Petite

Zapadnosk. beli terijer (West Highland White Terrier) 4. dio

Recommended Posts

Tanja, hvala na komentaru.Znamo da nije bas sve kako treba ali za prvi put nije moglo bolje.Mali je bio kao utaknut u struju, nije dao da se se uradi po propisu.Samo su ledja uradjena kako treba, mislim trimana a ostalo je makazama.....zena je odmah rekla da to nije to, ali nismo mogli da ga saplaisemo. Usi iznutra  sam mu ja doterela kod kuce kad vise nije imao snage da stoji i grize! (bow)

raste vala ko iz vode a jede kao labrador! (doh)

550420_557869254245536_2132441080_n.jpg

Tanja, molim Vas da malo prokomentarisete ovu sliku.

Tri psa, ista rasa i po mom skromnom zapazanju...tri razlicita izgleda!

I slobodno kazite sta  na Izzyju nije kako treba.....pretpostavljam noge, suknja i napred......bila sam prisutna svo vreme ,,friziranja,, i verujte da se zena namucila ko Isus sa njime.Ni sekunde mira, stalno je cvrkao, njakao ili lajao i pokusavao da ugrize.Rep i zadnjicu smo jedva sredili a noge nije mogla ni makazama ..kako mu pridje on je tako digne, kao konjce i ujeda! (doh). Kupila sam onu cetku i  voli kad ga cetkam, doduse moram da imam nesto u ruci sta ce da grize inace odose prsti.... :evil_laugh: Sad strada obuca ako ostane njemu na izvolte kad je duze sam! (thinking)

agika-lea: Ako se ne ljutite,prokomentarisao bih ja fotografiju  sa mojim skromnim iskustvom.

Pas koji je dobio titulu je znatno lepsi od ova dva konkurenta.Na izlaganjima svaka sitnica se gleda.

U ovoj slucaju pas od Beate ima nesto duzi vrat,kraca ledja,na slici izgleda da ima i kracu njusku,rekao bih da je i jako dobar grooming na ovom psu koji je takodje istekao njegovu lepotu.A ima i jos dosta stvari koji se gledaju u ringu kada se psi izlazu.

Po meni pas je veoma lep i zasluzeno je pobedio.

(nod)

Naravno da neeeee.....sto vise misljenja, i ja cu vise nauciti! (granpa)

ok,sad mi je jasno stosta oko gradje.....no ja sam ( ko mi kriv kad nisam bila dovoljno jasna! (doh) ) mislila na grooming.......prvi ima cupavu glavu u odnosu na ostale, srednji mi je (sorry :oops: ) najruzniji - nekako vestacki, bas je istaknut vrat - vervatno tako treba ali .........brrrr.....koji je dug, suknja predugacka, glava mala......zaista nikad necu ici na izlozbe sa Izzyjem! :razz: .....meni se licno najvise dopada ovaj treci.Deluje mi nekako najprirodnije i upravo ovakav izgled sa zamislila za Izzyja.Jedino cemo videti za duzinu sunje, tj koliko  ce mu ,,smetati,, u prezivljvanju u dvoristu!  :wink:

Potpuno ste pogodili pravi izgled za dvorišnog kera.

Uskoro se i moj čopor šiša na prolećno.

U frizuru će možda jedino jedan mališa koji  možda i neće ostati kod nas, s obzirom da se već neki  interesuju za njega.

Ostali na ćelavo.

Ok...

Imate poruku u inboxu..Vidim niste jos videli... (dance)

Zbunjuje me ovaj novi forumski igled.

Ranije sam dobijao obaveštenja kad primim poruku.

Imate odgovor.......... (sun)

Tanja, ja ne dobih odgovore napitanja! (doh) .........nikako da nahvatam malisu za pozing, stalno zuji ili se negde zavuce da spava.....nema ni sekunde mira!pa ni kad je u carstvu snova! (lmao)

@nikolawesti

volela bih da vidim ovaj primerak u malo vecem formatu :smile:

Gag,evo...Imam jos par slika,treba da smanjim,pa cu postaviti...

Mada bi bio red da je slikam u stavu opet...Ovo su slike sa 8 nedelja...A sada ima 14 nedelja..:)

Tanja, ja ne dobih odgovore napitanja! (doh)

Evo odgovora, mislila sam da ne "pametujem" stalno...ali kad insistirate.

Pas koji je zauzeo prvo mesto (u sredini) je GAJUSZ JULIUSZ CESAR FROM Vixan, od gdje Beate Przygodzke. Ostala dva psa su u drugom razredu prijavljena, isto lepi psi.

Šta to znači: Desni pas je u razredu mladih (99%-mrzelo/nemam vremena- me da kopam po netu i proveravam info), shodno tome ima i dlaku koja je postigla dovoljno za svoj uzrast. Taj pas je verovatno bio naj u razredu mladih... Lep je, skladan, verovatno se dobro pokazuje i sl... Pas skroz levo ne znam kom razr pripada, možda je (a možda i nije) ženka i sl, pa ne bih da dajem komentar, kad već nisam isproveravala na netu o kom razr se radi. Znači, nisu psi različiti (a ista rasa, kako Vi kažete), već uzrast nije isti, odatle razlika u izgledu...

Ali zato o Vixanu gdje Beate, mogu da dam komentar. (pas u sredini) Pas je fenomenalan, videla sam ga uživo prošle god u Jagodini, bili smo skupa u ringu.

Duga negovana dlaka je odličnog kvaliteta, glava jako skladna u odnosu na telo, dobro nošena na dugom vratu, ledja kratka-mišićava, noge dobro uglovane, ni visoke ni niske, rep usadjen odlično, uši takodje. Kretanje odlično. Oči tamne, pigment odličan... To je ukratko.

Za potrebe kućnog ljubimca dlaka ne mora biti duga, "suknjica" se neguje ili ne...zavisi od volje i želje vlasnika. Ali svakako poželjno je imati bar malo, par cm...čisto da se ne izadje iz tipske frizure, da westi liči na westija...a ne na džek rasel terijera, potpuno ošišan, dodaš mu dve tamne fleke...i eto džekića... I ja sam u svojim počecima bila za prirodan izgled westija, medjutim kako je vreme odmicalo, kako sam ulazila u grooming i rasu, sve više sam oduševljena negovanom, kvalitetnom, dugom dlakom westija. Na kraju, ni kratko podšišan/otriman westi nije prirodnog izgleda...pa sad, sve zavisi ko šta voli i želi da ima pored sebe... O umeću idealnog groominga, da ne pričam. Obožavam kad je svaka dlaka psa na svom mestu...  (thumbup)  I jako cenim odlično negovanog, odgojenog i izgrumiranog westija...

Postavili ste slike u vreme kad sam kuckala post...mali je medenjak, diše i miriše na čisto!  (heart)

Samo, ne preterujte sa kupanjem...često ga tuširajte čistom vodom, a retko šamponirajte.  (nod)