timon

Staffordshire Bull Terrier - 4. deo

Recommended Posts

Evo i mene zovem se Rodny Milionare Staff

rodjen-23.08.2015

otac-Ch. Srb. Absolute Bubba Bombastic Beast ( import CZ )  
majka-JCH.PL Ch. PL. Silent Brawler Gigi ( import HU )

(headbang) 

post-26884-0-72226700-1447790902_thumb.j

Pozdrav @diefaust! Ako zelis da uzmes ljubimca psa mozes naci i za 150€.

Moji drugari imaju muzjaka starog 6 meseci (izmenjenog, pravilnog zubala i spustenih testisa) koga bi dali za gore pomenutu cifru.

Javi se u pp ako zelis detalje ili na tel na 0609656129 (Dragan).

Ako zelis izlozbenu karijeru sa psom cene idu od 600 do 1200€ i vise.

Pozdrav,

Vuk

@alenv93, SBT je zdrava rasa.

Odgajivaci rade preventivno barem 3 grupe testova na svake 2 ili 3 generacije da bi zadrzali mogucnost da parenjem zdravstveno testiranih jedinki imaju "clear by birth" stence.

Pozdrav,

Vuk

Vuce, 

Hvala na odgovoru. Nije da me interesuje izlozbena karijera, tako da bih pre dao manje novca za psa.

Ovo sto si napisao bi mi vise nego igralo ulogu, medjutim iz tehnickih razloga ne mogu da uzmem psa naredna 3-4 meseca.

Jedina sto zelim jeste SBT, cistokrvni SBT bez AST-a u sebi :)

Ono sto bi mi bila, da kazem zelja jeste da bude sto manji, nije obavezno ali eto, to bi mi bila zelja.

Pas kog budem uzeo ce za druga imati patuljastog jazavicara, ali iz onog sto sam procitao, 

shvatio sam da to nece biti nikakav problem, vec je nesto sto moze samo da mu bude bolje. Gresim li?

Hvala na odgovoru,  po meni je dobro za sbt da ih nema puno,tako se onda i moze pratit zdravlje pasa itd,a ne kao s nekim rasama da ih je masu a sve losije kvalitete zdravstvene. I da zanimame di bi se u HR moglo naci  sbt.

@alenv93, odlicno leglo je upravo rasprodato u Sloveniji. Ja putujem na parenje u NL sutra. Uparicu moju CC kuju (Kegs on legs Fabulous Diva) sa vrlo dobrim muzjakom koji je poreklom iz Australije. Ako sve bude kako treba ocekujem stence krajem 2. ili pocetkom 3. meseca.

Za Hrvatsku zaista ne znam ali ni Ljubljana ni Beograd nisu predaleko.

Pozdrav,

Vuk

Ljudi, postoji li neka literatura o SBTu?

Optimizovana ishrana, potrebna nega, korak po korak kako psu pruziti sve sto mu treba... Nacin teninga koji najvise odgovara rasi....

Nije neophodno da bude na srpskom, moze biti i na engleskom...

Koje su razlike u velicini pasa? Da li je to nesto sto je individualno ili je uslovljeno krvnim linijama?

Izgleda odlicno. Koliko je teska?

Kakve nedoumice?

Prilčno me nervira njena boja/dlaka - ja sam si zelio čistg red psa

otprilike ovakve boje dlake:

2z4b603.jpg

Ne znam zasto ali zaista me prilično to nervira 

Recimo da imam dosta vremena i volje da se bavim psom, trening ovo ono....  ali stalno me to kopka...

Sad je kujica oko 14 kg 

visina kad sam zadnji put mjerio ljetos 37 cm

Ona je gabaritima i karakterom full u standardu pasmine (možda malo manje izražen stop ali koliko pratim kod crvenih pasa je to često)

Rijesis to kupnjom muzjaka :)

Kilaza super.

Btw moj muzjak ima 18 i ekipa mi govori da je premali. U Hr se pojavilo par novih uzgajivaca cije zenke su vece od toga i to debelo. Tako da i sbt-a, izgleda, ceka sudbina AST-a

Ma sta se ti nerviras... Sajla kujica... :smile:

Samo uzivaj sa njom i vidimo se negde ponovo... Nadam se... 

(thumbup)

Bio sam ja i ove god u Inđiji ( vidio sam Benovog sina koji je bio izlagan )

nadam se da ću i dogodine biti tamo

@Josko

Što bi napravio na mom mjestu

Kupovao muzjaka ili potražio pravog parnjaka pa upario kuju sa ambicijom da ošteni dobrog muškog glavatog i lijepe dlake :mrgreen:

Ne znam da ih ima na yu podrucju sto znaci da moras traziti vanka, a onda su sanse da ispadne crvendac cisti ili sa malo bjelina vrlo male. To je lutrija prevelika, a kvalitetno leglo je danas tesko prodati - za novce koji bi pokrili trosak puta, parenja, legla.

Plus ako kupujes mozes birati radnije leglo, aktivnije stene ako planiras raditi s njim. Ili izlozbenu kvalitetu ako planiras u uzgajivacke vode