Petite

Zapadnosk. beli terijer (West Highland White Terrier) 4. dio

Recommended Posts

I pojela i očerupala... ostala samo perca...  (pale)

Nije ni cudo kada su ti papagaji bili pusteni u prostoru gde su i psi :( Ne znam samo kako ga je Afrika onako debela uhvatila O.o

canonslmart058.jpg

A ovo su Kuki (naša prinova iz Madjarske, star 4 mes) i Amber, moj odgoj, stara skoro 3 mes... :smile:

Podmladak koji će uneti novu krv u Westie Universe...

Kakav će ko biti...videćemo, vreme će pokazati...

Imala sam prilike da vidim Tanjine pse i novu krv uzivo  (dance)  Tako da mogu da kazem da sam odusevljena, kao i uvek. Tu nema govora o kvalitetu dlake i groomingu. Sto se papige i westike tice - imam gomilu snimaka kako stoji ispred kaveza i gleda je vrlo cudno  :evil:  "izadji - necu ti nista" i uz to ne laje, vec urla na jadnog papagaja. Najcudnije je to sto je zutokljunac takodje vrlo zainteresovan za nju... A bas sam pomislila da ce se navici jedno na drugo. 

Slazem se sa Tanjom..NIKAKO box..Mada meni Alegra iako je odrasla i dalje kopa..Ima jednu rupu u dvoristu koja je njena i tu legne i kopava i zakopava tako bezveze :smile:

Odlicno ako napravi SAMO JEDNU rupu! (lmao) ...pa dobro, pokusacemo sa vaspitnim merama....mada izgleda da sam najgora gazdarica!

Dete mi reklo za vikend da mi je pas razmazen i nevaspitan!Ja pitam :A zasto?...pa samo se grize za noge, vuklja igracke i papuce, laje na zvezde, juri po sobi i maltretira me!.....

Jeeeel? pa on je samo mala beba i kuce koje laje jer ne ume da govori i grize zubicima jer nema drugo...a to znaci i da si ti nevaspitana jer za razliku od njega  TI nisi beba, imas ljudki mozak i grizes jezikom!...ocigledno nisam uspela kao roditelj! (granpa)  (doh)

Nika je predivna a ,,madjar,, se vidim pripitomio  (lmao) jadnicak bio je izgubljen kad je stig`o iz domovine! (heart)

Ni ja juce nisam mogla da vidim snimak!

Britta! (heart)   Najčupaviji pas, neotrimana zahvaljujući lenjosti vlasnika svog!   :mrgreen:

Priznajem, najgora sam od sve dece! 

Na konto ..najcupaviji pas!

Juce dolazi MM s`puta i kaze: Zamisli video sam danas psa, odraslog koji ,,LICI,, na Westija. Tek kad sam mu prisao shvatio sam da TO JESTE Westi ali NIKAD nije otriman ili sisan! Nemas pojma nasta jadnik lici-strahota! Poznao sam ga po usima i stavu!

E kad on kaze da je strahota, koji bas i ne voli kuce a o ulepsavanju nema tri cuke...onda je ono stvaro jadno cudoviste!

Sta sve ljudi sebi dozvole! (fubar)

Odlicno ako napravi SAMO JEDNU rupu! (lmao) ...pa dobro, pokusacemo sa vaspitnim merama....mada izgleda da sam najgora gazdarica!

Dete mi reklo za vikend da mi je pas razmazen i nevaspitan!Ja pitam :A zasto?...pa samo se grize za noge, vuklja igracke i papuce, laje na zvezde, juri po sobi i maltretira me!.....

Jeeeel? pa on je samo mala beba i kuce koje laje jer ne ume da govori i grize zubicima jer nema drugo...a to znaci i da si ti nevaspitana jer za razliku od njega  TI nisi beba, imas ljudki mozak i grizes jezikom!...ocigledno nisam uspela kao roditelj! (granpa)  (doh)

Nika je predivna a ,,madjar,, se vidim pripitomio  (lmao) jadnicak bio je izgubljen kad je stig`o iz domovine! (heart)

Ni ja juce nisam mogla da vidim snimak!

Mali je jos,za 5,6 meseci bice dosta disciplinovaniji (lmao) (lmao)

i jedan snimak, losiji, ali se bar nasluti ko je ko :smile: kada trci ovako podseca me na zeca  (lmao)  jos savije usi i zalepi ih za potiljak da bude aerodinamicnija, manji otpor vazduha - veca brzina  :mrgreen:

(lmao) (lmao) (lmao)

:arrow: Tanja, slike su Vam super, ali ajde nas obradujte jednom novom slikom nase seke Šunje! (heart)

:arrow: Nikola, i ti obeca nake slike ... (wasntme)

glupiranje sa Izzyjem   (doh) koji bas i nije bio najsretniji zbog nakacenog mu ukrasa! Kupila cera cipeliske sa dodatkom a moj MM kaze pravu ukras za psa posto ceri ne treba!

301312_485577414825385_93741691_n.jpg7303_485577728158687_1458953514_n.jpgnjakao je o plakao da se skine...ali tek kad je zavukao obe sape ipod ovog cuda, shvatili smo kolika pluca ima ovaj mali pas!   (shake)  (bow)  (lmao)

(lmao) (lmao) (lmao)

:arrow: Tanja, slike su Vam super, ali ajde nas obradujte jednom novom slikom nase seke Šunje! (heart)

(lmao) (lmao) (lmao)

Jesam obecao..ali mi ne radi komp vec 7 dana...:((((( i nadam se da ce mi pocetkom sledece nedelje stici novi :)

Moja westika je stara 4 1/2 godine.
Nije imala vecih zdravstvenih problema, sem problematicne sterilizacije.

Alergiju je imala samo jednom, sa nepunih godinu dana zivota, i to zbog Pedigre hrane.
Odrazilo se svrabom, koji je cesala, pa perutanje i opadanje dlake na tom mestu.
Kako smo promenili hranu i vratili se Hills-u sve se vratilo u normalu posle 20tak dana...

Sada se desava nesto sasvim cudno.

Jos kao stene i nogice i nosic su joj pocrnele.
I primetila sam pre 2 meseca da joj je jedan prst na nogici izgubio boju.

Juce sam primetila da je i na drugoj nogici izmedju dva prsta isto (samo mnogo manja povrsina) izgubila boju.

Bojim se da nije neko oboljenje ili nesto opasno???

Kako uopste to da istrazim na internetu?

Pitala sam veterinara, rekao mi je da proverim da li je boli i da li je tvrdje/mekse nego ostali prsti.

Sve je ok.

Ona ne pokazuje nikakav znak da je boli ili da joj smeta.

Da li je moguce da se ovo pojavilo od asfalta? 

Da li treba da panicim?

Da li da trazim drugi savet?

Hvala svima na odgovoru.

Prilazem sliku kako bi svi videli o cemu pricam

580067_10200175765335298_1125347262_n.jp

Hm, slicna stvar kod nas, s tim sto su jastucici i prsti skroz u redu, nikakav problem na sapama nema, samo je tamnila koza na glavi, sa spoljne strane u korenu uha... U pocetku je to cesala ali vrlo malo, gubitak dlake je bio bas primetan. Sada se dlaka vratila, odavno vec ne cese, ponasa se najnormalnije, ali je i dalje crno umesto roze  (shrug) Hrana i nega sve kao do sada, od rodjenja nije imala alergije.... bris radjen - nijedna bakterija se nije izolovala, nemam pojma o cemu se radi... 

Daje se odrastao mužjak (west highland terrier) u ARANŽMAN. Isključivo ljubiteljima, ozbiljnim ljudima, poznavaocima psihologije pasa (bar osnove). U obzir dolaze stanovnici Banjice, Voždovca i Jajinaca. Pitanja i ponude u inbox ili na 069/3498443. 

Zdravoo svima . Ja sam novi kolac od danas. Za nekoliko dana mi stize mali westy.Pocetnik sam sto se tice njih .Ali posle procitanih dvanaest stranica na fprumu i saveta na Tanjinom sajtu mogu vam reci da sam dosta naucio. Verovatno ce me jos neke stvari zanimati. Za pocetak zanima me tacan podatak sto se tice hrane za sami pocetak.Westy ce imati 6 nedelja. Koja je najbolja hrana , veliki je izbor