Sign in to follow this  
poppytown

MALTEZER - mali veliki pas

Recommended Posts

Hvala vam oboma na pomoci koju ste nam pruzili.

Ja, kao kupac ljubimca, mislim da je veoma vazno u startu znati sta mogu ocekivati od psa, posebno ako znam sta je to sto zelim i sta je to sto ne zelim.

U svakom slucaju, svaka pomoc je dobro dosla, a mi mislimo da cemo ubuduce biti malo cesci ucesnici price na ovom forumu :)

Naravno Ema, za nase pse samo najbolje i da njima bude dobro. Kao da odlazi i jedan deo nas sa tim stenetom jer je ono ipak raslo sa nama par meseci i priraslo srcu na odredjen nacin. Opet cu reci, a ti nemoj to razumeti kako ne treba :) da neko jedva ceka da rasproda stence i bas ga briga sta ce sa njima biti jer mu je u glavi samo novo leglo zarad zarade...ali pravi odgajivac ce se uvek raspitivati i zeleti da stalno cuje kako mu je njegovo stene, nece mu to nikad biti tesko. Barem nece biti meni, jer ga dozvljavam kao nesto svoje :) i teskog srca cu se od svakog steneta odvojiti :,(( al tako to valjda treba da bude...da i ono nekog usreci kao i mene moje prvo stene.

pozZ

Dalibor

Bilosto, nema na cemu, i sada i ubuduce ;) i bilo bi lepo da cesce pises...da razmenjujemo iskustva na pravi nacin jer je to svima u interesu. U stvari skoro svima, ne zlobnim ljudima kojih nazalost ima medju psima. Ali sta da se radi, sem da se nadamo da je mnogo vise ljudi plemenitog srca

pozZ

Naravno Ema, za nase pse samo najbolje i da njima bude dobro. Kao da odlazi i jedan deo nas sa tim stenetom jer je ono ipak raslo sa nama par meseci i priraslo srcu na odredjen nacin. Opet cu reci, a ti nemoj to razumeti kako ne treba :) da neko jedva ceka da rasproda stence i bas ga briga sta ce sa njima biti jer mu je u glavi samo novo leglo zarad zarade...ali pravi odgajivac ce se uvek raspitivati i zeleti da stalno cuje kako mu je njegovo stene, nece mu to nikad biti tesko. Barem nece biti meni, jer ga dozvljavam kao nesto svoje :) i teskog srca cu se od svakog steneta odvojiti :,(( al tako to valjda treba da bude...da i ono nekog usreci kao i mene moje prvo stene.

pozZ

Dalibor

Sve znam... :( Ne znam sta je gore, kada stene ode sa 3 mjeseca u novi dom ili kasnije :(

Naravno da ako je duze kod tebe, vise se vezes, ali bol i tuga su isti... :(

Samo neka su oni nama zdravi, sretni, voljeni, pazeni i mazeni!!!

Veliki pozdrav za tebe i Mariju!!

Bilosto, nema na cemu, i sada i ubuduce ;) i bilo bi lepo da cesce pises...da razmenjujemo iskustva na pravi nacin jer je to svima u interesu. U stvari skoro svima, ne zlobnim ljudima kojih nazalost ima medju psima. Ali sta da se radi, sem da se nadamo da je mnogo vise ljudi plemenitog srca

pozZ

Potpisujem!! :)

Sve znam... :( Ne znam sta je gore, kada stene ode sa 3 mjeseca u novi dom ili kasnije :(

Naravno da ako je duze kod tebe, vise se vezes, ali bol i tuga su isti... :(

Jos malo i mi cemo biti u situaciji posle 5meseci :( ali kao sto ti rece

i sve ce biti kako treba :)

Jos malo i mi cemo biti u situaciji posle 5meseci :( ali kao sto ti rece

i sve ce biti kako treba :)

Hoce, hoce... ovdje jos uvijek niko ne spava, a jutarnja smjena se smjeska u 8.00 :lol:

Jos jednom hvala oboma; LuLu na tome sto je u nama probudila zelju da dobro i dugo istrazujemo i sto smo od nje i zbog nje mnogo toga naucili, a Scooby na tome sto su nam se tajminzi savrseno poklopili i sto smo, nadam se, prepoznali jedni u drugima buducu "familiju" :)

/edit moderatora/

Evo jedna slicica naseg Sunny-a, stene iz naseg prvog legla, maza nad mazama, a decko :D

4tsxg2.jpg

Ovom slikom sam ispunila 3 slike u jednom mjesecu.... vise fotkica drugi put!

Jos jednom hvala oboma; LuLu na tome sto je u nama probudila zelju da dobro i dugo istrazujemo i sto smo od nje i zbog nje mnogo toga naucili, a Scooby na tome sto su nam se tajminzi savrseno poklopili i sto smo, nadam se, prepoznali jedni u drugima buducu "familiju" :)

Nema na cemu :) Drago mi je da smo mogli pomoci, uvesti vas u ovaj divni svijet maltezera, a ostalo cete vec i sami vidjeti kad vam dodje vasa pahuljica... P.S. Procitale smo mail ali bilo kasno da odgovaramo sinoc :D I sad da vas pitam, jeste se naspavali :P

P.S. Procitale smo mail ali bilo kasno da odgovaramo sinoc :D I sad da vas pitam, jeste se naspavali :P

Kakvo crno spavanje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jedva... cak sam se budila da vidim da se nije popeo na krevet :lol: :lol: :lol:

(toliko o "normalnoj" porodici :) )

Hvala LuLu... cekam mail, a nadam se uskoro se i vidimo :)

Pozdrav od ushicenih :D

Ne znam da li to pripada ovoj temi . Zanima me gde mogu da se nadju male masnice ili snalice u paru za maltezere ?

Vecinom vidim da su to masnice mada sam na youtubu videla i nesto kao snalice ili ukrasi koji se navuku odozgo na repice ???

Draga Zvoncice,

Ja vam od srca preporučujem ovu web stranicu: http://www.doggybow.com/

Registrirajte se i naručite preko neta... Ne bi bilo loše da kupite i Express Order da vam što prije gospođa napravi (ako vam se žuri)... Možete birati mašnice, boju mašnica, koliko cirkoncica, kojih itd. itd.

A i gospođa Carrie je jako ljubazna i susretljiva pa joj se možete i na mail javiti ukoliko vam nešto nije jasno...

Draga Zvoncice,

Ja vam od srca preporučujem ovu web stranicu: http://www.doggybow.com/

Registrirajte se i naručite preko neta... Ne bi bilo loše da kupite i Express Order da vam što prije gospođa napravi (ako vam se žuri)... Možete birati mašnice, boju mašnica, koliko cirkoncica, kojih itd. itd.

A i gospođa Carrie je jako ljubazna i susretljiva pa joj se možete i na mail javiti ukoliko vam nešto nije jasno...

Hvala :D

Preslatke su , one svarovski posebno blesave :D :D

Da li za takmicenja moraju iskljucivo crne i da li se dva repica prave i pre intermedije ?

:D Da, super su!

Za izložbe ne morate imati isključivo crne, sljedećeg mjeseca ću postaviti slike naših maltića i sa roza, ljubičastim, plavim mašnicama... :)

Što se tiče duplog top knota (dvije mašnice), zavisi od dlake na glavi... Mi smo Dannyu već u razredu mladih stavljali dvije mašnice jer je imao dlake za dvije mašnice, ali smo mu stavljali nekada i jednu mašnicu...

Na ovom linku možete vidjeti i kako se pravi (u ovom slučaju dupli) a na netu možete naći još dosta slika i uputa za pravljenje top knota kod maltića...

http://www.doggybow.com/maltese_top_knots.html

Hvala na savetima i linkovima puno ce mi pomoci !!

Postupak sam vec videla i skoro savladali :mrgreen: i bas se pitala gde da nadjem tu kozmetiku. Trenutno koristim All Systems i prilicno je dobar mada mi dlaka nakon feniranja ostaje suvise leprsava , pa bih probala mozda jos nesto. Nisam zadovoljna gelom za otklanjanje mrlja Sofi skoro da i nema problem sa suzenjem okica ali po nekad joj levo oko suzi i pocne crveniti dlaka , a taj njihov gel bas nista ne otkloni :roll:

Clicker trening - pravilno sproveden - je efikasan bez obzira na rasu.

Maltezer je veoma inteligentan pas i lako i brzo uci.

U USA se vlasnici maltezera s uspehom takmice u obidijensu i agilitiju.

Dakle - samo napred - trenirajte svog maltezera :D

Eto, mi smo postali obitelj i ovdje smo se i predstavili :)

Imam pitanjce...

Od svih nas u kuci, on samo ide sa cerkom... moramo nju da "otjeramo" da bi mi ostali uopce imali priliku da mu pridjemo. S nama je, evo, sad vec nekih 24 sata i naravno da mi stvarno jos uvijek nemamo pojma ni o cemu, ali par stvarcica nam je cudno, pa molim pomoc :)

1. nece da jede, niti da pije... sinoc nista, jutros jedva nesto malo... vodu je pio samo jednom iz zdjelice, a tokom noci s pojilice je svukao nekih 50 ml.

2. nece da piski i kaki... jutros kad smo ga pustili iz transportera (u kojem hocemo da ga naucimo da spava i bude kad nismo kuci / malo zbog nereda, a vise zbog alarma, da se ne pali bez veze :) ) je piskio i kakio odmah pored (ne mari jos za nasu pelenu :) ), jos jednom je malo piskio vani i to je sve... vodit cemo ga opet kasnije u setnju, ali sve smo mislili da ce cesto piskiti i kakiti i po kuci ...

3. stalno mu je jezik vani, nekako napola, kao da se ruga hihiiihihihhi, je l' to tako ok? i svojstveno maltezerima?

4. kad se mazi, onda dahce?! mi se zblenuli... uzmemo ga u krilo, mazimo ga; u stvari, on lezi mi ga milujemo, a on onda pocne da dahce, sve ono uredno s jezikom vani hihihhihihihi... odnesemo ga do vode, on se samo okrene i ode kod cerke...

5. ne reagira ni na kakvu igru... nista... ni loptica, ni koskica, ni bilo sta...

Je l' sve ovo zato sto je on jos uvijek isprepadan zbog promjene?

Nadam se da ovo pitam na pravom mjestu, pored sto sam pitala i na temi koju sam njemu otvorila :(

Hvala :)

@poppytown

yes, yes, stalno smo u kontaktu i pricamo, ali kontam da od viska informacija ne boli glava... sto se uzgajivaca tice, sve pet... kompletna podrska...

pokusala sam da nadjem neke savjete vezano za stav maltezera, za kretanje na izlozbi i slicno, ali nisam nasla nista konkretnije iz cega bih nesto mogla da naucim.

imate li neki link, nesto iz cega bi se dalo nesto vise procitati, eventualno nesto vidjeti na video klipu i slicno... hvala!

imam jos jedno pitanje...

ovaj moj lize sve moguce... ajd sto lize ruke, sake, lice ovo ono, nego lize odjecu u kojoj smo, liize pod, lize kauc kad na njega legne, lize sto kad se podigne sapicama na rub... sve redom...

ne smeta nam, samo se bojimo da nije lose sto lize sve redom (al' ne lize vani, sto je vrlo pohvalno),... sta to znaci?

i moj malecki lize sve zivo,najvise bi lice da lize :) oni su mali usisivaci ja sam imala problem kad izadzemo vani,svasta je pokusao da jede,al jedno fuj je sve rijesilo...a sto se tice izlozbe i sve ostalo imate forum matezeri poslat cu vam link na pp tu sve imate :* pusa za malenog

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this