Petite

American Pit Bull Terrier -APBT - 17. dio

Recommended Posts

Odlično svaka čast!

Ali ima jedna malo stvarčica koja možda nije upala ljudima u oko (dok gledaju ovaj video i dive se) a vrlo je bitna za ovakvu koncentraciju :) pitta. To je mala crna kutijica na pittovom vratu (dobro zategnuta) i daljinski sa antenom u vodičevoj ruci !?!?!?! Pitanje glasi, šta je to? :giggle:

Ma jok tip je protiv koristenja tih ogrlica i sranja uopsteno. procitaj koment ispod.

Pit jeste jako trvrdoglav ali ako mu pravilno ne usmjeris energiju on postaje samo problem.

Generalno, da li mislite da ovaj pas sve ovo radi iz straha ili iz zelje da dode do loptice. Ogrlica jeste

za korekcije, ali ih isto tako korise i Belgijski ovcari kao i druge rase u policiji. Zamislite Belgijanca na amu ili

lancu non stop, cijeli zivot. Naj lakse je reci ma nema tu popravka i to je to. Pit je

kao i svaka druga rasa. Moza da se trenira i moze da se kontrolise.

Ma jok tip je protiv koristenja tih ogrlica i sranja uopsteno. procitaj koment ispod.

Pit jeste jako trvrdoglav ali ako mu pravilno ne usmjeris energiju on postaje samo problem.

Ako je protiv toga, zasto je onda konstantno ogrlica na vratu psa, a daljnski u njegovim rukama? Puste price.

Ako je protiv toga, zasto je onda konstantno ogrlica na vratu psa, a daljnski u njegovim rukama? Puste price.

Da jeste protiv ali postoje slucajevi gdje je to neminovno. Gledao sam pa cak i testirao ogrlicu na svojoj ruci.

Zaista ne boli ni najmanje. Bolje je i humanije od bilo kakve fizicke korekcije, ukljucujuci breakstick i razdvajanje vilica. Isto tako

sam gledao gdje trenira pse bez ogrlice. Sve zavisi od slucaja do slucaja, ali diskreditovati sav rad zbog

ogrlice koja se vidi je malo ne fer. Pas radi sa elanom i to se vidi. Ima reakciju Belgijance i to se vidi.

E sad sto svi psi nemaju takvu reakciju...?! Ovaj pit to radi sa elanom. Sve sto sam htio reci je da se

pit moze trenirati i ti to znas. Ne znam sta su ovde puste price.

Nismo se razumeli.

Ja nista ne pricam sto se tice samog rada sa psom, rad je odlican, kao i sam pas.

Nego cisto onako kazem, sto li se proserava ( izvinjavam se na izrazu ) sto se tice ogrlice?!

Ako je koristi, neka je koristi...sigurno je humanije od letve, motke, sipke, stolice....sto nije redak slucaj "korekcije i dresure"......fazon "da ti pokazem ko je gazda".

Samo sam to prokomentarisao. Za psa nemam sta lose da kazem i za njihv rad.

Sve sto sam htio reci je da se

(y)

Da jeste protiv ali postoje slucajevi gdje je to neminovno. Gledao sam pa cak i testirao ogrlicu na svojoj ruci.

Zaista ne boli ni najmanje. Bolje je i humanije od bilo kakve fizicke korekcije, ukljucujuci breakstick i razdvajanje vilica. Isto tako

sam gledao gdje trenira pse bez ogrlice. Sve zavisi od slucaja do slucaja, ali diskreditovati sav rad zbog

ogrlice koja se vidi je malo ne fer. Pas radi sa elanom i to se vidi. Ima reakciju Belgijance i to se vidi.

E sad sto svi psi nemaju takvu reakciju...?! Ovaj pit to radi sa elanom. Sve sto sam htio reci je da se

olivere olivere .. voleo bih da vidim tu ogrlicu koja ce zameniti brejk ili ce mom tomu reci "fuj to (lmao) . odacu ti jednu tajnu al nemoj da kazes nikom, sa psom treba provoditi puno puno vremena, posvetiti mu se i (reci da sam lud) pricati s njim. kad to uradis netreba ti ni ogrlica a ni letva i tvoj pas ce uraditi i vise nego taj robot ili papagaj sa klipa . ps ako mi ne verujes dodji i popricaj s mojim dzonijem a on ce ti sve objasniti :grin:

voleo bih da vidim tu ogrlicu koja ce zameniti brejk ili ce mom tomu reci "fuj to (lmao) . odacu ti jednu tajnu al nemoj da kazes nikom, sa psom treba provoditi puno puno vremena, posvetiti mu se i (reci da sam lud) pricati s njim. kad to uradis netreba ti ni ogrlica a ni letva i tvoj pas ce uraditi i vise nego taj robot ili papagaj sa klipa . ps ako mi ne verujes dodji i popricaj s mojim dzonijem a on ce ti sve objasniti

Potpuno ti vjerujem. Ali zato postoji razlog. U nekim od njegovih faza odrastanja nije dobijao striktna pravila

ophodenja prema drugim psima. Za razliku od drugih rasa,Cesar Milan nije dozvoljavao svom pit-u Junioru da se igra jurcajuci po parku dok je jos bio stenac.

Nije mu dozvoljavao mu da ispoljava radost te ganjanje sa svojim vrsnjacima po svaku cijenu.

Ali, to je za prvih sedam osam mjeseci.

Sve sto njegov pit zna je da kontakt znaci opustanje i stanje mirovanja. Nema zategnutosti, nema radosti. Na leeru svo vrijeme prisustvo drugog psa.

Cezar to vjezba sa njim od prvih dana. Kad kazem vjezba mislim na kontrolu njegove energije. Medusobno povjerenje je ist tako dio cijele formule. Odrastanje sa drugim psom, igranje i rombusanje po parku kao stenac, ne pomaze. On ""mora " da odrasta pod jasnim pravilima ophodenja.

Simpaticno valjanje po parku sa komsijinim kerom neko moze zvati socijalizacija pa kad odraste pitamo se

kako je proradio.

Sta zelim reci je vjezba posjecivanja u park je dobra ali samo za uspostavljanje absolutne

kontrole njegove energije. E sad da li je tvoj pit odrastao pod takvim striktnim

praviima to ne znam. Sve je moguce ali pogledaj Cesarovog

Dedy-a. Ili stotine pitova po doggy day care-u sirom Amerike. Malo s...m ali mislim da me shvatas.

ja sam malo sirov druze pa ne gledam toliko komplikovano na taj odnos pas -covek. kada odgajis stene pita od njegovih mesec dva u samom startu pravis vezu izmedju tebe i njega. vremenom sa puno ljubavi i vremena ugradjujes disciplinu i pravis kodeks ponasanja. sve ono sto nauci (a pit nema granice) za njega je normalno da to tako treba da bude i on to radi. kad god sam imao prilike da ga pustim u igru sa drugim psom , pustio sam ga i uvek cu ali sa psom koji ne pokazuje agresivnost. po meni je sasvim normalno da moj pas na rezanje odgovori rezanjem jer je to priroda a ja ne zelim da ni on ni ja bezimo od prirode. sve te stvari sa vestackim napravama tipa el. ogrlice i slicno NE PODRZAVAM jer moj ljubimac , brat , drug nije to zasluzio a na lep nacin mogu postici sta god pozelim od njega. moj dzo se boji ljudi, za dve nedelje mogu ga nauciti da radi rukav, za dva meseca da otkine coveku grkljan ali bi tada bih ubio ono naj lepse u njemu ... ljubav prema coveku. poenta ovog mog davljenja je - pruzi psu dovoljno ljubavi, vremena i trazi od njega sta god hoces a on ce ti to dati bez da ga udara struja itd.

voleo bih da vidim tu ogrlicu koja ce zameniti brejk ili ce mom tomu reci "fuj to (lmao) . odacu ti jednu tajnu al nemoj da kazes nikom, sa psom treba provoditi puno puno vremena, posvetiti mu se i (reci da sam lud) pricati s njim. kad to uradis netreba ti ni ogrlica a ni letva i tvoj pas ce uraditi i vise nego taj robot ili papagaj sa klipa . ps ako mi ne verujes dodji i popricaj s mojim dzonijem a on ce ti sve objasniti

Potpuno ti vjerujem. Ali zato postoji razlog. U nekim od njegovih faza odrastanja nije dobijao striktna pravila

ophodenja prema drugim psima. Za razliku od drugih rasa,Cesar Milan nije dozvoljavao svom pit-u Junioru da se igra jurcajuci po parku dok je jos bio stenac.

Nije mu dozvoljavao mu da ispoljava radost te ganjanje sa svojim vrsnjacima po svaku cijenu.

Ali, to je za prvih sedam osam mjeseci.

Sve sto njegov pit zna je da kontakt znaci opustanje i stanje mirovanja. Nema zategnutosti, nema radosti. Na leeru svo vrijeme prisustvo drugog psa.

Cezar to vjezba sa njim od prvih dana. Kad kazem vjezba mislim na kontrolu njegove energije. Medusobno povjerenje je ist tako dio cijele formule. Odrastanje sa drugim psom, igranje i rombusanje po parku kao stenac, ne pomaze. On ""mora " da odrasta pod jasnim pravilima ophodenja.

Simpaticno valjanje po parku sa komsijinim kerom neko moze zvati socijalizacija pa kad odraste pitamo se

kako je proradio.

Sta zelim reci je vjezba posjecivanja u park je dobra ali samo za uspostavljanje absolutne

kontrole njegove energije. E sad da li je tvoj pit odrastao pod takvim striktnim

praviima to ne znam. Sve je moguce ali pogledaj Cesarovog

Dedy-a. Ili stotine pitova po doggy day care-u sirom Amerike. Malo s...m ali mislim da me shvatas.

Neću komentarisati puno, ali šta bi uradio pas sa klipa da mu se ogrlica skine, da li bi i dalje bio i u kojoj meri poslušan? Ako ti druže gledaš Cesara Milana i veruješ u njegov rad i ono što se emituje onda si definitivno promašio forum. Bez ljutnje ali on je samo iskomercijalizovan do extremnih granica.

el. ogrlice i slicno NE PODRZAVAM jer moj ljubimac , brat , drug nije to zasluzio a na lep nacin mogu postici sta god pozelim od njega......... pruzi psu dovoljno ljubavi, vremena i trazi od njega sta god hoces a on ce ti to dati bez da ga udara struja itd.

Totalno delimo misljenje.

Cesara Milana i veruješ u njegov rad i ono što se emituje onda si definitivno promašio forum. Bez ljutnje ali on je samo iskomercijalizovan do extremnih granica.

(y) Samo komercijala i nista vise.

Ono šta g.Milan radi sa psima je za široke mase i totalo je komercijalizirao cijelu stvar (šta je i njegovo pravo a i uspeo je). Psi su daleko od pravih temperamentnih pasa, ne daj bože službenih ili game pasa... Zapravo bih rekao kućni ljubimci ili kiki-riki psi. Naravno on od toga pravi nauku i tako je i prezetira, što svekoliko pučanstvo to guta i nerazumije se a on lepo zarađuje na tome. Ameri sve plačaju a za malo razmiliti treba imati mozga.

Ako i dobije nekog ozbiljnijeg psa on to rešava naravno sa "STRUJOM" a njegov opis je "ogrlica koja vibrira", heheheee Pas trzne sa glavom kada ona tobože zavibrira, inaće pitta jako diraju vibracije na njegovom vratu (kao i slona komarac kada upikne). Stoga priča oko g.Milana i njegovog rada je nepotrebna osim ako imate polu-uspavanog kućnog ljubimca koji zna zalajati i zarežiti 1 sedmično. Inaće jako puno amera koristi struju jer drugaćije i neznaju a ona se prodaje kod njih na tone. Mislim da je struja ok kod nekih pasa (ne pasmine) ali kod vrlo iskusnih i pametnih trenera.

sticajem okolnosti, poznajem i pitbulove i imam iskustva i sa zeljenim i sa nezeljenim kontaktima i mnostvo razdvajanja a poznajem i rad na televiziji i znam i sta je montaza.

Ova kerusa nije najstrasnije sto pit moze da ispolji. Ona je prokinula i bice sve gora sto je starija. Cezar ima odredjen nivo kontrole nad njom i ona je svesna na kom se mestu u hijerarhiskoj lestvici nalazi. U prkos tome, instinkt je svaladava, verujem i kad nisu vlasnici tu. Sumnjam da ta kerusa seta sa drugim psima bez prisustva Cezara ili nekog drugog hendlera, pomocnika. Kad je napravila zahvat, ukljucili su se nekoliko pit bulova. Svako ko zna koliko je tesko skinuti pita, cak i brejkstikom, zna da ovo sa dizanjem i hvatanjem za gusu, nema nikakvog efekta.Narocito ako imamo 6 pitbulova koji divljaju u isto vreme. Dok su se tri pita tukla ispred Cezara, malo dalje su se potukla jos dvojica na koje je uleteo i treci. Ne vidimo sta se tamo zbilo i kakvo je krvoprolice nastalo jer su kadar isekli i prekinuli. Nastavili su emisiju sa kadrom u kojem su sve pse ocistili i sklonili (sem par nekih mesanaca) i ostavili su samo ove dve zenkice koje se drze nekim poluzahvatom. Cezar toboze drzi jednu u vis, neko drugi je davi i kao razdvojise je. U stvari je kerusa drzala samo gubicu druge kuje i to sekuticima i krenula je da promeni (popravi) zahvat. Cezar je cekao taj momenat, odvojio je i pokazao laicima kako on smekerski lako odvaja pit bulove (wonder) . Postujem neke fore kod njega, ima tu nekih stvari koje nisam znao a primenljive su ali se u sustini slazem da je sve ovo televizijski show.

Guest
This topic is now closed to further replies.