timon

Staffordshire Bull Terrier - 4. deo

Recommended Posts

Ne znam da ih ima na yu podrucju sto znaci da moras traziti vanka, a onda su sanse da ispadne crvendac cisti ili sa malo bjelina vrlo male. To je lutrija prevelika, a kvalitetno leglo je danas tesko prodati - za novce koji bi pokrili trosak puta, parenja, legla.

Plus ako kupujes mozes birati radnije leglo, aktivnije stene ako planiras raditi s njim. Ili izlozbenu kvalitetu ako planiras u uzgajivacke vode

Da, puno je mina u toj igri. - Svjestan sam i sam

Dosta razmišljam o pit bulu, njemu bi oprostio puno toga što se tiče boje dlake ako je pravi pit. A rasteretio bi se dvojbi oko izložbene karijere.

@Icecool

Da, znam za tog iz Bijeljine.

Bas danas čovjek stavio više slika - izgleda baš fino i ozbiljan je kandidat :grin:

Edited by St.Anger

Kol Kennel,

ljubljana mi je i bliza nego neki djelovi HR,ma ja sad pomalo postajem zaljubljenik u sbt i cilj mi ga je jednom imat,nisam zaluđen za izlozbe,vise bi volio nabavit karakternog sbt,energicnog i zdravog.

Je imate mozda neki link  tih pasa iz SLO

St. Anger mene vise fascinira temperament i karakter tog psa nego sam izgled, mada je i sto se tice eksterijera pas odlican. :)

Mislim da sa njim ne bi pogresio. :D

Da, puno je mina u toj igri. - Svjestan sam i sam

Dosta razmišljam o pit bulu, njemu bi oprostio puno toga što se tiče boje dlake ako je pravi pit. A rasteretio bi se dvojbi oko izložbene karijere

Pitovi mogu izgledati fantasticno. Ovaj sto ga je Tor postavio izgleda vrhunski

Rijesis to kupnjom muzjaka :smile:

Kilaza super.

Btw moj muzjak ima 18 i ekipa mi govori da je premali. U Hr se pojavilo par novih uzgajivaca cije zenke su vece od toga i to debelo. Tako da i sbt-a, izgleda, ceka sudbina AST-a

Mislim da to ne bih preživeo.

To bi unazadilo rasu SBT na ovim prostorima 50 godina unazad.A svima nama koji imamo primerak

te rase u našem dvorištu i koji volimo tu rasu je u interesu da dižemo kvalitet i da se rade samo parenja

koja će podići kvalitet rase ovde za stepenik više.

Danas tog AST ima na svakom ćošku i svako ima po neko leglo,odgajivačnicu nazovi AST,

raznih oblika,veličina,boja,koji na sve liče samo na AST ne.Praktično se prodaju po buvljim pijacama

za 30Eura i gajbu krompira.

Duboko sam uveren da ta sudbina neće sačekati moju omiljenu rasu SBT,i da će ona samo uznapredovati

i jednog dana ćemo moći da svoje pse pokažemo van granica zemlje,gde će stajati uz vrhunske primerke

ove rase u Engleskoj,Skandinaviji,Nemačkoj,Mađarskoj...itd.

Pojedinci su tu već napravili iskorak i postigli ovo o čemu pišem.Na nama je da ih podržimo,ispratimo koliko

je to moguće i podignemo kvalitet SBT na ovim prostorima.

Edited by Sinisa75

@alenv93, za SLO je najlakse da uspostavis kontakt preko fb-a. Gospodja se zove Cvetka Bogovcic i verujem da Ti moze pomoci u izboru steneta.

Pozdrav,

Vuk

Edited by Kol Kennel

KOL kennel,hvala na informaciji,preko fb sta sam vidio psi su joj jako dobri,dali  vi budete i  ostali  sa svojim sbt na izlozbi u Rijeci sta bude pocetkom god. u Hr

Edited by alenv93

Sve bi trebalo biti u granicama standarda i suci bi trebali diskvalificirati sve sto je van toga jer je to skart i steti pasmini.

Stvarnost je malo drugacija. Uzmi npr bula. Kad sam ja bio dijete, bul je bio pas do 30 kg. Danas srecem bulove do 45, a standard je ostao nepromijenjen. I sto se kilaze i sto se zivotnog vijeka tice, a danas je tesko sresti bula koji ima 5 godina.

Vidis roditelje i otprilike znas sto mozes ocekivati. Te price o linijama postaju besmislene u moderno doba.

Smisao linija je postojala dok su psi imali radnu funkciju - bilo koja pasmina. Danas se linija odnosi na boju i broj medalja koje su osvojili psi "nositelji linije". Po toj osnovi se linija ne moze graditi je su parametri besmisleni, a na izlozbama prolazi i pas od 17 i pas od 22 kg ako ima drzanje. Samo onda ovog od 22 nazovu moderate ili nekako vec i eto ti nove "linije"...

Terijer TIP psa bi trebao biti visi na nogama i mrsaviji/elegantniji. Bull TIP bi treba biti glavatiji i siri u prsima itd. Ali oba bi se trebala zadrzati u parametrima minimuma i maksimuma kilaze, visine itd sa tolerancijom od par posto. Međutim 20-30% nije par posto jer onda to nije ta pasmina, da ne govorimo o zdravstvenim problemima koje nosi povecavanje kilaze na nedovoljno jaku "sasiju" i snagu motora - problemi sa srcem kod BT-a i kukovima kod AST-a itd

Pozdrav svima,nov sam na forumu,pogotovu na ovoj temi.Gledajuci slike,licno moj stav,najlepsi pas mi je onaj zvrk mali,zaboravio sam nick,lik koji je isao u cesku po stafija...od glave do pete moj ljubimac i moj idealni tip stafija.Nadam se da cea ga pariti nekad i odmah da ti se javim da kaparisem glavonju malog

Pozdrav svima,nov sam na forumu,pogotovu na ovoj temi.Gledajuci slike,licno moj stav,najlepsi pas mi je onaj zvrk mali,zaboravio sam nick,lik koji je isao u cesku po stafija...od glave do pete moj ljubimac i moj idealni tip stafija.Nadam se da cea ga pariti nekad i odmah da ti se javim da kaparisem glavonju malog e sad jedno pitanje za vas uzgajivace/poznavaoce rase,sta mislite o americkom tipu sbt,oni kao xxl stafiji? (mozda to nema veze sa amerikom,prosto najvise klipova koje sam video su USA).Meni licno te prednje noge u O i grudi do poda skoro nisu bas nesto...

Kao što kažu na drugoj temi - treba stavljati slike dobrih pasa

Ti pričaš o:

med_54f2d6c3d4462.jpg

http://www.sbtpedigree.com/dogarchive3/details.php?id=151657

Pozdrav ljudi,

U nedelju, na CACIB-u u Beogradu sam video jednog SBTa koji mi je bukvalno oduzeo dah. Sad gledam katalog sa izlozbe i pas je definitivno Absolut Bubba Bombastic Beast. Ako neko ima sliku ovog psa, bilo bi lepo da je okaci ovde. Nemam dovoljno reci da opisem koliko mi se pas svideo. 

Cao Diefaust,

Absolut Bubba Bombastic Beast (Ben) je moj ker. Drago mi je da ti se toliko svideo. :)

Imas ovde na temi nekoliko njegovih fotografija a jednu je postavio i St. Anger iznad (zajedno sa njegovim pedigreom). 

Na izlozbi je bio i jedan Benov stenac (mada sada vec ima 14 meseci cini mi se).

IMG_1301.jpg

IMG_1527.jpg

Edited by Kid Moe

12 hours ago, nula said:

Prvi link je Benov pedigre (i njegova slika) ali na drugom linku nije Benova fotografija i ne znam koji je to ker... 

Edited by Kid Moe

Evo da se i ja uključim u raspravu,da malo razdrmamo topic.

Nisam bio u Bg na izložbi bio sam sprečen iako sam planirao doći i videti ring sa SBT psima.

Koliko sam čuo Miloše,i ti si bio sa Benom.Jesi li bio onako turistički što se kaže,ili si se takmičio?

Ako si bio u konkurenciji,imam jedno pitanje,kako se tebi čini pas koji je pobedio?

Evo celo jutro gledam njegove fotografije kad je bio štene pa do slike od pre par dana i meseci i ne vidim ništa što bi mi se dojmilo,

fasciniralo il nešto treće.Za moj ukus jedan prosečan pas.Ti si ga video uživo,pa bih voleo da čujem neko tvoje mišljenje,jer možda 

je moje krivo na osnovu slika.

Ovo sve pišem i pitam iz razloga što mi je tvoj Ben dve stepenice ispred pobednika.

Kakva je bila konkurencija i ko je još izlagao i koje je uzeo ostala mesta u rasi?

Pozdrav.Siniša.

Edited by Sinisa75