stafom.

Mene zanima zasto se digla fama kada je Iron kid pobedio Jumba kada on do tada nije ni imao mec vec samo par rola i dobar papir, a jedne od tih rola je radio protiv dva staforda kako se meni cini. i naravno zasto je radio role sa stafordima? ako moze neko ko zna vise o tome da odgovori.

Radonjicev Jumbo je pustan sa Iron kidom i izgubio. I jeste u onoj roli pustan sa stafom.

Mene zanima zasto se digla fama kada je Iron kid pobedio Jumba kada on do tada nije ni imao mec vec samo par rola i dobar papir, a jedne od tih rola je radio protiv dva staforda kako se meni cini. i naravno zasto je radio role sa stafordima? ako moze neko ko zna vise o tome da odgovori.

Prosto nije bilo toliko pitova kao sada, Mr.Indian je pas koji je imao najviše legala na ovim prostorima zadnjih 10-15 godina, a u svim rolovima je relativno brzo stao. Lola rom je činimi se bila hlada kuja pa je dala najkvalitetnije leglo ikada na ovim prostorima. Za neke stvari čovek jednostavno treba imati nos e tako je sa izborom mužijaka ili ženke za priplod.

ranije su odgajivaci uglavnom rolali mlade pse sa starijim, vecim, tezim psima "sa lanca" koji lose grizu i brzo padaju. Tako se izbegavao rizik od vecih povreda i jacala volja. Neki stafordi su se cinili sasvim dobri za obrazovanje mladih pitova. Cini mi se da je to razlog sto je Dzambo ucio od staforda. Gejm test je nesto drugo. Sumnjam da ga nije imao.

evo ga jedan ladan koji daje dobre pse, cini mise. Videcemo.

2po9ovk.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.