Sign in to follow this  
Charlie

Sto za sisanje - Groming sto

Recommended Posts

Pozdrav, da li je moguce (ako je moguce) napraviti sto za sisanje pasa , ako je neko pravio i ima iskustvo sa time , bilo bi dobro da podeli svoje iskustvo . POzdrav!

Vrlo je jednostavan za napraviti....Na osnovu fotografije moze se napraviti konstrukcija, tj, noge koje se pricvrste za dasku. Cijena zavisi od materijala, metalne cijevi (poslije se boje, mogu se i plastificrati) ili inoxa. Na dasku se prethodno nalijepi guma a ivice se zastite alu lajsnom. Ako sste u Beogradu u Rakovici ima firma koja se bavi proizvodnjom gume...Imaju gumu u rolnama :). Nosac grooming ruke, moze da se fiksira za sto ili ne mora...sto zavisi od varijante konstrukcije.....Meni jedna firma u BL pravi sto, kad bude gotov iznijecu misljenje, mozda i fotografiju. Cijena sve ukupno 75 eura (i daska i guma).......

Vrlo je jednostavan za napraviti....Na osnovu fotografije moze se napraviti konstrukcija, tj, noge koje se pricvrste za dasku. Cijena zavisi od materijala, metalne cijevi (poslije se boje, mogu se i plastificrati) ili inoxa. Na dasku se prethodno nalijepi guma a ivice se zastite alu lajsnom. Ako sste u Beogradu u Rakovici ima firma koja se bavi proizvodnjom gume...Imaju gumu u rolnama :). Nosac grooming ruke, moze da se fiksira za sto ili ne mora...sto zavisi od varijante konstrukcije.....Meni jedna firma u BL pravi sto, kad bude gotov iznijecu misljenje, mozda i fotografiju. Cijena sve ukupno 75 eura (i daska i guma).......

(y)(y) super ideja mada sam ja pitala svugdje po svom gradu to niko ne radi,princip je kao rasklopivi sto ...ako bude taj ok molim te javi mi na pp nije mi BL daleko

ovako bi to izgledalo :

box-grooming-stol-slika-14663761.jpg

Ja ne znam koliko je ovaj sa slike stabilan,,,,em je od lakog materijala....al ovo su profesionalci...u onu cijenu ide i grooming arm....Svakako cu javiti....

ma znam zato sam rekla odprilike :D ovo je ideja pocetna ;)

da je siri veci i noge krace bio bi prilicno stabilan al odokativno ovako se sklepa :oops:

hvala :kiss:

Da, Veoma je lako napraviti stocic, ali je jako tesko naci makazice(mehanizam) za sklapanje nogara na stolu za vece pse, zato sto su se ti mehanizmi prestali proizvoditi.Ukoliko neko zna gde se mogu naci ovi mehanizmi neka i meni javi jer mi samo to treba da bi moj stocic bio kompletan ;)

Ima da se kupe u srbiji, ali kostaju dosta a meni treba samo za izlozbe, e sad prakticniji mi je onda kamping stolic od 3-4 kg, a ne grooming sto od 10-15 kg.

I meni treba iskljucivo za izlozbe,tako da mislim da cu se potruditi da nadjem nesto slicno onim prenosivim grooming stolovima koje vidjam po izlozbama,sa jakim nogama,pa cu ih nekako prilagoditi. Zao mi je da dam 15 000 za pravi grooming sto,kad nam je do sada uspevalo da se sredimo cak i na transporteru,sve se moze kad se mora :giggle::P Kupicu samo onaj drzac,ako uopste moze odvojeno da se kupi....

Ukoliko odlucite praviti sto, nadjite neku laksu dasku, ja sam uzela ivericu, koja je prilicno teska. Napravljnen je od metalnih sipki koje su poslije plastificirane. Stabilan je. Drzac arm ruke je fiksiran za sto. Predlozili su mi da se napravi metalni ram za koji su pricvrscene metalne plocice i na njih je zasarafljena daska. Nije precizno odradjena lajsna koja obuhvata gumu i dasku, al sta je tu je.... Sve u svemu sam zadovoljna.....sad kad bih ga narucivala, rekoh uzela bih laksu dasku i drugu gumu (ovde sam uspjela naci samo ovu). Moze se praviti i od inoxsa i od aluminijuma, koji je najlaksi...

Ako neko bude isao po tu gumu u Rakovicu, ja sam zainteresovana za jedan komad... inace firma koja mi je ovaj sto napravila se zove Tiko. Sve zajedno, sto i ruka, je kostalo oko 75 eura......

7h75zppvn9dst2hm6byp_thumb.jpg

Mene zanima kako su odradjene ove sipkice koje drze nogare da se ne sklope? Da li ste ih sami pravili ili ste vec gotov mehanizam kupili/narucili? Meni je samo to jedini problem da bi moj stocic bio u funkciji :D Zahvaljujem unapred

Mislite na ovaj mehanizam od mesinga.....To se kupi gotovo... U radnjama gdje drze repromaterijal za izradu namjestaja, u Tropiku (okovi za namjetaj, bastenski namjestaj i sl.) U Centrumu prave klupe i stolove na sklapanje i koriste upravo te mehanizme. Crna sipka koja ulazi u mehanizam je napravljena tako da i kad se noge sklope, ova sipkica izmedju (horizontalna) nogu isto ulazi u taj mehanizam i nista se ne pomijera kad je sto sklopljen.

@ gmirka: (y)(handshake)

A gde su Vam to pravili? Da li je to mozda u Beogradu? Ja bih isto narucila sebi jedan, jer svakako sam vise rada dati 70-80 eur nego 250 za sto koji meni treba za mog malamuta. :)

Firma se zove Tiko i nalazi se u Banja Luci.....poslala sam mu fotografije stola i grooming ruke, cula se telefonom. Brzo sam sam dobila odgovor sa nacrtima stola. Kupila sam dasku i gumu i to im sve odnijela. Mozete sve dogovoriti mailom, on vam posalje crteze... ...Ovo vam je mail i slobodno ga kontaktirajte. Mozda da mu naglasite koju tezinu sto treba da podnese.

tiko@blic.net 051 385 066 | Fax: 051 385 066 Mob.: 065 526 083

Firma se bavi pravljenjem bastenskog namjestaja, obradom, preradom metala, lima, imaju svoju komoru...Prave ograde, nadstresnice....u stvari sve vezano za varenje i metal.

Zasto u Beogradu ne potrazite firmu koja se tim bavi....Tiko ne prave stolove, ovo mu je mozda prvi.... A u Rakovic imate firmu gdje ce te naci gumu...