Rotvajler_GAMA

treba mi pomoc u vezi izlozbi

Recommended Posts

treba mi pomoc....

u pitanju je Rotvajler

Evo ovako do sada nisam se susretao sa izlozbama i ocjenjivanjem psa.... treba mi pomoc... moze li neko da mi objasni sta kako ide,sa koliko meseci ide na ocjenjivanje,sa koliko moze ici na izlozbu,sta mora pas nauciti do izlozbe,sve me zanima ukratko na netu nisam uspio naci nista sto bi mi pomoglo... pas ima rodovnik i radnu knjizicu i pasos i cip trebam li sta popunjavat u radnoj knjizici ili mogu cekat kad budu ocene... molim za pomoc.. pas ima 2 meseca ali bi na vreme sve da znam :)

Na toj temi je napisano ovako - no vi reklo bi se, niste procitali sto vam se ponudilo.

.........

Znaci da biste mogli da idete na izlozbu kao IZLAGACH - treba da imate psa (pse) s urednom rodovnom knjigom, potvrdom da je pas zdrav i da u neku ruku budete upoznati sa osnovnim pravilima izlaganja (ima vise vrsta izlozbi, no o tome cemo drugom prilikom) .......

Evo jedne prijave za izlozbu gdje pisu detalji

dscn1950.jpg

dscn1954.jpg

Neka vas ne mrzi da prelistate temu za koju vam je Milan postavio adresu.

Imam slicni problem kao ,,Rotvajler_GAMA'' Link koji je izbacen u temi ne mogu da ootvorim pa me zanimaju iste informacije jer nisam dovoljno informisan.... 
Imam psa Zlatnog Retrivera godinu i 7 meseci i smatram da mu je potrebna neka zenska :), ali bez ocene sa izlozbe ne mozemo da ga vodimo na parenje zbog daljih rodovnika stenaca :) (tako nam je receno) , nas interesuje sve vezano za izlozbu od popunjavanja prijava do same izlozbe ... bitna stvar sto ne znamo na koju izlozbu bi trebalo prvi put da idemo ? i sta sve trebamo da radimo :D unapred se zahvaljujemo i nadamo se da ce neko da nam pomogne :) barem malo ;) pozdrav!

Imam slicni problem kao ,,Rotvajler_GAMA'' Link koji je izbacen u temi ne mogu da ootvorim pa me zanimaju iste informacije jer nisam dovoljno informisan.... 

Imam psa Zlatnog Retrivera godinu i 7 meseci i smatram da mu je potrebna neka zenska :smile:, ali bez ocene sa izlozbe ne mozemo da ga vodimo na parenje zbog daljih rodovnika stenaca :smile: (tako nam je receno) , nas interesuje sve vezano za izlozbu od popunjavanja prijava do same izlozbe ... bitna stvar sto ne znamo na koju izlozbu bi trebalo prvi put da idemo ? i sta sve trebamo da radimo :grin: unapred se zahvaljujemo i nadamo se da ce neko da nam pomogne :smile: barem malo :wink: pozdrav!

Prvi put, na neku izlozbu blize Vasem mjestu, lakse se organizovati :)

Jos samo da napomenem, nemojte ni da pomisljate na parenje prije 18 mjeseci, po mojoj licnoj preporuci, ne do 24 mjeseca. Pustite psa prvo da fizicki i psihicki sazrije, bice vremena i za potomke ;)

imam pitanje jedno! imam cane corso psa hteo bih da ga izvedem na izlozbu ali ne znam da li mogu posto nisam mu kupirao ni usi ni rep cuo sam da je to obavezno ovde kod nas da ako nije kupiran nije za izlozbe dok je negde u evropi to zabranjeno. Ja licno nisam za to kupirnje pasa vec da budu kako priroda nalaze

Guest
This topic is now closed to further replies.