Sign in to follow this  
poppytown

MALTEZER - mali veliki pas

Recommended Posts

Nema na cemu.Preporucujem da psa danas okupate, dobro iscesljajte i posle 48 sati od lupanja stavite ampulu.Ili ako ampulu stavite odmah, nemojte ga kupati narednih 48 sati od stavljanja ampule.

Pozdrav

obavezno staviti i frontline na macku (ima bas namjenjen mackama) ili nesto slicno (sto se kapne na greben a da nije frontline), nama su se pre mnogo godina ogrlice pokazale kao neefikasne. Isto tako smo imali problema sa buhama dok nismo ocistili i komsijske macke, a sretali smo isti problem i kod drugih.

Pozivamo sve vlasnike, odgajivace i ljubitelje pasa da svojim potpisom doprinesu da se ne izglasa novi Zakon o dobrobiti zivotinja, koji nekim svojim clanovima direktno ugrozava ustavna prava gradjana Republike Srbije i ugrozava kinologiju u Srbiji.

Peticija:

http://www.petitiononline.com/g322g80/petition.html

Vise o svemu ovome pisali smo na temi:

viewtopic.php?f=1&t=9393

Tekst peticije:

To: Vladi Republike Srbije

- Predsedniku Republike Srbije, gosp. Borisu Tadiću

- Vladi Republike Srbije, gosp. Mirku Cvetkoviću

- Ministarstvu Poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, ministru Saši Draginu

- Direktoru Uprave za veterinu, gosp. Zoranu Mićoviću

Mi dole potpisani građani Republike Srbije se zalažemo za ukidanje dole navedenih tačaka, a koji se nalaze u predlogu nacrta dobrobiti životinja.

Mi se zalažemo za poštovanje prava svih građana kojima je Ustavom Republike Srbije zagarantovano pravo na izbor i opredeljenje, te stoga iznosimo naš stav koji glasi:

Ukoliko se donese nacrt o dobrobiti životinja sa dole pomenutim članovima koji su predloženi biće štetan i kršiće naša ustavna prava.

Molimo sve državne institucije da uvaže naše zahteve za ukidanje i izmene sledećih članova zakona nacrta o dobrobiti životinja:

- Član zakona koji dozvoljava lišavanje života (eutanaziju) zdravih jedinki.

- Član zakona koji ograničava odgajivače na brojnost jedinki. ( kućni ljubimci )

- Član zakona koji ograničava vremensko uslovljavanje izvođenje životinje (šetnja).

- Član zakona koji komercijalizuje odgajivačnice i držaoce životinja.(kućni ljubimci)

- Član zakona koji zabranjuje korektivno ulepšavanje.(kućni ljubimci)

S postovanjem,

dole potpisani

Neophodno je da se peticija potpise u sto vecem broju sto pre,

jer ce se nacrt zakona naci u Skupstini vec u cetvrtak, 20.11.'08.

O svemu obavesten je Kinoloski savez Srbije, i zatrazicemo njihovu pomoc i podrsku vec u ponedeljak.

Jos jednom, link za potpisivanje peticije nalazi se na stranici

http://www.petitiononline.com/g322g80/petition.html

Ocekujemo kako Vas potpis, tako i da peticiju posaljete na sto vise adresa gradjana kojih se ova problematika tice i direktno moze uticati na njih.

Otsli smo malo sa teme ovde :wink: ali da se vratimo na ove male bele bele andjele :D

evo nase lepotice sa evropske izlozbe i da se pohvalimo malo :D :D :D

Eurodogshow2008Budapest.jpg

U subotu 04.10.2008. odrzana je specijalka IX grupe u Budimpesti na EURO DOG SHOW na kojoj je nasa CINECITTA SCOOBY DOO bila je prijavljena u razredu juniora. Ostvarila odlicne rezultate, pobedila je i postala Junior Club Winner i ujedno JCH HUN

Caos! Stiže vam novi drugar maltezer iz Valjeva! Zove se Asterix i rođen je 08.08.2008. - baš zanimljiv datum, zar ne? :D Mi smo još uvek neiskusni oko maltezera jer nam je ovo prvi put da se susrećemo sa tom rasom. Kad nam zatreba savet,pitaćemo vas, naravno. :P Nadamo se da ćemo se lepo družiti, pa pozz do sledećeg javljanja! 8)

Uz samo malo ljubavi i truda nije tesko da Vam maltezer bude ovakav...

BGD.jpg

...ali svakako da zahtevaju mnogo vise nege nego ostali psi...

Ovde se spremamo za jednu od izlozbi :D

pozdrav za sve

da li je neophodno da maltezer ima toliku dlaku, kao npr. pas iz prethodnog posta, da bi se takmicio?

sta je to od anatomije psa, sto sudije ocenjuju s obzirom da se od bujne dlake naziru samo obrisi psa(ili mozda gresim?) ?

hvala unapred

pozdrav svima

da li je neophodno da maltezer ima toliku dlaku, kao npr. pas iz prethodnog posta, da bi se takmicio?

sta je to od anatomije psa, sto sudije ocenjuju s obzirom da se od bujne dlake naziru samo obrisi psa(ili mozda gresim?) ?

hvala unapred

pozdrav svima

Ne da je neophodno, vec izlozbeni malteze treba da ima dugu dlaku.

O anatomji psa, imate sve sto bi sudije trebale da procenjuju kod dugodlakih pasa u FCI standardima.

Dlaka dugodlakog psa je slag na torti,i svaki sudija mora da prepipa psa, detaljno od glave, vrata, ekstremitete, lednu lniju, usadjenost i nosenost repa,pregleda zubalo, proverava

boju ociju, noktiju(pigmentacija)., i na kraju u ringu hod psa. to u najkracem bi bilo to.i

hvala na odgovoru.interesantno mi zvuci svo to-opipavanje...hmm

nemojte me pogresno shvatiti,ne potcenjujem samo mi je nekako tesko zamisliti da neko "napipa uglovanost extremiteta" npr.

a tek hod...

sve u svemu,svaka cast sudijama,pretpostavljam da maltezere ne sude all round sudije ili odgajivaci npr. bernardinaca kojima su uzgred "uvalili" jos poneku rasu da odsude...salim se sada malo ali ko obilazi nase izlozbe zna o cemu pricam.

inace od nedavno zivim u kuci sa maltezerom i odusevljen sam, neverovatno koliko je rasa sazivela sa covekom...potpuno je fascinantna razlika u odnosu na npr. radne rase...mislim na emocije psa. npr. ja sam navikao da moji boxeri-kada sam srecan oni su presrecni,kada sam tuzan,pokusavaju da me oraspoloze a kod ovog maltezera- kada sam srecan i on je srecan ali kada sam tuzan on pokusava da me utesi ma presmesni su:)

pozdrav

Djokicu 79 je odgovoreno na pp, ali nazalost morace uskoro da se pokrene ta "neprijatna rasprava" jer rasa maltezer zasluzuje da se razbiju sve zablude o njima i da se na pravi nacin predstavi kako ta rasa izgleda svima onima koji to jos uvek ne znaju ili zive i velikoj zabludi da znaju kako izgleda maltezer.

Za to je potrebno jako puno vremena(koje sada nemam), kako bi se na pravi nacin razbile sve zablude o ovoj rasi.

pozdravljam sve ljubitelje maltezera, pasa i zivotinja uopste.

Dalibor

P.S.

Evo malo slikica...Ovo je po meni jedan od najlepsih maltezera na svetu i moj favorit Multi v. EUROPEAN WINNER r.BIS BISS CH Sun Isle's Perfect Piece of the Puzzle "Cole" (imp USA)

http://i283.photobucket.com/albums/kk29 ... oo/c_9.jpg

http://i283.photobucket.com/albums/kk29 ... oo/4-1.jpg

http://i283.photobucket.com/albums/kk29 ... oo/a21.jpg

a sada jos malo slikica nekih drugih pravih primerka ove rase...

pogledajte ovu prelepu glavicu...

2095991574_fd96f0baf9.jpg

ili ovog malisana...

http://i283.photobucket.com/albums/kk29 ... rtrait.jpg

...jedan od nalepsih maltezera sveta, jednostavno ostavlja bez daha...

World champion, Crufts BOB and BOG winner, Multi BIS winner, Number 1. maltese in USA in 2006 CH Divine's Marc of Frienship

http://i283.photobucket.com/albums/kk29 ... tablek.jpg

Pozdrav svima!! Od skoro sam u svoj dom dovela malu maltezerku Hanu koja je istog trena postala moje zlato :) imam par manjih nedoumica koje su me naterale da vam pisem jer ne znam koga pitati za takve sitnice da kazem... posto je ona mala (8 nedelja) zanima me kako je nauciti da nosi masnice na glavi i ogrlice oko vrata?? ona mi sad nikako nije za masnice jos je bebac ali znam da ih sve treba od malena uciti pa me zanima kako to ide za ovakve stvari? da li da joj vec sad vezujem gumicu neku silikonsku ili ?i za ogrlicu me zanima kada bi joj to trebala poceti stavljati?kako postepeno je na to navici?nigde nisam nasla nesto o ovome -pa vam hvala unapred.

Jako mi je zao sto Scooby ne zeli da postavlja slike iz vremena tj dana koje je provela u Italiji u kuci odgajivaca njene Scoobyce.One bi dosta pomogle oko toga kako negovati psa jer je Marija kao uslov da odvede psa sa sobom morala provesti 7 dana kao sto sam navela u kuci odgajivaca i proci kurs kako negovati ,odrzavati i kupati psa.Slike su zaista fenomenalne.Ako se predomisli da ih postavi eto male pomoci oko cesljanja i postavljanja masnica :) .

Zaboravih da dodam vezano za dlaku i "opipavanje".Koliko znam kod nas nije krocio maltezer sa duzom dlakom od Gucci/ja vlasnistvo Emine Dimitrijevic Iz Bagrdana tacnije iz Ciriha posto zena zivi u Svajcarskoj a roditelji su joj ovde.Gucciju se dlaka protezala od sapa jos 11 santimetara popodu a hodao je kao da vuce vencanicu i ostavljao je ljude bez daha.Licno sam ga hendlovala i u Beogradu te godine i naredne godine u Crnoj Gori u Baru.

Sto se tice "opipavanja" ,ja cu to objasniti sto prostije,postoji genetska bolest koja se naziva displazija kolena (nece vam znaciti pravi naziv) i koja se jako lako moze sakriti ispod duge dlake malih pasa.One pse koje da kazem ne zalizu tj ne zacesljaju vec ih ostave sa nesto "razbacanijom "dlakom ne mozete tek tako oceniti jer ne znate sta je ispod pa je onda pozeljno da se pas prepipa jer se to moze jako lako napipati zato sto koleno ne moze stajati ravno nego "ispada "u stranu..Jos mnoge mane se mogu napipati samo ukoliko je sudija dobar.

Nadam se da sam malcice pomogla Hausewagner/u :)

naravno da jesam..ali su ovo neke stvari o kojima tada nisam razmisljala masnama i to .bilo mi je bitno da je lepo smestim i da se navikne na novi dom! zato i pitam vas iskusnije da mi kazete kako ste vase stence navikli na masne i ogrlice?hvala unapred

Mene zanima licni primer tj vase iskustvo ..da sam htela odavno bi pozvala odgajivaca pa stoga ocekujem da neko napise svoje iskustvo :) a vi ako nemate nameru da uputite direktan odgovor nemojte ni da odgovarate jer to sto zelite da kazete znam unapred .hvala

Pozdrav svima!! Od skoro sam u svoj dom dovela malu maltezerku Hanu koja je istog trena postala moje zlato :) imam par manjih nedoumica koje su me naterale da vam pisem jer ne znam koga pitati za takve sitnice da kazem... posto je ona mala (8 nedelja) zanima me kako je nauciti da nosi masnice na glavi i ogrlice oko vrata?? ona mi sad nikako nije za masnice jos je bebac ali znam da ih sve treba od malena uciti pa me zanima kako to ide za ovakve stvari? da li da joj vec sad vezujem gumicu neku silikonsku ili ?i za ogrlicu me zanima kada bi joj to trebala poceti stavljati?kako postepeno je na to navici?nigde nisam nasla nesto o ovome -pa vam hvala unapred.

Pozdrav, ja cu samo kratko o Vasim pitanjima.

Maltezer kao i shih tzu se na gumice navikava od treceg meseca starosi, kada dlaka dovolno naraste da moze da se skupi u repic(prenosim moje iskustvo sa shih tzuima, a slicno je i sa maltezerima).

Na povodac ili ogrlicu, navicicete je kada malena krene u setnje.Za sada neka raste i bude lep i zdrav ,altezer.

Predlazem da se uclanite na Forum Kluba Maltezera http://www.maltezer.com

Tamo cete naci mnogo dobrih stvari vezano za maltezera, a takodje i pitai iskusne odgajivace sve sto vas interesuje.

Ja samo mislim da je najbolji savet koji mozes dobiti, savet odgajivaca, jer on je vec tu, upoznat sa svime, cim se bavi uzgojem.

U svakom slucaju evo i Danka ti je odgovorila, pa se mozes toga pridrzavati.

Puno pozdrava svima!

Evo, treba mi malo pomoči. Tražimo štene pasmine maltezer, pošto nemam puno iskustva i poznanstva sa tom pasminom - štene traže moji prijatelji, koji su več imali mužjaka, ali nažalost je uginuo prije mjesec dana. Ako neko pozna koju uzgajivačnicu, puno bi mi pomogao kakav kontaktni broj ili web-page. Bilo kdje....Da nadjemo jednog ljepog mužjaka za prijatelje, kojim ovaj mali puno nedostaje....

Hvala vam na pomoči!

Tjaša

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this