timon

Staffordshire Bull Terrier - 4. deo

Recommended Posts

Packo,

Svaka cast za rezultat!!! Pravi nacin za promociju domaceg uzgoja.

Francuzi imaju odlicne pse. Muzjaci su na poslednjem kupu nacija uzeli 1. mesto ispred Engleza, tako da je uspeh psa iz Tvog uzgoja time veci.

Veliki pozdrav,

Vuk

10893825_1400799233551838_948425298_n.jp

/Blackmail Daffodil Yellow

Leeroy Jenkins

Anxanum Afrodita

PARIS DOG SHOW CAC-CACIB ( 10.01.2015 )

Čestitke (thumbup)

i evo jedna sa facebooka

10320508_10204330896730081_7948407243742

Jedno pitanje. Sta mislite kako bi se SBT slagao sa autisticnim detetom s obzirom da mu je dat nadimak nanny (dadilja). 

Moje misljenje - odlično

S tim da pas ne bi trebao biti samo igračka - ako bi se redovno izvodio i šetao apsolutno bi bio dobar izbor.

Moje je misljenje da sve treba uzeti s rezervom. Sbt je po nekim istrazivanjima najbolji pas za rad sa autisticnom djecom ali tu treba uzeti u obzir da se radi o kontroliranim uvjetima i probranim jedinkama rase.

Ja imam dijete staro godinu dana i nevjerojatno je sto mu moze pasti na pamet. Od cupanja usiju, guranja prstiju u oci do grizenja. Moj sbt je star pet godina i "razumije" sto je dijete i iznimno je tolerantan prema njemu ali ih ne ostavljam same niti trenutak. Znam da su mnogi skloni idealiziranju tipa, moj pas obozava bebu i da je you tube pun klipova sa djecom i psima. Istina je, u slucaju kad beba dode u obitelj sa odraslim psom, da pas u djetetu vidi stene koje radi pizdarije i zasluzuje da ga se korigira ali to ne smije uciniti. Nije to ljubav nego tolerancija. S vremenom pas razvija zastitnicki odnos i to tek postepeno prerasta u odnos koji mi nazivamo ljubav, a psi to vide kao dio nekakvog copora. Ovo govorim iz prve ruke. Drugo je kad stene dolazi u obitelj s djetetom.

Isto tako se ne smije generalizirati pasminu. Postoje psi koji su tolerantniji i manje tolerantni. Kazu da je 1 od 2000 labradora uopce sposoban za zapoceti skolovanje za vodica, a i onda ih vecina ne dobije certifikat.

Sbt je iznimno tolerantna pasmina ali isto tako i terijer konkretne snage.

Kad se prica o autisticnoj djeci i terapijskim psima, cesto se izostavlja stupanj autizma kod djece, a to je najbitnija stvar. Moja prijateljica je defektolog i ona kaze da, laicki, ukoliko se radi o srednjem do teskom slucaju pas ne dolazi u obzir bez obzira na pasminu.

Ponavljam nije svaki pas sposoban za terapijskog psa i NIJEDAN pas nece trpiti konstantno maltretiranje. Clanci na netu su jedno, a realnost nesto drugo. Da nebi sad ispalo da govorim protiv sbt-a, ja cu svoje dijeti ostaviti nepoznatom sbt-u prije nego bilo kojoj drugoj pasmini i to nije samo moje misljenje ali misljenja sam da bilo kakav pas/pasmina nije dobro rjesenje za djecu s autizmom osim pravog testiranog i treniranog terapijskog psa kakvog se na ovim podrucjima ne moze nabaviti - bar ja nisam cuo da se netko tim bavi.

Hvala vam svima na odgovoru. Mozda ovo sto cu napisati i nije bas za ovu temu ovde ali napisacu. Moja cerka ima 5 godina dijagnozu decjeg autizma (perverzivni razvoj poremecaja) doktorka kod koju idemo neuropsihijatar nam je predlozila da nabavimo psa ali je napomenula da kad je bila na specijalizaciji u Americi da se tamo najcesce koriste pasmine terijera tipa bul jer su ovi psi dosta tolerantni na bol a deca znaju da ih povuku za uvo rep i tako to. Ja jesam nabavio psa nije SBT i jako mi je zao sto prvo nisam naso ovaj predivni forum gde moze dosta da se nauci o psima, jer smo imali dosta problema posto smo naleteli izgleda na stancere kako vi kazete ovde na forumu. Terapija u vidu ziveti sa psom je krenula dobrim tempom cerka se prvi put obratila nekome psa je nazvala Bebom do tada nikom nikad nije obratila, uzimala povodac i terala nas da idemo u setnju... Ali pas se razboleo morao je biti odvojen od deteta i tu je nastao problem umedjuvremenu sam saznao da je 5 od ako se dobro secam 8 stenaca koji su bili u leglu obolelo i da je majka stenaca bila bolesna dok je nosila stence u stomaku. Posle svega ovoga je nastao veliki problem ni zdravom detetu se nemoze objasniti da se nesto bas nesme a kamoli autisticnom detetu cerka je tada imala nepunih 4 godina. Od tad se nikad vise nikome nije obratila mada u zadnje vreme ide na bolje. Jos jednom hvala svima na odgovoru.

Marko,

u Novom Sadu (Milos Ivkovic) imas izuzetno brindl (tigrasto) zensko stene.

Sa druge strane stizu uskoro pajd psi.

Mislim da se u Kragujevcu (Royal Milnikstaff Kennel) svaki dan ocekuju stenci, a moja odgajivacnica ce, uz malo srece, imati pajd pse u roku od 2 meseca.

U oba legal otac je UK i svetski sampion iz Budimpeste 2013, Suurisuun Boppinghams Birulai (Fel)

Pozdrav,

Vuk

P.S. Crni psi se bez izuzetka vode kao dark brindl (tamno tigrasti). Ovo pisem da bih izbegao eventualni nesporazum oko boje :)

Nekakva polemika se razvila oko mog načina prehrane :smile:

9 mjeseci

cca 13 kg

visina cca 37 cm

Ma samo ti pici po svom (mada nisam video ko je polemisao oko vaseg nacina ishrane)... Lepo se razvija devojcica... Jedva cekam da se ponovo sretnemo negde da je vidim uzivo... 

Pozdrav iz Beograda...

Milos

Edited by Kid Moe

Lep pas St.Anger jer to jedini u Srbiji da nije crne boje ili niste iz Srbije. Posto sam dosad video samo crne pse i plave.

Prvi psi koji su uvezeni u Srbiju (pocetkom devedesith) su bili beli i pied psi, a bilo je i par belih u Vlasotincu.

Sto se tice ovog milenijuma :smile: jedna zuta (red) zenka se nalazi u Dobanovcima - Ash od Mihajlovica, cerka legendarnog Jehtro Tull Daffodil Yellow-a

med_4d42c5f9b63d6.jpg

Marko,

Mislim da se u Kragujevcu (Royal Milnikstaff Kennel) svaki dan ocekuju stenci, a moja odgajivacnica ce, uz malo srece, imati pajd pse u roku od 2 meseca.

U oba legal otac je UK i svetski sampion iz Budimpeste 2013, Suurisuun Boppinghams Birulai (Fel)

Odlično!

Čestitke i želje da u oba legla bude dobrih štenaca  (thumbup) 

Zanimljivo prvo leglo (Royal) svi stenci su crni ili tamno brindl...

Imaju vrh pedigre sa ww prvakom i sigurno će biti dobri psi ali bilo bi lijepo da je i koje Pied obojeno štene.

@St. Anger, potpuno si u pravu. Meni se sada "tresu kolena"......cini mi se da se javila jos jedna zena sa istom situacijom, a koliko sam uspeo na FB da vidim postoji jos jedno leglo u kome su se pojavili tigrasto beli stenci.

Cini se da su crne zenke "prejake" sa bojom, a moja velika zelja je Pied pas.

Videcemo za 60-ak dana rezultate.

Pozdrav,

Vuk

@St. Anger, potpuno si u pravu. Meni se sada "tresu kolena"......cini mi se da se javila jos jedna zena sa istom situacijom, a koliko sam uspeo na FB da vidim postoji jos jedno leglo u kome su se pojavili tigrasto beli stenci.

Pozdrav,

Vuk

Da, da...

Šteta je baš imati takvog titulom WW okićenog Pied psa u parenju i ne dobiti pied štene.

Zeznuta je ta igra genetikom.

No sretno sa leglom, vrijeme je da "tata" šampion ostavi traga na leglo i u boji.

Moja kujica nosi dosta crne dlake - to se na fotografijama ne vidi baš realno - ali uživo na žalost je tako :(

I u velikim dilemama sam hoću li ju ikad upariti.

Pozdrav,

Vuk

Da, da...

Šteta je baš imati takvog titulom WW okićenog Pied psa u parenju i ne dobiti pied štene.

Zeznuta je ta igra genetikom.

No sretno sa leglom, vrijeme je da "tata" šampion ostavi traga na leglo i u boji.

Moja kujica nosi dosta crne dlake - to se na fotografijama ne vidi baš realno - ali uživo na žalost je tako :-(

I u velikim dilemama sam hoću li ju ikad upariti.

Znam ja odlicnog frizera, jos iz zlatnih vremena, kad sam imao kosu. Znaci covek radi sve - pied, brindle, fawn... Samo izaberite nijansu, javite se na pm i resena stvar  (neener)

Pozdrav,

Vuk

Nadamo se da će kolena postati mirna   :mrgreen: kad za mesec,dva saznaš da ti se želja ostvarila i da si dobio Pied psa/pse.

U svakom slučaju poštujem taj napor i trud za takvim psim,Pied psima u svojoj "ergeli",i ne sumnjam da će se taj trud i isplatiti na kraju.

Da se malo "šareni" SBT nebo iznad Srbije.

Znam ja odlicnog frizera, jos iz zlatnih vremena, kad sam imao kosu. Znaci covek radi sve - pied, brindle, fawn... Samo izaberite nijansu, javite se na pm i resena stvar  (neener)

Zanemari sad pse,meni bi trebao taj tvoj frizer,pošto mi se sve više pojavljuju neke bele vlasi na glavi. :mrgreen:

Tako da će biti Pied varijanti kod nas,ako ne kod Vuka,onda na mojoj glavi. (shrug)

Puno pozdrava 

Siniša.

Edited by Sinisa75