jasmina

Tibetan Terrier, Tibetanski terijer, Sekcija 5, FCI 209

Recommended Posts

Dina 22.09. puni pet meseci. Jos je mala i tek je pocela malo da joj raste dlaka. Sta koristis ti od preparata za negu dlake? Ja joj dajem jednom nedeljno po jedno celo jaje i svakog dana po malu kasicicu maslinovog ulja a jedan odgajivac TT-a iz Hrvatske mi je savetovao da je dobro da se stavlja i ulje od jagorcevine. I naravno, cesljanje svaki dan, to zasad i nije neki veliki posao dok je mala ali je navikavam da kasnije ne bih imala problema.

Mi joj ne dajemo nista posebno. Hranimo je Royal Canin-om i pored te hrane netrebaju nikakvi vitamini za pse. Ponekad joj dajemo kuvano povrce i pirinac posto to jako voli. Cesljanje i kod nas al uvek uz koriscenje preparata za lakse iscesljavanje.

nisam uplatila internet pa me zato nema,inace progledali su na 11 dan i `prohodali` sad se igraju,skice,vriste i prelepi su,jednu cemo zadrzati a ostalih 4 prodati...slike uskoro...inace ovi braon su sad dosta,dosta svetli mislim da ce biti ridji...tica je super mama daje im da sisaju ,cisti ih i pazi...drago mi je da imamo nove clanove u tt,dobodosla luludhi ! nadam se da ce oziveti ova tema malo vise... luludhi je iste boje kao moja nadja a i kao jos 3 u leglu,kad budem stavila slike videcete koji su seceri...

Mi joj ne dajemo nista posebno. Hranimo je Royal Canin-om i pored te hrane netrebaju nikakvi vitamini za pse. Ponekad joj dajemo kuvano povrce i pirinac posto to jako voli. Cesljanje i kod nas al uvek uz koriscenje preparata za lakse iscesljavanje.

ja ih hranim belcandom i nista im nedajem preko (vitamine,kalcijum...) dlaka im je lepog kvaliteta ali osisana zbog cickova i ovog paklenog leta...sad pustamo kosicu pa planiramo kad nam lepo poraste dlaka i sve izaci sa nadjom na izlozbe...a primetila sam da nema puno tt na izlozbama mozda dodju 5,6 to mi je bzv,steta sto nema vise...mada hrvatska ih je puna...

Cestitam na osvojenim nagradama Holly. Evo jedne slicice da vidite da smo malo porasli

bas se vidi da je porasla,kakvi su im nosici,kao dugme da ima,preslatka je!jel planiras koju izlozbu?

Hvala na cestitkama! Dina je vec postala prava dama ,kako samo zna da pozira.

U vezi hrane,i ja dajem royal canin i to sto prave posebno za yorksir terijere. Nedeljno jednom dobije i zumance sa nekoliko kapi maslinovog ulja.

Zdravo svima. Tek sam vam se pridruzila zahvaljujuci jednoj preslatkoj kuci koju sam srela na ulici. Naime, licila je na mog mesanca koji je zimus uginuo od starosti i bio je najdrazi pas na svetu. Znam da svako svoga naujvise voli, ali ja zaista nisam bila odusevljena drugim psima u mojoj porodici samo zato sto su nasi i nisam ih prihvatala kao ravnopravne, sem Mikija, koji je stvarno bio pravi prijatelj. Gazdaruca ove kuce sa ulice je takodje mislila da je njen pas mesanac, ali su joj ljudi prilazili i rekli da je to tibetanski terijer. Ne lici bas na Ticu, ali pretpostavljam i da medju njima ima podvrsta ili nekih varijacija. Ja vec neko vreme razmisljam da usvojim kucu (nekako ne mogu da kupim jer se kupuju stvari, a ja pse shvatam kao osobe)i to westija. Moj prijatelj ima muzjaka i on je besuspesno pokusao da dobije bebu, tako da se moja potraga nastavlja. Meni nikakvi pedigrei nisu vazni niti bih ikada psa vodila na izlozbe, kod frizera i sta ti ja znam kakve sta se sve radi sa njima. Ja sam svog psa volela najiskrenije, sama ga dresirala, tako da je izvrsavao komande i slusao kao dete, a i frizuricu sam mu sama pravila i bio je bolje osisan od vecine koji idu kod frizera. Eto, ako bi iko poklonio nekog mesanca malih rasa ili rasnog westija, kokera i sl. ja sam voljna da ga prihvatim i negujem. Mozda je ovo malo glupo sa moje strane jer su psi i biznis, ali jedini razlog sto jos uvek nisam usvojila stene iz nekog azila je sto se bojim da ne poraste preveliko ili da bude kratkodlako, a ja stvarno nemam uslove za takve pse. Hvala unapred

Dina jeste malo porasla, ja bas i ne primecujem jer sam svaki dan sa njom ali kad uporedim stare slike sa ovim novijim bas se vidi razlika. Hranim je sa Purina Pro Plan Losos i zadovoljna sam. Trenutno sam u potrazi za samponom od AllSystems ali gde god su mi rekli da ima te kolekcije, kad nazovem kazu mi da taj sampon trenutno nemaju. Luludhi koji preparat koristis za rascesljavanje dlake?

Nesto smo se svi ucutali :| Luludhi kako ste proveli rodjendan, jel bila torta?

Dini su poceli da ispadaju mlecni zubici pa non-stop nesto gricka, najsrecnija je kad izadjemo napolje i nadje drvo pa ga onda glodje i skroz ga isitni na male komadice. Po kuci, srecom, ne grize nista sem svojih igracaka i gazde (mog muza) :lol:

Pa torte baš nije bilo ali eto dobila je još više pažnje i mažnje.Luludhiju je baš sve jedno gde je ,samo da bude pored mene,voli jako da se šeta po ulici.Ona baš i ne voli svoje igračke,jedino kad joj ja bacam pa mi ih vraća.Ne smemo je ostaviti napolju tako da zatvorimo vrata pred njom jer onda ih ona sve rasčupa-grebe-grize.Gde je vi ostavljate kad idete negde,unutra ili napolju?

Dina ostaje u stanu kad mi odemo negde. Ima pristup kuhinji, hodniku i terasi (to joj je inace omiljeni deo stana), jedino vrata od soba zatvaram i nemam nikakvih problema. Sta radi kad ostane sama nemam pojma ali ne dira namestaj i ni jednom se nije upiskila dok je sama, sto se inace desava ponekad ali uvek kad smo i mi kuci.

Pa ovde je malo živnulo :D

Evo da se i mi predstavimo. Mi smo oni iz Slovenije što smo bili u Obrenovcu i Irigu (i Šapcu). Imamo dva TT. Mužjak se zove Lhun a ženka Sara. Imaju tri godine i iz istog su legla. Ako vas zanima na stranicama naše odgajivačice http://www.semskyibu.com možete nači nebroj korisnih informacija (slovenski i engleski jezik) o pasmi. Od kad smo izašli na prvu izložbu u Srbiji njen sajt se skoro srušio zbog posete iz Srbije 8)

Za početak jedna slika Lhuna

556J8335.CR2.jpg

Pozdrav Lun i dobrodosli :D

Vasi psi su Lamleh linije ako se ne varam? Stavi i neku slicicu Sare, videla sam je na stranicama odgajivacnice i cini mi se da je bas lepa kujica. A odakle Lunu u nazivu Lhun Po? Jel ima neke veze sa Ljiljaninim psima ( Hrvatska), znam da je njena odgajivacnica Lhun-Po.

Tačno. Naši su Lamleh linija. Puno ime našeg Lhuna glasi se: Sems Kyi Bu Sa Zla´i Lhun Po. Prve tri reči su prezime, a ono dalje u prevodu otprilike znači "manastir sa zlatne planine". Lhun Po je poznati manastir u Tibetu, pa se to ime više puta koristi kad se daju imena štencima. Ljiljana je po njemu nazvala svoj uzgoj, tako da svi njeni nose to kao prezime, a kod nas je to deo imena. Naša Sara ima malo krače ime: Sems Kyi Bu Sa-Ra. Oboje su iz legla "S". Ona je mnogima koji su je videli zapala za oko, ali nju nikad nismo izlagali. Evo i njena slika:

IMG_4149.JPG

Pozdrav iz Slovenije

Sara je prelepa, steta sto je niste izlagali.Gledala sam vas Spletni album Lhun & Sara i lepi su vam psi. Inace ima puno dobrih TT-a u Sloveniji, kod nas ih nema mnogo. Jel Sara imala leglo(videla sam na slikama leglo L)? Planirate li da posetite jos koju izlozbu u Srbiji ove godine?