jasmina

Tibetan Terrier, Tibetanski terijer, Sekcija 5, FCI 209

Recommended Posts

Nasa Mely kad je napunila 5-i mesec, od tada je vec bio na mnogim izlozbama najveci uspeh je postigla sad u Irigu na CACIB izlozbi gde je dobila R.CACIB ,a imala konkurenciju i iz Madjarske.

Oho pa ovo sve rodbinske veze :P Bas je lepa, ja volim trikolorke mada mislim da nema kombinacija boje kod tibetskog terijera koja mi se ne svidja. Holly hajde stavi neku noviju sliku da vidimo kako sad izgleda.

hvala vam svima,stvarno su divni i milina ih je gledati inace ima ih 5 i od toga samo 1 muzjacic srni sa belinama,ima jos 2 crne zenke,jedna je ogromna,i ima dva tamno braon jedno sa vise belina mnogo slatko samo ne znam koja ce boja biti to kad se prva dlaka promeni...ali videcemo stalno sam oko njih i slikam ih tako da cete biti redovno obavesteni,samo mi je krivo sto nas je malo a extra rasa!

Luludhi, dobro dosla, bas volim sto nas je sve vise vlasnika i ljubitelja ove prelepe rase na forumu. Napisi nam malo vise informacija o tvom psu, ko su mu roditelji, gde si je izlagala i ako moze neka slicica :P

Iva jesu li progledali malisani?

Mi smo je uvezli iz Madjarske kada je imala 8 meseci iz odgajivacnice "Rozsdas Halas ".Oni imaju vec 12 godina odgajivacnicu tibetskog terijera.Majka se zove Rizaire a otac Metal Magic Mikudi.Nosila sam je u Sremski Karlovac,Sremska Mitrovica,Irig i u Zrenjanin(tu smo dobili rasu).Na par mestima smo sreli Mely zenku.Dok nismo uzeli Luludhi,nismo ni znali da ima nas u ovolikom broju i u Srbiji.Moja Luludhi je totalno otkacena ,ko da imam jos jedno dete u kuci.Ukrade deci igracke i sve rascupa,cvece mi sve povadi pa ima sto i pojede ali samo sveze sadjene,pa u pocetku detetu ukrala varalicu i uzme u usta i tako seta ko pravi.url_IM000112

Bas je lepa, svidja mi se. Koliko je sad stara? I moja Dina voli okopavati cvece u basti, jos kad je sveze zaliveno pa se onda uvalja u blato i bude cela crna (inace je bele boje sa zlatnim oznakama). Sreca pa mi ne dira saksije sa cvecem u kuci a na dohvat sape su joj :P

Sad ce 9-tog da ima godinu dana. Samo sto jos treba dlaka da joj se razvija. Ovo joj je jos uvek bebasta dlaka. Do druge godine starosti im se razvija odrasla prava dlaka,duza i jaca. Nama je sad u planu da ga nosimo u Novi Sad na CACIB izlozbu.