Petite

American Pit Bull Terrier -APBT - 17. dio

Recommended Posts

Da zaboravimo Cesara na minutu i da obratimo paznju na njegove pse. Malo ko

ovde nebi bio odusevljen kada vidi grupu pasa u kojoj ima naj manje 5-6 pitova (od

kojih su neki bili borci, bez oka, uha itd...) a svi pod kontrolom.

Njegove metode nisu prihvatljive za mnoge ovde, ali njegovi pitovi za sigurno obavljaju ono

sto neki nebi ni pokusali. Svako ko stane na rosule sa 7-8 pitova i rola se po gradu

mora da zna sta radi.

Ali Cesar i njegov show i nije bitan koliko cinjenica da pit bull moze biti pas koji pomaze u rehabilitaciji agresivnih pasa. To prije nismo vidjeli, niti mislili da tako nesto postoji. Razlog zbog cega sam spomenuo Cesara u svom prvom postu je da obratimo paznju na prvih 7-8 mjeseci odrastanja steneta sa obzirom da pitovi

koji su odrasli kod njega pokazuju temperament koji bi mnogi zeljeli.

Eh sada mnogi ce reci : "Ja ne zelim uspavanog pita, on mora da pokaze terijersku krv, itd,itd..."

Ali koliko puta citam: "Moj pit napao kera sa kojim je odrastao, a svo se vrijeme igrali, a nikad nije pokazivao nikakve znake agresivnosti i tako dalje".

Ponavljam, jasna pravila ophodenja moraju biti duboko urezana u vec u prvoj fazi odrastanja,

inace sve poslije je kuburenje. Pas tempirana bomba do kraja zivota. ali isto tako nisu svi isti.

A sto se tice ogrlice i struje: "Elektricna ogrlica" kako je zovu ne moze da natjera

psa da ti donese lopticu sa osmjehom propracenim mahanjem repom. To pas radi sam.

Ogrlica je alatka kao i svaka druga (rukav, kobasica, pistolj, prasljivac...). Isto tako se slazem

se da te ogrlice mogu da koriste samo oni koji imaju iskustva.

I jos samo da dodam,... Cesarov show ne mora niko da voli i postuje ali ako nesto

radi , i za to postoji dokaz, nema potrebe da generalno odbacujemo i ignorisemo

bas sve sto on govori. Ja svoje misljenje baziram na osnovu sta radi sa

mojim psom a sta ne.

Evo ga ovaj bez ogrlice. Al zato za igracku sve...!

Dobro oni pricaju o onom psu gore, ovo su razliciti psi :D ali opet vidis da se moze odraditi i bez toga.. :D

Mada mozda je i ovaj sa ogrlicom naucen :)))) :D Nagadjam samo ; :roll::mrgreen:

Pozdrav za sve na forumu, ova tema je jedna od naj konstruktivnijih na BK, pa da se upisemo. Ovo je nas ljubimac:

medi002-640-1.jpg

Medie ( Zinetti Elmo X Vladislav Viki) Ima 6 godina.

Da zaboravimo Cesara na minutu i da obratimo paznju na njegove pse. Malo ko

ovde nebi bio odusevljen kada vidi grupu pasa u kojoj ima naj manje 5-6 pitova (od

kojih su neki bili borci, bez oka, uha itd...) a svi pod kontrolom.

Njegove metode nisu prihvatljive za mnoge ovde, ali njegovi pitovi za sigurno obavljaju ono

sto neki nebi ni pokusali. Svako ko stane na rosule sa 7-8 pitova i rola se po gradu

mora da zna sta radi.

Ali Cesar i njegov show i nije bitan koliko cinjenica da pit bull moze biti pas koji pomaze u rehabilitaciji agresivnih pasa. To prije nismo vidjeli, niti mislili da tako nesto postoji. Razlog zbog cega sam spomenuo Cesara u svom prvom postu je da obratimo paznju na prvih 7-8 mjeseci odrastanja steneta sa obzirom da pitovi

koji su odrasli kod njega pokazuju temperament koji bi mnogi zeljeli.

Eh sada mnogi ce reci : "Ja ne zelim uspavanog pita, on mora da pokaze terijersku krv, itd,itd..."

Ali koliko puta citam: "Moj pit napao kera sa kojim je odrastao, a svo se vrijeme igrali, a nikad nije pokazivao nikakve znake agresivnosti i tako dalje".

Ponavljam, jasna pravila ophodenja moraju biti duboko urezana u vec u prvoj fazi odrastanja,

inace sve poslije je kuburenje. Pas tempirana bomba do kraja zivota. ali isto tako nisu svi isti.

A sto se tice ogrlice i struje: "Elektricna ogrlica" kako je zovu ne moze da natjera

psa da ti donese lopticu sa osmjehom propracenim mahanjem repom. To pas radi sam.

Ogrlica je alatka kao i svaka druga (rukav, kobasica, pistolj, prasljivac...). Isto tako se slazem

se da te ogrlice mogu da koriste samo oni koji imaju iskustva.

I jos samo da dodam,... Cesarov show ne mora niko da voli i postuje ali ako nesto

radi , i za to postoji dokaz, nema potrebe da generalno odbacujemo i ignorisemo

bas sve sto on govori. Ja svoje misljenje baziram na osnovu sta radi sa

mojim psom a sta ne.

upis!! nije me odavno bilo..samo da se nadovezem...cesarovi psi su kastrirani..procita sam par njegovih knjiga..cesar kastrira pse prije 8. miseca..tj prije ulaska u pubertet sto je veoma vazno jer tada testosteron jos nije udario u glavu psa ( laicki receno), pas jos nije dozivio ludost.nagon za dokazivanjem i takve pse je puno lakse trenirati!!! pozdrav

Za neke da, ali isto tako ima pitova u istoj grupi koji su odrasli kao borci, tj vec

aktivno koristeni u borbama. Iako kastrirani, njegov uticaj je ocevidan.

Daddy je kastriran u kasnijem dobu.

ma njegov rad postujem tj. divim mu se. jer sam se i sam uvjerio da te metode funkcioniraju..pa covik 20 godina radi s pasima :!: :!: .ali samo kazem da nije isto trenirat kastrirane pse i ove druge...ali sto je netko prije napisa..sa psima triba provodit vrime pogotovo s pitovima...ja ga planiram nabavit vec 4,5 godina a jos nisam siguran mogu li mu pruzit sve sta triba. ljudi su naivni pa se zalete..kad vec spominjes Cesara onda si mozda cuo za tipove energije kod odredjenih pasa,,ne kod razlicitih rasa nego kod pasa iz istog legla a skroz drukcije energije koja se moze razlikovati vec nakon tri cetiri tjedna starosti stenaca..energija koja brata i sestru cini skroz drugim rasama..jedno mirno prema svima a drugo uz neodgovornog gazdu postane cudoviste.uglavnom zelim reci da ima puno stvari o kojima ovisi treniranje pasa..mislim da rasa psa u ovom slucaju pit dolazi tek na trece cetvrto misto!!

Evo ga ovaj bez ogrlice. Al zato za igracku sve...!

Ovde nevideh ništa fascinantno, iz prostog razloga jer pas nije imao spoljnog uticaja na ono našta je bio fokusiran. Lepo je da se vidi u smislu promovisanja pasmine. Što se tiče Cesara, njegove pse uživo niko nije video od nas ovde prisutnih, tako da ono što se prikazuje na televiziji je običan rijaliti šou i to treba posmatrati kao emisiju zabavnog karaktera.

Potpuno se slazem. Ali je isti principIsto kao i sa Belgijskim ovcarom ili bilo kojom drugor radnom rasom.

Uvijek ga poredim sa njime radi slicnog driv-a. Zamislite smiriti tu rasu zatvoreni bez radnog/fizickog

treninga. Pa i kad ga istrcavas Belgijanac ce da bude i agresivan i tezak za kontrolisanje bez treninga

koji pocinju jaaako rano. Kazu pit je nezaustavljiv. Pa kad zaustavljaju belgijance koji su gooodinama

trenirali da idu na covjeka, zaste ne i pit bulla od druge rase. Kontrola je moguca ali za to treba rada i

truda. Malo uz lopticu i bez hravanja sa drugim, u prvih 7-8 mjeseci. Bez sapatanja propracenog

mahanja repom. Non stop posmatrati ponasanje.

(y)

ubedjen sam da psa kojeg trenutno imam, ne moze da zaustavi ni elektricna stolica. Zna sve, razume me kao da je covek ali kad izadje na ulicu, on je izasao u loviste u kojem treba uhvatiti i ubiti sto vise pasa. Jedva sam ga privikao na zensko stene. Mogu da ga nateram da me slusa ako je na povodniku ali znam kad je pusten, da sve pada u vodu. Otici ce na kraj sveta i zaboraviti na mene, samo da se docepa nekog fajta. Imao sam jednog takvog i pre dvadesetak godina. Teski, agresivni, opcinjeni fajtom. Kad je u zahvatu, mozes da mu pucas u lobanju, ostace zakucan. Kakvo dizanje, hvatanje za gusu,... provereno ne pomaze nista. Samo brejkstik i brdo snage, zivaca i volje. (sweat)

Zaista bih voleo da svako ko uzima pit bula, zna da uzima psa koji vrlo lako postaje netolerantan prema drugim psima a kad on postane netolerantan, on bas postane netolerantan. (punch)

Nije isto kad malinoa skoci na rukav i kad pit skoci na psa. Nije ni slicno.

Ovde nevideh ništa fascinantno, iz prostog razloga jer pas nije imao spoljnog uticaja na ono našta je bio fokusiran. Lepo je da se vidi u smislu promovisanja pasmine. Što se tiče Cesara, njegove pse uživo niko nije video od nas ovde prisutnih, tako da ono što se prikazuje na televiziji je običan rijaliti šou i to treba posmatrati kao emisiju zabavnog karaktera.

Zar mislis da bi usao na french ring da nije absolutno kontrolisan?

ubedjen sam da psa kojeg trenutno imam, ne moze da zaustavi ni elektricna stolica. Zna sve, razume me kao da je covek ali kad izadje na ulicu, on je izasao u loviste u kojem treba uhvatiti i ubiti sto vise pasa. Jedva sam ga privikao na zensko stene. Mogu da ga nateram da me slusa ako je na povodniku ali znam kad je pusten, da sve pada u vodu. Otici ce na kraj sveta i zaboraviti na mene, samo da se docepa nekog fajta. Imao sam jednog takvog i pre dvadesetak godina. Teski, agresivni, opcinjeni fajtom. Kad je u zahvatu, mozes da mu pucas u lobanju, ostace zakucan. Kakvo dizanje, hvatanje za gusu,... provereno ne pomaze nista. Samo brejkstik i brdo snage, zivaca i volje. (sweat)

Zaista bih voleo da svako ko uzima pit bula, zna da uzima psa koji vrlo lako postaje netolerantan prema drugim psima a kad on postane netolerantan, on bas postane netolerantan. (punch)

Nije isto kad malinoa skoci na rukav i kad pit skoci na psa. Nije ni slicno.

A sad pitanje, da li si posjedovao svog pita od kada je stenac?

Od 100 radnih pasa npr. malinoa bar njih 90 će proći uspešno neku osnovnu i višu obuku ring dresure i poslušnosti. Od 100 pitova 10 će proći ring dresuru i poslušnost, znači relativno mali procenat pasa. Ovo neznači da nemaju potencijal, već jednostavno imaju svoj genetski kod koji spušta roletne kad pas vidi drugog psa ili neku živuljku. Samo da se razumemo pod terminom PIT BUL mislim na pse kojima se zna poreklo i čiji su pretci dokazani pitovi.

Pozdrav za sve na forumu, ova tema je jedna od naj konstruktivnijih na BK, pa da se upisemo. Ovo je nas ljubimac:

[http]

Zinneti je sudio pre tri dana APBT u Holandiji na Sporting dog 2012(APBT ,sporting klasa amstaff i po prvi put i izlozbeni amstaff) . Nisam bio ali cisto da spomenem . Citam i gledam slike i ljudi su bili zadovoljni njegovim sudjenjem , mada svakako nisam do sada cuo da se neko u Holandiji buni , takav su mentalitet .

Sto se tice dresure APBT-a , a i ostalih pitolikih pasa slazem se sa Garijem i njegovom komparacijom sa mehelarom .

Za neke da, ali isto tako ima pitova u istoj grupi koji su odrasli kao borci, tj vec

aktivno koristeni u borbama. Iako kastrirani, njegov uticaj je ocevidan.

Daddy je kastriran u kasnijem dobu.

svaka cast cezaru na njegovom radu sa psima skidam kapu (y) nebi ni u ludilu pomislio da drzim 5-6 pitova zajedno. mislim da to njemu uspeva samo dok je on prisutan a kad ga nema svaki u svoj boks, mada je i to ogroman uspeh. po meni 5 pitova je tempirana bomba koja se nezna kad ce eksplodirati a nevidim ni razlog drzati tolike pitove jer da bi svakom posvetio dovoljno paznje treba ti vise od 24 h

uzeo sam ga kad je imao 3,5 godine Da je kod mene od kad je mali, bila bi druga prica. Hteo sam da kazem da Cezar Milan ne bi uspeo da sredi ovo sto ja imam u dvoristu. ni kastriranjem ni el .ogrlicom. Pit kad proradi, to je mnogo tesko smiriti.

gari, ne slazem se da ce samo 10 od 100 da prodju obuku.cak i ako je od najproverenijih fajtera. Ako uzmemo stene, mozemo da radimo sa njim, ne samo ring dresuru vec mnogo, mnogo toga. Pit je izuzetan pas. Naravno, nije za pocetnike.

Nisam siguran da mozete videti video ali probajte .

Sporting dog Holland - APBT

Izbor za najlepseg APBT-a izlzobe tj Best of Breed .

Nismo se razumeli, proći će mnogo više, ali samo će njih 10-ak ostati staloženo pored drugih pasa koji vitlaju okolo i izazivaju.

da da. To je tacno. Kakvo vitlanje i njuskanje i izazivanje. :giggle: bio bi tatar biftek.

treba napomenuti i da je vecina "pitova" kod cezara nisu cisti,ukljucujuci onog red nose i onog plavog pita. to su bully-ji i to je nesto drugo. da ne pominjem da mislim da je ta emisija namestaljka i da to nisu pitovi kao oni o kojima pricaju neki clanovi ovde.

pitovi koji su kod njega u emisiji su vecina ljubimci i tako ima ide 3-4,mozda i vise kolena u nazad...

treba to i stvari koje su pomenuli druge clanovi (kastracija) uzeti u obzir...

Guest
This topic is now closed to further replies.