Petite

Zapadnosk. beli terijer (West Highland White Terrier) 4. dio

Recommended Posts

Ajoj, koliko je medeno stene :inlove: i meni zvuci Rex nekako ostro za tako majusnog psa.. Ima svakakvih ideja na google-u samo kad se ukuca "imena pasa." A skoro sam naisla na Mogli - koje me je odusevilo originalnoscu, nikada se ne bih setila da dam ime po liku iz crtaca Knjiga o dzungli...

Ne znam koliko ti je ljubimac star? Ali predpostavljam da je jako mali oko 2 meseca.

Stene u tom uzrastu vrsi nuzdu bukvalno gde ga "potera" uz tvoje usmeravanje trebalo bi vrlo brzo da nauci,stavi mu novine ili pelenu na jedno mesto i moras ga uhvatiti kada pocne da vrsi nuzdu,odnesi ga odmah da izvrsi nuzdu na tom odabranom mestu,zato mu njuskicu tu umoci da onjusi i oseti miris.

Neo stene nauci za dva dana,a neko za mesec,tako da sve zavisi induvidualno od steneta do steneta a i do strucnosti vlasnika.I slobodno ga izgrdi ako opet posle toga ne bude vrsio gde treba,a ako sama ode i tu izvrsi nagradi je poslasticom.

Sto se tice tableta kalcijuma:Ne znam ni dokle im je rok upotrebe ni koje su,ali ti ne bih preporucio da mu to dajes i zezas se,rizicno je i da nije prosao rok.

Imas da kupis caldephos tablete,nisu mnogo skupe,po jednu svaki dan mu daji a od treceg,cetvrtog meseca dve dnevno...:) Ako sam nesto zaboravio da odgovorim,pitaj slobodno :)

Nikola......nemam nikakve papire za njega, nismo trazili.....ali pokusacu da od starih valsnika dobijem informacije

kuca je stara dva ipo meseca, lepo piski na stalno mesto.....imam one velike upijajuce pelene, ali nece tu da vrsi veliku nuzdu....ima stalna mesta i za to ali ne mogu bas da drzim i tu pelene.....stalno imamo nekoga u kuci....doduse pocne da se vrpolji i juri rep pre toga ali ga retko ukebam da bih ga prenela u kuhinju gde mu je wc.......no naucice nadam se.

Ima cetri obroka, ne merim mu bas na grame... :P ...ali je poprilican alavac i cini mi se da ima malko vise naslaga nego sto bi trebalo.....pokusacu da ga slikam u svim prespektivama pa ga mi kazete ...da li je debeo????? :giggle: ...pretpostavljam da je lek , smanjiti kolicinu hrane a ne izbacivanje obroka (nerd) ...obozava i jogurt, nije mi bas sasvim jasno kako se on tretira, kao zaseban obrok ili kao dodatak jelu!

kalcium svaki dan ? bez obzira sto jede i granule???? ...ici cu kod veta danas posto cesanje ne staje, da kupim hranu bas za Westike, kaze ima nekog francuskog proizvodjaca .....nadam se da ima uzorke da vidim hoce li jesti?!...mada zasad nista nije odbio od ponudjenog! :grin:

Agika,radio sam uporedo par postova i ispravljam veliku gresku koju sam napravio u postu pre da se psu gura njuskica u izmet,to je odavno prevazidjeno. Grdite ga samo kada radi nuzdu na pogresnom mestu...Koristite cascavanje u ucenju vrsenja nuzde.Mali je,verujem da ce brzo nauciti. Imate male savete u vezi dolaska psa na nasem sajtu Westie Universe.

Jogurt,poslastice,voce,zumance i svi ostali dodaci nisu obroci,jako su potrebni,ali se ne racunaju kao posebni obroci,nego samo dodatak granulatu.

Sto se tice tice kolicine obroka,pas je u razvoju i treba dobro da jede,kada krene napolje svakako ce smrsati.Kod westija ni kicma ni rebra ne trebaju da se osete rukom(kao npr.kod hrta) a i stene tom uzrastu kada se podigne ne treba da bude lagano i neuhranjeno.

Ako dajete superpremium hrane onda ne morate dodavati kalcijum tablete,jer ih te hrane vec sadrze u sebi (opasan je nedostak kalcijuma,ali je tako jos opasniji visak).

Bila do veta,kupila sam mu hrahu.....Farmina Cibau za stence, probao i ......videcemo...mada kad onjusi kuvano u vazduhu odmah hvata svoju zgelicu u zube i donosi da moljaka! :giggle: Imamo dogovor a ga u ponedeljk odvedem na pregled jer sumnja na analne zlezde-zbog cesanja.....cisto preventivno.Videcu da li ce promena granula smanjiti simptome.

Sad smo se vratili sa kupanja....morala sam,jer je sav pozuteo od ruku, cini mi se i da je bio mastan.... (thinking) a i pomalo je smrduckao.....no poenta price je da lepo izgleda sa mokrom dlakom, tj taman sto Nikola kaze ni lagan ni tezak, rebra nisam osetila.Nije delovao debelo vec vretenasto -ocigledno je to samo,,pufnasta,, dlaka.Malo se bunio zbog fema, i jako je osetljiv na vratu tj u zoni gde se kucuci drze, da li je imao neko lose iskustvo ne znam ali tu kad ga uhvatim (pri trljanju peskirom i ponekag u igri) bas besno kidise i kezi zube...hoce da ujede.Inace je bubica...........hmmm, sad mi pada napamet, ima sestru koja je bas agresivna, dok smo bili u viziti, ujela ga je par puta i to zestoko.....mozda je i tu fasovao!!!! :giggle:.....ZENE! :P

Hvala na savetima!

Kaja111: Ima mnogo razloga zbog cega pas ne bi drzao rep...Koliko ti je star ljubimac? Jel ga redovno setas? Kako se ponasa napolju kada je sa drugim psima?

Stara je tri meseca, jos ne seta, tek sad sme, nema kontakt sa psima tek od danas sme da se druzi.Da li oni mogu biti napolju dugo, jer je stene a zima je ?HVala.

Dekan je divan primerak (y) Prelepe slike!

Hvala puno. :kiss:

Spremni smo za novu izložbenu sezonu, nadamo se upola uspešnoj nego što je bila prošla.

5xPRM, 1xR.CAC, 25xCAC, 1xR.CACIB, 11xCACIB, 22xBOB, J.BOG, 3xBOG III, 2xBOG II, 2xBOG, BIS IV, JCH SRB, CH SRB, CH MNE, CH BG, CH GE, CH MOL, INT CH

7d017227.jpg

Sredinom meseca smo imali profi slikanje sa našim Dekanom i baš smo uživali.

Natasa, slike su prelepe, opet moram po ko zna koji put da izjavim da je Dekan najlepsi dasa! :inlove::inlove::inlove: Bas je predivna ideja to profi slikanje!!!

A mi smo pre tri dana napunili dve godine :oops:

:shock::shock::shock: Aaaaaa, tetka da omasi rodjendan svojoj miljenici sestricini, kuku leleeeeeeee ... strasno. Pa sramota nas je jako. :(

Lilu draga, zeli ti tvoja tetka najsrecniji rodjendan i da budes uvek pune tibe, srecna i voljena!!! Ljubi te tvoja tetka Esta! :kiss::kiss::kiss:

Kaja111:Sto se tice boravka napolju,sve zavisi od vremena.

Ako je temperatura u minusu,ne bih ti preporucio ostajanje duze od maximum pola h.

I naravno preporucljivo je ako mozes da je izvodis 4,5 puta na dan da vrsi nuzdu.

Ne valja da pas trpi.Slabi besika vremenom.

Natasa....Dekan je bas ,,Faca,,... :giggle: ...pravi fotomodel!

Gagalilu...cestitm rodjos i ja.......i malisa oko cijeg imena se vodi porodicni rat! (sweat)

Nikola...kontaktirala sam vlasnike papira, nadam se uskoro informacijama

Nataša,

fotke su  naravno super :smile: , no najveće zasluge idu samom Dekanu :inlove:  :inlove:  (kako i esta kaže)  koji je tako super westy faca koji  svakog ostavlja bez daha.

Svaka čast (handshake) ..oduševljen sam s njim :joy:  :hug: