timon

Fox Terrier (FCI: 3.1-Smooth (12), Wire (169)) 4. deo

Recommended Posts

Hocu da podelim moje odusevljenje sa onima koji vole kratkodlake, moram! Meni retko stahe dah, ali kada sam videla ovog psa zaista sam se odusevila!! (heart)

Kakva lepota!!!

19.52 min

Smooth Fox Terrier- Belfox Jfubelfox

Ja sam ga gledo uzivo na EDS 2013 to ja vama ne mogu da opišem kako se on krece po ringu kao da zna da je najbolji. Trenutno je No.1 za mene.

Edited by amiaca

Hocu da podelim moje odusevljenje sa onima koji vole kratkodlake, moram! Meni retko stahe dah, ali kada sam videla ovog psa zaista sam se odusevila!! (heart)

Kakva lepota!!!

19.52 min

...

prelijep pas nema price ali ostrodlaki zasluzeno vrhunski pas .....hendlanje da nepricamo koi je to rad potreban da se ovo izvede ..cudi me da nije bio AMSTAF..

Edited by NIKOLA-PG

U ovom slučaju (po meni), kratkodlaki je bolji pas, ali i oštrodlaki je vrhunski naravno. Ja bih ipak blagu prednost dao kratkodlakom. Upravo to što Anselmo piše, njegove kretnje... Fantazija. Moćnije gazi od oštrodlakog, fenomenalan potisak i uglovi.

Prenosim sa fejsa

Today
was a special day, first dog show of this year for us and for our new
Promise boy, Zenith of Assuming Arabesque! He won the Best of Breed in
National Dog Show of Caldas da Rainha (Portugal) Couldn´t be better, we are so happy with him!

1891242_548549215259472_372637877_n.jpg
how to print screen on pc

Kakva lepota!!!

19.52 min

Ja sam ga gledo uzivo na EDS 2013 to ja vama ne mogu da opišem kako se on krece po ringu kao da zna da je najbolji. Trenutno je No.1 za mene.

Tako je. On ima sve sto jedan vrhunski pas treba da ima! Lepo si to rekao...kao da zna da je najbolji! :smile:

U ovom slučaju (po meni), kratkodlaki je bolji pas, ali i oštrodlaki je vrhunski naravno. Ja bih ipak blagu prednost dao kratkodlakom. Upravo to što Anselmo piše, njegove kretnje... Fantazija. Moćnije gazi od oštrodlakog, fenomenalan potisak i uglovi.

Nisam ih poredila, i ostrodlaki i kratkodlaki je predivan :) Jednostavno me je ovaj kupio :) Nisam do sada komentarisala puno kratkodlake, ovog puta sam morala :)

prelijep pas nema price ali ostrodlaki zasluzeno vrhunski pas .....hendlanje da nepricamo koi je to rad potreban da se ovo izvede ..cudi me da nije bio AMSTAF..

Napolju foksici cesce uzimaju grupu i bis nego kod nas. Kod nas ima vrhunskih staforda i mnogo ih je vise nego foksica, pa mi malo teze dobijemo grupu ovde. Ali...bilo je :)

Aco,kujica je "BABAROGICA" sto bi rekli braća "čarapani"  :wink:  u kompletu po fizionomiji podseća na mamu. Jel je to prva ili druga ženka? Postavi neku fotku od Pylon Juniora da vidimo.

Aco,kujica je "BABAROGICA" sto bi rekli braća "čarapani"  :wink:  u kompletu po fizionomiji podseća na mamu. Jel je to prva ili druga ženka? Postavi neku fotku od Pylon Juniora da vidimo.

Ivane to je prvo birana kujica, za koji dan postavicu i druge slike kada uhvatim malo vise slobodnog vremena i kuja ostaje kod mene, a Pyion junior je odavno otiso. Hvala ti Ivane jos jednom 

Pozdrav svim vlasnicima odnosno clanovima foruma.

Kao sto znate novi sam na ovom forumu a razlog sto se javljam je sto bih uskoro trebao postati vlasnikom jedne kujice fox terriera ostrodlaki je u pitanju.

Nisam ranije nikada imao psa i totalni sam pocetnik sto se tog tice,ipak procitao sam skoro sve informacije koje je moguce naci o rasi i odgoju i sto se tice teorije to sam polozio,naravno ostaje tezi dio a to je praksa i naravno tu zelim dobre odnosno prolazne rezultate.

Zivim sa familijom na granici Njemacke i Holandije i sam odabir rasnog foxa nije apsolutno problem al i ja sam kao i svi imao nesto sto sam trazio,a to je bilo da sve lovne odgajivace gurnem u stranu jer mi ne trebamo bas takvog foxa sa izrazenim lovnim instinktom.Trazio sam odgajivacnicu koja je maximalno ugusila taj lovni karakter koji se naravnoi ne moze iskorjeniti al se kolko toliko moze kanalisati.

Ovde obicno bakice i dedice setaju foxe a u parkovima se tesko i mogu susresti,najvise ih je po starackim domovima sa svojim vlasnicima,u reklamama odgajivaca koji ih prodaju stoji da je idealan za djecu familiju i stare ljude.

Moj fox ne mora biti linija Bismarkquele ili Folinyhome koji je ove godine pobijedio na takmicenju u  Engleskoj i pas se zove Kralj Arthur il tako nesto,bio sam pocetkom februara kod Folinyhome da kupim stene i jako sam se razocarao.Folinyhome je 40-tak kilometara od Brisela.

Razocarao sam se iz razloga sto je kuca bila zivi svinjac,tako prljava.Imao je 4 legla fox terriera dva u kuci ,dva napolju,moj sin je trcao po kuci i basti i djete je zavirivalo svugdje a vlasnik se ljutio i trazio da djete smirim.

Mali stenci su bili prljavi zapusteni, i sa kujom su bili u kavezu ili benchu odnosno ogradjenom prostoru i osjetili su se na izmet i mokracu,a kuja koja ih je okotila bila je tako tuzan pas koji mi je sam prisao da je pomilujem,ja sam psa uzeo i izasao iz kuce sjeo u auto i razmisljao osjecao sam se tako nekako  bas lose.

Vratio sam se u kucu sa psom i rekao da necu da ga uzmem da odustajem,vlasnik je bio ljut i vratio mi novac 100 eura manje jer je bio takav dogovor.Sjeo sam u auto i otisao kuci,sin mi je putem ispricao da je u prostoriji gdje je kuhinja vidio 10-tak stenaca foxa kako leze na podu u nekom stanju polusvjesti.

Nebih se vise vracao na tog odgajivaca samo bih rekao da sam nakon toga malo pozornije pratio i gledao sta se desava.Moj osobni je zakljucak bio da trazim odgajivaca kojem jedini izvor prihoda nisu psi i njihova prodaja koji to rade iz ljubavi prema psima.

U danasnje vrijeme je to pa skoro nemoguca misija jer su ljudi vecinom u potrazi za novcem,no to su problemi koji nisu vezani samo za pse.

Da se vratim svom psu koji tek treba da se okoti svaki dan cekamo,odgajivacnica je u Hessenu a vlasnik ima dvije zenke rasne sa pedigreom,fox terrijere drze od 1920 godine i imaju samo dva legla godisnje.

Zenke sam vidio i one su sasvim ok,savjet ovog vlasnika,kad je cuo da je nama to prvi pas je bio,odgajaj je kao  dijete i neces pogrijesiti.Oduzio sam sa ovim prvim postom al morao sam podijeliti ova iskustva sa vama.

Pozdrav ljubitelji i odgajivacima foxterijera!!! Interesuje me koja je razlika u temperamentu izmedju Džon Rasel terijera i fox terijera??? Inace moj brat hoce da nabavi foxterijera pa sam mu obecao da se raspitam!!! Pas bi sluzio kao cuvar i u borbi protiv štetocina (pacova i miševa)!!!

Mali stenci su bili prljavi zapusteni, i sa kujom su bili u kavezu ili benchu odnosno ogradjenom prostoru i osjetili su se na izmet i mokracu,a kuja koja ih je okotila bila je tako tuzan pas koji mi je sam prisao da je pomilujem,ja sam psa uzeo i izasao iz kuce sjeo u auto i razmisljao osjecao sam se tako nekako  bas lose.

Vratio sam se u kucu sa psom i rekao da necu da ga uzmem da odustajem,vlasnik je bio ljut i vratio mi novac 100 eura manje jer je bio takav dogovor.Sjeo sam u auto i otisao kuci,sin mi je putem ispricao da je u prostoriji gdje je kuhinja vidio 10-tak stenaca foxa kako leze na podu u nekom stanju polusvjesti.

:(

Pozdrav ljubitelji i odgajivacima foxterijera!!! Interesuje me koja je razlika u temperamentu izmedju Džon Rasel terijera i fox terijera??? Inace moj brat hoce da nabavi foxterijera pa sam mu obecao da se raspitam!!! Pas bi sluzio kao cuvar i u borbi protiv štetocina (pacova i miševa)!!!

Misliš Džek Raseli... JRT je možda za nijansu temperamentniji, foksterijeri su izraženije ubice (štetočina). S tim, ako bude uzimao foksterijera neka izbegne Blue Killarney i Fekete Domino štanceraj, bolesni štenci, loš uzgoj, incesti itd...