Petite

Zapadnosk. beli terijer (West Highland White Terrier) 4. dio

Recommended Posts

Goya - Mislim da te hrane nema kod nas. Nisam je nikada nigde videla, a zbog trenutne situacije sam vrlo upućena u ponudu hrane na našem tržištu. Probala bih rado, ali mislim da je neću naći.

Šteta.

Nije mi poznata ta Advance hrana..no rekli ste da niste pokušali sa Royalom ?

Inače, ako već slučajno niste tako prakticirali , a da ne kupujute baš od svakog branda uvijek po cijelo pakovanje za pokušaj otkrivanja da li se ta hrana sviđa vašem psu ili ne...pokušajte se u pet shopovima raspitati da li imaju i koje sve reklamne -besplatne uzorke brandova ?

Inače, ako već slučajno niste tako prakticirali , a da ne kupujute baš od svakog branda uvijek po cijelo pakovanje za pokušaj otkrivanja da li se ta hrana sviđa vašem psu ili ne...pokušajte se u pet shopovima raspitati da li imaju i koje sve reklamne -besplatne uzorke brandova ?

Sve reklamno što je bilo, mi smo probali :giggle:

Inače, nisam lepo napisala. Advance je jedan drugi brend, a ovaj za koji sam pitala je Affinity, a linija je Advance. Navodno je hrana superpremijum kvaliteta, i jedan je od vodećih španskih brendova. Kod nas je nova, i retko ko je imao iskustva sa njom, pa zato pitam. Uzela sam u jednoj radnji gde prodaju na meru, jedan kg da probam i sviđa joj se mnogo. Ja sam u čudu, njoj se nikad ništa ne sviđa :shock: Ne smem da se radujem jer postoji velika mogućnost da to oduševljenje kao i do sad traje dva dana :mad:

Po sajtovima koji vrše analizu i ocenu pseće hrane nisam naišla na neke pozitivne kritike, i ocene su lošije. Ne baš kao pedigree i chappy, nešto bolje, ali opet niske. Ali ja nemam izbora, osim da ako bude htela da je jede nastavim da joj mešam sa N&D 50:50. Vet kaže da je po kvalitetu odmah iza rojala, a i sa cenom je tu negde. Nije uopšte jeftina... Sad kome verovati...?

Uglavnom, ako neko zna nešto o tome nek napiše, da ja ne davim više. Ako nastavim da Vas smaram sve redom, preimenovaće temu u "Koko neće da jede" :giggle::giggle::giggle:

:giggle::giggle: tko zna možda će ju i preimenovat...mala šala naravno.

Čujte, osobno se ne bih zamarao kritikama bilo koje hrane (čak ni iskustvima drugih..jer ako neki pas ne reagira na nju pozitivno,to ne znači da će jednako tako biti i kod Vašeg psa).

Ukoliko ona tu hranu rado jede, nema problema sa dlakom i kožom (češanje,perut,suhoća ili pucanje dlake,crvenilo kože), a ni probavnih smetnji (povraćanje,zatvor, proljev ili kašasta stolica ,neobična boja stolice i količina sadržaja , drastično povećanje broja dnevno obavljenih nuždi ) itd...uglavnom svega neubičajenog ili po Vama sumnjivih simptoma jer Vi koji najbolje poznajete svoju Koko , njezine navike i ponašanje , takvu hranu bih da je u pitanju moj pas doživio kao njemu odgovarajućom.

Naravno, to je samo moje mišljenje :oops: ...ne tvrdim da sam u pravu i da Vi to trebate kao takvo prihvatiti.

Esta je najvise volela Balans jogurt dok nije otkrila Kefir i koziji jogurt. Od kada je otkrila ta dva, nece nista drugo - kao uostalom i ja. :giggle:

Jel ima neki odredjeni period kada pas pocinje da se linja? Ja vec nedelju dana kuburim sa dlakama po stanu, danas sam uzeo da je iscesljam, iako se ceslja na sva 2-3-4 dana i izasla je gomila dlaka...

Što se nejela tiče, uvek upali mlevena, nekuvana govedina, dobro umešana sa granulatom...

Sa calc tabletama-oprez, ako pas jede super premijum granulat, nije neophodan.

Podizanje uva možete pospešiti i brijanjem dlake, ako uvo nije obrijano kod odgajivača.

Ako ga ne možete obrijati, onda makazama pažljivo skroz posecite sa obe ivice uva, kao i sa sredine unutrašnjeg i spoljnjeg dela ušne školjke. Inače, do 5.-6. mes nije panika ako se ne podigne.

Nakon tog perioda, stavlja se fišbajn...i sigurno će biti rezultata... :)

Ako ste rešili sve ovo pre mog kuckanja...još bolje.

Pozdrav za sve westoljupce... :inlove:

I da podsetim još jednom, ako je neko zaboravio: trimujte svoje westike i zimi...nema razloga da zbog hladnoće kvalitet dlake stagnira ili nazaduje. Upravo sad im je podlaka neophodna, a trimovanje će je samo ojačati i pospešiti. :!:

Jel ima neki odredjeni period kada pas pocinje da se linja? Ja vec nedelju dana kuburim sa dlakama po stanu, danas sam uzeo da je iscesljam, iako se ceslja na sva 2-3-4 dana i izasla je gomila dlaka...

Videh da Vam niko nije odgovorio pa evo ja da probam. Lilu je imala faze kad se tako linjala i zaista mislim da je do godisnjeg doba ponekad, primetila sam u prolece i na pocetku zime da je to pojacano, a sigurno ima veze i sa tim pre koliko vremena ste trimovali psa, kao i koliko je/ga detaljno cesljate i na koliko dana. Trenutno se i Lilu linja i to dosta, ali njoj je vreme za trimovanje bas sada pa znam da je zbog toga. Tolika kolicina dlaka meni licno nije strana, ona je imala ranije problema sa dlakom pa smo imali i vece gomilice :D A ako je u pitanju cesljanje na 3 dana, (detaljno-okrenem je i na ledja, pa i oko svake sape, preko stomaka itd.) otprilike dobijem duplo manju gomilu od te koja je na slici, manje-vise. Kako je ostalima?

Inace, pozelela bih svima srecne praznike na temi uz najlepse zelje.

Pozdrav!

NemaN...sa slike bih rekla da je dlaka jako meka? Ako jeste, zašto je takva? Ili je slika loša?

Ne mislim ništa loše, već da protresemo razloge (ako jeste) i pronadjemo "preki lek" za boljitak, tako važne, dlakice...

I da, i ja želim svima srećnu Novu 2013. i Božić i srpsku (osporavanu) NG... :)

U principu dlaka jeste meksa ali nije loseg kvaliteta, i dalje se linja i to dosta, vreme je za trimovanje sigurno nego sad imamo neka preca posla oko kuce pa ne stizemo, a nismo bili zadovoljni sa proslim trimovanjem...

Da se razumemo, ja izvucem jedno 10x manje dlaka u standardnom cesljanju. Razmisljao sam i da nije zbog petardi, iako ona ne pokazuje strah ali sta znam, kada obavim trimovanje znacu sigurno.

NemaN...meka dlaka kod westija ne može biti dobrog kvaliteta. Na žalost, dlaka je veliki činioc kvaliteta west highlanda...

Tako da je ili loša genetika ili nije adekvatno održavana...ili i jedno i drugo. A moguće i da fali neki suplement, ili koža ima neki "problem" koji Vi ne uočavate kao laik. Bez uvrede, ne sumnjam da je lepo gajite, s puno ljubavi i pažnje. Ali prosto čoveku koji se ne bavi rasom promakne po koja sitnica koja rezultira (možda) nešto slabijom dlakicom. Svakako treba pokušati isforsirat kvalitetnije dlaku/podlaku...ako imate volje, želje, vremena... :)

Normalno, sve je moguce, zato i pokusavam da menjam malo "frizere" skupljam savete i ucim. Treba i da dodjem do vas jednom sigurno, smao izgleda da smo na pragu teranja, ali videcu za par dana da li je sigurno...