timon

American Pit Bull Terrier -APBT - 18 deo

Recommended Posts

Nek je sa srecom 18 deo.

Imajte na umu pravila. O borbama kroz istorijski prikaz mozete pisati, o borbama u danasnje vreme NE.

Nadam se da nece biti nesporazuma

Takođe pozdrav svima, posebno "veteranima", Sedamagu, Xoliju, Gr Ch Kingu, sidartansu, Vukovicu (nema ga nešto, nedostaje na ovim stranicama sa svojim znanjem), Simbi itd (ako sam nekog izostavio, izvinjavam se, ipak su godine u pitanju :wink: )... ali i mlađoj ekipi na čelu sa A R I Som i PitBullNSom.

Zenkice nikada nisu popularne kao muzjaci a po meni jedna dobra zenka vredi kao pet dobrih muzjaka. One su uvek kamen temeljac svakog odgaivaca. Po tome se vodim i uvek idem u tom smeru.

(y)(y)(y)

Prvi Pit Bull je uvezen u ex-jugoslaviju iz Holandije 1984 godine. Imena Black Magic poznatijeg imena Max. Nije bio naj bolji. Ali necime se mora zapoceti.

Ima dosta pasa koji zasluzuju spomen. Na prvom mijestu bi naveo poznate Americke Uzgajivace. Don Mayfielda, Maurice Carvera, Joe Corvina, Andre Girouxa, Don Malonney, Old Mountain man, Frank Fitzwater, Bert Clouse, Ralph Greenwood, Floyd Boudreaux, Earl Tudor, Howard Heinzl itd. To su neki od ljudi koji zasluzuju da se pise o njima na ovoj temi. Bez njih, niko od nas nebi imao ono sto imamo danas. Njima treba biti zahvalan. Mislim da zasluzuju ovdje mijesto

zorane,jesi li ti drza maxove pase pa tvrdis za njeg da i nije bija neki pas,a on je cini mi se uveze 1986-e a ne 84-e 8)

Mislim da nije bilo pomena kako se zaradjuje titlula B.I.S (best in show)?

Titula B.I.S. se zaradjuje tako sto svi koji su prisustvovali Show-u na svom bonu napisu ime onoga za koga zele da glasaju i to se sve preda organizatoru turnira,izbroje se glasovi i onaj sa najvise glasa ce dobiti B.I.S. (ili G.I.S. -game in show).Mislim da sam u pravu. :grin:

Rea vidoh spartinu sliku na fb na jednoj stranici od skoro 900.000 ljudi (y)

Istina, moram pokazivat svog psa :inlove: Nije da je se sramim pa da je skrivam, neka gledaju ljepoticu :wink:

Prvi Pit Bull je uvezen u ex-jugoslaviju iz Holandije 1984 godine. Imena Black Magic poznatijeg imena Max. Nije bio naj bolji. Ali necime se mora zapoceti.

Ima dosta pasa koji zasluzuju spomen. Na prvom mijestu bi naveo poznate Americke Uzgajivace. Don Mayfielda, Maurice Carvera, Joe Corvina, Andre Girouxa, Don Malonney, Old Mountain man, Frank Fitzwater, Bert Clouse, Ralph Greenwood, Floyd Boudreaux, Earl Tudor, Howard Heinzl itd. To su neki od ljudi koji zasluzuju da se pise o njima na ovoj temi. Bez njih, niko od nas nebi imao ono sto imamo danas. Njima treba biti zahvalan. Mislim da zasluzuju ovdje mijesto

zorane,jesi li ti drza maxove pase pa tvrdis za njeg da i nije bija neki pas,a on je cini mi se uveze 1986-e a ne 84-e 8)

Rekao sam da nije bio nesto extra. U tom smislu. Naravno da je bio dobar. Sa obzirom da je bilo tada u Holandiji odlicnih pasa. Ja imam pisani dokaz da je 84-e uvezen. Ako laze papir, lazem ja.

Dbl Gr Ch Tornado. Kenn Allen.

Queen of Hearth Joe Abraham"s

24655836173244722738062.jpg

Ova imena se trebaju sa postovanjem izgovarati. Danas mnogo " Pitovaca" ne cijeni ove 2 ratnice, niti ih spominju. . A svi koji su ozbiljni znaju da takvo nesto nikada nece imati. Danas ima raznih Boksaca. Ali rijetki su usli u legende. Muhamed Ali, Joe Fraiser itd. Tako i njih 2.

Svim starim Uzgajivacima pripadaju zasluge za ono sto su nasi psi postali. Jer je vecina dijelila savjete i znanje modernim Uzgajivacima i koji su zahvaljujuci njima, postgli to sto su postigli. To je uspijeh. Stari Uzgajivaci su tezili tome da imaju bolje i srcanije pse. Stari Uzgajivaci nisu parili 2 psa, a da o njima nisu nista znali. Dok danas moderni Uzgajivaci, pare a da ni ne znaju sa cime pare. Ima modernih Uzgajivaca koji sljede stope starih Uzg. Ali ih je malo. Na zalost.

Guest
This topic is now closed to further replies.