timon

Chow Chow 4 deo

Recommended Posts

chow moze bez problema u stanu ukoliko ga dovoljno i redovno izvodite u setnje,

naglasavam mnozinu setnji

5. sprat ne smeta toliko ukoliko postoji lift

ne laje, chutljiv je, nema obicaj ni da zavija

linja se, naravno kao i svi dugodlaki s tim da njegova dlaka ne lebdi po stanu kao kod nekih "svilenijih rasa" te ne preti opasnost da otkrivate dlake u supi ili kolacima ali usisavanje je naravno cesce

gruba je, ostra i nije problematicna za odrzavanje ako ga redovno (jednom nedeljno) cesljate

kod chow-a prvo treba razmisliti da li vam odgovara narav, opisana je u prvom postu svakog dela tema

chowfully,

Tuncay

Naravno procitao sam detaljno sve . Jedini problem od svega sto ste ispricali je sto zgrada nema lift , a ja sam na petom spratu pa se plasim da ce biti problem kada ga vodim u setnju da stalno silazi i da se penje . Dok je mali mogu ga ja sneti dole ali kad poraste morao bi sam ...

ne, ja ne bih uzimala chow-a na 5. sprat bez lifta

kao ni nijednog psa mocnijeg kostura

ili nekog manjeg sto cete lako poneti ili mozda nesto vitkonogo laganije

@StefanG

Jeste problem i odraslom sici i jednom i popeti se na 5. sprat a kamoli 3 x dnevno koliko je minimum da se izadje u setnju kada pas zivi u stanu (naglasila sam zato mnozinu, vise setnji)

1 x dnevno setnju je tiko pomenuo za pse koji imaju bastu

za psa nisu stepenice

chow moze da se ludira po stenovitom, planinskom terenu, vest je kao divokoza, ali stepenice (nono)

i ne samo chow, vec i mnoge druge rase

@dkrajic

ne odgovoram na pitanje posto nikada nisam drzala chow-a u boksu, te ne mogu posluziti iskustvom

uvek borave sa nama unutra dok napolje u basticu izlaze kako hoce

@tiko

Tunja Sunja bi jednu prizemnu kucicu vikendicu ali iskljucivo u Fackovom :inlove: chow chow raju

@Milan_Petrovic

dobro drustvo :thumbup: za lagano chow razgibavanje i starinske misice kakve opisuje standard :giggle:

i mi smo dobili u parku jedno za vezbu atletskih misica ali bezikasto belo

@dkrajic

Ja sam lično protivnik boksa. Chow treba i mora biti deo porodice. Boks mu to ne može obezbediti :(

Boks (n)

To je moje mišljenje, a izbor je na vama.

Tunja Sunja bi jednu prizemnu kucicu vikendicu ali iskljucivo u Fackovom :inlove: chow chow raju

Nisam ni sumnjao u Tunjinu percepciju :giggle:

Od mene ima poljubac :kiss: ... ma tri :kiss::kiss::kiss:

@StefanG

Jeste problem i odraslom sici i jednom i popeti se na 5. sprat a kamoli 3 x dnevno koliko je minimum da se izadje u setnju kada pas zivi u stanu (naglasila sam zato mnozinu, vise setnji)

1 x dnevno setnju je tiko pomenuo za pse koji imaju bastu

za psa nisu stepenice

chow moze da se ludira po stenovitom, planinskom terenu, vest je kao divokoza, ali stepenice (nono)

i ne samo chow, vec i mnoge druge rase

Ne mogu da verujem da stepenice predstavljaju toliki problem. Znaci nista od kupovine :(

Pa sad, Zizi i ja smo živele na 4. spratu bez lifta na NBGDu i pentrale se sve u 16 nekoliko puta dnevno i ne mogu da kažem da nam je to smetalo. :) Naravno, ništa nije problem ako je pas zdrav, kompletno formiran i u dobroj kondiciji, ali problem može da nastane kada zadje u godine ili daleko bilo doživi neku ozbiljniju povredu. Treba razmisliti i o tome... Jer nije lako nositi 30 i kusur kila gore-dole.

Ono što stoji jeste da svaki pas, pa i Chow, ako živi u stanu zaista mora dnevno napabirčiti bar dva sata poštene šetnje. To je po meni daleko bitnije od toga na kom će spratu živeti i sa koliko stepenika. Ako ne možete svom psu priuštiti toliko, bolje je ne upuštati se u celu avanturu.

desava se u zivotu da se covek koji vec ima psa preseli a sticajem okolnosti tamo gde za psa nije idealno

pa se i pas i covek prilagode situaciji

a posebno kada znaju da ce se vratiti u prizemlje sa dvoristancem (y)

a da ce se leti skloniti sa vruceg asfalta i stepenica u hladovinu planine a la Fackov :inlove: raj

problem sa stepenicama su upravo penzionerski dani

kada je neko na 5. spratu bez stepenica a tek bira psa nije problem, mislim, da revidira rasu koju ce uzeti

evo, nudim taj ridza kao izbor ako je ponesto do naravi

ili ako je do izgleda malu :inlove: sibu

ili akitu, japansku

evo (rofl) vec i virtualno imam problem sa stepenicama

ispravka: na 5. spratu a bez lifta...sa ogromnom kolicinom stepenica

a jos da dodam, ima stepenica i stepenica

ovde po Srednjoj Evropi u starim zgradama s kraja XIX i pocetka XX veka stepenice su nize, lakse i za coveka i manje opterechenje i za psa

posleratne zgrade imaju vise stepenike (stedelo se) koji su veci problem

(proverili moji chow-ovi licno i prilicno :giggle: )

Pa sad, Zizi i ja smo živele na 4. spratu bez lifta na NBGDu i pentrale se sve u 16 nekoliko puta dnevno i ne mogu da kažem da nam je to smetalo. :) Naravno, ništa nije problem ako je pas zdrav, kompletno formiran i u dobroj kondiciji, ali problem može da nastane kada zadje u godine ili daleko bilo doživi neku ozbiljniju povredu. Treba razmisliti i o tome... Jer nije lako nositi 30 i kusur kila gore-dole.

Ono što stoji jeste da svaki pas, pa i Chow, ako živi u stanu zaista mora dnevno napabirčiti bar dva sata poštene šetnje. To je po meni daleko bitnije od toga na kom će spratu živeti i sa koliko stepenika. Ako ne možete svom psu priuštiti toliko, bolje je ne upuštati se u celu avanturu.

Ma to oko setnje nema nikakvog problema mogu da ga setam i tri sata ako treba . Zivim odmah prekoputa Smederevske tvrdjave , izvedem ga tamo u setnju i milina :) Jedino te stepenice ...

Ma to oko setnje nema nikakvog problema mogu da ga setam i tri sata ako treba . Zivim odmah prekoputa Smederevske tvrdjave , izvedem ga tamo u setnju i milina :) Jedino te stepenice ...

Hehe, to svi kažu.... :) Ali, zamislimo situaciju kada vlasnik psa na 5. spratu bez lifta sticajem okolnosti nije u mogućnosti da izvede svog psa... Jer on sam recimo fizički to ne može ili mu to teško pada (npr. skrljao se na skijanju i ima nogu u gipsu... ili ga je samo uhvatila neka gnusna viruščina pa već peti dan leži kao proštac u magnovenju pod temperaturom preko 39*C... ili je došao kući mrtav umoran sa posla a napolju mraz i sve zaledjeno i onda samo pomisli kako je grozno napolju i padne mu mrak na oči... a zna da mora da izvede psa i to bar sat vremena).

Hehe, to svi kažu.... :) Ali, zamislimo situaciju kada vlasnik psa na 5. spratu bez lifta sticajem okolnosti nije u mogućnosti da izvede svog psa... Jer on sam recimo fizički to ne može ili mu to teško pada (npr. skrljao se na skijanju i ima nogu u gipsu... ili ga je samo uhvatila neka gnusna viruščina pa već peti dan leži kao proštac u magnovenju pod temperaturom preko 39*C... ili je došao kući mrtav umoran sa posla a napolju mraz i sve zaledjeno i onda samo pomisli kako je grozno napolju i padne mu mrak na oči... a zna da mora da izvede psa i to bar sat vremena).

Pa ne zivim ja sam, imam starijeg brata koji ne radi i koji je stalno kuci pa ako neki put ne bi mogao ja da ga izvedem izveo bi ga on , a i otac bi ga setao ujutru rano :) Ja imam 18 godina cisto da znate ...

licno iskustvo :wink:

kada treba po nevremenu izvesti psa u setnju svi se naprasno nekuda razbeze ili naprasno imaju neka neodlozna posla, odjednom nidje nikog nema :giggle:

sto se stepenica tice nije zgoreg bar baciti pogled na malo literature pa naci rasu kojoj pentranje a posebno silazenje ostavlja najmanje posledice

recimo:

Color Atlas of Veterinary Anatomy, Volume 3, The Dog and Cat, 2e [Paperback]

Stanley H. Done BA BVetMed PhD DECPHM DECVP FRCVS FRCPath (Author), Peter C. Goody BSc MSc(Ed) PhD (Author), Susan A. Evans MIScT AIMI MIAS (Author), Neil C. Stickland BSc PhD DSc (Author)

ponudila sam laganije, vitkonogije sa manjim indeksom koscatosti a bolje i nesto zatvorenijih uglova

haskiju ne bi bio problem

Tuncay sve je to ok ali se meni Chow jednostavno najvise dopada i ne bi sad da uzimam bilo kog psa samo zato sto sme uz stepenice a da mi se ovako ne svidja. :( Zapeo sam za tog Chow-a ne mogu da ga izbacim iz glave :)

rekoh ja,

to je na svakome individualno

coveku koji bira rasu i uzima stene i na odgajivacu koji stene prodaje

naci cete sigurno od koga da kupite :wink:

meni savest mirna, pitali ste, dobili odgovor i preporuku nekoliko adekvatnijih rasa

8)

ne ubedjujem ga (shake)

meni ni iz dzepa ni u dzep (i preneseno i bukvalno)

pitao, dobio odgovor, ne jedan nego vise

lepo sam rekla dalji izbor je na njemu (wasntme)

...kada treba po nevremenu izvesti psa u setnju svi se naprasno nekuda razbeze ...

Tada je najlepše... nema gužve, uživancija (rofl)(tease)

...ako j ´zima nije lav...(obavezno zvuk !!!)...

Koliko ja vidim, pojeo lav (umesto vuka) magarca (a bogami i žiraficu) :shock: