Sign in to follow this  
poppytown

MALTEZER - mali veliki pas

Recommended Posts

Prostorija 5 sa 3,5 m visina 2,5 m tu zive 4 maltezera.U sklopu je kada i boiler od 80 litara i naravno plinska i pec na struju .Oblozeno plocicama u prostoriji nema pregrada.Dvoriste 30 sa 24 metra ogradjeno a u njemu 15 ak zimzelenog drveca i jedan ogroman hrast star 24 godine.Pa sad sta ste vi razumeli ja ne znam.Moi psi ne zive sa nama u kuci ali sam ja vise u njihovoj dnevnoj sobi nego u svojoj. Pozdrav

Postovani, posto ja nisam bas najbolji pri zamisljanju prostorije kad mi je neko objasnjava, da li biste bili ljubazni da postavite neku fotografiju da vidimo taj izdvojeni objekat, pa ako je to nesto zaista dobro i za pse korisno, mozda jos neko dobije ideju da napravi nesto slicno?

To je deo kuce u kojem je nekad neko ziveo,nije posebno pravljen za pse ali se polako preuredjuje.Ako vas zanima mozete da dodjete pa da vidite.Mislim da neke porodice nemaju takve uslove za zivot a ipak ja se ne zadovoljavam sa tim pa se nadam da ce sledece godine dobiti i podno grejanje.Vec smo skinuli kako se radi samo sto moraju da se lupaju podne plocice pa ce to biti malo veca investicija.

Ja sam pre mesec i po dana postala vlasnica prelepog maltezera kod smo nazvali Danny.On trenutno ima 3 meseca,a vec ima perut,da li neko zna da mi kaze kako taj problem da resim ?

Prije svega, obavezno trebate otici veterinaru, mozda ne bi bilo lose uzeti i uzorak koze... koji sampon koristite? Ako se radi o nekom agresivnom izbjeljivacu nerijetko dolazi do reakcija koze, perutanja i sl. Koju hranu koristite?

Ja sam pre mesec i po dana postala vlasnica prelepog maltezera kod smo nazvali Danny.On trenutno ima 3 meseca,a vec ima perut,da li neko zna da mi kaze kako taj problem da resim ?

Isto tako je bitno odakle ste psa uzeli? Iz kakvih uvjeta, gdje je pas boravio dok je bio kod uzgajivaca?

To je deo kuce u kojem je nekad neko ziveo,nije posebno pravljen za pse ali se polako preuredjuje.Ako vas zanima mozete da dodjete pa da vidite.Mislim da neke porodice nemaju takve uslove za zivot a ipak ja se ne zadovoljavam sa tim pa se nadam da ce sledece godine dobiti i podno grejanje.Vec smo skinuli kako se radi samo sto moraju da se lupaju podne plocice pa ce to biti malo veca investicija.

Pa te podne plocice me najvise i bude, em su hladne, em nisu pogodne za pravilan rast, razvoj i zivot maltezera, vrlo rado bih dosao, ali eto, mislio sam da postavite sliku kao jedan od laksih koraka za to, cisto iz tehnickih razloga....ako je tako lepo, ne vidim problem, ja sam postavio slike iz prostora gde zivi moja ljubimica i uvek vrlo rado to ucinim, mada je u pitanju moj stan, dnevna i spavaca soba, Odakle ste inace?

A odakle poticu Vasi maltezeri, kojh krvnih linija?

Pozdrav.

Imam jedu drugaricu koja ima zenkicu maltezera i trazi priplodnjaka za naredno teranje, pa me zanima kojih krvih linija su Vam psi, ako se ne poklapaju da Vas spojim, odnosno preporucim za parenje?

Posaljite mi broj pa cu vas spoiti sa vlasnicom Donija to je pas sa kojim mi parimo nase dve zenke.Moj Muki voli zene i udvara se ali za sad jos nije pario ,parice ima vremena mlad je.

Niste bas dobro procitali ajd opet . Koliko sam ja razumeo drugarici treba muzijak za njenu zenku a ja ga nemam.A ko kaze da je maltezer sretan tako upakovan,ko kaze da mu godi svakodnevno cetkanje pakovanje itd... Vi ili vasi psi?

Ja sam mislio da Vi kao odgajivac imate slobodnog parnjaka....pa sam prosto iznenadjen da nemate....

A zanimale su me krvne linije Vasih pasa....koje i dalje niste napisali....

A zasto Vi ne postavite neku sliku Vasih pasa, da vidimo kako su oni srecni, zadovoljni i negovani?

Kazem ja :wink: moji su psi prije svega zdravi, uvijek cisti i rascesljani, uvijek slobodni, a ne u nekoj zatvorenoj prostoriji odakle ne smiju uci u kucu! Ne na plocicama i ne u boxevima! Moji psi JESU sretni... razmislite da li su vasi.... za misljenje drugih me nije briga :grin:

Izvinite sto se mesam ali kakva glupa prepirka.Citam ovde sve i svasta pa se pitam sto nikad nista nista napisao.Imam 3 zenkice i 1muzijaka maltezera iza sebe 4 godine rada sa ovom rasom i 7 okota .Mozda nije puno ali mlad sam ima vremena.

Podesticu te igori na tvoj prvi post ovde.

Do sada ako se dobro secam, nista korisno i konkretno od tebe nismo culi.

Vazno da se "ubacis" izigravajuci mirovnjaka kada ti se ucini da se zaostrila situacija(sto smatram normalnim kada se sukobe misljenja).To od tebe niko niti trazi niti ocekuje.

Trazis sankcionisanje clanova,sa kojim pravom :?:

Kao i prvi put, i sada cu reci, 7 okota za 4 godine, sta moze da nam govori. razmisli sam.

Sto se tiice drzanja pasa u odvojenim prostorijama, ja to ne podrzavam, podvlacim, to je moje misljenje. posebno ne sobnih pasa, pasa koji su naviknuti na ljude.

Ja necu postavljati slike svoje kuce, dvorista, dovoljno je toga vidjeno, ali ja sa mojih 10 pasa zivim zajedno i ako imam prostora za odvojen boravak za njih, ali mi ne pada na pamet.

Vidim da ti je grooming i psihologija jaca strana, o cemu pricamo?

Da neces da kazes da psi upakovani nisu srecni,da svakodnevno cesljanje unesrecuje pse, kakve to veze ima sa srecom psa.

Ne, samo je prljav, uceban maltezer srecan pas...........stvarno ovo vise nema nikakvog smisla..o cemu mi ovde pricamo.

hani_ bl :kiss: tako se vole psi.

Tek sad procitah ovo: "ko kaze da mu godi svakodnevno cesljanje i pakovanje"

Da li se vi svakodnevno cesljate ili vam je kosa zamrsena i prljava???

Stvarno cu svasta cuti! edit

Procitala sam ovde dosta post-ova i primecujem da ovde niko ne moze da postavi pitanje a da se ne nadje neko pametan da ga iznapada i izkritikuje.Ja sam pitala da li moze maltezer da zivi na terasi,i u redu ako neko nije lepo razumeo moze i da pita kakva je terasa ili bilo sta,umesto toga dobijam gomilu komentara koji su u fazonu "ti nisi normalna kakva terasa aaa".Cemu to?Pa pitala sam zato sto ne znam,zato sto zelim da se informisem pre nego sto udomim psa!Nisam pitala da bi me neko anonimno prozivao preko foruma!Umete li vi ljudi ista lepo da pitate ili lepo da odgovorite bez kritike i napadanja? Ocigledno ne.

Procitala sam ovde dosta post-ova i primecujem da ovde niko ne moze da postavi pitanje a da se ne nadje neko pametan da ga iznapada i izkritikuje.Ja sam pitala da li moze maltezer da zivi na terasi,i u redu ako neko nije lepo razumeo moze i da pita kakva je terasa ili bilo sta,umesto toga dobijam gomilu komentara koji su u fazonu "ti nisi normalna kakva terasa aaa".Cemu to?Pa pitala sam zato sto ne znam,zato sto zelim da se informisem pre nego sto udomim psa!Nisam pitala da bi me neko anonimno prozivao preko foruma!Umete li vi ljudi ista lepo da pitate ili lepo da odgovorite bez kritike i napadanja? Ocigledno ne.

Pitala si i dobila sasvim normalan odgovor (od Dalibora je bio prvi) da ne moze i to od strane vise ljudi. (y) Ti si vec na treci post rekla ovo: " Ne razumem sto svi odmah skacu ko da sam zlostavljac pasa?"

Dakle, niko te nije ni napao niti bilo sta drugo a ti si ustanovila da si po nasem zlostavljac pasa! O cemu mi onda ovdje pricamo? Mozda je to gore napisano od strane tebe bila reakcija na neke druge postove pisane na ovoj temi koje si citala, ali nikako ne bi smjela da bude na odgovore koji su napisani jer ti je vec prvi odgovor bio jasno i precizno napisan, a glasi ovako: " Ne! Maltezeri su kucni psi, pravi maltezeru nemaju podlaku pa tako zimi nema sta da ih stiti od hladnoce...bilo bi najverovatnije kobno po njih a i nije humano drzati maltezera u takvim uslovima. "

Ko ovdje vidi ikakav napad i proglasavanje zlostavljacem pasa, onda ja nemam komentara.

Meni je zao sto moram na ovaj nacin citirati necije postove, ali stvarno mi nije jasno u cemu je sad problem Natalija? Dobila si odgovor i mislim da nema potrebe za dalje rasprave.

Problem je u tome sto ovde ne ume normalno da se odgovori nego se odmah dize neka panika. Na primer komentar:"samo ne znam koja rasa moze da se drzi na terasi :X:X:X " Ko da je nepojmljivo da pas zivi bilo gde drugde nego u kuci.

To je bio moj komentar....i ne zamenjuj teze.....nije bila rec o dvoristu, nego je bila rec o terasi, i da...ja zaista verujem u to da nema ni jedne rase na ovom svetu koja moze da zivi na terasi. Stojim iza svojih reci.

Pa to nije bilo pomenuto, tako da sam ja pomislio na klasicnu terasu.

Drago mi je da smo i taj nesporazum izgladili, a i drago mi je da si ubedila ukucane da pas ipak moze da zivi u kuci.

ja sam imao predpostavku ta se radi o terasi kuce, ali mene je iznervirala ta ne ljubaznost u svakom slucaju uzivaj sa svojim maltezerom .

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this