Dom

Labrador retriver - 4.deo

Recommended Posts

Opet da kažem da ne bih sad pravila spisak, HVALA svakome ko je pomogao u situaciji...pa makar poslao 1 sms i to znači. Pokušavam da se malo oraspoložim pa sam mačiće prvi put iznela napolje na sunce. Rodili su se 20.04. na uskršnje jutro. Kity njihova mama je jedna prelepa trobojna macana. Kada je Kvini videla te drhtave loptice pokušavala je da "ukrade" mače iz moje ruke i dobila po nosu. Posle je svo vreme stražarila netremice gledajući u njih...morala sam sa vama podeliti tu lepotu da malo razvedrimo misli

Qimacebk_zpsba5f5166.jpg  

...takođe znam da macama nije mesto ovde ali ovaj mali mačak ima interesantnu šaru po kojoj je dobio ime...sorry morala sam

macak2005_zps05751977.jpg

imam jedno pitanje u vezi sa doziranjem hrane..
imam labradora koji ima 12 ipo mjeseci i trenutno ima oko 25kg-28kg. gradjom je puno sitnija od svih labradora koje sam vidio. (vidio sam muzjaka od 8 mjeseci koji je krupniji od nje.)
e, pitanje je da li prilikom doziranja na tablici za hranu gledam da je njena tezina 25 kg ili ~32kg ("prosjecna tezina odraslog labradora")?
i s obzirom da se udebljala koliko da joj smanjim kolicinu hrane?
:)

Butamen,

Svaki pas je individua za sebe, da li je pas debeo, mrsav ili ok mozes da vidis time da li mu se nazire struk i da li laganim prelaskom prstiju po boku mozes da osetis rebra. Ako da, pas ti ima idealnu tezinu.

Neki psi su sitniji, slabijeg kostura sto ne znaci da ih treba toviti, jer to nije dobro za zglobove i skelet (a labradori su skloni tim problemima). 

Prvo ona nije odrasla, ona je jos uvek stene sve do 15 meseci fizicki ce se menjati,opet zavisi od psa do psa neki ranije zavrse razvoj a neki kasnije. To sto ti pise na dzaku je orijentaciona kolicina za prosecnog psa prosecnih aktivnosti,nekome treba vise a nekom psu manje.

Moj savet ti je ako ti se pas deblja da mu povecas fizicke aktivnosti a ne da mu smanjis kolicinu hrane jer za psa koji je u razvoju najvaznija je fizicka aktivnost naravno uz kvalitetnu ishranu.

Imam jedno pitanje za sve:U poslednje vreme Aki nece  da jede granuule,kako kada mu dajem hleba nece ni to,jogurt hoce kako kad,jaja takodje ne zeli da uzme kad mu dam meso ili koske to pojede odma?Da li neko zna sto?

Pa uglavnom psi najvise vole meso (ne znam odkud to ali tako je ;-) ) Verovatno bi i ti nevoljno jeo zobene pahuljice za nedeljni rucak jer si navikao da jedes nesto tebi lepse.

Koje granule mu dajes,mozda da probas da promenis proizvodjaca?

Zato sto te je odlicno izdresirao.

Ako hoces da mu dajes iskljucivo granule, onda mu ostavi obrok u ciniji 15 minuta. Ako ne pojede, sklonis i to isto das za sledeci obrok, kad bude ogladneo pojesce. 

berna do sad sam mu retko davao meso i kosti 3,4 puta u toku meseca ,a to sam radio danas i urodili je plodom kad vise nije mogao da trpi pojeo e,vipins te granule jede vec 3,4 meseca nisam ih menjao :P ali bitno je da je poceo da jede

Ja sam otkrila jednu mnogo smesnu stvar u vezi Groma, naime, moj dragi pas od 30+ kila se uzasno plashi macica koji su tek progledali  :lolsign:  Moj hrabri kera... cuvarkuca  :lolsign:  Sa odraslim mackama nema problem, ali macice kad vidi...izbezumi se :D Neki dan sam ga jurila sa macetom u ruci, spustim mace na njega on pocne da urlice kao da mu neko dere kozu i pobegne glavom bez obzira  :lolsign:

hahahaha kad sam vodio Akija na cetkanje u tom pet-shopu  ima mesto gde cetkaju i sisaju pse i odma pored je stajao kavez sa  papagajima i kako bi se papagaj pomerio na neko drugo mesto u kavezu Aki bi se pomerio unazad,hahahahaha bilo je veoma smesno :D

Eeee moj je zaljubljen u papagaje, nazalost oni u njega nisu :D Generalno je jako druzeljubiv, sve zivo voli... ne znam prosto sta mu je sa macicima, mozda zato sto onako skice kao pacovcici... sve u svemu, urnebesno, zao mi je sto nisam snimila pa da okacim snimak :D

Znam da nije tema ali molim nekog ako ima mace ili zna da mi kaze.Imam 2 mace pa da vas pitam da li se smiju kupati?Sad ce im jos malo godinu dana.

Žašto ne bi smele ? :D 

Samo ih posle kupanaj ušuškajte negde da se što pre osuše.

Ma ne znam ja kad god spomenem kupanje maca neko mi kaze daa nevalja,a nekako me strah na svoju ruku jer sam baksuz sto se tice maca.Ma ja cu njih fenom susuiti :D 

Ma ne znam ja kad god spomenem kupanje maca neko mi kaze daa nevalja,a nekako me strah na svoju ruku jer sam baksuz sto se tice maca.Ma ja cu njih fenom susuiti :D

U udruzenju za zastitu zivotinja u kojem sam ja smo imali macice od mesec ipo dana i jedno je imalo probleme sa kozom, pa jam je veterinar rekao da ih sve okupamo za svaki slucaj. Poslusali smo ga i posle smo ih osusili fenom. Jednog macora iz tog legla je udomio jedan clan i kupao ga je vise puta u zadnjih godinu dana i macak ima prelepu dlaku i ne ostecenu i zdravu kozu. Bez brige, slobodno ih okupajte.;-) Moja macka jeste starija, ali i nju kupam i nista joj nije.

Ma okupacu ja njih malo da ih castim sa kupanjem..A kakvo iskusvo imate sa onim ogricama za mace protiv buha i krpelja?Ja sam razmisljala da uzmem medjutim zena koja ima inace farmu macica mi je rekla da ne uzimam jer se njoj jedna maca zamal udavila,Pa nez kakvo je vase iskustvo.

Ma okupacu ja njih malo da ih castim sa kupanjem..A kakvo iskusvo imate sa onim ogricama za mace protiv buha i krpelja?Ja sam razmisljala da uzmem medjutim zena koja ima inace farmu macica mi je rekla da ne uzimam jer se njoj jedna maca zamal udavila,Pa nez kakvo je vase iskustvo.

Ne bi ja uopće pričala s tom ženom.

Ne može ti se maca udaviti jer obično imaju još elastični dio tako da mačka zapne negdje ili kad se liže zapne joj u usta, može sama skinuti.

Općenito ogrlice ništa ne valjaju, kroz moje ruke je prošlo mnogo maca uličara i savjetujem ti Frontline sprej.

Nego, povratak na labradore, ja sa svojom imam strašne probleme, konstantno jede poštare, fali joj neki vitamin vjerojatno. Puno mi dvorište djelova tijela (doh)

Inače dresirana da uzme kad joj se kaže :)

10419988_1488703228026981_45940384689209

Ma necu uzimati ogrlice,nekako bi se glupoo osjecala da ih vidim sa ogrlicama.Vidjecu da se raspitam u veterinarskoj da li ima taj sprej..Hvala na savjetima puno..A psi su vam bas ruzni(da ih ne ureknem) :D

4 godine ljudi moji ja muku mučim sa debljinom svoje labradorke.
Ne znam na koju superpremium hranu je nisam stavila, i to one LIGHT.
17 km je mogla nekoć prijeći, sad je s 36 pala na 31 kilu i nakon kilometra jezik do poda, pa sjedim i 40ak min čekam da se odmori, čim vidim da zaostaje stanem i onda druga dva cucka neznaju kaj bi od dosade.
Susjed ju prekomjerno šopa svinjetinom sigurna sam i nemojte mi reći da odem i da ga na koljenima prosim da mi ne hrani psa, neće ići, već isprobano.
40kg je imala kad je bila kod njih na čuvanju jedno ljeto i tad je sve počelo.

Plivati neće osim u moru. Light hrana ne pomaže. Hranim je jednom dnevno nešto manje od pola zdjelice dehidratom, bolje joj je mršavljenje išlo kad je jela doma pripremljen izbalansiran obrok a meso i iznutrice ne mogu nabaviti.

O zdravstvenim problemima od opadanja dlake, teškog disanja, gastritisa, displazije (koja joj nije genetska, imala HD-A kad je imala god dana), itd itd da ne govorim.

Imam i druga dva psa koja su nepovjerljiva i neće jest od drugih hranu, štene i 12 god pas, savršena kondicija, za ovog od 12 god misle da je štene kad ga ljudi vide u šetnji.

Jedino kaj mi je palo na pamet napravit boks. I preselit se kaj neće bit uskoro moguće.
Pas ima 5 god, a ja bi da mi poživi barem trostruko više :(
Draga je prema svima i sve u šetnji oduševljava kakva je maza, a ljudi joj najčešće daju pridjeve "debeli", "stari", veterinari isto, da ne spominjem koliko mi ljudi konstantno govori da nije dobro nit zdravo da mi je pas debel, i onda još iše postanem isfrustrirana.

Reko možda ima još nešto čega se nisam sjetila?

Pa naravno da ne pomaze lajt hrana kad je "sused sopa svinjetinom". Ukinite sve poslastice, kontrolisite gde ide vas pas, i polako pojacavajte fizicku aktivnost. 

4 godine ljudi moji ja muku mučim sa debljinom svoje labradorke.

Ne znam na koju superpremium hranu je nisam stavila, i to one LIGHT.

17 km je mogla nekoć prijeći, sad je s 36 pala na 31 kilu i nakon kilometra jezik do poda, pa sjedim i 40ak min čekam da se odmori, čim vidim da zaostaje stanem i onda druga dva cucka neznaju kaj bi od dosade.

Susjed ju prekomjerno šopa svinjetinom sigurna sam i nemojte mi reći da odem i da ga na koljenima prosim da mi ne hrani psa, neće ići, već isprobano.

40kg je imala kad je bila kod njih na čuvanju jedno ljeto i tad je sve počelo.

Plivati neće osim u moru. Light hrana ne pomaže. Hranim je jednom dnevno nešto manje od pola zdjelice dehidratom, bolje joj je mršavljenje išlo kad je jela doma pripremljen izbalansiran obrok a meso i iznutrice ne mogu nabaviti.

O zdravstvenim problemima od opadanja dlake, teškog disanja, gastritisa, displazije (koja joj nije genetska, imala HD-A kad je imala god dana), itd itd da ne govorim.

Imam i druga dva psa koja su nepovjerljiva i neće jest od drugih hranu, štene i 12 god pas, savršena kondicija, za ovog od 12 god misle da je štene kad ga ljudi vide u šetnji.

Jedino kaj mi je palo na pamet napravit boks. I preselit se kaj neće bit uskoro moguće.

Pas ima 5 god, a ja bi da mi poživi barem trostruko više :-(

Draga je prema svima i sve u šetnji oduševljava kakva je maza, a ljudi joj najčešće daju pridjeve "debeli", "stari", veterinari isto, da ne spominjem koliko mi ljudi konstantno govori da nije dobro nit zdravo da mi je pas debel, i onda još iše postanem isfrustrirana.

Reko možda ima još nešto čega se nisam sjetila?

Moja zenkica se puno ugojila, zato sto je bila kod babe i dede na cuvanju neko vreme i kada sam dosla kuci, dobro se nisam onesvestila. I Ben i Bella nisu mogli da disu od debljine (pogotovu Bella). Ben je smrsao malo, ali mu se stomak odmah smanjio, a i sa njegovom visinom, njegova kilaza je idealna. Bella i dalje mrsavi, ali vidim napredak. Za nedelju dana, skinula je 2kg, sto me je odusevilo. Jede oko 200g manje i ide svaki dan na plivanje, voznju biciklom i u duge setnje (Ben takodje). Stvarno ne znam kako mogu da pomognem, meni ovako uspeva, ali vidim da ste vi vec sve to probali... 

Cao Svima !!!

Ljepo vas je vidjeti opet sve na okupu---mnogo toga imate na temi jer dugo nismo bili na Bk---ali doslo je opet vrijeme da se druzimo i veselimo sa svojim cetvernozcima----Sve vas srdacno ljubim na Bk---Vasa Mana Guzonja i jedna novina---Ultra Fleshived---Puma---jos jedan doberman uz Manu.

10622115_10203506167073216_1053136151_n.10634313_10203506166313197_140882031_n.jphjoto_php.jpg

Pozdrav,prvi put postavljam slike na forum pa se nadam da je ok kako sam postavio.Ovo je od prijatelja labrador pa me je zamolio da okacim slike na forum da cuje vasa misljenja o stenetu.Inace ima 2.5 meseca.Svaki komentar je dobrodosao.