Sign in to follow this  
poppytown

MALTEZER - mali veliki pas

Recommended Posts

Vruce mu je sigurno. Na sunce direktno ne bi trebao uopste, opet, sem, ako on sam to zeli. Hladovina i to sto deblja, i voda...

Ako postoji mogucnost da ne ide na plazu to bi bilo najbolje. Rana jutarnja setnja i jedna navece su sasvim dovoljni za njih.

Hvala mnogo na savjetima,razmisljala sam o tome mnogo,al njegov problem je kad ostane u tudjoj kuci pravi havariju,u nasoj nema frks moze i po 8 sati da bude sam,i bude kad ja radim...ne znam sta je problem nepoznata okolina valjda....nesto cemo skontati,da spojimo ugodno sa korisnim :wink:

ja sa Lili idem bukvalno svuda...pazim naravno da nebude dugo na direktnom suncu i da stalno ima hladnu vodu,sto resi obican termos,i mogi vam reci da ona uziva ....u dvoristu sama legne na sunce ,izvali se i spava...verovatno bi isla u hlad da joj neprija...jedino nevoli da se kvasi...

vodim je na sve promocije moje radionice a to je po raznim manifestacijama...i navikla je da legne u stand i uziva...obavezno nosim njenu tasnu rasklopim i ona ima svoju sigurnost...da vidite samo kako sama uleti u kola i nece napolje...na more , nazalost, neidemo ove godine ali na reku cemo ici pa kako ce ona reagovati na nase kupanje videcemo...mislim da ce uskociti zamnom...

imam dvoje dece i...tako se i prema njoj ponasam kao prema malom detetu..vodim racuna o suncu i vodi i hrani...

i za sad je sve bilo ok!jedino sto sam primetila je kad smo ispod platana to joj smeta...kija i kaslje i to je dovede do povracanja.verovatno je iritira taj sitni cvet platana jos sitniji od kanadske topole ali ostar!

veliki pozdrav svima!

zaboravila sam da kazem nesto na temu ,,pravi ,, maltezer!

jos je i dobra varijanta kad taj maltezer naraste vise nego sto treba jer ima i gore!pas moze da je bolestan...neociscen od parazita...uzmete stene od sest nedelja jer,, eto oni jedu vec sami,,.donesete ga kuci...ono najlepse na svetu,zavolite ga ,spava vam na jastuku,vodite ga kod najboljih veterinara...peru se ruke i izuva se obavezno po dolasku od negde da slucajno ne bi doneli neku klicu....i onda on posle dva meseca u vasoj kuci umre vam na rukama...sta onda????a odgaivac vam kaze kad mu javite sta se desilo ,,dacu vam drugo upola cene da nebudemo na gubitku ni vi ni ja,, ista reci???bol je vecan,to pare nemogu nadoknaditi!!!

to je iz licnog iskustva!!! ali kako sam mogla znati??? nazvala sam kinoloski savez i pitala da li znaju gde mogu kupiti maltezera i neka zena mi je dala broj.....kasnije sam saznala da su prijateljice i da su iz istog mesta....ali tad je bilo kasno! vise neverujem nikom!!!

sva sreca da fb postoji i za dobre stvari pa sam upoznala ljude koji su bili uz mene i kasnije mi puno pomogli,nazalost i oni su doziveli slicno.mislila sam da nikad necu ustati i krenti dalje kad nje nije vise bilo!!!to je takva bol da ni najgorem neprijatelju netreba pozeleti!!!

zato ko kupuje nek dobro pazi!!!nek pita nekog ko vec ima ,ko se razume!!!

neznam ni sama kako stati na kraj sa svim tim stancerima i kako uputiti ljude da ih prepoznaju...

ja cu ovdje da se prijavim (rofl)

.ja imam "laznog maltezera ",svjesno sam ga uzela,dobila od prijatelja,uzela bih ga opet jer sam ga zavoljela dok je bio beba.a i razmisljala sam,bolje da je kod mene,nije mi prvi pas ,znam koliko sebe dajem psu ,bolje da je kod mene,najnemirniji je ,ja imam i visak energije i visak strpljenja .znate vec osjecaj kad zavolite to psece bice,pa vam vazno sta ce s njim biti. :oops:

znala sam sve,ali nisam znala koliko cu se plasiti,koliko cu postati paranoicna i pratiti svaki njegov korak ,koliko cu visiti kod veterinara bez vidnog razloga,koliko cu strijepiti i cekati dan kad cu reci e dobro je imam odraslog i zdravog psa.molim boga da tako i bude :inlove:

kratak osvrt na predhodnu raspravu : moje misljenje je ,da rodovnik,cijena psa ,nemaju nikakve veze sa prestizom,profitom,zaradom.sa valjanim rodovnikom dobijes zdravo stene ,znas da je u njega ulozen maximum kvaliteta i minimum rizika da ce naslijediti neku genetsku bolest,a samo to po meni nema cijenu.

jasno je kako izgleda maltezer,sve i da ne razumijemo napisan standard,mozemo otici na izlozbu,vidjeti slike sa izlozbi,jasno vidjeti koliko se maltezer razlikuje od malih bijelih psica koje dobijemo zato sto smo zeljeli proci jeftinije.

ja znam da nemam maltezera,veliki je ( pet kilograma ),ledja su mu malo visa u zadnjem dijelu,ima nesto duzu njuskicu,da ne nabrajam.ali nemam problem sa tim,kao ni sa ljudima koji se bore za pasminu maltezer.

ako se vec bavis sa necim ili se bavi kako valja,ili batali sve,posebno u kinologiji,jer se tu radi o zivim bicima.naravno da ces teziti da si sto blize standardu,naravno da ces iskljuciti genetske bolesti,naravno da ces biti ogorcen na stanceraj i na svaki pojedinacni slucaj gdje se ne ugrozava i ne ostecuje samo rasa,vec i zdravlje zivog bica.

sama cijena psa je tu najmanje bitna stavka,tesko ces ostvariti profit ako imas ogromna ulaganja za leglo od jednog ili dva steneta ,i to ne stalno i ne cijele godine,ne ni svake godine.

daleko veci profit imaju oni koji stence imaju stalno i vise rasa imaju stalno,kad god da pozelis,ma koliko njihovi stenci bili jeftinijii.

to je bar jasno i mene licno boli zasto se pravi odgajivaci oznacavaju kao oni koji su negativci u svoj toj prici,pa se eto i vracam na sto puta ispricanu pricu. i to je to ,takvo moje misljenje.

e sad,sto se nas tice ,ne idemo na more,ali nekako nastojim da ovog svog postedim prevelikih vrucina i prejakog sunca .tako da svakako idemo u setnje samo ujutru i predvece,pa nastojim da se istutnja sto vise,jer izbacujemo tu trecu "u po dana setnju " .

sad nam svi nesto govore da ga sisamo,ali ja opet kapiram da mu ta dlaka sluzi i da ga zastiti od sunca i vrucine,pa i ne namjeravam da ga sisam,a mozda i grijesim.

predug post,ali nadam se da mi necete zamjeriti :):oops:

uh... sad sam na mukama...

naime, mi smo kamperi, ali ne oni "plazari", nego obavezno idemo da obilazimo sta se gdje ima obici... ove godine idemo na turu po bosni, tako da nemamo strah od slane vode (iako nismo za izlozbu, trudimo se oko dlake), ali imamo strah od sunca, jer planiramo obilaske nacionalnih parkova, kula i tvrdjava, pa malo i "titovim stazama revolucije". vecina toga je na otvorenom, ponegdje ima hlada, ali nisam sigurna koliko ga je dovoljno kada idemo u obilazak. sunce me plasi, mada i sada on izadje i ostane s cerkom i po dva sata vani, nikad ne pokazuje da mu je dosta hodanja/trckaranja, samo sto poslije bas duge setnje zaspe momentalno, kao mala beba :)

sto se samog kupanja tice, radi se o jezerima i rijekama pored kojih su kampovi u kojima cemo boraviti...

ne mogu nikome da ga ostavim (1. necu nikog da pitam, 2. crkla bih 3 sedmice bez njega), a strah me kako ce to sve izgledati za njega... mozda je najbolje da ponesem i torbu, pa da ga nosim u torbi na velikom suncu (a sta ako u torbi bude prevruce, sto sigurno hoce!!!!!)

u svakom slucaju, prenijet cu vam iskustva :)

taca mljaca

,,kratak osvrt na predhodnu raspravu : moje misljenje je ,da rodovnik,cijena psa ,nemaju nikakve veze sa prestizom,profitom,zaradom.sa valjanim rodovnikom dobijes zdravo stene ,znas da je u njega ulozen maximum kvaliteta i minimum rizika da ce naslijediti neku genetsku bolest,a samo to po meni nema cijenu.,,

neznam da li sam spomenula da je moj prvi pas imao sve papire ...to je u ovoj zemlji izgleda leko dobiti...i opet se desilo to sto se desilo!!! nazalost ni papir nije garant!

kad vratim film....psi su bili u kavezima na kartonu,bilo je stenaca raznih starosti,vrsta,kao u samoposluzi...ta dva izmedji koja sam ja birala ona je okupala pre nego sto cu doci...

nemogu da vam opisem koliko sam se plasila za drugo...otisla sam u drugu drzavu po drugo...ustajala sam nocu da pipam da li dise..i dan danas strepim...,,koga zmija ujede i gustera se boji,,

sve prave vrednosti su u ovoj zemlji poremeceni tako da je sve to kao lutrija...kad bih sad imala tolike pare znam od koga bi uzela bez razmisljanja!!!! ali nek samo bude sve kako treba nebi moju macu dala nizasta na svetu...

veeliki pozdrav!

Da malo osvježimo temu današnjom statistikom za WORLD DOG SHOW u Parizu!

Prijavljeno je 96 maltezera, od kojih:

Mužjaci:

Intermediate - 10

Open - 17

Champion - 13

Junior - 13

Puppy - 2

Veteran - 1

Ženke:

Intermediate - 7

Open - 9

Champion - 5

Junior - 16

Puppy - 3

Super broj prijavljenih maltića, jedva čekam izložbu i fotke... :) nažalost mi ove godine nismo stigli iako nam je bilo u planu :cry:

Naravno da nisi videla kod nas, jer na zalost jos uvek ne postoje inspekcije koje bi ovako nesto sankcionisale,a toga ima ohohoooo...i da, u pravu si, ovo i jesu bolesni psi, jer su odgajani u uzasnim uslovima, na uzasnim mestima i itekako imaju veze sa ovom temom...

ma ovo je jedna lijepa tema,o ovome bi trebalo otvoriti novu temu :( ovo je vec zlostavljanje zivotinja uopste

Niko ne vodi racuna o tome...njima je samo vazno da imaju "psa za kucu" (wonder) a ne shvataju da bi taj pas trebao da bude najboljeg kvaliteta.Oni ne shvataju da treba kupiti od dobrog odgajivaca da bi sto duze bili zadovoljni sa svojim psom...kao sto si ti rekla ti psi su bolesni i verovatno mladi uginu.Videla sam slucajeve gde kupuju za 50 evra "maltezere" (da ih tako nazovemo) iz psece fabrike samo zato sto je jeftinije. Tuzno je koliko ljude ne interesuje da uloze malo vise (truda ili para svejedno) (n)

Pas ne mora da se kupa svaki dan, ako ne zeli. ili jednostavno uopste ne mora da se kupa. Mozete ga i samo kvasiti.Mada, ako voli, jedina po meni jako bitna stvar je psa posle morske vode, obavezno istusirati obicnom vodom i skinuti so sa dlake. Uostalom, najjednostavnije, tretirajte dlaku psa identicno kao sopstvenu kosu (plavu) i verovatno necete pogresiti ;)

Hvala mnogo. :kiss::kiss: a dali mu je vruce ? :( ipak je to vecinski vremenski period na suncu,s tim sto djeluju njezno sa onom rozom kozicom :?

Mi svake godine idemo sa maltezerom na more i naravno zeli nekad da se kupa,uvek ima hlad i tako dalje. Probajte da koristite kreme koje na vrhu imaju prskalicu i naprskajte na psa to mi koristimo. Kreme koje su protiv suncanog zracenja.Najvaznije je da pazite!

Napomena: Rekli su da ove godine ce biti vece zracenje nego ikada!

Samo jos da dodam da datum na slici nije tacan,tek sada sam videlaaa....I ujedno da postavim jedno pitanje.Da li neko zna sta je dobro za krpelje?Frontline smo stavili i nama to nije pomoglo bas ni malo...tOKOM DANA SMO CESTO PO DVORISTU I KADA UDJEMO U KUCU ZATEKNE NAS BAR PO TRI -CETRI KRPELJA,ALI SVA SRECA PA NE STIGNU DA SE ZAPIJU I NA VREME IH SKLONIMO.bRINEM SE I ZA SVOJU KUCU,ALI I ZA SEBE,JER MOJA LEPOTICA SPAVA KOD MENE U KREVETU A CESTO PUTA NADJEMO KRPELJE KAKO GMIZU PO NJENOJ DLACI I BOJIM SE DA TAKO NEKI NE SPADNE I NE DOSPE U MOJ KREVET I NASTRADAM JA...uNAPRED ZAHVALNA....

Ugasite Caps Lock. Mod. Dom

Pozdrav Maki, ti i tvoja curica dobrodosli na temu (party)

Kako su krpelji ove godine stvarno gori nego ikada, nista vam nece pomoci toliko dobro kao REDOVITO pregledavanje vase curice svaki put nakon sto zavrsi sa igrom u dvoristu, a svakako je pozeljno i pomalo usput dok se igra (makar ja nikad nisam mirna i uvijek ih gledam i zavirujem ispod dlake)... Nazalost danas su svi ti otrovi da ne kazem nedovoljni ali ne postoji sto posto sigurna zastita... gamad je mutirala i jedino sto nam preostaje je redovno ih tretirati, redovno pregledavati i moliti se da sve bude ok ako se krpelj zakaci.... vec smo pisali tu na temi jednom, ja koristim za jednog psa Frontline a za druga dva Advantix... ovom kojem koristim Frontline koristim iz razloga sto na Advantix ima alergijsku reakciju (pojacano cesanje u predijelu gdje je stavljena ampula) nakon cega mi se odmah i dlaka jako zapetlja na tom dijelu... to ne mozes ne primjetiti ali nije to jedina reakcija na Advantix, ima ih jos dosta, zato prvo moras da vidis da li ce tvome psu odgovarati... moram napomenuti da se Paco nikada nije cesao od Advantixa do nedavno, znaci od pocetka koristimo Advantix i uvijek je sve bilo super (bez krpelja, bez buha, bez reakcija) do nedavno kad smo nanijeli, zatim smo sljedeci mjesec opet stavili da se uvjerimo da se stvarno o tome radi (pretjerano ceskanje od te ampule odnosno alergijska reakcija) i desilo se isto.... To je nase iskustvo... nasi ostali psi ga sasvim normalno podnose tako da smo njima nastavili sa njim, a Paca poceli tretirati Frontline-om. Sto se tice toga sta je bolje, mislim da tu odgovora nema, nekima je bolji Frontline (jer mozda Advantix nisu probali ili jesu pa nije imao ucinka, mada kazem nista nije dovoljno sigurno), nekima Advantix (ja sam u toj skupini :oops::giggle: ) tako da je to sve individualno, probajte ovaj put sa Advantixom i vidite kako ce pas reagirati. Prije toga dobro procitajte o samom sredstvu.

Ono sto vam zelim reci na kraju svega je da sto postotne zastite nema, samo pregledavanje i pregledavanje nonstop nakon setnji... ove godine su krpelji gori nego recimo prosle, puno ih vise ima i puno je vise slucajeva piroplazmoze... Inace sam cula da su svake druge godine, da se tako izrazim, vise zarazeni (nisam skroz sigurna u tu info buduci sam je dobila od prijateljice, a njoj rekla njena vetica)!

Isto tako ja svojim psima prije izlaska vani u prirodu stavim iza usiju jednu do dvije kapi etericnog ulja lavande koje je takodjer repelent.

Sretno u borbi s krpeljima i dooobro se cuvajte (sweat) ja ih zaista mrzim i uvijek strepim nad mojima da se ne bi koji zakacio (punch) gamad prokleta (puke)

P.S. Nikako nemojte na spavanje dok psa ne pregledate detaljno, ja raspuhujem fenom i istovremeno procesljavam svaki dio tijela, obavezno zadignite usi jer se znaju zavuci i ispod, skinite repic s glave jer mogu i tamo doci, dakle nema mjesta gdje oni ne mogu da se samo prosetaju ali i da se zakace... obavezno ispod brkova zavirite, lijepo razmaknite dio po dio brka (mojoj se zenkici jednom tamo smjestio) jer oni su radoznali psici pa svuda guraju glavicu, moraju da vide sve i svasta (rofl).... ma kazem vam nema mjesta gdje oni ne mogu doci... rep, glava, pazuh, njuska, nebitno je.... i nikako na spavanje dok niste sto posto sigurni da je vas pas detaljno pregledan i da se ni jedan nije zakacio.... ne smijete nista prepustati slucaju kad se radi o krpeljima, posljedice mogu biti i fatalne, nazalost :cry:

slazem se sa maltese lulu ...jedini pouzdan lijek je obavezna zastita i jos obaveznije svakodnevno pregledanje :(

mi kokiju stavljamo advocate i po preporuci ,bas maltese lulu i par kapi etericnog ulja od lavande i jedino sto primijetim da nesto od toga djeluje je to sto tu i tamo nadjemo krpelja u dlaci dok advocate djeluje,a vec nakon mjesec dana nakon stavljanja advocate-a ,smo mu nasli krpelja zakacenog na vrh glave :cry:

uzasni su ove godine :shock: ,desi nam se da nadjemo krpelja a da smo samo prosli kroz centar grada,da ovaj travu nije ni vidio (punch) .

krpelji i popino prase :shock: .evo jutros smo isli samo ispred zgrade u setnjicu i bar deset komadicaka popinog praseta sam izvukla iz dlake .ne znam vise gdje ga nema.ispred zgrade ispred zgrade do nas kompletan komsiluk je kao zasadjen popinim prasetom i tu mu i ne dam da ide na travu,ali pokupi na asfaltu izgleda (sweat)

kako da stavim slike? :?:

viewtopic.php?f=57&t=21819

Ja sad za sad koristim Frontline ampule,jos nikad nisam vidjela krpelja,osim par puta na dlaci koje sam mogla da skinem...

Negdje sam procitala da duze vrijeme koristenja Frontline imunizira,pa ce sledeci izbor biti Advantix 100%

Maltici su psi koji se svakako moraju mnogo cesljati i eto prilike za pregledanje :wink::wink:

Advocate nije za krpelje, Advantix jeste dobar preparat, ali imam informacije da je dosta pasa alergicno na nega.

Frontline Combo je odlican i njega bih preporucila.

U vreme najezde krpelja, stavljajte ga svakih mesec dana,prema uputsvu, njabolje dva dana posle kupanja(svi spoto n preparati deluju na krpelje mesec dana, na buve uglavnom 3 do 4 meseca).

Popino prase, koje je izuzetno opasno, najbolje iscetkati i iscesljati guscim cesljem celog psa.

Obavezno ispregledajte usi psa, deo na stomaku, i sapice imedju prstica i na papucicama.

Hvala vam svima divni ste,poslusacemo vase savete.Samo sam htela jos da vas zamolim ako mi mozete reci da li znate kako da ovde otvorim temu,tj gde trebam ici nebih li to uradila?Jer su mi rekli da ovde ne smem postavljati slike sto nisam znala?I jos bih vas zamolila da mi na osnovu slika prokomentarisete da li je moja Dina,pravi maltezer?Mozda na slikama deluje krupnije i nekako izduzenije,ali tvrdim da ima 2.5kg,i inace bas je razmazena kada je hrana u pitanji.Dosta je placena,a njena sudbina izgleda ovako.Rodjena je 22.11.2010,kupljena je u zrenjaninu,kupila ju je jedna pevacica,i dosta je placena,ali na zalost igrom slucaja njena cerkica koja je mala se razbolela i morali su je prodat(a usput deta ko dete cesto je gnjavila i imala ogrebotine od nje)i,posto ih poznajem kupila sam je ja,jer sam se na prvi pogled zaljubila u nju.I evo od tada je proslo skoro mesec ipo dana od kako je kod mene,i verujte mi ona je moje sve!!!Trudim se da joj priustim samo najbolje....Ali posto sam cula da postoje lazni maltezeri,zanima me da mi vi koji imate maltezer kazete da li je moja dina pravi maltic,i ima li po vama neke nedostatke.Hvala vam svima unapred,zaista ste svi divniiiiii... :inlove:(clap)

Pozdrav svima na temi. Zamolio bih vas da postujete pravilo o broju postavljenih fotografija sa img tagovima.

21. U okviru jednog meseca na pasminskoj temi mozete postaviti najvise tri fotografije svojih pasa, odnosno pasa iz vlastitog uzgoja sa IMG tagom. Izuzetak su rezultati sa izlozbi i utakmica, odnosno fotografije iz ringova koje se mogu postavljati u vecem broju. Nije dozvoljeno uzajamno postavljanje fotografija pasa u korist drugog clana. Molimo clanove da prijave postove ako primete da je ovo pravilo naruseno. Zbog velikog broja clanova i tema moderatori nece biti u mogucnosti da vode evidenciju o svim postavljenim fotografijama. Kada postavljate fotografije stenaca na pasminskoj temi, vaze ista pravila, stenci ne smeju biti na prodaju i to mora biti jasno naznaceno, te fotografije Vam takodje ulaze u ukupni skor od maksimum 3 fotografije mesecno. Komentarisanje fotografija stenaca je dozvoljeno ako postovi imaju konstruktivnost, postovi tipa `slatki, lepi, divni ... stenci` ce se posmatrati kao spamovanje teme. Imate podforume predstavljanja gde ova ogranicenja ne postoje.

Hvala na razumevanju, prijatan boravak na BK forumu. Mod. Dom

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this