Dom

Labrador retriver - 4.deo

Recommended Posts

Majama nam je glavna tamo ;) ja sam imala 1. deo najvaznijeg ispita na svetu pa nisam mogla da odem na Sajam, bas mi krivo...Videla sam kucove na putu do faxa kroz bas i samo sam im mahnula...eeh, glupi ispiti (nerd)

Drugari, da vam se pohvalimo, bili smo u skolici 1. put. Rekao je trener da je Ajk "mnogo lep i neobuzdan" haha, a trenerica da je bas opusten jer je legao tamo na sred placa, boli ga uvo...Moj otac je sav ocajan pitao "je l ima nade?!" na sta je trener naravno umro od smeha, a mama mu je obrisala sape "da ide lep u skolu" i vrlo se smorila sto nije mogla da ga prebrise celog (doh) (jer sam mu juce kapala Advantix ). Mnogo smo smesni kad se svi tako potrpamo u kola i deremo, kao karneval smo...Sledeci cas moramo da ponesemo davilicu (ja imam onu ovcarsku, nadam se da je ok) i virslice, pa radimo, jes jes jedva cekam!!!

Da, rekla je trenerka da su nam "komande" previse blage i njanjave i da to mora odsecnije...

Kojiću, u Čelarevu ima pas iz kombinacije: Amadeus i Tea, koji markira stilski i dugo, gotovo kao pričar. Tako da baš i nije retkost da labrador markira. 

Ja sam imao '87 godine psa od Miletovog Čuhaja koji je markirao perfektno. 

Dorin otac je iz te kombinacije

Evo Dorin rodovnik 

5099107_orig.jpg

"Biba od Tisinog cveta" divno ime (nije sarkazam, bas mi je zanimljivo cuti na srpskom te varijante Chocolate Rapsody ddd) . E a njima nigde ne pise ocena kukova i laktova tu?

Marija29- Sad gledam ovaj rodovnik i upoređujem...iz kombinacije Amadeus i Tea nam je baba po majci...a majka iz "VON HOUSE ZORIĆ". Imamo neke slične krvne linije  (thinking)

Bubbling- u pravu si nigde snimaka... mislim da su tek od pre neku godinu tome počeli pridavati veću važnost. Ne kažem da ih nije bilo ali sad je maltene presudno i to prvo pišeš kad opisuješ psa, kukovi, laktovi i oči sve više. Toliko ja vidim kad gledam druge odgajivačnice jer sad odmah kače na stranicu.

PS. Sviđa mi se opis prvog dana u školici   (rofl) ... piši i dalje, možda svi naučimo po neku novu caku :wink:

Samo da Vam kazem da labradora ne muci marka posto labradorima nije urodjeno markiranje,mada sam gledao jednoga labradora sina Wichvalley Astora koji je stajao u marku i markirao ali sa obe prednje noge na tlu,a i moj Amadeus je znao stati u marku kao i pticar sa savijenom prednjom nogom.Takodjer sam video i 2 zenke, cerke Amadeusa koje su stajale u marku,ali je to veoma retko i to rasi nije svojstveno.

amadeus-dalj-iii.jpg

amadeus-dalj-v.jpg

Uhh,kakav pas :) Grom !!!

Drugari, da vam se pohvalimo, bili smo u skolici 1. put. Rekao je trener da je Ajk "mnogo lep i neobuzdan" haha, a trenerica da je bas opusten jer je legao tamo na sred placa, boli ga uvo...Moj otac je sav ocajan pitao "je l ima nade?!" na sta je trener naravno umro od smeha, a mama mu je obrisala sape "da ide lep u skolu" i vrlo se smorila sto nije mogla da ga prebrise celog (doh) (jer sam mu juce kapala Advantix ). Mnogo smo smesni kad se svi tako potrpamo u kola i deremo, kao karneval smo...Sledeci cas moramo da ponesemo davilicu (ja imam onu ovcarsku, nadam se da je ok) i virslice, pa radimo, jes jes jedva cekam!!!

Da, rekla je trenerka da su nam "komande" previse blage i njanjave i da to mora odsecnije...

Vama verovatno treba ova davilica, jer su je i nama u skolici trazili... ;) http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.7ab4f43aa0304b2a88a2b4a25583797f.karlie-davilica-za-pse-kromirana-jednostruka.aspx

Dorin otac je iz te kombinacije

Evo Dorin rodovnik 

Oceva linija je jako slicna Bellinoj, a mamina linija Benovoj... ;)

"Biba od Tisinog cveta" divno ime (nije sarkazam, bas mi je zanimljivo cuti na srpskom te varijante Chocolate Rapsody ddd) . E a njima nigde ne pise ocena kukova i laktova tu?

Marija29- Sad gledam ovaj rodovnik i upoređujem...iz kombinacije Amadeus i Tea nam je baba po majci...a majka iz "VON HOUSE ZORIĆ". Imamo neke slične krvne linije  (thinking)

Bubbling- u pravu si nigde snimaka... mislim da su tek od pre neku godinu tome počeli pridavati veću važnost. Ne kažem da ih nije bilo ali sad je maltene presudno i to prvo pišeš kad opisuješ psa, kukovi, laktovi i oči sve više. Toliko ja vidim kad gledam druge odgajivačnice jer sad odmah kače na stranicu.

PS. Sviđa mi se opis prvog dana u školici   (rofl) ... piši i dalje, možda svi naučimo po neku novu caku :wink:

Slazem se za kukove i laktove! Kada smo Bena uzimali uopste nije bilo toliko opisa zdravlja psa, vec samo izgleda, a kod Belle je vec bila druga prica... ;)

Obavestavajte za skolicu! :D

I ja sam baš gledala... Izgleda da nije upisano.

Valjda je to od skora pocelo. Mislim da nama na pr ne pise nista za oci, ali sad bi vec trebalo...Ali pricala sam sa mnogo veterinara koji kazu da je displazija recesivan gen i da moze da se pojavi posle 50 godina "ciste" linije. Ja sam se jedno vreme bas bavila displazijom pasa, u principu kazu da kontrolisani odgoj doneo poboljsanje ali ne u onoj meri koja je potrebna. Sto opet ne znaci nista kad ljudi upare dva psa koji imaju displaziju, ali tesko je to potpuno iskoreniti..

Je l im svi psi imaju tako sirok grudni kos, bas mi cudno izgledaju.  (thinking)

Meni se bas dopadaju sa sirokim grudnim kosem. Kod mene Bella ima jako siroke grudi, a Ben ne, ona ima sire nego on... ;)

Imam jedna VELIKI PROBLEM KAD  SAM  JUTROS PUSTIO AKIJA U DVORISTE NJUSKAO JE MALO OKOLO PA USAO U DVORISTE I IMA UTISAK DA MU SE NJUSKA NADULA TJ NE CEELA NEGO KAO KE GRUDVICE DA IMA NA POJEDINIM MESTIMA,NE ZNAM STA DA RADIM ?DAL DA GA VODIM KOD VETERINARA I KOLKO BI OBICAN PREGLED KOSTAO,STO JE NAJGORE SAD NISAM PRI PARAMA? NEKI SAVET?

Edited by piksi708

Sto, je l' slikano fotoaparatom sa distorzijom pa ne treba komentarisati psa sa slike? (doh)

Pa ne kazem ja za fotoaparat nista, samo da slila izgleda drugacije iz razlovitih uglova...

Imam jedna VELIKI PROBLEM KAD SAM JUTROS PUSTIO AKIJA U DVORISTE NJUSKAO JE MALO OKOLO PA USAO U DVORISTE I IMA UTISAK DA MU SE NJUSKA NADULA TJ NE CEELA NEGO KAO KE GRUDVICE DA IMA NA POJEDINIM MESTIMA,NE ZNAM STA DA RADIM ?DAL DA GA VODIM KOD VETERINARA I KOLKO BI OBICAN PREGLED KOSTAO,STO JE NAJGORE SAD NISAM PRI PARAMA? NEKI SAVET?

Ako nisi sigutan sta je u pitanj, odvedi ga kod veta (kod vezerinara mojih pasa je pregled besplatan), a mozes i da slikas psa i postavis sliki ovde, pa mozda neko zna nesto o tome.

Imam jedna VELIKI PROBLEM KAD  SAM  JUTROS PUSTIO AKIJA U DVORISTE NJUSKAO JE MALO OKOLO PA USAO U DVORISTE I IMA UTISAK DA MU SE NJUSKA NADULA TJ NE CEELA NEGO KAO KE GRUDVICE DA IMA NA POJEDINIM MESTIMA,NE ZNAM STA DA RADIM ?DAL DA GA VODIM KOD VETERINARA I KOLKO BI OBICAN PREGLED KOSTAO,STO JE NAJGORE SAD NISAM PRI PARAMA? NEKI SAVET?

Što ne postavi sliku, makar brzinski sa moba?? Ako nije splasnulo ili ako se nedajbože povećalo proširilo...pravac vet!!! Običan pregled često ne košta ništa (bar moje iskustvo) nekada uzmu po 300din...najčešće ne. Lečenje i terapija, uzorkovanje to košta.

Neću da te grdim ali kad imaš psa moraš uvek imati bar mali štek (makar 20e) to ti dođe kao prva pomoć uz neke lekove tipa: medicinski ugalj, hidrogen...

Kvinina majka Gala VON HOUSE ZORIĆ je prelep radni pas, koliko se sećam...imala je fini grudni koš taman kako treba, ne prenaglašen...tu bi više Bora mogao reći, a ja ću baš potražiti slike da uporedim. Možda sam i zaboravila jer sam gledala pre 3 godine i gledala srcem, a ne očima  :oops:  (wasntme)