Petite

Zapadnosk. beli terijer (West Highland White Terrier) 4. dio

Recommended Posts

evo Izzyja posle kupanja...malo smo se glupirali sa frizom......998616_515343375182122_1592973559_n.jpg...i jedna normalna fotka! (lmao)

8687_515343421848784_115621902_n.jpga imala bih i jedno pitanje....primetila sam da je naprednjim sapama.tj ispod pazuha dlaka  rdjaste boje, ni posle dva samponiranja se ne gubi, bude samo malo bledja...vidi se i na slici....od cega je to! Njuska mu je od hrane prljava tu nema zbora, ali nogeeee?????

Nikola ne razumem...ako je meni bilo namenjeno! (doh)

mozda nisam bila dovoljno jasna...sa unutrasnje strane nogu od pazuha ka dole se pojavljuje ta pigmentacija....malo doduse i spreda ali je to vise od kopanja po cvetnjaku! :evil_laugh:.....na zadnjima se to ne javlja!

Juce je nakon kupanja sisla sva stroka sem tog crvenila!

Edited by agika-lea

napolju u dvoristu sa jos dva psa i dve macke!......prespava samo noc posle kupanja unutra bez obzira koliko je napolju toplo!

da primetila sam da se ne skida.....da ne panicim , valjda nije nista ozbiljno...msm ako pocnem da bauljam po netu opet cu da nadjem sve i svasta! on je veseo , jede lepo, napreduje, svadja se sa ostatkom copora.....ne primecujem na njemu bitnije promene

nema fleka na kozi..jedino je potamnela vremenom, nije pink ruzicasta svuda, ne cese se preterano, zasticen je od buva i krpelja frontlajnom....

Edited by agika-lea

Lizanje sapa spada u alergije,dosta westija lize sape i nije uopste bezazleno,,on ce normalno da jede,normalno da se ponasa,ali moze da se desi da krene sve vise i vise da lize,a posle toga ide skidanje dlake,a zatim skidanje koze do kostiju i na kraju nazalost sledi autanazija.Morali biste da porazgovarate sa veterinarom i da ga UVEK grdite kada vidite da to radi...Obavezno pratite da li se alergija siri ili ostaje na tome...

To inace moze da bude i od vlage, ako se desi da nije prethodnih puteva to bilo osuseno dobro posle kupanja ili ako ostane voda izmedju...to se nama desava zimi zbog kise i snega, i kada joj npr. peremo sape od blata pa ih prosusimo peskirom a ne fenom...da znate, I evo sad nista. Ne mora nuzno da znaci da lize sape ili da je u pitanju stres, Lilu ne lize sape i desi se da joj se to pojavi...Radili bris, nista nije bilo tu. I cim smo poceli da cistimo taj deo i da pazimo da ne bude vlazan stalno odmah je proslo

Slazem se sa Gagom da hoce izmedju prstiju da se pojavi od vlage(tj.zimi samo po meni) a ako je dlaka na sapici crvena ,to je 99% od lizanja,predpostavljam da ste i primetili da je poceo da lize sapice u poslednje vreme,a razloga ima bilion...Ima Tanja neki rastvor iz Poljske koji je jako dobar i maze se par puta dnevno dok koza upije. :)

Pa sad bas i nisam videla da se lize...doduse jako puno vremena provodi napolju bez ,,nadzora,,.Da u dvoristu ima vlage -ima!  redovno se zaliva a on obozava da sljapka po barama, da se valja po travnjaku a ne susim ga posebno posle takvih egzibicija jer onda ne bih drugo ni radila! (doh) ...a sad je i jako toplo pa mislim da nema potrebe.

Same sape su mu normalne boje, to crvenilo je na unutrasnjoj strani nogu od ispod pazuha do prevoja ,,kolena,,...bas bi morao da se dobrano savije ili debelo istegne nogu da se dohvati i da se lize......citava egzibicija!

No, obarticu malo vise paznje na njega pa ako se pogorsa ili bas primetim da se lize....pravac vet!

Vama hvala na sugestijama! (heart)

Kolika je neka standardna tezina za zenku westija od 2god? Plasim se da su mi roditelji ugojili kuce dok sam bio na odmoru, uvek je imala oko 7kg, sada ima oko 7.8.