Sign in to follow this  
poppytown

MALTEZER - mali veliki pas

Recommended Posts

granulice su razlicito teske zavisno od proizvodzaca.

osim toga meni se cini 50 gr malo mnogo za maltezera od 2 meseca.

pogledajte svoje stene koliki mu je stomacic i pokusajte zamisliti koliko bi unutra granulica stalo ako uzmete u obzir da granule nabubre u vodi i do 3 puta - znaci ono sto ste dali stenetu da pojede narasti ce na tri puta toliko kad popije vode.

malo posmatranja, pokusaja i promasaja :wink: i steci cete osecaj koliko granulica stane u stene maltezera za jedan obrok.

Zdravo Drugari :D

Prvi put smo ovde , a i prvi put imam psa i to maltezerku Sofroniju-Sofi sada staru četiri ipo meseca i po prvi put idemo na izložbu 03.04 u Novi Sad . Zanima me sve o iskustvima sa maltezerima. Šta nam je bitno uopšte ,a šta za izložbe ?

Naročito me zanimaju iskustva oko ishrane....šta je bolje granulice ili bareno meso i povrće ?

naše nove pahuljice

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 1131_n.jpg

devojčica stara 6 nedelja

tata im je koreanac od oca amerikanca i majke blueberry hill,

gledati ih kako rastu je napetije i interesantnije od bilo koje TV serije.

Poslednji put stavljam opomene zbog nepostovanja pravil foruma! Nije dozvoljeno reklamisanje vasih psa, stenca ili uzgajivacnice u pasminskoj temi.Ovo je tema o pasmini. Za sve ostalo iskoristite opcije koju su vam dozvoljene. Hvala. Mod BUD

Ovo nisu mali oglasi nego tema o pasmini! Vase pitanje postavite u temi mali oglasi ili ga posaljite na privat uzgajivacima. Hvala. Mod BUD

Čestitke ponosnoj mami i Mashu :D Bebačice su medene!!!

hvala "White Rhapsody"

Mash je bio nas prvi izbor naravno, ali nas je nazalost gospodja Nada odbila.

Tako da je nasa devojka morala da saceka dok joj nadjemo drugog momka koji nam se dopada, tata od stenaca je Dee Dee of Sunnydale's (rodjen u Korei od americkog oca i Blueberry Hill majke)

naše nove pahuljice

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 1131_n.jpg

devojčica stara 6 nedelja

tata im je koreanac od oca amerikanca i majke blueberry hill,

gledati ih kako rastu je napetije i interesantnije od bilo koje TV serije.

Poslednji put stavljam opomene zbog nepostovanja pravil foruma! Nije dozvoljeno reklamisanje vasih psa, stenca ili uzgajivacnice u pasminskoj temi.Ovo je tema o pasmini. Za sve ostalo iskoristite opcije koju su vam dozvoljene. Hvala. Mod BUD

pitanje za Mod BUD:

BlackAngel je napisao

" U okviru jednog meseca na pasminskoj temi mozete postaviti najvise tri fotografije svojih pasa, odnosno pasa iz vlastitog uzgoja. ....."

u mom gornjem textu nigde nije navedeno ime niti steneta, niti oca i majke, pa ni ime moje odgajivacnice (jeste imenovana odgajivacnica iz koje je baba od stenaca), postavljene su dve (2) fotografije maltezera moje vlasnistvo iz mog uzgoja - kako se onda moj post ne uklapa u gornju recenicu ?

Dusica Rebic

Ako procitate Pravila Foruma dobivate sve odgovore na vasa pitanja. Od sada pa nadalje svaka razprava u vezi Pravil Foruma povlaci sankcije.

Mod BUD

otvorila sam temu u podforumu "predstavite svoje..."

http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=81&t=21190

nadam se da je sada sve u skladu sa pravilima foruma

Dusica Rebic

p.s.

ako moze pojasnjenje - u temi "predstavite svoje...." da li isto vazi pravilo za tri slike mesecno ili moze i vise ?

U vasoj predstavitvenoj temi nemate ogranicenja u vezi reklamisanja. Iskoristite to pravilo! Hvala. Mod BUD

otvorila sam temu u podforumu "predstavite svoje..."

http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=81&t=21190

nadam se da je sada sve u skladu sa pravilima foruma

Dusica Rebic

p.s.

ako moze pojasnjenje - u temi "predstavite svoje...." da li isto vazi pravilo za tri slike mesecno ili moze i vise ?

Ja mislim da mozete postaviti koliko hocete slika.

najbolji je vaspitan maltezer :D

salu na stranu, svaki pas ima svoj jedinstven karakter, kao i ljudi, moze vam se desiti da uzmete decaka koji ce biti veoma privrzen kao i devojcicu koja je veoma dominantna licnost.

sto god odlucite, bitno je da svog ljubimca vaspitate od pocetka, sto vecini vlasnika pada izuzetno tesko obzirom da je maleni maltezer neodoljivo sladak i deluje krhko i imamo potrebu da ga bezgranicno stitimo.

vaspitanje ne znaci maltretiranje - i deca se vaspitavaju da gledaju levo i desno kad prelaze ulicu, za njihovo dobro - jednako se vaspitavaju stenci da postuju neka osnovna pravila - jednako i decaci i devojcice :wink:

E pa nama se javio problem. Naime, skoro, kada neko od nas napusti stan i Tedi (nas maltezer, ima 5 meseci) ostane sam, pocne abnormalno lajanje, cviljenje, zavijanje, koje traje dobrih 10-15 minuta (ovo znam jer sam mogao da ga cujem ispred zgrade!). I komsije su pocele da postavljaju pitanja i da se zale. Da li postoji neki nacin da umanjimo ili da se resimo ovog, potencijalno velikog, problema?!

Imam rotvajlera - prelepa rasa, ali mi se maltezer cak vise svidja. Tako da sam mislio da uzmem kuce jedno, ali vidoh pocetnu cenu od 1200evra za kuce?? :shock: Jel moze neko razumno objasnjenje?

Imam rotvajlera - prelepa rasa, ali mi se maltezer cak vise svidja. Tako da sam mislio da uzmem kuce jedno, ali vidoh pocetnu cenu od 1200evra za kuce?? :shock: Jel moze neko razumno objasnjenje?

Nije bas pocetna cena 1.200eura ali od oko 1.000eura jeste...a razumno pojasnjenje, hm skupa rasa :D sta da ti kazem...

isto i ja trazim razumno objasnjenje za cenu mesanaca "maltezera" (koji sam bojom i "rastom" lice na ovu prelepu rasu) sa regularnim papirima od 150eura do 500eura pa vec 4gog nemam razumno objasnjenje...

rasa je skupa upravo zbog ovoga, sto se danas sve i svasta prodaje kao maltezer za itekako veeelike pare.Kada bi u svim segmentima sve funkcionisalo kako treba, i kada bi se mesanci maltezera tako i okarekterisali na "mestima gde je to i predvidjeno" i takvi se psi poklanjali kao i svi ostali mesanci ili prodavali za nesto simbilicno zbog "mali, lepi, beli" sve bi doslo na svoje...i cena maltezera bi se korigovala i u nasoj zemlji a i u inostranstvu...ali veruj to je nemoguce. Pre ces dobiti 7cu na loto nego ovo da se desi, 7cu neko i dobije zar ne? ;)

A evo ti sada neko razumno pojasnjenje, posto u nasoj zemlji nema da se kupi cistokrvni maltezer (na par mesta mozda) svi koji zele da ga nabave se okrecu inostanstvu...tamo je cena okvirno 2.000eura ali ide i do 3-4.000eura. Dok ti odes tamo, platis sve sto treba, to izadje mnogo vise. Onda, kada dodje parenje, posto si kupio npr zenku puno, zelis da sve i oko okota prodje kako treba. Onda radis sve moguce analize pred okot, dobra hrana itd... Pa onda samo parenje kosta, jer kao sto rekoh u nasoj zemlji maltene da nema maltezera, ide se preko. A tamo je sasvim normalno da je cena parenja od 500 do 1000eura. Naravno kosta te put, smestaj itd...Pa kada se vratis zelis da i dalje sve prodje kako treba, pa odrzavanje trudnoce nije jeftino, te ultra zvuk, te analize razne sve do okota. Samo kocenje je jako specificno nekada bude sve ok a nekada mora carski rez...i to kosta naravno. Npr kada je sve proslo kako treba i vidis da je tvoja mezimica ostanila samo jedno ili dva steneta, zelis da se postaras da ih ne izgubis, pa im pruzas samo najbolje uslove...i kada dodje vreme da se prodaju ili odu o nove domove kako ja zovem, jednostavna racunica da je svo to samo kostalo oko 1.500eura da oni porastu do 3-4meseca zivi i zdravi i koja je onda racunica da se stene da za 300eura?????Naravno ovde NIKADA nema racunice, ko zeli da se istinski posveti rasi i da je unapredi, uvek je u minusu ali se radi iz ljubavi prema rasi! Zbog toga se rasa mora izdici od mesanaca ove rase koji isto sasvim uredno imaju papire a kako i sto to je neka druga tema i nije mesto za ovde.

Stanceri, oni koji imaju farme "maltezera" ali i ostalih pasa kupuju upravo ovakve pse, mesance i imaju ih po desetak(neki i mnogo vise) i samo stancaju po 20-30 (i do 50) stenadi godisnje po 200eura da kazemo. Vidi se i sama racunica ko tu zaradjuje, da li ovi sto cene pse od 1.000eura ili ovi sto su tako "fini" i prodaju pse za 200eura, neupucenim ljudima.

Kada bi se stanceri sklonili na sasvim legalan nacin a postoji nacin za to, u Srbiji bi bilo godisnje prijavljivano oko 10tak legla ove rase maksimum!Ne vise od 30 pasa a ne kao sto je sada slucaj po nekoliko stotina "maltezera" se osteni svake godine. Ali to nije mnogima u interesu da se stanceri uklone...ko razume shvatice ;)

Eto nadam se da sam ti ukratko objasnio zasto je to skupa rasa...Nesto iz svog iskustva nesto iz tudjih. Ukoliko treba jos nesto, tu smo na pp

pozdrav Dalibor

www.maltesebaby.com

E, hvala ti na razumnom :) i opsirnom objasnjenju, ima smisla u svemu sto si rekao. :wink: Meni ostaje da se nadam boljem vremenu, kad cu moci da priustim sebi jednog primerka ove prelepe rase!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this