Dom

Labrador retriver - 4.deo

Recommended Posts

OK...Majo.  :cool:

Ne mogu da obećam da ću uzeti Labradora jer mi je između ostalog u planu i da pas bar vizuelno odbije nezvane goste koji s vremena na vreme vršljaju po dvorištima u mom kraju i kraduckaju šta stignu. Labrador je dobroćudni pas koji se i lopovu obraduje i izgleda bezopasno i veselo, a siguran sam da i svaki lopov zastane da pomazi labradora ako naiđe na njega u nekom dvorištu.  :grin:  Ali, nikad se ne zna, uvek ostavljam prostora za sve opcije pošto imam mačku koja po komandi reaguje kao da je pas čuvar.   (lmao)

Malo da pobrkam račune...labradori jesu psi koji se obraduju gostima (što pozvanim što nepozvanim) ali...ima i ono ali... Moja Kvini po svemu tipični labrador nije baš umiljata kad se neko primakne kapiji. Laje kao bez duše, ovi što očitavaju struju me dozivaju kroz kapiju da je zatvorim...poštar igra košarku sa pošiljkom, cilja vrata sa pola terena :razz:   Tako da nije baš glupi, radosni lab nesvestan svog dvorišta. Znam da ne bi napala i ćapila čak ni iritantnog poštara ali drugi to neznaju. Između ostalog trik je u tome da imam jednog prdavca od 5-6kg Pixija koji je neki kratkonogi mešanac jazavičara i lesike..taj odlepi na sve što mrda i laje dok se ne onesvesti bez vazduha. Kvini to prati i podržava ga dubokim lavežom koji zvuči kao grmljavina. Tako u duetu su extra za čuvanje. Eto ti materijala da razmisliš...nabaviš laba i udomiš nekog mini-lajavca, budeš dobar čovek, spasiš neku nevinu dušicu i kupiš labića onako "za dušu". Neka priča ko šta hoće ali labrador živi za svog gospodara, čita mu iz očiju raspoloženje, ima širok dijapazon mimike lica...gomilu nestašluka i ljuuuuuuuuubaviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mnogo!!!

PS. a da razmisliš o shibama? extra čuvari, malo jedu u odnosu na laba...prave zveri kad je njihova teritorija u pitanju (pa makar bio tvoj rođeni krevet braniće ga do zadnje dlačice  (lmao) )...razmisli :wink:

Berna kao i uvek...interesantna, nesvakidašnja slika...obožavam ih!  (clap)

Ne kažem da je glupa rasa ali kao čuvar može imati efekta samo na poštare, čitače struje i vode i slično(i to one koji se boje pasa), jer Labradori vole sve ljude i raduju im se čim ih neko zovne. Inače su mi se uvek najviše sviđali oni psi koji imaju "vučiji" izgled da tako kažem, pa zato mi se najviše sviđaju NO, Malinoa, Haski, Malamut,... Doduše, volim i pse tipa pit bul, staford, bul terijer i slično, ali su oni uglavnom psi za unutra a meni treba pas za dvorište. Ne kažem da moj budući pas neće smeti da bude i sa nama u kući ali ako zimi stalno moram da držim psa u kući onda bih ja morao da čuvam dvorište i spavam u kućici ili boksu, a da ne spominjem makljažu između psa i mačaka zbog mesta za spavanje.  (sun)   Dva psa bi mi bila mnogo jer imam već dve mačke, pa ne bih da budem hoarder i da odem iz krajnosti u krajnost i dovedem se u situaciju da ne mogu da posvetim dovoljno pažnje svim ljubimcima. Što se tiče Shibe, oduševljen sam i izgledom i inteligencijom rase ali pored verovatno dosta jake cene, prošlo bi mnooogo vremena pre nego što bih Shibu smeo da negde pustim bez povoca a da ne odluta kao i većina polaraca...Takođe, ne znam koliko bi se Shiba slagala sa mačijom populacijom.

Elem, trenutno sam u fazi traženja posla jer sam prethodni napustio upravo zbog udaljenosti od kuće i radnog vremena zbog kojeg nisam imao vremena ni za sebe ni za svoju porodicu(ni za nabavku i držanje psa), pa sam rešio da uzmem psa kada nađem novi posao. U međuvremenu čitam, učim, informišem se,... i nisam isključio Labradora skroz, ne brinite. Ja uvek imam više opcija u igri.  (sun)

Edited by beli82

Zar je shiba polarac? Znam da je peta grupa,ali ja sam mislila da Japanci nisu polarni, vecma primitivni tip psa/shpic (tard)  zbun... E sad, Ajki ima vrlo pristojan lavez, i zaprepastila sam se koliko ljudi ne vidi u njemu lab blentavocu vec misle da je opasan (mozda zato sto je crn?...znate na sta mislim, ne mislim na taj nacin haha), ukljucujuci drugaricinog decka koji ima rota (m?halo, decko imas rota?), ali sto kaze Beli to je za laike. Da li znate da su mom drugu upali u stan i odneli ama sve do jedne stvari, njegova labardorka zalajala nije!!!

Da se ne lazemo ljudi,dobrog labradora ces pre nauciti da cita i pise nego da cuva dvoriste (funny)

To da ce zalajati, mozda cak i pre mnogih pasa, tacno je ali cim dobije malo paznje sa svakom vrstom cuvanja zavrseno je. Jos ako bude ponudjen sa malo hrane pomocice lopovima i ves masinu da iznesu (lmao)  Naravno svaki normalan pas svemu se moze nauciti ali posto im je urodjeno da budu blage naravi taj posao bi bio isto tako tezak kao i da sarplaninca ucite da donese patku iz vode (zamisli samo broj uzaludno potrosenih pataka) :lolsign:

beli82 i meni su tako kraduckali nesto sitno iz dvorista ali ti sitni lopovi se plase i macke moj astor npr  laje na bas nepoznate ljude(,,bas nepoznate'' oni koji ne zive u okolini a prilaze kapiji)a uvece skoro na svakog :D tako da sve zavisi od treninga i dresure,a i oni ako bas hoce da ti ukradu nesto mislim da ni tibetanski mastif nebi mogo nista :P

@Bubbling: Tačno sam znao da će neko da se uhvati za to...Nisam rekao da je Shiba polarac, napisao sam "kao i većina polaraca" zato što sam naveo gore Haskija i Malamuta, a inače znamo da oni trenutno "ogluve" čim se puste sa povoca. Trudim se da pišem smislene postove kako ne bi bilo nesporazuma, ali se trudim i da ne budu preopširni pa je ispalo tako kako je ispalo u rečenici. 

Znam ja dobro da za prave lopove nema prave zaštite ali bar moje je mišljenje da bi labrador u mom slučaju više privlačio ljude u dvorište nego ih odbijao. Za baš opasne ljude-tu je moja mačka-Žabolino!  (lmao)

@VIPns: Pre bih rekao da bi šarplaninac doneo patku sa sve Labradorom i lovcem u zubima.  (lmao)

Sarac sa patkom, Labradorom i lovcem "Je l' sad dobro?!" i potom "Pa ja vise stvarno ne znam!" (lmao) ne Beli, razumemo se, ja sam se zbunila stvarno, jer razmisljala sam da imaju jako krzno i kao cekaj...sta su japanski psi? Imam mnogo tih anegdota, sada mi je pricala trenerica koja radi u toj skolici za obuku kako njena drugarica hoce labradora pa su obilazile odgajivacnice, i bila je jedna sa oko petnaest labica, pa kaze ona meni "sad, stvarno su veliki, i mnogo ih je, laju, a ja idem sa svojim psom u njihovo dvoriste" Odgajivac ih je pustio iz boksa i oni su se samo zaleteli na njih dve sa psom i... poceli da ih lizu! Haahaha kao "Uguuusicemo vas poljupcima!!! Jeee"

Meni su vukoliki psi jako lepi, zapravo najlepsi, ali labica...to je 25-36kg ljubavi, i to one bebeco-decije. (heart)

Sarac sa patkom, Labradorom i lovcem "Je l' sad dobro?!" i potom "Pa ja vise stvarno ne znam!" (lmao) ne Beli, razumemo se, ja sam se zbunila stvarno, jer razmisljala sam da imaju jako krzno i kao cekaj...sta su japanski psi? Imam mnogo tih anegdota, sada mi je pricala trenerica koja radi u toj skolici za obuku kako njena drugarica hoce labradora pa su obilazile odgajivacnice, i bila je jedna sa oko petnaest labica, pa kaze ona meni "sad, stvarno su veliki, i mnogo ih je, laju, a ja idem sa svojim psom u njihovo dvoriste" Odgajivac ih je pustio iz boksa i oni su se samo zaleteli na njih dve sa psom i... poceli da ih lizu! Haahaha kao "Uguuusicemo vas poljupcima!!! Jeee"

Meni su vukoliki psi jako lepi, zapravo najlepsi, ali labica...to je 25-36kg ljubavi, i to one bebeco-decije. (heart)

Ne dirajte mi labiće!  (granpa)

Ko hoće psa koji može da odbrani i napadne taj mora znati sa čim se suočava. Kao što nije svako vlasnik za rota, dobermana ili šarca tako nije svako ni za neku drugu rasu...svaka rasa za sebe. E...sad da li je šiba polarac ili ne...Nije onaj što vuče sanke definitivno ali ima podlaku takvu da češalj, onaj široki metalni ne može proći kroz nju. To je nešto ka ovčija vuna i ja u životu nisam videla ništa slično. Gore je ona duža lisičja dlaka. TI psi se posle kupanja suše blasterom (profi fen) inače im trebaju sati da se osuše tj. mislim da i nikada nisu mokri baš do kože. Veoma inteligentni psi, znaju komandu posle 2x ponovljenog ali poslušaju kad njima odgovara tj. bitno je nametnuti vođstvo.

Ja sam oduvek maštala o labovima zbog te njihove nevinosti-dečije, bezazlene duše. Lopove u dvorištu rešava moj dvorišni čopor...mešancu nikada ništa ne promakne, nije hirovit, srećan je jer ima dom i hranu, odan, brani gazdu i imovinu. Kad šetamo Kvini, lepotica moja bela ide, a ova malecka, šumska zverka laje...tako da se ostali psi uklone.

Nikada ne bih menjala Kvini, niti sam se pokajala jer je imam. Druga rasa je samo izazov, divljenje i večita borba (mislim na šibe).

Da dodam napomenu za Belog...obe se odlično slažu sa mačkama.

Labica gotivi i Maxa i Kity i bude tu neke igre.

Sumi Maxa (3g) smatra drugarom, ravnopravno se juri i bori sa njim...ima ih na prozoru, naslonu fotelje, troseda...prave zasede jedno drugom...haos.

Kity je macana od 8 godina i zgrozila se kad je videla Sumi, ignoriše je dok ova mala hoće da je rasčupa kao igračku...nema straha i ne povlači se....to je već rat.

Eto nadam se da je bar nešto objasnilo situaciju ili pomoglo u vezi ovih rasa i mačaka.

Da se ne lazemo ljudi,dobrog labradora ces pre nauciti da cita i pise nego da cuva dvoriste (funny)

To da ce zalajati, mozda cak i pre mnogih pasa, tacno je ali cim dobije malo paznje sa svakom vrstom cuvanja zavrseno je. Jos ako bude ponudjen sa malo hrane pomocice lopovima i ves masinu da iznesu (lmao)  Naravno svaki normalan pas svemu se moze nauciti ali posto im je urodjeno da budu blage naravi taj posao bi bio isto tako tezak kao i da sarplaninca ucite da donese patku iz vode (zamisli samo broj uzaludno potrosenih pataka) :lolsign:

Hahaha! Bas to! :D Meni je najbolji cuvar dvorista moja macka, cim nekog vidi mjauce k'o blesava. ;) 

Iza svakog coska vreba LUNA! (lmao)

DSC_3573_zps4a0f3a19.jpg

Grom je ''vrlo opasan pas'' kada neko nepoznat pridje dvoristu. Laje, rezi, ''napravi'' neki dubok glas....cim ga neko pozove i u fazonu je da ga se ne plasi, on dotrci i pocne da se igra i ponasa kao curica :-) Jak cuvar, ubilo se :-) Sto Vip kaze, pre ces ga nauciti da cita i pise nego da cuva nesto :-) Ali meni je to okej, ja ga volim sto je tako friendly

Eto da se ukljucim i ja, moja labradorka je isto tako "vrlo opasan pas" laje, rezi a kad neko udje u dvoriste samo legne da se mazi, da se igra, stalno nesto nosi u ustima kako bi joj se bacalo da aportira, strasno frendly nastrojen pas!! :D I da vam kazem iz licnog iskustva znam da je mnogo bolje imati takvog psa nego stvarno opasnog psa. Imao sam kuju rota prije ove labradorke, to je bio pas dresiran za cuvanje objekta i to je bilo strasno, jednostavno ne mozes svaki dan da budes miran jer se plasis da nece mozda nekako da izadje da nece koga usmrtiti to su bile muke!! Vjerujte mi! E kad je ona uginula od starosti, imala je 12 godina, ja sam nabavio labradorku koju nebih zamijenio ni za sta!! Ona je pas kakvog mozes pozeliti a o5 sa druge strane pas je krupan i svako se uplasi kad je vidi i jos kad zalaje, nije nikom svejedno!! Eto to je moje misljenje! :D

Ja i moj Aki smo danas imali prvi ,,susret,, sa furminatorom,i mogu vam reci da je rec odusevljen blaga rec,potpuno drugi paas,jos se sad linja pa je bilo dlaka mnogoo,toplo preporucujem svima da ga koriste :D

Kinološko Društvo ''Kać'', po odobrenju Kinološkog Saveza Republike Srbije, održava 17.maja 2013.godine Nacionalnu utakmicu retrivera u radu,sa dodelom titule CACT.

Sve informacije vezane za utakmicu na tel.: 063/591-506

10271595_10203759626299407_6224485392982

Mlada nada naše odgajivačnice , Midnight Mufasa Spirit Altobello ( Here I Go Againe Altobello x Jenifer Altobello ) .

Na svojoj prvoj izložbi 26.04.2014. na II. Otvorenom klupskom prvenstvu retrivera u R .Srpskoj, u Banja Luci kod sudinice gosp. Judith Charlton ( UK ), proglašen je za mladog klupskog pobednika u konkurenciji 8 pasa.

2ui9mpd.jpg

Dve nedelje kasnije u Kuli ,osvaja PRM ,BOB ,BOG i BIS .

ruxoqu.jpg

e0n5ep.jpg

Nismo odavno izbacili neku sliku:D

2014-05-10-170100.jpg

2014-04-07-141806.jpg

2014-04-07-153626.jpg

2014-05-06-143039.jpg

2014-05-10-165925.jpg

A u medjuvremenu smo naucili neke nove komande tipa ZDRAVO(I aki daje sapu) (dog5)  (dance) ,onih zastaica smo se resili uz pomoc furminatora. (headbang)(dog)

2014-04-06-172303.jpg

2014-05-17-160329.jpg

2014-05-17-160306.jpg

2014-05-10-170045.jpg

2014-05-06-142256.jpg

2014-05-10-165925.jpg

P.S. ako neko ima da doda nesto slobodno kritike i saveti su uvek dobro dosli :):wink: :wink:

Nemam snage ni volje da obilazim svoju temu i pišem...rastužila me situacija u regionu. Nemam volje ni da komentarišem druge slike i teme ali mislim da je ovoj slici mesto ovde. Labrador koji je stigao sa ruskim specijalcima da pomogne u pronalaženju nestalih...e ta slika me prati svih ovih dana.

labradorbk_zpsbd5a377b.jpg

Nemam snage ni volje da obilazim svoju temu i pišem...rastužila me situacija u regionu. Nemam volje ni da komentarišem druge slike i teme ali mislim da je ovoj slici mesto ovde. Labrador koji je stigao sa ruskim specijalcima da pomogne u pronalaženju nestalih...e ta slika me prati svih ovih dana.

http://i1121.photobucket.com/albums/l509/macukac/labradorbk_zpsbd5a377b.jpg

Slazem se Majo, svaka cast ovom psu!