Danijel

Srpski Pastirski Pas - Homoljac

Recommended Posts

U mom kraju ima puno šakala,zvuk jeste kao plač male dece samo je to baš jezivo za slušanje i retko ćeš naći jedinku samu uglavnom su u čoporu a tad znaju baš da naprave štetu.

Ovde kod mene ja ne pamtim kad je toga bilo,alli izgleda pojavise se sad.Motaju se to oko ovaca od komsije.Nista,hvala na odgovorima,i jos jednom se izvinjavam na gusenju teme.

ukucajte lov i ribolov vukovi bele palanke,videcete na kratko jednog pastirca,stopirajte snimak,i ako neko sa foruma ima vremena neka okaci ovaj snimak na forumu

ukucajte lov i ribolov vukovi bele palanke,videcete na kratko jednog pastirca,stopirajte snimak,i ako neko sa foruma ima vremena neka okaci ovaj snimak na forumu

ovaj pas na snimku je srpski pastirski pas bez mixsa i nadogradnje ovaj je pravi

Da, lep je pastirac na klipu.

Ja bih zamolila za objasnjenje celog klipa posto mi kod kuce na kompu ne radi zvuk pa ne cujem sta pricaju a na kompu na poslu nam je blokiran You Tube.... Vidim ja da na klipu nesto silno pricaju njih trojica i objasnjavaju ali ne znam sta. S tim u vezi, imam par pitanja: 1) ako su pastirci medju ovcama, kako to da ima toliko poklanih??? 2) gde su pastirci dok se snima vuk ili sakal, sta god da je, dok maltretira jadne ovce? Gde su ljudi da ih odbrane? 3) zasto su tako dugo snimali i pustili da jadne ovce pate kad su vec bili prisutni?

ovo je snimano uz dogovor,i izrezirano da bude ovako,ove ovce su placene domacinu pre nego su poklane od strane vuka,ovde je predstavljen nagon koljaca,a psi nisu bili ovde u blizini i verovatno na lancu,da bi se ovo snimalo,i nemaju svi po planinama pastirske pse,i vukovi idu u pokolj i po hranu tamo gde im je najsigurnije da urade ovako nesto,ove ovce su odnete daleko od tora,sa namerom da se ovo snima i verovatno se cekalo mnogo sati da bi se ovo snimalo,a svakako da je ovde bilo pasa da oni bi reagovali,i napali ovog vuka,a ljudi na ovom snimku pricaju da u njihovom kraju ima puno vukova i da vukovi prave stete,znaci ovo snimanje je placeno domacinu,placene su mu ovce,pre nego sto je vuk poklao

Mislim i da vecina stocara nema dovoljno pasa da odbrane ovce, ne moze se sa dva psa uraditi puno toga, jedan ili dva psa su najcesci primer a oni su ustvari obicni glineni golubovi za copor vukova. Procentualno malo ljudi se u srbiji bavilo i bavi  ovcarstvom tj stocarstvom toliko uspesno da su imali preko 200-300 grla i to shvatali kao ozbiljan posao i imali puno pasa da im zastiti 'investiciju'. Vecina seljaka psa shvata kao trosak koji nije opravdan, a onda kad vukovi pokolju ovce oni udare u plac i kuknjavu. Prosto bezbednost stada se placa psima hranom i negom  i to je to, kome to nije jasno stalno ce plakati za ovcama.

Cak i copor od deset vukova ce dobro da razmisli da li da napadne tor koji cuva pet ljutih pasa. Sto bi rizikovali teske povrede od strane pasa domacina koji ima 200 ovaca kad mogu da skoknu malo dalje kod komsije koji ima manje stado i manje pasa i da pokolju koliko im srce iste. Nije sto posto sigurno ni da ce pet pasa odbraniti stado u potpunosti tj da ne nastrada bas nijedna ovca, ali mala je verovatnoca da ce vukovi tu uspeti da naprave pokolj.

Ukoliko je pas pravi ovcar nece  se uplasiti vuka, naprotiv skocice na njega. Hrabri i ljuti i dobro izvezbani psi protiv prosecnog vuka imaju solidne sanse da prezive i odbrane stado.

Nikad nisam silazio u grobnicu ali mi se čini da je i tamo mnogo življe nego na ovom forumu SPP,koliko se razumem u ljudske i neljudske odnose ovo mu dođe kao sukob čistog pastirca sa nekim mixom gde nadam se uvek pobeđuje čisti SPP naravno šala,gde ste bre pastirci.......

Pre nekoliko godina prvi put u životu video sam ubijenog vuka uživo kod našeg prijarelja Malca iz Drenovca kod Paraćina, koji se bavi prepariranjem životinja. Vuk je  donet kod njega da se uradi koža i lobanja jer je primerak bio veoma dobrog kvaliteta. Kada sam ušao na kapiju mislio sam da je na čengelama ispod strehe okačena dviska od najmanje100 kila. Kada sam prišao malo bliže video sam da nije u pitanju ovca , već nešto drugo. Vuk je već bio odran, i da nisam sa strane video lobanju, nebi mogao ni da predpostavim šta je u pitanju.

Neću da se gađam brojkama, jer sam u međuvrenenu zaboravio tačnu kilažu ovog vuka, ali verujte nije bila mala. Ko god veruje da ozbiljnog vuka može da savlada bilo koji pas, pa neka je to i Srpski pastirski pas, siguran sam da je u  zabludi. Neželim nikoga da vređam ili omalovažavam, ali ljudi budimo realni. Ja pored ostalih pasa koje gajim,  imam i Rodezijskog Ridzbeka,  koji je dugo korišten u Africi u lovu na lavove. To su izuzetni psi, velikih fizičkih mogućnosti, terijer u telu velikog psa, praktično neumoran, ali zamislite kad kad bi tvrdio da može čak i da ošteti lava , a kamoli nešto drugo, pa nemože ni vuku ništa , a kamoli lavu. Mislim da priče Kosovskog ciklusa o Kraljeviću Marku, i Musi Kesedziji terba da ostanu tamo gde jesu, a da mi treba da formiramo priču o Srpskom pastirsko psu na osnovu zdravog razuma, i s hodno trenutnim mogućnostima . Molim vas ne zamerite ako se mimoilazimo u mišljenju, jer forumi upravo zbog toga i postoje. (Ako se ne varam). Pozdrav za sve 

E Nešo čega ima novog oko Dimitrovgrada,kako su nam pastirci dole jesi li doneo neko štene ništa se nehvališ,a priče koje ljudi pričaju ovde na forumu nisu laži o borbi vukova i pasa i niko se neljuti no samo trebaš videti snimak i sve će ti biti jasno to znamo mi koji smo gledali ...

gresis neso,mnogo su mrsavi,ima po neki primerak samotnjak malo tezi,ovi nasi mrsavci od 30 38 43,ovi nasi srpski pastirski psi su psi koji rade u coporu,a koje pse vukovi ubijaju najvise lovne,to im je poslastica da pojedu,ubiju psa kada naleti sam na njih,ubiju matorog iznemoglog psa,i napadaju psa u lancu,sto ne ubiju tamo gde ima cetiri do pet psa,vuna kico prpa,tamo nesmeju da pridju,pre neku godinu od topole nekoliko kilometra,u jednom selu,lovac mladji momak cekao je lisicu,i video srna je u begu,a vuk za njom,pucao i ubio ga 63,kilograma,slika ovog lovca i ovog vuka ima unazad u nekom broju revije zov,to je samotnjak,ovaj bi bio problematican za svakog psa,a ovo da ne zaboravimo pa nasi pastirci imaju okove oko vrata,po neki stavljaju psima okove i oko stomaka,a ja i dalje tvrdim i stojim iza toga spp u kondiciji radni pas uvek sa vukom jedan na jedan.ako nemamo takve jedinke,cemu ovo onda sve,ako nam psi nisu hrabri borbeni i srcani da sacuvaju i odbrane,pa onda u koje svrhe cemo ih onda cuvati,a kraljevice i kesedzije spremam za bg,i naravno paracin

baba je ziva stara postena plemenita zena,pa jednog dana kada nas prijatelj sa foruma bude dosao,baka ce sesti kraj njega i ispricace mu napala tri vuka zaklali tri cetiri ovce zimsko vreme sneg,tako se ugodilo da su psi bili vezani,pa kada je baka cula zvona i uznemirenost ovaca i cimanje i lavez pasa pocela je da oslobadja pse,dva psa i kuja i tri vuka,okrsaj ali posto je nizbrdica,dolina sve dublje u dolinu,posle desetak minuta vratila se kuja,a za njom posle petnaestak minuta vratio se pas,ostao je najaci pas najopasniji i najborbeniji,vratio se i on odrana mu koza bila svuda,nisu mogla tri vuka ni da ga ubiju ni da ga odnesu,pa kada nisu mogla tri te noci,sta mu moze onda jedan vuk,taj pas je gonio vuka 13 kilometara u po bela dana puno mestana je videlo tu jurnjavu.taj pas je uginuo,postoje potomci tog psa,jedan od potomaka tog psa izlagace se u bg i paracinu i verovatno jos negde,

Gost
This topic is now closed to further replies.