Sign in to follow this  
poppytown

MALTEZER - mali veliki pas

Recommended Posts

POZDRAV svim odgajivacima ove predivne rase, ali ozbiljnim pre svega!Bavim se uzgojem jorkija koji su gracije a i male bele pufnice nam osvajaju srce a veeeliko poshtovanje jer znam sta je to odrzati dugu dlaku a pogotovo belu.Po izlozbama sam sretala gosp. Dubajic i Kali kasa (moje je prezime je Kali ) veliku paznju su posvetile psima veliku ljubav pre svega a cak i veoma ozbiljno rade sa psima shto ukazuje veliki napor znam po sebi. U istom danu sam videla dve maltezerke i jednog shi cu ali josh moram dobro da se raspitam tj upoznam o ovoim rasama koje su po meni veoma slatke jer je volim sve shto lici na igracke i kad porastu.Poshtovanje svima i veliki pozdrav!

Htio sam djevojci kupiti maltezera al kad sam vidio cijenu,rek'o sam da cu joj kupiti pravog psa.Osudjujte me al nikad necu shvatiti kako moze maltezer biti skuplji od dobermana,labradora,njemackog ovcara,rotvajlera i svih drugih rasa.

Htio sam djevojci kupiti maltezera al kad sam vidio cijenu,rek'o sam da cu joj kupiti pravog psa.Osudjujte me al nikad necu shvatiti kako moze maltezer biti skuplji od dobermana,labradora,njemackog ovcara,rotvajlera i svih drugih rasa.

A što da ne može kuče maltezera biti skuplje?

Sve zavisi šta je kome "pravi" pas.

Samo kazem da je glupo da maltezer bude skuplji od Rotvajlera(primjer).Jel skuplje odhraniti stenad maltezera od steneta rotvajlera(jel teze hraniti majku rotvajlera ili maltezera).Jel ima vecu radnu svrhu?Jel pametniji?Jel privrzeniji?Jednostavno ne kontam...

Samo kazem da je glupo da maltezer bude skuplji od Rotvajlera(primjer).Jel skuplje odhraniti stenad maltezera od steneta rotvajlera(jel teze hraniti majku rotvajlera ili maltezera).Jel ima vecu radnu svrhu?Jel pametniji?Jel privrzeniji?Jednostavno ne kontam...

ne manje jedu :) tu je usteda,sad malo vi podcjenjujete pasmine,zavisi sta se kome svidza,vjerujte imala sam mnostvo drugih pasmina al maltezer je nesto najnjeznije sto primite u ruke,kao loptica vate,brzo uce ne

vjerovatno,ne smrde al bas nikako,naprotiv dlaka im mirise...:) ima puno razloga zasto maltezer pozz

i rot ako je sampion i kvalitetan ima veliku cijenu,i sve druge pasmine,a maltezer kao kucnog ljubimca mozete kupiti i za 400 eura....

Rekao je covek iznad lepo.

-Skupo parenje, prevoz, smestaj itd.

-Zenka maltezera moze da okoti samo jedno ili dva steneta, dok kuja rotvajlera okoti 10-12. Pa ti vidi racunicu samo na ovom primeru.

-I moguce komplikacije kod kocenja kao sto je carski rez, i ko zna sta jos, posto je u pitanju jako mala pasmina.

A što da ne može kuče maltezera biti skuplje?

Sve zavisi šta je kome "pravi" pas.

Apsolutno se slazem :!:

Mocevice i maltezer je pas, i to pravi, pasmina isto kao i rottweiler i ostale vece pasmine koje ste nabrojali, jako popularna u danasnje vrijeme i nazalost na udaru mnogih svercera i farmi pasa.... Bas zato joj je i cijena tolika kolika jeste, treba se izdici iznad svih tih svercera i stancera i pokazati ljudima sta je to cistokrvan maltezer :wink: Kada biste bili vlasnik jednog maltezera i vlasnik jednog rottweilera, tek biste onda shvatili razliku izmedju drzanja maltezera i drzanja rott-a.... Ali posto niste, mislim da nemate nikakvo pravo da potcjenjujete samu pasminu a time i uzgajivace koji se svojim trudom, radom i zalaganjem bore za cistu krv i opstanak ove pasmine u moru raznih mjesanaca koji se nazivaju "maltezerima"!

Evo i našeg Danny-a koji se na EDS-u u Celju plasirao na drugo mjesto u međurazredu!

Opomena moderatora: prilikom citiranja izbrišite slike!

SVE CESTITKE ZA DENNYA !!!! Veoma lep i negovan pas :D

Dragi Mocevice , mozda sam nekad imala istu dilemu kao i vi . Moj suprug (inace se bavi lovom ) ima terijere i pticare godinama i znam sta je drzanje,nega i briga oko ovih pasa i znam kolika je njegova ljubav prema njima kao i obaveza redovnog izvodjenja i dresure i treninga. Maltezera smo kupili pocetkom ove godine uz moj veliki skepticizam i opiranje kucnom psu , a na veliko zadovoljstvo nase dece narocito 9-godisnjeg sina.

Maltezer je zaista najneznije stvorenje bar koje sam ja upoznala prepuno ljubavi i razumevanja toliko milo da jos nisam naisla ni na slucajnog prolaznika u setnji koji ne zastane ili mu se bar ne osmehne. Plemeniti su i pametni. O tome zasto su skupi je vec pisano , a uz to cu vam reci i ovo za maltezera morate imati vreme....vise vremena no za bilo koju drugu rasu ,a vreme je najskuplje i najteze odvojiti. Dlaka maltezera zahteva svakodnevnu negu , a uz to i kvalitetni preparati bez kojih ona ne izgleda svrseno su skupi. Svaki dan na cesljanje i jutarnje sredjivanje odvojim sat vremena. Suvise su emotivni i osetljivi da bi dugo ostajali sami tako da ili ide sa nama ili ga nosim na cuvanje ako bar neko od nas nije vise od par sati kuci. Mozda nekom ovo izgleda"pomereno"kao sto je i meni ranije :D :D ali verujte mi da je upravo tako. To je jednostavno pas koji vas oplemeni na jedan predivan nacin. Ako vasa devojka ima zelju i volju da ima maltezera , a vi mogucnosti ...priustite joj to...nikad vam to nece zaboraviti :D :D :D

Slazem se sa prethodnim postom koji je napisala Zvoncica , samo se ne slazem u onom delu gde mora da psa nosi na cuvanje ako treba par sati da ostane kuci sam :shock: to mi je onako....mislim...sta znam, nije moje da kritikujem, ali mora se nekako poraditi na tome da moze makar par sati kuca da ostane sama (a da ne napravi haos, ne cvili da uzbuni ceo komsiluk,...itd), jer to smatram jednom od najvaznijih komponenti pri dresuri psa.

Zasto su Maltezeri jako skupi, pisalo se, i jako je to lepo Zvoncica opisala, ali se treba i shvatiti porilicno zucna i emotivna reakcija ljudi kada cuju cenu, jer je kriza veoma velika, generalno, a negde u podsvesti svi nekako imaju da je to mali pas, pa onda cim je malo-malo kosta :idea: Sto u sustini nema veze sa logikom...

Mozda ovo sto cu sad napisati naidje na veliku osudu u okviru ove teme, ali, ja, koji sam zaista velika pristalica cistokrvnih rasnih pasa i vrlo svestan njihove cene i kostanja, sam u nekom smislu i pristalica da neko ko nema dovoljno materijalnih sredstava da ima cistokrvnog psa, priusti sebi jednog od onih "maltezera" iz oglasa koji se mogu naci za par stotina evra, pruziti mu svu mogucu ljubav ovog sveta (i ne koristiti ga dalje za priplod) i na taj nacin ispuniti sebi zelju. Ovo pisem iz razloga, jer jako dobro znam sta znaci imati zelju za psom, a nemati materijalnih sredstava, jer sam i sam bio taj slucaj dok nisam poceo da sam zaradjujem svoj novac (sto nije tako davno pocelo de se dogadja), a kad vec takvi "maltezeri" postoje i prodaju se, onda bolje da odu u prave ruke....

To je neko moje misljenje....nadam se da ce bar neko da se slozi sa mnom...i da razume sustinu moje price....

Slazem se sa prethodnim postom koji je napisala Zvoncica , samo se ne slazem u onom delu gde mora da psa nosi na cuvanje ako treba par sati da ostane kuci sam :shock: to mi je onako....mislim...sta znam, nije moje da kritikujem, ali mora se nekako poraditi na tome da moze makar par sati kuca da ostane sama (a da ne napravi haos, ne cvili da uzbuni ceo komsiluk,...itd), jer to smatram jednom od najvaznijih komponenti pri dresuri psa.

Nije u pitanju ni dresura niti komsije (stanujemo u kuci ). Ostane ona po por sati sama i ne cvili niti napravi bilo kakav nered ,ali je u pitanju tuga u ocima kada kazemo da idemo , ja je jos nisam cula da cvili ali taj pogled i skrusenost kada nas vidi spremne za polazak bez nje vas prosto ne mogu ostaviti ravnodusnim. :roll:

Razumem tvoju pricu i nekako i sama imam podeljeno misljenje o tom , ne mogu reci da se u potpunosti ne slazem jer ni moj maltezer nije od onih najskupljih ali svakako trazi mnogo novca i truda za negu to je prosto pas koji kosta. A sto se tice parenja verujte da kada bih se odlucila uopste za to ...posle ovih par izlozbi i gledanja po netu da bi to ipak bio jedan od "tih"maltezera.

JollyBGD....evo ja se prva slazem sa vecinom tog sto si napisao. Na zalost svi smo mi svesni,da su maltezeri skupi..Mislim da ja to najbolje znam..Logicno je da ne mogu ljudi da priuste psa tolike cene..Mada je to izgleda samo u Srbiji, jer cene pasa u poredjenu sa platama u svetu i nisu toliko velike, isto tako i cene kozmetike...E sad, ako vec neko nije u mogucnosti da priusti sebi cistokrvnog maltezera, ima opciju udomljavanja pasa..To je jako plemenito. Medjutim, ljudi se pre odlucuju za kupovinu maltezera iz oglasa, ok je i to!

E tada dolazi do problema...Neki procenat tih vlasnika u svemu tome vidi vrlo isplativ biznis...Jer zasto ne bi i oni nesto zaradili, kada se vec tako lako prodaju...Zato cene maltezera krecu vec od 100 evra..., hoce ljudi da osveze kucni budzet, ne razmisljajuci o posledicama...

Savrsena kombinacija bi bila bas ta sto je JollyBGD rekao..mada je to sve na savesti buduceg vlasnika...ali zaboga, kako uticati na to :shock: :shock: :shock:

Hvala na lijepim riječima za Dannya! :-))

Mozda ovo sto cu sad napisati naidje na veliku osudu u okviru ove teme, ali, ja, koji sam zaista velika pristalica cistokrvnih rasnih pasa i vrlo svestan njihove cene i kostanja, sam u nekom smislu i pristalica da neko ko nema dovoljno materijalnih sredstava da ima cistokrvnog psa, priusti sebi jednog od onih "maltezera" iz oglasa koji se mogu naci za par stotina evra, pruziti mu svu mogucu ljubav ovog sveta (i ne koristiti ga dalje za priplod) i na taj nacin ispuniti sebi zelju. Ovo pisem iz razloga, jer jako dobro znam sta znaci imati zelju za psom, a nemati materijalnih sredstava, jer sam i sam bio taj slucaj dok nisam poceo da sam zaradjujem svoj novac (sto nije tako davno pocelo de se dogadja), a kad vec takvi "maltezeri" postoje i prodaju se, onda bolje da odu u prave ruke....

To je neko moje misljenje....nadam se da ce bar neko da se slozi sa mnom...i da razume sustinu moje price....

Morate shvatiti da dokle je god trzista, bit ce i tih "maltezera" za male novce....Dakle dok god ljudi nece da odvoje novac (a ako vec zele maltezera jako onda ce sigurno odvajati i skupljati pa makar i godinama) za cistokrvnog psa, oni time samo podrzavaju sverc jadnih pasa, a iskreno to mi je puno gore nego skupljati novce da posteno kupis psa za kojeg sigurno znas da je pravi predstavnik svoje pasmine. Pa brate mili ako vec zelis ljubimca a nemas mogucnosti onda ga ili ne uzimaj dok ne budes u mogucnosti ili spasi neko malo stene ili odraslog psa sa ulice kojima zaista treba dom i ljubav, a ne da jos placas nesto sto nije maltezer i da sverceri i farme zaradjuju zbog tebe i tvoje naivnosti..... (ne mislim na vas jollyBGD nego opcenito na ljude i njihova razmisljanja: Sto bih uzela tamo gdje je skuplje kad za manje pare mogu kupiti tu istu pasminu (koja zapravo nije "ta" za koju kupac misli da je, a zasto tako misli? Naravno zato jer se prije kupnje nije raspitao i naucio makar nesto o toj pasmini).... A mi koji volimo nase pse, mi koji se iz petnih zila borimo za ocuvanje rase, naravno ispadamo budale :roll: Dok god je ljudi koji razmisljaju na pogresan nacin, bit ce i sverca tih jadnih zivih bica, farme ce i dalje prezivljavati i NIKAD, ali bas nikad taj problem nece biti rijesen, samo ce biti gore i gore. Sve je u ljudima i u njihovoj svijesti, kad im se promijeni svijest onda ce se sve promijeniti na bolje.... Zato je uvijek prije uzimanja neke rase potrebna EDUKACIJA, prvo se treba nauciti stosta o samoj pasmini pa tek onda odlucivati da li je taj pas za tebe ili nije.... Ako nemas mogucnosti onda ostavi onome ko ima i zeli ili onome ko nema ali opet zeli i ucinit ce nesto da ispuni sebi zelju.... jer smatram da: Ako je zelja dovoljno jaka, snovi postaju stvarnost :wink:

Ma nema teorije da bi mog'o skupiti toliki novac.Da imam vise vremena mog'o bi raditi,ali student sam i roditelji mi nikad ne bi dali pare za to.Pogotovo ne tolike pare.Al nebitno.Al nije mi dobra logika da se povisuje cijena maltezera(pravih) u odnosu na one(valjda manje kvalitetne).To ne ide u korist rasi jer ce svi naravno kupiti jeftinije i pariti ih medjusobno i vremenom pokvariti rasu..Ne kazem da bi trebalo da sada pravi predstavnici rase budu jeftinij od ovih ,ali razlika ne bi trebala biti tolika.Jer ocigledno postoji potraznja za tim psima,ali cijena je prevelika i tu u biznis ulaze ti sverceri koji prodaju svasta pod tim nazivom.

Realno cijena je preskupa.Stenad veoma kvalitetne krvne linije njemackog ovcara u Bosni kostaju manje nego stenad maltezera.To mi nema logike,osim sa tacke biznisa,jer kazete da maltezer okoti samo par stenadi.Ocigledno je bitno zaraditi i nadomjestiti cijenom manjak stenadi.I to pogadja kupce koji ganjaju prestiz,modu i njima je to odlicno...a ostali koji istinski zele tog psica,moraju da se zadovolje potencijalno nezdravim stencima od nekih preprodavaca.

Neke postove sam gore napisao samo da bi vas postakao da napisete vise.Naravno da je svaki pseci zivot jednako vrijedan.Maltezer,mjesanac,mastiff..svejedno je.To sam rek'o samo da bi dobio reakciju =D=DPozdrav od iskrenog ljubitelja zivotinja :)

Evo je i nasa Dippy tj SERENDIPITY 'BABY ANGLE OF EDEN koja je EDS u Celju 03.10.2010. postala EU JW (Euro Junior Winner) i veoma smo ponosni sa njom jer ona nas odgoj koju smo podigli kao nedonosce od 100grama, nase malo zlato i velika ljubav :lol: tako da se sav trud i ljubav u nju isplatio (ne u fin. smislu naravno) ovom laskavom titulom.

evo nekih njenih par slika sa EDS u Celju...

DSC00991.jpg

PA020118.jpg

DSC01024.jpg

kao sto sam u pocetku ove teme pisao, trudimo se da prave maltezere nasi ljudi vide po izlozbama kod nas i time se ujedno vrsi najbolja edukacija, kako treba maltezer da izgleda.

www.maltesebaby.com

Evo i našeg Danny-a koji se na EDS-u u Celju plasirao na drugo mjesto u međurazredu!

EDIT

opomena moderatora - prilikom citiranja izbrišite slike!!

Sve cestitke za Danny-a i ovde koji je blistao na izlobi i pravo zadovljstvo je bilo gledati ga :)

Ma nema teorije da bi mog'o skupiti toliki novac.Da imam vise vremena mog'o bi raditi,ali student sam i roditelji mi nikad ne bi dali pare za to.Pogotovo ne tolike pare.Al nebitno.Al nije mi dobra logika da se povisuje cijena maltezera(pravih) u odnosu na one(valjda manje kvalitetne).To ne ide u korist rasi jer ce svi naravno kupiti jeftinije i pariti ih medjusobno i vremenom pokvariti rasu..Ne kazem da bi trebalo da sada pravi predstavnici rase budu jeftinij od ovih ,ali razlika ne bi trebala biti tolika.Jer ocigledno postoji potraznja za tim psima,ali cijena je prevelika i tu u biznis ulaze ti sverceri koji prodaju svasta pod tim nazivom.

Realno cijena je preskupa.Stenad veoma kvalitetne krvne linije njemackog ovcara u Bosni kostaju manje nego stenad maltezera.To mi nema logike,osim sa tacke biznisa,jer kazete da maltezer okoti samo par stenadi.Ocigledno je bitno zaraditi i nadomjestiti cijenom manjak stenadi.I to pogadja kupce koji ganjaju prestiz,modu i njima je to odlicno...a ostali koji istinski zele tog psica,moraju da se zadovolje potencijalno nezdravim stencima od nekih preprodavaca.

Neke postove sam gore napisao samo da bi vas postakao da napisete vise.Naravno da je svaki pseci zivot jednako vrijedan.Maltezer,mjesanac,mastiff..svejedno je.To sam rek'o samo da bi dobio reakciju =D=DPozdrav od iskrenog ljubitelja zivotinja :)

Vec su ti mnogi ovde odgovorili kako i sta, i ja sam na predhodnoj stranici napisao razlog zbog kojeg je ova rasa skupa...slazem se da nema logike da se cena povisuje i da i da tu sverceri vide svoju zaradu ali sve na kinoloskim sudijama, kada oni budu pocele te "maltezere" da diskvalifikuju nece vise biti takvih "maltezera" sa regularnim rodovnicima i time to se vise nece ni prodavati kao maltezer, vec nesto sto bojom i donekle rastom lici na maltezera, pa ko zeli neka kupi. Ovo da se krene sada, tek za petnestak god bi se rasa iskritalisala...ali ovo se nikada nece desiti, tj ne u skorijoj buducnosti. Valjda ti je jasno od koga sve to zavisi ali to je druga tema i necemo o tome ovde... ;)

Nego sta sam ti ja hteo reci...Cak i pet kvalitet pravih maltezera je skuplji od od show kvaliteta nemackog ovcara ima li ti to logike? A da ne spominjem da se mesanci maltezera prodaju po ceni show kvaliteta nemackog ovcara. Sa ovim se i ja slazem da nije posteno. :cry:

Izuzetni primerci nemackog ovcara kostaju mnnnnnooooogo vise od jako kvalitetnog maltezera. Npr izuzetan muzjak maltezera ide i po nekoliko desetina hiljada eura(aj da kazem 20-30). Pricam od npr nekom ko je WW ili EUW. A znas li za koliko je prodat nemacki ovcar pobednik na Bundes Seegeru (valjda se ovako pise) ;) ne znam tacno dal 200/6/7/8...prodat je za 500.000eura u Kinu! Vredi li bilo koji pas ovoliko para?

sve je ovo jedno veliko vrzino kolo, a nase je da se prilagodimo kako umemo il imamo pogucnosti.

pozZ

Dalibor

Cao.

Mi smo mala porodica koja se odlucila da uzme maltezera. Naravno, najprije smo sve istrazili, upoznali se sa svim pozitivnim i negativnim stranama, proucili sta se od nas trazi u toj novoj "zajednici" i prelomili. Sada smo u fazi trazenja uzgajivacnice, ali imamo jos jedno vrlo bitno pitanje!

Muzjak ili zenka?!

Nismo sigurni da li zelimo da se bavimo izlozbama i natjecanjima, niti smo jos uvijek nacisto da li cemo zeljeti da se bavimo uzgojem (u kucnoj reziji)... Mi prvenstveno zelimo kucnog ljubimca, ali nismo spremni da se "kockamo" s njegovim ili njenim zdravljem i patnjama, tako da je ili njega nikako necemo uzeti od neprovjerene uzgajivacnice, a niposto iz oglasa sumnjivog porijekla.

Dakle - sta sugerirate? Muzjak ili zenka? Kakve su pojedinacne osobine jednog ili drugog? Sta ide u korist djecaka ili djevojcice, a sta na stetu takvog drustva?

Kako ide sa parenjem? (to je, ako bi se odlucili za decka) Kako to funkcionira? Drugar je imao dalmatinca i prilikom parenja bi dobio po jedno stene, koje je prodavao. Je li to slucaj i sa maltezerima?

Pozdrav

Hmm.....mi smo bili reseni da kupimo muzijaka bas iz razloga sto nismo sigurni da zelimo male kucice ,a nekako (bas nikako) :mrgreen: nismo za sterilizaciju.....a onda smo kupili zenku :D i nismo se pokajali (mada jos uvek smo pri tom da necemo male kucice , a nismo ni uradili sterilizaciju :roll: )

Od muzijaka smo odustali zbog "obelezavanja teritorije" i zbog toga sto su zenke ipak nekako neznije (mada znam da je to subjektivno). Ustvari Sofronija je bila mozda 10-to stene po redu koje smo videli i bila je to ljubav na prvi pogled :D . Nismo je odmah uzeli ...pogledali smo jos nekolicinu ali bilo je to vec precutno pro-forme radi , nakon par dana smo otisli po nju :D . Eto tako...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this