Sign in to follow this  
poppytown

MALTEZER - mali veliki pas

Recommended Posts

Mila ovdje otvoris temu nazoves je po svom ljubimcu pregledaj par radi orijentacije

viewforum.php?f=81

kad otovoris temu predstavis nam svoju pahuljicu,uz pricu i slikice tamo je neogranicen broj fotki,na ovim temama je po 3 ;)

ako imas problema posalji pp sta ti nije jasno :kiss:

Advocate nije za krpelje, Advantix jeste dobar preparat, ali imam informacije da je dosta pasa alergicno na nega.

Frontline Combo je odlican i njega bih preporucila.

U vreme najezde krpelja, stavljajte ga svakih mesec dana,prema uputsvu, njabolje dva dana posle kupanja(svi spoto n preparati deluju na krpelje mesec dana, na buve uglavnom 3 do 4 meseca).

Popino prase, koje je izuzetno opasno, najbolje iscetkati i iscesljati guscim cesljem celog psa.

Obavezno ispregledajte usi psa, deo na stomaku, i sapice imedju prstica i na papucicama.

danka hvala punoo :kiss:

tako je to kad poslusas "nekog tamo " u pet shopu,posebno sto mi je zastita prvenstveno vazna za krpelje,jer je pas od mame imao piroplazmu ,pa na nju dobio i tetanus i jedva je ostao ziv ( reklo bi se da sam paranoicna po pitanju piroplazme :oops: ).u svakom slucaju uzimam nesto drugo ;)

za popino prase se slazem,bas danas sam cesljem izvukla komadic koji nisam vidjela kad sam pregledala psa :(

Da li i vasi maltezeri tek onako iz cista mira krenu da jure i grizu svoj rep i da se vrte u krug?Da li je to normalno???? (sweat)

Da malo osvježimo temu današnjom statistikom za WORLD DOG SHOW u Parizu!

Prijavljeno je 96 maltezera, od kojih:

Mužjaci:

Intermediate - 10

Open - 17

Champion - 13

Junior - 13

Puppy - 2

Veteran - 1

Ženke:

Intermediate - 7

Open - 9

Champion - 5

Junior - 16

Puppy - 3

Super broj prijavljenih maltića, jedva čekam izložbu i fotke... :) nažalost mi ove godine nismo stigli iako nam je bilo u planu :cry:

Steta sto ne idete, imate sta da pokazete.....al bice prilika za vas

Nadam se da ce nasi Marija i Dalibor voditi jednu od svojih lepootica.....steta bi bilo da ne idu, davno su prevazisli nase izlozbe :inlove: U ostalom, jedini JWW Maltezer kod nas, nije mala stvar, cak sta vise.....

Nazalost Danka, necemo ni mi ici :( ...ove god. je tako ispalo, 3m pred WDS su se ostenile pa smo se posvetili bebama (rofl) ,a mame se spremaju (tj mama Dippy) za sledecu godinu za ove velike dve izlozbe :) (Austrija i Rumunija) ako sve bude kako treba ciljamo na zreli WW ili EUW :D ala smo skroooomniiiii xexe. Ma kako bude, te su titule maltene "rezervisane" za velike ali cemo ici da se pokazemo, tada ce Dippy biti u punoj formi sa oko 3god, a mozda ce i neka beba koja je ostala kod nas ici takodje u juniore ali to tek next godine a do tada ima dosta vremena...mala korekcija, nemamo WJW vec EUJW ;) ali za nas ima istu vrednost :) jer je to nas uzgoj :)

puno srece zelimo tebi ako ti ides sa tvojim pufnama

pozZ

Ne! Maltezeri su kucni psi, pravi maltezeru nemaju podlaku pa tako zimi nema sta da ih stiti od hladnoce...bilo bi najverovatnije kobno po njih a i nije humano drzati maltezera u takvim uslovima.

Vidjao sam maltezere zimi napolju to je veliko mucenje za psa ,moji psi vec na 10 ak stepeni retko sami izlaze iz boksa gde je zimi minimum 20 ak stepeni kad nema kucica a kad ima 26 stepeni. Bolje uzmite neku drugu rasu.

Samo ne znam koja je to rasa koja moze da zivi na terasi... :X:X:X

Pa,maltezer ne bi mogao,ali ne razumem sta to znaci da ne bi neki drugi pas mogao da zivi napolju?Nisu svi psi za stan,naprotiv,neki ne mogu da zive bez velikog dvorista.

Inace sam pretpostavila da maltezeri ne mogu da zive napolju,samo sam htela da se uverim sto posto.Ne razumem sto svi odmah skacu ko da sam zlostavljac pasa?

Treba da definises sta znaci za tebe terasa? Jer terasa i dvoriste nisu isto (shake) I ja bi rekla da ni jedan pas ne treba i ne moze ziveti na terasi, da je greh tako drzati psa!

Treba da definises sta znaci za tebe terasa? Jer terasa i dvoriste nisu isto (shake) I ja bi rekla da ni jedan pas ne treba i ne moze ziveti na terasi, da je greh tako drzati psa!

Nije to nista moja komsinica drzi psa u kupatilu :(

Moze li neko da mi kaze,mogu li maltezeri da zive na terasi,na otvorenom? Posto bih ja htela tog psa,ali verovatno ne bi smeo da ulazi u kucu?

Izvini, a zasto pas ne bi smeo da ulazi u kucu?

Zasto bi to tebe trebalo da zanima?

Pa vjerovatno jer svi mi drzimo po 5 pasa u kuci ,pa nam je cudno zasto bi neko insistirao da ga drzi u dvoristu?? pogotovo bas tu rasu,koja nije za vani (thinking)

Natalija, prvo niko te ne napada. Ako je razlog zbog kod ne mozes psa drzati u kuci neko od ukucana, postoje 2 mogucnosti kako ce to da izgleda. Prva je da ce svi da zavole psa i na kraju ce zavrsiti u krevetu a ne u dvoristu. A drugi je da ces konstanto imati probleme, i samo ces patiti i ti i pas :(

Ja sam pre mesec i po dana postala vlasnica prelepog maltezera kod smo nazvali Danny.On trenutno ima 3 meseca,a vec ima perut,da li neko zna da mi kaze kako taj problem da resim ?

Ja jesam ponekad drzak i umisljen, ali mi nikad nebi palo napamet da jednoj odrasloj zeni tako bezobrazno odgovorim. Ako ste dosli po savet, budite ljubzni.

A sto se tarase tice pa ako je to zatvorena tarasa ,ali od kuce ne kao u stanu, i ako je toplo u njoj bar 15 stepeni,mozda,ali i onda mislim da ga ne treba tako drzati. i da koje to rase moraju da zive u velikom dvoristu, ni jednoj rase ne treba dvoriste vec prostor za igru i aktivnost, mozete vi i dobermana drzati u stanu,ako taj pas ima dovoljno fizicke aktivnosti.svaki pas voli da je blizu coveka da nije sam.

NatalijaN, obratite paznju na nacin obracanja clanovima BK. Procitajte pravila foruma. Opomena. Mod.Dom

Vidjao sam maltezere zimi napolju to je veliko mucenje za psa ,moji psi vec na 10 ak stepeni retko sami izlaze iz boksa gde je zimi minimum 20 ak stepeni kad nema kucica a kad ima 26 stepeni. Bolje uzmite neku drugu rasu.

Nadam se da sam pogresno procitala da drzite maltezere u boksevima? :shock:

dobro je da batine nismo dobili :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ma svasta,i formulacija recenica odgovara desetogodisnjaku, ne se uzbucujte,ali nije primereno....

Prostorija 5 sa 3,5 m visina 2,5 m tu zive 4 maltezera.U sklopu je kada i boiler od 80 litara i naravno plinska i pec na struju .Oblozeno plocicama u prostoriji nema pregrada.Dvoriste 30 sa 24 metra ogradjeno a u njemu 15 ak zimzelenog drveca i jedan ogroman hrast star 24 godine.Pa sad sta ste vi razumeli ja ne znam.Moi psi ne zive sa nama u kuci ali sam ja vise u njihovoj dnevnoj sobi nego u svojoj. Pozdrav

....ko je stvarno zljubljen u maltezere zna da smo svi ludi i da se to granici sa sa normalnim... (tease) da su oni centar sveta... :inlove: i tada nije vazno da li spava na krevetu ili ne..jos pomeris glavu sa rodjenog jastuka da ona legne... :!: ili sva utrnem da je nebudim... :!: i nije vazno sto se govance zalepi za dlaku pa to moras skidati..i nije vazno sto izgrize nove starke...i vise nenosim crno zbog njih,a to je bila osnovna boja u mojoj garderobi..i spavam u kolima jer u hotel nepustaju pse.. :oops: .i kad odem negde na tri dana poslom jedem u parku jer retko gde u restoran smem sa njima..ali to nije vazno ,vazno je samo da su one samnom i da su srecne... :grin: ja imam dvoje dece koji su vaspitani strogo...ali Emmy i Lili ...to je druga prica...njima je sve dopusteno i svi im sve damo...ali ko ih ima razumece..oni su deo nas...a kakvo spavanje na terasi u boksu ili nedaj boze na lancu...to treba kazniti... (punch)

naravno to je moje misljenje , a na to imamo pravo svi, kao i ,nazalost, pravo da kupimo maltezera!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this