Dom

Labrador retriver - 4.deo

Recommended Posts

Ne znam, meni je Kvini sama po sebi prelepa, valjda bi ona nasledila majcine karakteristike...

A ko kaže da nije nasledila (granpa) ...Kvini ima fenomenalnu građu ali ima blesavu vlasnicu koja NIKADA ali nikada nije uspela da je slika kako treba  (doh) ...to vrckavo dupe je bilo teško smiriti...ma ista majka Gala zvana struja  :wub:

attachicon.gif

Evo za Mju slika Gale sa nekih 8 meseci, kasnijih slika i nemam jer je vrlo rano otisla od mene. Pozdrav svima i drago mi je da ova tema kako tako ozivljava.

Vidi Boro što se mene tiče jednom lab UVEK LAB!!!  :inlove:  :inlove:  :inlove:

To što sam nabavila šibe znači samo da sam otkrila još jednu rasu vrednu pomena i mog vremena. Labradori su najbolji psi na svetu za mene i uvek ću im se vraćati (heart) . Šibe su naravno drugi najbolji psi  :giggle:

Čokolada-Džek je za svaki respekt  (bow)

A ko kaže da nije nasledila (granpa) ...Kvini ima fenomenalnu građu ali ima blesavu vlasnicu koja NIKADA ali nikada nije uspela da je slika kako treba  (doh) ...to vrckavo dupe je bilo teško smiriti...ma ista majka Gala zvana struja  :wub:

Vidi Boro što se mene tiče jednom lab UVEK LAB!!!  :inlove:  :inlove:  :inlove:

To što sam nabavila šibe znači samo da sam otkrila još jednu rasu vrednu pomena i mog vremena. Labradori su najbolji psi na svetu za mene i uvek ću im se vraćati (heart) . Šibe su naravno drugi najbolji psi  :giggle:

Čokolada-Džek je za svaki respekt  

(bow)

E to Majo! I ja mogu pored labova da imam jos 50 rasa, oni ce i dalje biti savrseni psi za mene! (heart) A Jack, samo WOW! (bow)

Ovako izgleda marka labrador retrivera, i ne bih se složio sa Nenadom da su svega 2-3% labradora lovno upotrebljivi.

Moje mišljenje je da je 95% labradora lovno upotrebljivo, samo zavisi za koju vrstu lova ih ljudi drže. Ako se koriste za lov patke na preletu, onda je to tih 95%, a ako se koriste u lovu na fazana, prepelicu gde pas treba da bude istajan u pretraživanju i podizanju divljači sa markom ili bez nje, onda bi se složio sa Nenadom da je to tih 2-3%.

post-25199-0-56577600-1395310597_thumb.j

meni je ovo prelepo! haha, koji sam mentol sto umirem i odusevljavam se svaki dan na temi, ali rekoh vam milina je gledati kako rade to sto vole i znaju

Ovako izgleda marka labrador retrivera, i ne bih se složio sa Nenadom da su svega 2-3% labradora lovno upotrebljivi.

Moje mišljenje je da je 95% labradora lovno upotrebljivo, samo zavisi za koju vrstu lova ih ljudi drže. Ako se koriste za lov patke na preletu, onda je to tih 95%, a ako se koriste u lovu na fazana, prepelicu gde pas treba da bude istajan u pretraživanju i podizanju divljači sa markom ili bez nje, onda bi se složio sa Nenadom da je to tih 2-3%.

Prelepa marka i preko slike se vidi usresredjenost psa na predmet (pticu) markiranja,a mozda se nismo razumeli, jer sam napisao da mozda svega 1-2 posto labradora markira.Svakako da bi vecina labradora bila lovno upotrerbljiva,sto kao aporteri,sto kao psi koji pretrazuju i podizu divljac,ali ili se ja nisam najbolje izrazio ili me mozda nisi razumio jer sam mislio da od celokupne populacije vecina nije u lovaca pa i ne lovi,pa sam ovo napisao (a i razlog tomu je verovatno sto veoma veliki broj labradora zbog popularnosti rase i nije u lovaca,vec su pravi i dobri kucni ljubimci.)No mislim da smo se sada razumeli.

Obratite pažnju na građu labradora sa slike...gde markira (na tu sliku mislim)

Relativno vitak, rebra izražena, sav u mišićima ali izduženim vretenastim...napet da se na slici oseti kao da prosto ne diše dok je usresređen na samo jedan cilj...
Meni lično je ovo nešto što ću pamtiti. Slika za sećanje...respekt i labradoru i vlasniku  (bow)

To je neki field primerak, obratite paznju na tanji rep, uzu glavu i duzu njusku i noge. 

Pa zato sam i rekla obratite pažnju na građu labradora. E sad da li takva građa utiće na lovnu sposobnost ili ne...ja nisam merodavna. Pas je u kondiciji, voli da radi to se vidi.

Rep je tanji, nema onog velikog grudnog koša i po građi mi više naginje ptičarima.

Ostaje moj mišljenje da je uhvaćen momenat, redak i neprocenjiv i ostaje moje divljenje ka ovoj slici.

DA SE POHVALIMO DANAS SMO SE PRVI PUT OKUPALI OVE GIDINE I POSULI SREDSTVOM PROTIV KRPELJA :D (ali na moju veliku zalost dok sam usao u kucu po telefon da ga slikam onako lepo osusenog i belog ,kad sam izasao video sam crnog meveda pred vratima bila su mu dovoljna samo 3,4 min da se ceo isprlja :P )