timon

Staffordshire Bull Terrier - 4. deo

Recommended Posts

Sinisa,

Izuzetno interesantan link.

Svaka cast za dejta majning ;)

Veliki pozdrav,

Vuk

Hvala lepo Vuče.

Da bi nastavili mi"mlađi" sa zanimljivim i kvalitetnim "dejta majning" tekstovima i lunkovima,vi morate da nastavite sa dobrim rezultatima da ne bi slučajno inspiracija i volja za ovim pisanijem splasla i izbledela.

Pozdrav i svako dobro.

Edited by Sinisa75

Pozdrav svim ljubiteljima SBT-a. Resio sam da vam predstasvim svog psa.

Prince White Thunderstorm

ostenjen 11.08.2014

Otac- UK CH  WW 13 Suurisuun Boppinghams Birulai

Majka - Eglantine Sweet Rose

Nasa prva Izlozba Cacib Topola V1. PRM. JBOB.

Sudija Darko Korosec Slovenija

Na zalost nismo imali konkurenciju ali se nadam dobroj konkurenciji na buducim izlozbama.

wWV0bX3.jpg

Edited by Bandzo

Pozdrav svim ljubiteljima SBT-a. Resio sam da vam predstasvim svog psa.

Prince White Thunderstorm

ostenjen 11.08.2014

Otac- UK CH  WW 13 Suurisuun Boppinghams Birulai

Majka - Eglantine Sweet Rose

Nasa prva Izlozba Cacib Topola V1. PRM. JBOB.

Sudija Darko Korosec Slovenija

Na zalost nismo imali konkurenciju ali se nadam dobroj konkurenciji na buducim izlozbama.

Prelep ker... Samo neka nas je sto vise... :)  (thumbup)

Vuce, nisam znao da imate pse ovakvog kvaliteta - vrhunski izgledaju!

Svaka cast na rezultatima i sve najbolje u daljem radu!

Pozdrav iz Nisa, Milos Jovanovic Splendore Barf!

Pozdrav svima na Temi.Hteo bih da pitam da li neko poznaje,ima iskustva,ima pse-iz Odgajivacnice FRANSIMO BOHEMIA,vl. je gospodja Simona Lahadova. Ne poznajem dobro SBT a njeni psi mi deluju lepo.Hvala svima unapred 

Moj prijatelj je prosle godine uzeo stene od gospodje Lahodove. Jako lep muzijak je u pitanju i mislim da necete napraviti gresku ukoliko uzmete psa iz njene odgajivacnice.

Hvala vam puno Icecool na odgovoru-hteo bih psa za stan ali ne znam bas previse o SBT a psi gospodje Lahadove su mi se bas svideli pa rekoh bolje da pitam iskusnije ljude .Hvala vam jos jednom i veliki pozdrav !!!!!!!!!!!

Pozdrav Ivanvuk.2612,i dobro došao na temu SBT i ujedno i pohvale što si baš odabrao tu rasu psa za svog budućeg ljubimca.

Ono što ti ja kao laik i neiskusni obožavatelj ove rase mogu reći je da si odabrao pravu rasu za svog novog ljubimca.

Možeš o rasi dosta toga naći na netu (karakter,odnos sa decom ,porodicom,standard,zdravlje,ishrana,istorija..itd) što se tiče same rase.

Drugi deo ovog posta ću posvetiti tvom pitanju u vezi gore navedene odgajivačnice i pasa u istoj.Nisam odgajivač,nisam čak ni vlasnik ove rase (samo ljubitelj pasa naročito SBT i budući vlasnik jednog dana),

pa možda nisam dovoljno kompetentan da govorim o toj temi i gospođi koja je vlasnik odgajivačnice za koju si pitao.Mogu samo reći moj sud,stav i mišljenje pošto i ja već duže vreme

upoznajem rasu i sve vezano za istu i ujedno tražim štene.

Ono što ja lično ne volim (možda to nema veze sa psima i njihovim (ne)kvalitetom) je kad neka odgajivačnica ima leglo praktično na 7 dana.Ne bih da uvredim ni gospođu ni njenu odgajivačnicu

ali ja to nazivam štancerom,a nije da sam neki ljubitelj takvih.To je ono što mene lično odbije od kupovine psa od takvih odgajivačnica pasa.Ali rekoh,to je samo moje mišljenje i moj stav.

(Što reče jedan moj prijatelj više imaju legala u toku meseca nego ja odnosa sa ženom.E sad nije neko poređenje,jer može tu biti da je do mog ortaka a ne do odgajivačnice i legala) :mrgreen: 

Za kraj,poenta moj upisa bi bila,da možeš naći štene kvalitetno i na našim prostorima (ex-yu)  u mom slučaju vezano za Srbiju,ništa manje kvalitetno,naprotiv,za manje novaca

nego iz uvoza što bih dobio i platio.Sad je pitanje za šta pas tebi treba sem društva i boravka u stanu (izložbe,parenja,legla buduća...itd) i na osnovu toga možeš gledati štene,pedigre,

pol,odgajivačnicu,cenu..itd.Moje mišljenje je,da šta je god po sredi možeš ovde naći to što tražiš,bez da nekog reklamiram i navodim vodu na nečiju vodenicu,samo pričam iz dosadašnjeg 

mog traganja,gledanja,kontakata i iskustva nakupljenim,traženjem šteneta za sebe.

U svakom slučaju želim ti da izabereš najbolje,da štene bude po tvojoj želji i da bude živo,zdravo,pravo i da uživate jedno u drugom.

Srdačan pozdrav.

Siniša.

Edited by Sinisa75

Sinisa hvala na odgovoru i Ja cu biti iskren :) .Moja ljubav je DOGO CANARIO !!!!!!!!!!!!!To je rasa koju gajim i kojoj cu se u narednih par godina profesinalno posvetiti. Ali na zalost :( pitaju se ovaj put moja supruga i sin a njima je DOGO isuvise velik za stan.Sto se tice malih rasa-jedini psi tkzv. nizeg rasta koji mi se svidjaju su Pit Bull,Stafordski Terijer ali posto zivim u Nemackoj ovde je katastrofa sto se tih rasa tice,pa smo se tako odlucili za SBT(i on je na toj KAMPFHUNDE LISTE ali nekako cemo za njega srediti druge "Oficijalne Papire" :) ).Sto se SBT tice-NEMAM ALI BAS NIKAKVOG POJMA O RASI !!!!!!!! Ali dugo godina sam imao Pit Bulove i u kontaktu sa jednom Odgajivacem iz Francuske-On mi je objasnio da je SBT dosta slican Pit Bull po karakteru.Trudim se da se informisem sto bolje mogu o SBT pre nego sto ga budem kupio...O gospodji Lahodovoj stvarno ne znam sta da mislim...A sto se "stancanja" tice-mislim da ste dosta u pravu...Ali video sam dosta njenih pasa koji mi se (opticki) bas svidjaju pa sam zbog toga i pitao za misljenje o gospodji Lahodovoj,koja je inace,moram reci,izuzetno ljubazna osoba(samo smo pisali-ne poznajem je licno).Ali ako neko ima jos neki predlog gde ima dobar Odgajivac -bio bih vrlo zahvalan!!! Mozda ce malo i laicki da zvuci ali privukle su me boje i gradja njenih pasa-pogotovo psi PLAVO-BELE boje(izvinjavam se-verovatno postoji odredjen naziv za tu boju ali ga na zalost na znam :) ).Hvala Sinisa jos jednom i veliki pozdrav !!!!!!!!!!

Sinisa ne bih da ulazim u raspravu oko toga da li je doticna gospodja stancer ili ne, ali da drzi kvalitet drzi. Svako ima svoje misljenje i treba ga postovati. Posto sam isao sa drugarom po stene kad ga je preuzimao bio sam odusevljen time sto je uz stene dobio i da ga tako nazovem "starter pack" sa svim neophodnim stvarima za stene u vrednosti od barem 50tak eura. Moraces se sloziti sa mnom da to i nije bas obicaj nasih odgajivaca.

Ujedno upoznat sam i sa time koliko gospodja ulaze u rasu, a i dostignuca njenih pasa nisu bas mala. Takodje gospodja je recimo u stalnom kontaktu sa mojim prijateljem koji je od nje kupio psa, a koliko sam upucen to je praksa sa svima kupcima. To bas i nije odlika stancera koji ima za cilj da uvali stene i uzme pare. 

I da se odmah razumemo ja ovu rasu povrsno pratim i nisam vlasnik stafija nego one bolje americke verzije :D , ali volim sve terijere tipa bull i uvek se obradujem kad se neko odluci za jednog pripadnika istih da mu oplemeni zivot. Ja sam Ivanu na njegovo pitanje kratko i jasno odgovorio na osnovu onoga sto sam video da nece napraviti gresku ako bi uzeo stene iz odgajivacnice Fransimo Bohemia,a na njemu je da odluci gde ce da uzme stene. Mogao sam i da mu preporucim stene iz legla mog prijatelja ali zaista mislim da nije bilo potrebe za tim jer se pitanje i nije odnosilo na druge odgajivacnice.

U svakom slucaju mislim da uvozna krv nikad ne moze da bude na odmet i da moze da poboljsa opsti kvalitet pasa na nasim prostorima ako postoje uslovi za to.

Prijateljski pozdrav,

Igor

Sinisa hvala na odgovoru i Ja cu biti iskren :smile: .Moja ljubav je DOGO CANARIO !!!!!!!!!!!!!To je rasa koju gajim i kojoj cu se u narednih par godina profesinalno posvetiti. Ali na zalost :-( pitaju se ovaj put moja supruga i sin a njima je DOGO isuvise velik za stan.Sto se tice malih rasa-jedini psi tkzv. nizeg rasta koji mi se svidjaju su Pit Bull,Stafordski Terijer ali posto zivim u Nemackoj ovde je katastrofa sto se tih rasa tice,pa smo se tako odlucili za SBT(i on je na toj KAMPFHUNDE LISTE ali nekako cemo za njega srediti druge "Oficijalne Papire" :smile: ).Sto se SBT tice-NEMAM ALI BAS NIKAKVOG POJMA O RASI !!!!!!!! Ali dugo godina sam imao Pit Bulove i u kontaktu sa jednom Odgajivacem iz Francuske-On mi je objasnio da je SBT dosta slican Pit Bull po karakteru.Trudim se da se informisem sto bolje mogu o SBT pre nego sto ga budem kupio...O gospodji Lahodovoj stvarno ne znam sta da mislim...A sto se "stancanja" tice-mislim da ste dosta u pravu...Ali video sam dosta njenih pasa koji mi se (opticki) bas svidjaju pa sam zbog toga i pitao za misljenje o gospodji Lahodovoj,koja je inace,moram reci,izuzetno ljubazna osoba(samo smo pisali-ne poznajem je licno).Ali ako neko ima jos neki predlog gde ima dobar Odgajivac -bio bih vrlo zahvalan!!! Mozda ce malo i laicki da zvuci ali privukle su me boje i gradja njenih pasa-pogotovo psi PLAVO-BELE boje(izvinjavam se-verovatno postoji odredjen naziv za tu boju ali ga na zalost na znam :smile: ).Hvala Sinisa jos jednom i veliki pozdrav !!!!!!!!!!

Pronaći češ sam na netu sve o SBT što želiš znati i bićeš oduševljen.Naročito će ti se svideti njegov karakter i odnos prema deci i porodici.

Što se tiče tvojih želja o SBT i plave krvi ili plavih pasa te rase,tu ne bih ulazio u dijalog,jer ja nisam simpatizer istih.

U svakom slučaju želim da odabereš po svojoj volji,želji i da bude baš onako kako si zamislio.

Srdačan pozdrav i svako dobro.

Sinisa ne bih da ulazim u raspravu oko toga da li je doticna gospodja stancer ili ne, ali da drzi kvalitet drzi. Svako ima svoje misljenje i treba ga postovati. Posto sam isao sa drugarom po stene kad ga je preuzimao bio sam odusevljen time sto je uz stene dobio i da ga tako nazovem "starter pack" sa svim neophodnim stvarima za stene u vrednosti od barem 50tak eura. Moraces se sloziti sa mnom da to i nije bas obicaj nasih odgajivaca.

Ujedno upoznat sam i sa time koliko gospodja ulaze u rasu, a i dostignuca njenih pasa nisu bas mala. Takodje gospodja je recimo u stalnom kontaktu sa mojim prijateljem koji je od nje kupio psa, a koliko sam upucen to je praksa sa svima kupcima. To bas i nije odlika stancera koji ima za cilj da uvali stene i uzme pare. 

I da se odmah razumemo ja ovu rasu povrsno pratim i nisam vlasnik stafija nego one bolje americke verzije :grin: , ali volim sve terijere tipa bull i uvek se obradujem kad se neko odluci za jednog pripadnika istih da mu oplemeni zivot. Ja sam Ivanu na njegovo pitanje kratko i jasno odgovorio na osnovu onoga sto sam video da nece napraviti gresku ako bi uzeo stene iz odgajivacnice Fransimo Bohemia,a na njemu je da odluci gde ce da uzme stene. Mogao sam i da mu preporucim stene iz legla mog prijatelja ali zaista mislim da nije bilo potrebe za tim jer se pitanje i nije odnosilo na druge odgajivacnice.

U svakom slucaju mislim da uvozna krv nikad ne moze da bude na odmet i da moze da poboljsa opsti kvalitet pasa na nasim prostorima ako postoje uslovi za to.

Prijateljski pozdrav,

Uz dužno poštovanje,ako si dobro pročitao moj post primetićeš da nisam ni u jednoj reči vređao,nipodaštavao,koristio izrugljiv rečnik na račun te odgajivačnice

i gospođe koja je vlasnik iste.Totalno sam inferioran i na nju i na njene pse.Nit sam govorio o kvalitetu ili nekvalitetu pasa u njenom dvorištu nit o njenoj 

korektnosti i odnosu prema kupcima.To što ona daje poklone uz kupljeno štene je odličan marketinški potez i ja to pozdravljam.Konstantnost u kontaktima sa

kupcima takođe pozdravljam i cenim.Gospođa ulaže u pse i odgajivačnicu,pa naravno jer je to njen posao.Ona živi od tih pasa,izložbi,parenja,prodaje.

Nije joj to hobi nego posao u pravom smislu te reči.I u posao treba ulagati da bi se proširio.Naravno i to cenim.

Ona živi od pasa a neko živi za pse,ja spadam u ove druge,pa se možda tu razilazi njena i moja filozofija kinologije i ljubavi prema psima.

Ali vidiš druže ja sam uvek dizao ruke za kvalitet a ne kvantitet.Uvek sam bio za dva legla godišnje ali prava,nego 8 osrednjih ili loših.(ovim ne mislim na nju)

Opet ne želim nikog da uvredim i minimalizujem nečiji rad ,trud i ulaganje,ali moram ponoviti,ako neko ima 15 i više legla godišnje i drži više rasa pasa ja nazovem štancerom,svidelo se to nekom ili ne.I nemoj ti druže da se nađeš uvređen,jer ovaj forum i jeste tu da razmenimo mišljenja i stavove.Pa tako sad ti i ja.

Ništa lično i volim da malo živne tema i da se ukste mišljenja i stavovi dveju strana.

Kad već pomenu legla od prijatelja mogao sam i ja preporučiti dva i više legla koja su ovde u našoj okolini ali nisam.Svako to drugačije protumači,većinom pogrešno

i negativno.

Takođe,prijateljski pozdrav.

Siniša. 

Za gospodju Simonu samo rijeci hvale, zena je kratko receno izuzetna osoba i veliki poznavatelj, odgajivac i ljubitelj ove rase.

A sto se tice slike koju si postavio, koliko znam muzijak je iznamljen trenutno kod nje ( iz Francuke), a zenka je njena, cini mi se uvezena iz Australije.

Ja ti toplo preporucujem saradnju sa njom, sto se tice kupovine steneta, neces se pokajati!

Pozdrav Dule

Sinisa ja sam se uvek trudio da nikome ne drzim stranu jer niti sam odgajivac niti imam kakve koristi i zarade od pasa. Ja pricam na osnovu onoga u sta sam licno upucen preko prijatelja. Vecina tih legala koje Fransimo Bohemia objavljuje su od pasa koji su u vlasnistvu ili suvlasnistvu kod prijatelja gospodje Simone i recimo to sam video da je praksa i kod nasih odgajivaca da prijavljuju i reklamiraju legla prijatelja na svoju odgajivacnicu i to je po meni skroz ok.

Razumem i tvoju stranu jer i sam sam vlasnik ljubimca koji ima 3,5 godine i do sada nikad nije upario niti ce u buducnosti upariti ijednu zenku jer smatram da je tako ispravno i da nema potrebe za hiperprodukcijom. Medjutim ne mora znaciti da ce se sa dva legla godisnje dobiti veci kvalitet nego sa deset ako se selekcija ne radi u pravom smeru i ako se radi sa suzenim genetskim materijalom. Zato je sveza krv po meni uvek potrebna.

Recimo za ovo leglo koje je okacio Ivan sam dobio informaciju da je u pitanju muzijak iz Francuske dok je kuja uvoz iz Australije. To je po meni smer u kom bi trebali da idu svi odgajivaci jer se dobija siri genetski pul i zdravije jedinke. Da je srece da se recimo kod staforda uveze vise sveze krvi mislim da bi itekako godilo rasi za razliku od stalnog ukrvljivanja na 3 - 4 domaca psa.

I naravno nisam se nasao uvredjenim ni u kom slucaju. Smatram i sam da je zdrava diskusija potrebna jer i tako moze da se radi na unapredjenju kinologije na ovim prostorima, postno ne mozemo svi da vidimo isto i mislimo isto pa je ponekad potrebno i ukrstiti misljenja kao sto si i sam rekao. 

Po pitanju stafija ja sam video da i na nasim prostorima ima dosta kvalitetnih primeraka da ne bude da hvalim samo uvozno i tudje. Svaka cast i odgajivacima koji se trude da poboljsaju kvalitet i popularizuju rasu jer steta je da ovako lepa rasa bude poprilicno nepoznata nasim ljudima.

Prijateljski pozdrav,

Igor

Pitanje za Igora i Sinisu-ko na nasim prostorima drzi dobre pse?? Ako necete ovde-mozete mi slobodno poslati u PM web stranu,Facebook profil od Odgajivaca  ili sl...Hvala vam unapred i veliki pozdrav !!!!!!!!!!

Ja sam upoznat sa par odgajivacnica cije predstavnike imas i ovde na forumu. Od Mihajlovica, Eminent Nanny, Kegs on Legs. To su recimo odgajivacnice za koje ja znam. Mozda Sinisa zna jos koga.

@Murbi, Milose,

hvala puno. Deo zasluga moram da pripisem i tvom radu odnosno kvalitetu hrane koju nam saljes.

Hvala za cestitke.

Cujemo se i nadam se vidimo u toku sezone na jednoj od izlozbi.

Pozdrav,

Vuk

@ivanvuk.2612, poslao sam pp jer smatram da zaista mozemo da ponudimo odlican domaci odgoj.

Svi psi koje imamo su potomci najkvalitetnijih UK linija ili najkvalitetnijih aktivnih izlozbenih pasa.

Na primer, trenutno imamo leglo sa svetskim i UK sampionom Suurisuun Boppinghams Birulai (Fel).

U toku leta spremamo jos jedno iznenadjenje za sve ljubitelje Sbt-a, ali vise detalja o tome kada sve bude ugovoreno :)

Veliki pozdrav,

Vuk

Kegs on Legs Fabulous Diva (NIka) i Kegs on Legs Fearsome Devil (Lazar/Laki) su prijavljeni za WDS u Milanu (dance)

Svim putnicima i ucesnicima zelimo srecan put i puno uspeha!!

Ukoliko jos neko ide bilo bi mi/nam zadovoljstvo da se licno upoznamo.

Veliki pozdrav,

Vuk