timon

Staffordshire Bull Terrier - 4. deo

Recommended Posts

Ljudi hvala vam jos jednom od srca-drago mi je da hocete da pomognete nekom ko je totalni nepoznavalac rase-sto na drugim temama,na zalost ,nije tako.Praticu stence koji budu bili na prodaju.Verovatno vam zvuci smesno :) ali mi je pored karaktera steneta-boja najvaznija.Boja pasa koje sam postavio od gospodje Simone je predivna ili boja UK sampiona Suurisuun Boppinghams Birulai (Fel) je takodje prelepa .... U svakom slucaju-hvala vam jos jednom i veliki pozdrav za sve na Temi SBT !!!!!!!!!!!

Pitanje za Igora i Sinisu-ko na nasim prostorima drzi dobre pse?? Ako necete ovde-mozete mi slobodno poslati u PM web stranu,Facebook profil od Odgajivaca  ili sl...Hvala vam unapred i veliki pozdrav !!!!!!!!!!

Kad kažeš našim prostorima,ja mislim na prostor Srbije,pošto tu živim.Nabrojaću ti neke i dopuniti ovaj niz koji ti je Icecool naveo u kopiranom postu ispod.

Za one koje ja znam odgajivačnice su: (Od Mihajlovića - Negotin,Kol Kennel - Beograd,Eminent Nanny-Obrenovac,Golden Predators -Lovćenac,Kennel von Berček-Kikinda,Dzander-Vlasotince,Milnikstaff-Kragujevac,Cherokee staff-Niš)

Ako sam nekog zaboravio izvinjavam se,to je ono što mi sad pade na pamet i za koje sam čuo da postoje i drže stafije na ovim prostorima.Imaš još i par ljudi koji takođe imaju odlične pse,tokom godine imaju štence,ali nemaju

registrovanu odgajivačnicu.Njih možeš pronaći na ovoj temi.Kako njih tako i njihove pse.Ja neke od navedenih osoba koje su vlasnici ovih odgajivačnica poznajem,sa nekima sam u odličnom kontaktu,a za neke sam samo čuo

ovako preko ovog foruma i raznih grupa koje pratim na FB.Nisam ničiji advokat,ni PR menadžer ali mogu ti preporučiti gore boldovane odgajivačnice jer poznajem vlasnike i njihove pse u dvorištu.

Vidim da je tebi prvenstveno privlačna plava boja psa,i da ti je to na prvom mestu.Kao što rekoh tu ti ne mogu pomoći,jer nisam ljubitelj plave krvi i te boje pasa.Ali koliko sam upoznat mislim da od gore navedenih odgajivačnica

plavu krv drži samo Berček iz Kikinde,ako se ne varam.

Svakog od navedenih odgajivačnica ili ovih koji to nisu a imaju legla i pse možeš pronaći i "upoznati" kroz ovu temu.Ovo je 4.deo ove teme,prethodna tri možeš naći u arhivi foruma.Ako želiš i imaš vremena vrati se malo 

u prošlost ove teme i kroz čitanje upoznaj i ove osobe i odgajivačnice koje sam ti naveo i upoznaj rasu,jer ima postova i tekstova iz kojih možeš spoznati bit ove rase.Možeš i svakog od njih naći i na FB,kontaktirati.

Ovo ti govorim jer sam tako i sam počeo prvo čitati celu temu,sve stranice iste.Saznati iz teme o rasi,psima,odgajivačima.Kontaktirati ih što ovde što preko sajtova i FB stranica.Upoznavao i njih i njihove pse kroz razgovor

viđenje i tako stvorio sliku o svemu.I o rasi i psima i ljudima koji ih odgajaju i drže.Meni lično su mnogo pomogli i uvek izašli u susret i imali vremena Jovica,Vuk,Vlada,Miloš iz BG i Miloš iz NS ,Dr.Pacic i na tome sam

im neizmerno zahvalan.Kad sve to zajedno spoznaš onda stvoriš sebi sliku od koga bi želeo da uzmeš psa i kakvog bi želeo psa.Ovo ti govorim iz moje perspektive

i ugla gledanja jer je meni boja psa na 3 il 4 mestu prioriteta kad sutra budem nabavljao psa.

Ja se raspisao,a ima ovde mnogo iskusnijih od mene koji mogu da te upute bolje od mene u rasu,pedigree,linije i sve ostalo što je bitno pri biranju šteneta.

Eto nadam se da sam ti bar malo pomogao.Kao što rekoh biraj ono što želiš i što ti je srcu drago,sve ostalo je nebitno.

Pozdrav i svako dobro.

Ja sam upoznat sa par odgajivacnica cije predstavnike imas i ovde na forumu. Od Mihajlovica, Eminent Nanny, Kegs on Legs. To su recimo odgajivacnice za koje ja znam. Mozda Sinisa zna jos koga.

Kegs on Legs Fabulous Diva (NIka) i Kegs on Legs Fearsome Devil (Lazar/Laki) su prijavljeni za WDS u Milanu (dance)

Svim putnicima i ucesnicima zelimo srecan put i puno uspeha!!

Ukoliko jos neko ide bilo bi mi/nam zadovoljstvo da se licno upoznamo.

Veliki pozdrav,

Vuk

Vuče,

srećan put za Italiju (Milano) i da nas opet obraduješ nekim sjajnim rezultatom kao što je to bio slučaj iz UK.

Ako to izostane,bar ćemo biti bogatiji za još jedno iskustvo velikih svetskih smotri pasa koje ćeš nam nadam se

preneti u rečima i slikama sa same izložbe.

Još jednom puno sreće i srećan vam put.

Pozdrav,Siniša.

Edited by Sinisa75

Jos dobrih rezultata sa WDS Milan:

Kegs on Legs Fearsome Devil (Laza) - 2. mesto u Intermedia razredu

Kegs on Legs Fabulous Diva (Nika) - 4. mesto u Intermedia razredu

Dug put i fantasticno druzenje :)

Cestitke svim ucesnicima na ostvarenim rezultatima!!!

Pozdrav,

Vuk

Vuk, sada već imate dosta iskustva po takmičenjima.

Imam pitanje - jeste li primijetili neke pse za koje bi mogli reći da su nekako oštriji od drugih. (ne znam kako to protumačiti ali ugrubo nekako koji u sebi imaju vruću fajtersku krv)

Jos dobrih rezultata sa WDS Milan:

Kegs on Legs Fearsome Devil (Laza) - 2. mesto u Intermedia razredu

Kegs on Legs Fabulous Diva (Nika) - 4. mesto u Intermedia razredu

Dug put i fantasticno druzenje :smile:

Cestitke svim ucesnicima na ostvarenim rezultatima!!!

Pozdrav,

Vuk

Vuče iskrene čestitke na svim uspesima koji postižu vaši psi i kao takvi odlično prezentuju ovaj prostor nad kapom nebeskom

i SBT svet u istom.Takođe želim da nastavite u još boljem ritmu i sa još boljim rezultatima u budućnosti.

Pozdrav i svako dobro.

Siniša.

Hvala svima na cestitkama!

@St.Anger, ima ostrijih pasa....npr. Stormbull Solo je izrazito dominantan muzjak. Takodje je i Charmonic Regal Lad (nisam siguran da se tako pise) veoma fajterski raspllozen bio oba puta kada sam ga video.

Licno ne volim kada su psi preostri ali svakako nije ideja ni da budu mace.

Na poslednjem Staford mecu (Kupu nacija) u Asperenu, NL, dva prvoplasirana muzjaka su se tako zakacila da je sudija morao brejkom da ih razdvaja. Nikakva podizanja i polivanja vodom nisu pomogla.

Jedni ljudi su odobravali, a drugi osudjivali nastalu situaciju.

Moje misljenje je da su SBT-ovi izuzetno intenzivni psi i da ih ne treba dodatno ostriti jer pre ili kasnije "naostren" pas ostane bez kontrole ili se otme kontroli i "posece" nekoga.

Tako dolazimo u situaciju da placamo poreze na SBT-ove, ne mozemo da ih ukrcamo u avione, itd.

Pozdrav,

Vuk KOL

Cestitke Vuce !

Evo da se i mi pohvalimo malo,

Prince White Thunderstorm aka Munja

Cac Topola 16.05.2015

JCAC, JBOB, BOB

Cac G.Milanovac 07.06.2015

JCAC, JBOB, BOB, BOG2

Cac Kragujevac 13.06.2015

JCAC, JBOB, BOB, BOG1

Izlozbom u Kragujevcu postajemo jCh Srbije.

Pozdrav,

Vladimir

St. Anger, kerusa izgleda fantasticno!!!! Svaka cast!!!

Sajla :)

Bice da sam propustio da vidim od kojih je pasa. Da li mozete da postavite rodovnik ili link ka istom.

Veliki pozdrav,

Vuk

Dragi forumasi,

Imam na raspolaganju musko stene pet kvaliteta. Pet kvalitet podrazumeva nesto spicastiju njusku i rep koji je pri vrhu iskrivljen (kao da je u leglu slomljen). Uslovi simbolicni. Pas ima izuzetan rodovnik i star je 4 meseca.

Ako znate nekoga ko zeli kvalitetnog kucnog ljubimca naka se javi porukom.

Veliki pozdrav,

Vuk

Malo da se pohvalimo, napredovali smo (dance)  i malo podelili fotografije sa vama. Uskoro punimo 9 meseci tako da se nadam susretu na predstojecim izlozbama.

Pozdrav od:     Fedor IronDoor  Eminent Nanny                :-)

Ima za sada 2 psa u toj kategoriji . Jedan muzjak sbt-a iz Hrvatske ( bio je i prosli put ) i jedan nlt koji je inace multi int sampion u radu , znaci zverka . Ako i ti dodjes sa svojom kujom dodeljivace se nagrade za tu kategoriju jer je minimum 3 takmicara potrebno za dodeljivanje istih , plus imacete lep provod oboje tj . bila bi nam cast da ugostimo jos nekog istomisljenika i vidimo vas uzivo (y)

P.S.

Ova manifestacija ce inace biti na Avali u saradnji sa Abnas-om ( am. buldozi ) malo da pripomognemo  jedni drugome , ali od sledece se vec vracamo na staro mesto tj . Kosutnjak .Od ove manifestacije saradjujemo i sa klubom iz Bugarske i zajedno cemo odrzavati i " Firepaw Treadmill Race " - Serbia & Bulgaria. 

Pozdrav i ocekujemo vas i ostale zainteresovane ... I dalje smo "free of charge" , jel ljubav ... :wink:

Edited by xoli

Pozdrav drugari.

Evo da se i ja upišem na temu moje rase SBT,i da kažem da sam se napokon vratila kući posle ne baš sjajnih i srećnih nekoliko meseci

u stranoj zemlji.Ja sam inače Juicy rođenja 06 jan. tekuće godine. od oca Bullstory Of Polish Bailiff i majke Satip Beautiful Rada.

Ko ne verujem može da baci pogled na moj pedigre:

http://www.sbtpedigree.com/dogarchive3/testmating.php?sire=132567&dam=145129

U mom novom domu mi je sjajno,Siniša i njegova gospođa se brinu o meni i ja sad uživam u životu.Hvala im puno.

Posebna zahvalnost i mom dragom Milošu maminom vlasniku koji je uložio sve napore i trud da se ja napokon vratim u Srbiju.

Dosta sam se raspisala,evo za kraj i par mojih fotki posle dugog puta,tako da izvinite ako sam na fotkama malo izmorena,plašljiva i ne tako lepa

kao što inače jesam.

Pozdrav i vidimo se drugari.

Juicy.

XyVLLB2.jpg

4SP8jlJ.jpg

dZn0gIC.jpg