jasmina

Tibetan Terrier, Tibetanski terijer, Sekcija 5, FCI 209

Recommended Posts

Pozdrav svima!Htela sam da pitam poznavaoce tibetanaca,sta misle da li je ova devojcica mozda mesanac tibetanca? :)

Inace nju su sa manje od 2 meseca zli ljudi izbacili na ulicu, :( i tako je dospela u azil,a zatim kod mene :) inace trudim se da saznam cega je mesanac,po osobinama je preslikani tibetanac,zivahna,radoznala,pametna,druzeljubiva,privrzena,dobar cuvar...na pvoj slici je imala 2 mes. a na drugoj 7, sada ima 9,

Evo moje Djije :)

jaoj,ne mogu da okacim slike,jel moze neko da mi pomogne...? :(

Pozdrav svima!Htela sam da pitam poznavaoce tibetanaca,sta misle da li je ova devojcica mozda mesanac tibetanca? :)

Inace nju su sa manje od 2 meseca zli ljudi izbacili na ulicu, :( i tako je dospela u azil,a zatim kod mene :) inace trudim se da saznam cega je mesanac,po osobinama je preslikani tibetanac,zivahna,radoznala,pametna,druzeljubiva,privrzena,dobar cuvar...na pvoj slici je imala 2 mes. a na drugoj 7, sada ima 9,

Evo moje Djije :)

jaoj,ne mogu da okacim slike,jel moze neko da mi pomogne...? :(

idi na www.dropshots.com i tamo upload (aplojduj) slke,on ce ih smanjiti,posle samo kliknes na sliku pa na BLOG i kopiras ga

Uvek je tako, covek, koji voli zivotinje razmislja, kako ce im biti sa novim vlasnicima...

Tvoje kuce su umiljate i naucice nove vlasnike da ih vole :P ... Iskreno sam odusevljen Tibetancima, ne samo zbog izgleda, vec i zbog njihovog karaktera :D

Uvek je tako, covek, koji voli zivotinje razmislja, kako ce im biti sa novim vlasnicima...

Tvoje kuce su umiljate i naucice nove vlasnike da ih vole :P ... Iskreno sam odusevljen Tibetancima, ne samo zbog izgleda, vec i zbog njihovog karaktera :D

da upravu si za to da su umiljati i da ne moze covek da ih ne prihvati kao clana porodice!

a da i pored lepog izgleda (ako se vodi racuna o dlaci,a i ako imate dobrog frizera), karakter im je nesto posebno,stvarno imam iskustva sa mnogim rasama ali ova mi je posebna...neko bi rekao da je smesna i lici na pudlu a ni ne zna da bi zivot dao za vlasnika bez obzira sto je mali...

@Sanddra: Po ovim slikama tvoja djevočica bi mogla biti i čisti TT. Kao šte je Miamia rekao, daj stavi jednu sliku kako stoji iz profila. Pošto kažeš, da ju je neko izbacio na ulicu sa manje od dva meseca, postoji i jaka mogučnost, da je bila "škartirana" več iz legla zbog čokoladnog pigmenta na njušci. To je jedina boja koja u uzgoju TT-ja nije dozvoljena, pa takvi štenci nemaju cenu, iako su čistokrvni sa rodovnikom. To sa braon pigmentom je stvar standarda (to su Englezi nekad smislili i tako stoji još danas), i koliko ja znam takvi psi nemaju nikakve druge mane. U svakom slučaju mala je slatka i ima baš simpatičan izraz. :D

@Sanddra: Po ovim slikama tvoja djevočica bi mogla biti i čisti TT. Kao šte je Miamia rekao, daj stavi jednu sliku kako stoji iz profila. Pošto kažeš, da ju je neko izbacio na ulicu sa manje od dva meseca, postoji i jaka mogučnost, da je bila "škartirana" več iz legla zbog čokoladnog pigmenta na njušci. To je jedina boja koja u uzgoju TT-ja nije dozvoljena, pa takvi štenci nemaju cenu, iako su čistokrvni sa rodovnikom. To sa braon pigmentom je stvar standarda (to su Englezi nekad smislili i tako stoji još danas), i koliko ja znam takvi psi nemaju nikakve druge mane. U svakom slučaju mala je slatka i ima baš simpatičan izraz. :D

da,boja dzigerice i boja cokolade su diskvalifikacija

nadam se da nije bila izbacena zato sto je skart,takvi ljudi ne trebaju da imaju psa

nadam se da nije bila izbacena zato sto je skart,takvi ljudi ne trebaju da imaju psa

Nazalost i takvi ljudi drze pse :evil: Sanddra mislim da je malena imala veliku srecu da si je ti nasla. Evo nekoliko novih slicica moje cupavice

th_DSCN1683.jpg th_DSCN1709.jpg th_DSCN1694.jpg

Nazalost i takvi ljudi drze pse :evil: Sanddra mislim da je malena imala veliku srecu da si je ti nasla. Evo nekoliko novih slicica moje cupavice

jelena lepo joj dlaku odrzavas i nemoj da posustanes jel malo vremena treba da se uceba...jel rep nosi gore?

Nemojte citirati fotografije

Dlaka joj je zasad dobra, cesljamo se svaki dan. Stavljam joj ulje od jagorcevine radi lakseg rascesljavanja a i dobro je za poboljsanje kvaliteta dlake. Pre Dine imala sam samojeda 12 godina tako da znam koji su problemi sa dugom dlakom a i kako se prljaju beli psi. Rep nosi bas visoko na ledjima nego je ova slika fotkana kad je bila preumorna pa ga je zato spustila. Setali smo 3-4 km i svratili do moje kume pa je tamo jurcala po dvoristu i kad smo stigli kuci izgledalo je ovako

DSCN1699.jpg

xaxaxaxax! bas me podseca na moju ticu! dobra ideja sa jagorcevinom sutra ima da je kupim! ako imas jos neki pametan savet pucaj!

Pa eto, ulje joj stavljam posle svakog kupanja, jedino sto se onda vise prlja dlaka jer se prljavstina lepi ali od kad ga stavljam stvarno se vidi promena i zadovoljna sam. Dajem joj i maslinovo ulje i jaje jednom nedeljno. I, naravno, svakodnevno cesljanje. Kupam je jednom u deset dana jer samo cista dlaka moze da raste.

Pa eto, ulje joj stavljam posle svakog kupanja, jedino sto se onda vise prlja dlaka jer se prljavstina lepi ali od kad ga stavljam stvarno se vidi promena i zadovoljna sam. Dajem joj i maslinovo ulje i jaje jednom nedeljno. I, naravno, svakodnevno cesljanje. Kupam je jednom u deset dana jer samo cista dlaka moze da raste.

uf jednom u 10 dana je mnogo probaj da je kupas 1 u mesec dana,a uzmi sirce i vodu pa cetku potopis i cesljas i sve prljavstina ode ja tako radim a sacu i to ulje da ubacim,pocela sam da im negujem, dlaku mada je sad bas kratka ali hocu sa nadjom na izlozbu koju da odem da vidim sta ce da kazu...jel ides ti?ne znam jel mogu da je izvedem a porasla joj je malo dlaka jel je sisana?hocu na cacib beograd u nov?

uf jednom u 10 dana je mnogo probaj da je kupas 1 u mesec dana

Nije mnogo jer dlaka raste samo ako je cista a koristim vrlo blage sampone tako da nema promena na kozi a i ne cese se. Dok sam koristila Trixijev sampon ( ovde kod mene samo to ima u prodaji) i kupala je dosta redje nego sad stalno se cesala.

hocu sa nadjom na izlozbu koju da odem da vidim sta ce da kazu...jel ides ti?ne znam jel mogu da je izvedem a porasla joj je malo dlaka jel je sisana?hocu na cacib beograd u nov?

Mislim da je bolje da je ne izvodis dok joj skroz ne poraste dlaka, tibetanci se ne sisaju ako idu na izlozbe. Dinu necu da izvodim na izlozbe do sledece godine dok ne poraste da bude u razredu mladih. Zasad ne bih komentarisala njen izgled jer se jos uvek menja, pa videcemo. Koliko je visoka Nadja u grebenu?

Malci su preslatki, jesi li im vec pronasla nove domove?

Vec sam pisala da se Dini menjaju zubi ali oba gornja ocnjaka su krenula sa rastom a stari joj jos nisu ispali :?: Ima 12 godina od kako sam zadnji put imala stene pa sam zaboravila kako to ide. Jel to normalno i da li ce da joj ispadnu sami ti stari zubi (oni se cak i ne klate) ili da je odvedem kod veterinara da joj to izvadi?

DSCN1722.jpg

Ja bi to što pre vodio kod veterinara. Verovatno mora da se ćupa, da ne bude još večih problema sa novim zubima.

Našu Saru dobili smo sa godinu dana od vlasnika koji nije obračao pažnju na tu stvar (kao i na nebroj drugih stvari :evil: ), pa smo za početak morali da radimo dosta zeznutu i skupu operaciju zubala.

Pretpostavila sam i ja da ce morati veterinar da intervenise i bas strepim od toga. Ovde gde ja zivim veterinari nemaju bas puno iskustva sa lecenjem pasa, vecinom lece krave, ovce, svinje..... a pasa (pogotovu kao kucnih ljubimaca) u mom gradu ima veoma malo.Stavicu sliku jos negde na forumu da vidim da mozda jos neko nije imao slican slucaj.