Orlov KrЕЎ

EU PASOŠ ZA PSA za izložbe van Srbije

Recommended Posts

Cao svima,treba mi par informacija pa se nadam da mi ovde mozete pomoci. Dobio sam odraslog retrivera starog 4 godine sa urednim papirima,vakcinama i cipom. E sad je problem sto se ja selim u Sloveniju i zanima me kako da ga tamo prijavim i sta mi uopste treba da udjem sa njim u Sloveniju. Cak planiram i da uskoro idem u Ameriku pa ako nije previse komplikovano vodio bih ga sa sobom. Svaka informacija mi puno pomaze,hvala unapred

Za ulazak psa iz Srbije u Sloveniju neophodan je titar test.

Da li je i kada pas vakcinisan protiv besnila?

(trebalo bi da jeste, cim je chipovan)

Za Ameriku titar test nije neophodan, vec redovna vakcina protiv besnila i uredan pasos.

Imam jedno pitanje ako neko zna.

Da li je moguce da pas ima EU pasos, a da zivi u Srbiji?

Moguce je,sta vise, ne vidim razlog zasto ne bi bilo moguce.

Moze, mada su to relativno skoro uveli. Ako je pas u Srbiju dosao sa EU pasosem, moze isti i da zadrzi. Do sada smo morali da pravimo nove, srpske pasose.

Ne mogu da dozovem Institut "Luj Paster" iz NS (mada treba samo biti uporan, znam) stoga imam jedno pitanje... da li je neko skoro slao serum u NS radi titra? Trebalo bi to što skorije da obavim, a nešto se pribojavam da su oni u tom institutu kanda na kolektivnom godišnjem odmoru (čim mi se niko ne javlja) a to nikako ne bi valjalo. Jer... treba putovati u tu Sloveniju na jesen, a ja ne bih da rizikujem i da prekoračimo tih famoznih minimalnih mesec dana.

Do sada smo morali da pravimo nove, srpske pasose.

Ovo mi nije jasno. Kako smo morali da pravimo nove pasose?

Nismo mogli (bar mi ovde) da unesemo strane pasose u bazu pa nam je savetovano da radimo novi. Sada to resavamo slanjem podataka adminima.

Do sada smo morali da pravimo nove, srpske pasose.

Ovo mi nije jasno. Kako smo morali da pravimo nove pasose?

Da ni meni nije jasno. :shock: Moji psi imaju svoje EU pasose od samog starta i veterinari se nikada nisu zalili da ne mogu da unesu broj pasosa u bazu (a sticajem okolnosti vakcinisalo je protiv besnila vise njih).

Moze li neko da mi kaze, posto planiram da vodim psa oktobra za Bugarsku a mozda i jos na neku izlozbu, da li treba da joj vadim pasos, koja je procedura i cena? Ona ima onaj obican plavi koji se dobija pri cipovanju.Izvinjavam se sto ovako upadam i hvala :D

Ni ja nikakvih problema nisam imala iako mi jedan od pasa ima Eu pasos od 2003. godine , nije mi padalo na pamet da zamenim ni njemu ni drugima originalne pasose .

Ne mogu da dozovem Institut "Luj Paster" iz NS (mada treba samo biti uporan, znam) stoga imam jedno pitanje... da li je neko skoro slao serum u NS radi titra? Trebalo bi to što skorije da obavim, a nešto se pribojavam da su oni u tom institutu kanda na kolektivnom godišnjem odmoru (čim mi se niko ne javlja) a to nikako ne bi valjalo. Jer... treba putovati u tu Sloveniju na jesen, a ja ne bih da rizikujem i da prekoračimo tih famoznih minimalnih mesec dana.

Ja sam slala prosle nedelje, a moja mama je uspela da ih dobije juce ujutru na telefon... zovi ujutru, valjda budes imao/la vise srece! Inace ocekujem rezultate ovih dana, juce su ih kao poslali...

Moze li neko da mi kaze, posto planiram da vodim psa oktobra za Bugarsku a mozda i jos na neku izlozbu, da li treba da joj vadim pasos, koja je procedura i cena? Ona ima onaj obican plavi koji se dobija pri cipovanju.Izvinjavam se sto ovako upadam i hvala :D

Pasos ce ti sigurno trebati, e sad posto je Bugarska clanica EU, trebaces da uradis i titar test, i da dobijes na osnovu toga potvrdu iz veterinarske inspekcije da je pas zdrav. Otprilike ovako

- vadjenje krvi [na fakultetu veterinarske medicine u beogradu] (1500 din)

- slanje uzorka u Novi Sad i FAVN test (4500 din)

- dobijanje potvrde da je pas zdrav od veterinara (? din)

- izdavanje sertifikata od strane veterinarske inspekcije (4200 din) - vazi 48 sati i za to vreme pas treba da izadje iz zemlje

ukupno ~ 10200din

Zato je bolje imati evropski pasos.....

Zato je bolje imati evropski pasos.....

A ne moze se negde izvaditi taj evropski pasos?

Mislim da ne dajem stalno taj novac na te provere?

Pa ja mislim da moze kod bilo kog veterinara (pa onda on salje u Pasterov zavod u Novi Sad) nego sam ja pomenula Veterinarski u Beogradu zbog cene (mozda je kod drugih skuplje/jeftinije vadjenje krvi). Inace ja planiram da izvadim evropski pasos u Grckoj, posto idemo cesto dole na letovanje, a cula sam da moze da se izvadi lako kod veterinara.

Inace nije samo zbog novca nego zato sto su nam Grci pravili probleme na granici (iako je pas imao sve papire, oni su iz nekog razloga trazili novcanu garanciju da ga necemo prodati :roll: ), dok su svi Nemci opusteno prolazili sa svojim kucama!

Samo da pojasnim. Konkretno, ranije sam imala problem sa ubacivanjem francuskog i austrijskog pasosa. Jednostavno se broj nije uklapao u sablon VetUp-a i nije mi prihvatao prijavu.

Da li neko zna shta je sve tachno potrebno da bi pas otishao iz beograda u hrvatsku?

Ja sam zvala veterinare u zagrebu i oni su mi rekli da mi samo treba pasosh, da je chipovan i neki sertifikat o zdravstvenom stanju psa.

Ljudi sam EU pasos ne znaci nista. Zato uradite titer test + pasos + sertifikat o zdravstvenom stanju, to sve treba po propisu. Inace moze se proci i samo sa zravstvenom knizicom ako vas prati sreca.

Mi smo namerili da idemoiz Srbije za Makedoniju.Da li neko moze da mi odgovori sta je potrebno od papira za pse?Imamo pasos i potvrdu od veterinara da je pas zdrav.Da li treba jos nesto da prikupimo?

Za kod nas ti treba samo srpski pasos sa redovnim vakcinama, prociscavanja od parazita i vakcinaciju besnila i sertifikat o zdravstvenom stanju i nista vise.

Guest
This topic is now closed to further replies.