Dom

Labrador retriver - 4.deo

Recommended Posts

Ništa nemoj gledati :)

Ako ozbiljnom odgajivaču kažeš da ti treba štene za izložbe, njemu je u interesu da ti to i da jer na izložbama nećeš samo reprezentovati svog psa, nego i odgajivača. Naravno, pod uslovom da se radi o ozbiljnom odgajivaču, a ne o nekom kome je samo bitno da proda ono leglo koje trenutno ima.

Ništa nemoj gledati :)

Ako ozbiljnom odgajivaču kažeš da ti treba štene za izložbe, njemu je u interesu da ti to i da jer na izložbama nećeš samo reprezentovati svog psa, nego i odgajivača. Naravno, pod uslovom da se radi o ozbiljnom odgajivaču, a ne o nekom kome je samo bitno da proda ono leglo koje trenutno ima.

Ma ok to, nisam mislio da mi treba za izlozbe nego kako da prepoznam najbolje stene u leglu, sta treba gledati, kako izabrati, na osnovu cega??

pozdrav svim ljubiteljima ove rase,imam jedno pitanje za sve.zanima me koliko puta dnevno i kada u toku dana hranite svoje pse nakon navršenih godinu dana.pozz svima

pozdrav svim ljubiteljima ove rase,imam jedno pitanje za sve.zanima me koliko puta dnevno i kada u toku dana hranite svoje pse nakon navršenih godinu dana.pozz svima

Jednom dnevno i to uvece, a ponekad im podelim obrok na dva dela, obicno leti zbog vrucina, jedan rano ujutru, a drugi kasno uvece... ;)

Znam da je offtopic ali se nadam da administrator nece obrisati ovaj post obzirom da se odnosi na retrivere:

Retriver Klub Republike Srpske organizuje "I KLUPSKO PRVENSTVO RETRIVERA REPUBLIKE SRPSKE"

Link najava izlozbe: http://balkankinology.net/forums/topic/9258-1klupska-izložba-retrivera-retriver-klub-republike-srpske/

Edited by Lab‘s House BL

to je onaj Debeli pas :grin: :grin:

Pa nije baš debeo ali nije ni mršav  :smile:

Velika izložba ,488 labradora prijavljeno .

Velik broj osrednjih pasa i dosta kućnih ljubimica .

Bilo je naravno i prelepih pasa ,pogotovo ženki .

Pa nije baš debeo ali nije ni mršav  :smile:

Velika izložba ,488 labradora prijavljeno .

Velik broj osrednjih pasa i dosta kućnih ljubimica .

Bilo je naravno i prelepih pasa ,pogotovo ženki .

Meni se pas svidjeo, a posto je uzeo titulu u toliko velika konkurencija, sigurno vredi. Iskreno,meni je drago bilo videti da labrador uzima bob, a jos draze kad je uzeo R.bis :) ne gleda se to cesto

Meni se pas svidjeo, a posto je uzeo titulu u toliko velika konkurencija, sigurno vredi. Iskreno,meni je drago bilo videti da labrador uzima bob, a jos draze kad je uzeo R.bis :smile: ne gleda se to cesto

Slazem se!  (thumbup)

Meni se pas svidjeo, a posto je uzeo titulu u toliko velika konkurencija, sigurno vredi. Iskreno,meni je drago bilo videti da labrador uzima bob, a jos draze kad je uzeo R.bis :smile: ne gleda se to cesto

I meni se pas exsterijerno svideo,jako lep pas,ali pregledajuci snimak izbora za BOG i nisam siguran koliko je zasluzena titula BOG,a onda naravno i R.BIS  (shake) .

Postavljam snimak pa procenite i sami jer meni se cini da pas ima nekih psihickih problema pa zbog toga g.Barberi radi sve ono u ringu sa psom da bi ga opustio i oslobodio straha.

http://www.youtube.com/watch?v=_vuwjZI1HLo 

Romeo je stvarno odlican. Psihickih problema? Jel mislis na onaj incident sa kamerom? :) To je u sustini greska kamermana, zbog cega je sudija posebno razgovarala sa njim kasnije i opomenula ga. Ja stvarno mislim da nema problema .. Gledala sam ga u ringu sa ostalim labradorima i nije bio ni malo nervozan vec 100% fokusiran na g Barberija. :) Cinjenica je da je u glavnom ringu bila strasna galama, ljudi su tapsali, vikali .... ni 5% toga se ne cuje na snimku :D Mada ko zna ... :)

Plus, mislim da isto u odabir za BOG i onda BISS i pas i g-din Barberi nisu bili dovoljno odmoreni, to se videlo i na Romeo, brzo je gubio interesovanje, srecom te njegov hendler uspesno uspevao da ga opet vrati nazad u kolosek. Da je pas bio plashliv, mislim da jos na samo sudjenje on ne bi proshao. Neki su govorili kako njima smeta to sta on skace, sta se krece stanlno na strana, meni je to takvo ponashanje donegle bilo prihvatlivo, jer ipak, radi se za labrador :) ali nije mi se dopadalo sta ostale pse su bile ko statuetke i ko preparirane, mozda to je ona izlozbena kultura isve..al mislim da nije bas uspela pokazati zivost kod pse( naravno bile su izuzetci)

Ne znam da li smo gledali isti snimak jer ja sam video da pas u momentima izgleda zbunjeno uplaseno i nesigurno,pa verovatno zbog toga g. Barberi i radi sve ono u ringu sa psom da bi ga opustio i oslobodio straha.Gledajuci primetio sam da kada mu je neki pas iza zabaci usi unazad i stalno se obzire iza sebe,pa kada mu prilazi sudac pusta rep skoro izmedju nogu i umiri ga i deluje sav izgubljen,kada je nesto lupilo pas se trgnuo i uplaseno reagovao i u zavrsnici trcanja dobar deo trci sa spustenim repom sto nikako nije vrlina jednoga labradora.Pokazivanje bilo kakvog straha kod pasa je velika mana,a ne umor jer i drugi su bili umorni.

U istinu volio bih da gresim jer mi se pas stvarno jako svidja.

Ne znam, meni pas deluje dosta zivahno i veselo. Mislim da je sa njim sve ok. Evo recimo kada je stao na postolje za R.BIS se ispred njega nalazila gomila novinara, pa je i voditeljka isla oko njega, pas j delovao potpuno mirno...

Da li su svi .predstavnici ove .pasmine .kako čujem .zderonje ? Tj.koliki postotak to nije ?

Po nekoj statistici kažu da samo 0.7% labradora nisu žderonje...ma šalim se  (lmao) . Da li je to bitno? Čitam teme o Biglovima gde bar 4-5 vlasnika navodi kako su Biglovi najžderavija rasa, poznajem još par vlasnika drugih rasa čiji ljubimci proždiru hranu u letu. Labrador je pas koji će mnogo toga da uradi radi hrane ali meni ne smeta. Imam ga iz sasvim drugih razloga. Volim taj specifični osećaj pri dodiru njihove dlake. Volim način kako me gleda i kako joj "šetaju" obrve dok smišlja kako da me natera da joj ustupim trosed. Volim milion stvari kod nje tako da i ne primećujem da li je žderonja ili ne. Smanjila je drastično porcije hrane posle perioda rasta tj. navršenih 2.5god. reaguje na komandu "fuj", mačak nesmetano jede iz njene činije ako sam ja u blizini...redovno prosi mrvice od klinaca... Evo primer kako ni foto-aparat namešten na mod -sport nije uspeo uhvatiti momenat njenog uvaljivanja u činiju sa hranom :mrgreen:

KHBK6.jpg