Sign in to follow this  
vukasin

uredjenje malih oglasa

Recommended Posts

Ne prima na svim podforumima, pa bih zamolila DogMan-a da proveri i uskladi ovu opciju na celom forumu.

Maksimalna velicina fotografija je od 31.12.2009 godine postavljena na 800x700 , velicina u 350 kb. Provereno radi.

Da ne izpadne da sam neciji izaslanik, samo odgovaram na prituzbe i prozivanja koja su bez veze i opet se pitam sta ste poceli kukati ako niko od vas nije prodao preko foruma stenad, ajde malo prst na celo pa smislite jeste li prodali ili niste, jer ste kontradiktorni....

Pa sada dali ste neciji izaslanik kako kazete ili niste to samo Vi znate.Nemam volje da citam sve Vase postove ali sam samo malo zavirio i video da imate stvarno impozantnih 2 042 posta od cega su 933 posta napisana u temi Kafica - druzenje 14 dio,a 1 322 u temi pricaonica (mada se po meni i tu neslaze neka matematika sto se tice broja postova,ali tako pise pa necu ja ispravljati),a clan ste ovoga foruma od Pet Jul 31, 2009 11:38 pm , znaci celih 5 meseci,ali neznam dali bi ste ispunili uslov od 250 konstruktivnih postova,a mozda i jeste jer bilo bi smesno da od tolikih postova nemate taj uslov.

Da nemislite da izmisljam jer sve je vidljivo ovde:

memberlist.php?mode=viewprofile&u=13724

....Nemam volje da citam sve Vase postove ali sam samo malo zavirio i video da imate stvarno impozantnih 2 042 posta od cega su 933 posta napisana u temi Kafica - druzenje 14 dio,a 1 322 u temi pricaonica (mada se po meni i tu neslaze neka matematika sto se tice broja postova,ali tako pise pa necu ja ispravljati),a clan ste ovoga foruma od Pet Jul 31, 2009 11:38 pm , znaci celih 5 meseci,ali neznam dali bi ste ispunili uslov od 250 konstruktivnih postova,a mozda i jeste jer bilo bi smesno da od tolikih postova nemate taj uslov.

Da nemislite da izmisljam jer sve je vidljivo ovde:

memberlist.php?mode=viewprofile&u=13724

Koneida, izgleda da nemate zelje da se malo udubite kada nesto trazite. Tema "Kafica - druzenje" se nalazi u delu foruma "Pricaonica" pa je od tih 1322 posta 933 napisano u toj temi. Time bez potrebe diskreditujete drugog clana. Koliko jepostova napisao za vreme ucestvovanja na forumu je licno njegovo problem. Da li su mu postovi konstruktivni odlucuju iskljucivo ljudi koji vode ovaj forum.

Ovim opominjem i Koneidu i Axxa i ostale da ne koriste ovu temu za licne rasprave. Za to psotoje PP.

Ja i dalje ne razumem sta vama smeta to pravilo? Uostalom, ovde imate i kome i cemu da se bunite, u Zov-u to pravo nemate, nego ili uplatite ili ne, vasa stvar. Isto i ovde, samo umesto novca, Forum trazi broj postova i staz. Eto, vi ste u ova 2-3 dana vec dobili 5-6 postova, i ne znam sto je toliko tesko imati 250 postova? Smesna cifra. E, sad, konstruktivnost je drugo, ali to nije na nama na odlucujemo, nego na onima koji ovaj forum vode...Ovo nije demokratija, ovo je necija kuca, a mi smo samo gosti u njoj, i tudja pravila treba da ispostujemo.. Ne znam ni sto se siri prica, kome se svidja-svidja, kome ne, nek` se ne oglasava i dovidjenja. Ili cemo sad ovde da malko popricamo o konstruktivnosti svakog clana ponaosob?

Diana ma nemam ja ništa protiv ja znam da je ovaj forum kao i drugi privatan i da se zna ko donosi pravila igre i znam da nema demokratije. Nemam ništa protiv da se ukinu oglasi ,da se plaćaju nego mi se nesviđa tj nije mi jasno ko može da kaže koliko je koji post konstruktivan. Ja jednostavno pišem samo ponekad na ovom forumu nemam želje da pišem kao neki hoćemo na kaficu , roštilj je bio dobar i to jer da pišem tako imao bi jako mnogo postova kao mnogi ovde mada sam član od 2006 više sam na pasminskom forumu i tamo više pišem jer ovde nema mnogo uzgajivača. Ja sam samo izneo svoje mišljenje i nevidim zašto to Vama nekima smeta da se neko neslaže sa 250 "konstruktivnih" postova.

Pozdrav

Guest JovanaBG

Pa sve u svemu izgleda da axxo ima exkluzivno pravo da odlučuje da li su i čiji su postovi konstruktivni i niko ga ne opominje, a kada neko odgovori na njegove prozivke desi se to što se desi :?

Pa sve u svemu izgleda da axxo ima exkluzivno pravo da odlučuje da li su i čiji su postovi konstruktivni i niko ga ne opominje, a kada neko odgovori na njegove prozivke desi se to što se desi :?

JovanaBG,

Za ovaj post imas posledju opomenu. Vec napisah da licne razgovore vodite putem PP.

Admin

Dan B, napisala sam post, pa me je DogMan pretekao sa informacijama, kako i dolikuje, pa sam ga "iskasapila", te se nije videlo zasto sta pisem. Odnosilo se na Koneidu, ali to sad nema veze...

Svako od nas ima pravo licnog izbora gde i sta hoce da pise, i niko nema prava da u to zalazi. Vi pisite gde vam je lepo, ostali ce tamo gde im je prijatno. Moderatori ce odluciti ko je i koliko konstruktivan, i kraj price.

Vi imate pravo da se neslazete, naravno, apsolutno jednako kao sto ja bas volim sto je to pravilo uvedeno jer vise ne moram da listam oglase 500 stancera koji imaju 18 rasa stenaca, da bih nasla jedan jedini oglas odgajivaca.

Uostalom, ne pitamo se ni vi ni ja, vec neko drugi, tako da dzabe polemisemo.

Jovana, sigurno Axxa poznajem daleko bolje od tebe, a nemam pojma kako si dosla do ideje da ON odlucuje?

Konstruktivnost nije ni na tebi ni na meni, ni na Axxo-u da odlucujemo, ima ljudi koji rade taj posao. Inace, opomenut je isto kad i Koneida, i ja stvarno ne znam sta ste se navrzli na ovu temu??? Ko hoce da se oglasava neka pise, ko nece ne mora, i aj` zdravo.

Nezelim da polemisem nisakim,ali sam mislio da kao clan mogu i ja da o necemu dam svoje misljenje.Mislim da nisam polemisao,vec samo dao svoj stav o konstruktivnosti i izvinjavam se sto sam u jednom delu pogresio jer ljudski je i pogresiti ali i priznati pogresku.

Na kraju mislim da nisam nikada ni jednom svojom pisanom recju nekoga uvredio niti imam takvu nameru.

Posto se ovaj forum zove balkankinology smatram da su jedini konstruktivni postovi koji su u okviru kinologije a ne recepti za torte.

Pa ne evo ja ću da pišem i da skupim tih 250 konsrtuktivnih postova. Samo bi molio nekog od moderatora da pročešlja temu o pasmini "Labrador retriver" i da pobriše postove koji nemaju veze sa pasminom gde se stavljaju slike svojih pasa i gde bi trebalo da se nastavi debata isključivo o pasmini pa pošto bi hteo tamo da pišem jer je to pasmina u kojoj mogu nešto kontruktivno da napišem.

Kako nista drugo na ovom forumu ne izazva ovoliko paznje kao pravila za male oglase :shock:

Ja na jednoj temi pitam odgajivaca od kojih je roditelja pas itd, a on meni jos 3 slike u vidu odgovora i tras linka ka odgajivacnici. Vrlo konstruktivni postovi s njegove strane, ali bitno da je MO stavio par oglasa za svoje pse. I kolijo vidim takvi se najvise bune.

Konstruktivan post po meni nije u delu pricaoinica, vec u ostalim delovima i nije tipa jao pas ti je divan itd. Tvoj pas mi se svidja zato i zato, ili ne svidja iz tog i tog razloga, ili imam taj i taj problem jel ima neko pametan predlog za resenje istog. Problem je sto na te i takve konstruktivne postove ( ne dao Bog da kazes nesto lose za necijeg psa ) dobijamo u velikom broju jos konstruktivnije postove tipa sta ti znas, ko si ti da pises to i to - primer imamo i ovde par postova iznad. Nego dajte da se okrenemo pametnijim stvarima - odgoju, ishrani upoznavanju rasnih odlika pasa , a ne oglasima. Ako vec tvrdite da niste prodali pse preko oglasa na BK cemu onda tolika polemika.

Ja ponovo dajem predlog ili izbaciti oglase da ne postoje ili uvesti sistem placenih oglasa i onda ce valjda svi biti zadovoljni, a mozda i nece :!: :?:

Cela je zabuna oko reci konstruktivni,ja smatram da je konstruktivan post sto ti jocco rece na temu samih pasa i kinelogije,da je poucan i koristan,takvih postova je malo pa otud i nase kako ih vi zovete "kukanje" zbog cifre 250.

Kolko sam ja video DogMan je napisao da se i drugi postovi broje i to je ok onda.

Cestitke,zelje...naravno ne i to podrzavam,cak bi i zabranio,za to ima PP,sto mora ja da citam kako mika zeli sve najlepse i najbolje ziki i ako neko kaze pa tome nije mesto ovde odma skoci mika a malo posle i zika i kazu kome se ne svidja ne mora da cita.

Mislim da ce cifra od 250 dovesti do toga da ima vise ovakvih ne konstruktivnih postova da bi se u moru postova od nekoliko hiljada mislilo da ima 250 konstruktivnih sto bi bilo i prirodno da je tako,ali nazalost nije.

Guest JovanaBG

Ako sam nekog uvredila,izvinjavam se,nije namerno.

Diana M. ako sebi neko da za pravo da komentariše da li su nečiji postovi konstruktivni ili ne,kao što je axxa uradio u mom i nekim drugim postovima,smatram da i mi imamo pravo da reagujemo na isto.Možda sam reagovala preoštro pa sam se zamerila moderatoru i umesto prve dobila poslednju opomenu :? Iznela sam svoj stav u vezi malih oglasa i više se neću uključivati u ovu temu.

Dan B, za konstruktivne postove smatram i te koje si napiso na ovoj temi. Iznosis svoj stav, bez uvreda ili omalovazavanja ikoga. Sad sto se ne slazemo po nekim pitanjima, to je druga tema...

Na ovo sam mislio philipe,a takvih se postova moze naci i u pricaonici i u predstavite svoje pse.

Koliko prasine oko oglasa. Kao da smo svi na ovm forumu samo zbog tih oglasa....

Pravila su takva kakva su, mogu nam odgovarati ili ne, mozemo se ljutiti ili ne, ali ih se moramo pridrzavati.

Pa ja sam jedan od najstarijih clanova ovog foruma. Ima samo 3 aktivna clana koji su tu duze od mene. ALi nemam dovoljan broj postova. Stoji da to mozda nije u redu, ali pravila su takva. I sta sada, ja treba da se ljutim sto ne mogu postaviti oglas!?

Mada stoji i to, da treba odluciti koji su to konstruktivni postovi, a koji to nisu... Mislim da je to suvisno i da je dovoljno bilo da se stavi 250 postova i najmanje 6 (ili neki drugi broj) meseci clanstva. Kao na benchmarku.... Jer ako se samo veze za broj postova, pa svako od nas za dan moze da naprvi tih 250. Da je vezano za staz na forumu admini i moderatori ne bi morali gubiti vreme na dlucivanju sta je to konstruktivan predlog a sta ne, a clanovi koji misle da su admini i moderatori prstrasni kada odlucuju o konstruktivnosti predloga se vise ne bi ljutili....

Registrovana sam na ovom forumu 13.novembra 2004. godine kao Jelena Jovanovic. Svoj nick nisam mogla promeniti, pa sam registrovala novi pod imenom Alpha (17.septembra 2006.), naravno, sve uz blagoslov moderatora.

Sa svojih preko 1000 postova i kao jedna od prvih clanova ovoga foruma, dozivela sam da mi oglasi budu obrisani. To nisu oglasi "stancera", vec stenaca iz moje odgajivacnice, kvalitetnih i zdravih pasa. Smatram da sam, ako nista drugo, zasluzila da budem obavestena da sam stavila previse slika, pa da neke pobrisem, posto verujem da je to problem, a ne da me sa povratka s puta docekaju obrisani postovi. S toga vas molim da mi oglas vratite, ukoliko je to moguce, ukoliko ne, ostajte mi u dobrom zdravlju, a ja vise ovde oglas necu postaviti. Da napomenem da sam vlasnik i osnivac specijalizovanog foruma o labradorima koji broji oko 700 clanova i nikada bez obrazlozenja ili upozorenja nisam, ni ja niti bilo ko od moderatora obrisao neki oglas korisnika foruma, clana. Pozdrav!

Jelena Jovanovic

Registrovana sam na ovom forumu 13.novembra 2004. godine kao Jelena Jovanovic. Svoj nick nisam mogla promeniti, pa sam registrovala novi pod imenom Alpha (17.septembra 2006.), naravno, sve uz blagoslov moderatora.

Sa svojih preko 1000 postova i kao jedna od prvih clanova ovoga foruma, dozivela sam da mi oglasi budu obrisani. To nisu oglasi "stancera", vec stenaca iz moje odgajivacnice, kvalitetnih i zdravih pasa. Smatram da sam, ako nista drugo, zasluzila da budem obavestena da sam stavila previse slika, pa da neke pobrisem, posto verujem da je to problem, a ne da me sa povratka s puta docekaju obrisani postovi. S toga vas molim da mi oglas vratite, ukoliko je to moguce, ukoliko ne, ostajte mi u dobrom zdravlju, a ja vise ovde oglas necu postaviti. Da napomenem da sam vlasnik i osnivac specijalizovanog foruma o labradorima koji broji oko 700 clanova i nikada bez obrazlozenja ili upozorenja nisam, ni ja niti bilo ko od moderatora obrisao neki oglas korisnika foruma, clana. Pozdrav!

Jelena Jovanovic

Kada je postavljen vas oglas i kada je obrisan?

PS

Taj forum gde ste vlasnik i osnivac je totalno zatvoren za neregistrovane posetioce, ako se ne varam?

Pa sada ne mogu da znam kada je postavljen ni kada je obrisan.

Da, zatvoren je za neregistrovane clanove.

Pa onda o cemu pricamo? AKo je posavljen pre 60 dana, skript ga automatski brise, bez da moderator mrdne prstom. Vas oglas sigurno nije izbrisan iz zlobe ili hira nekoga od ljudi koji ovaj forum uredjuju. To vam garantujem.

PS

Bez imalo zlobe ili negativizma zelim da vas pitam nesto: smatrate li da je u redu da neko ko je admin i osnivac foruma koji ne dozvoljava pristup nikome ko nije registrovan ( za registraciju su sigurno potrebni nekakvi uslovi), kritikuje zelju administracije ovog foruma da se BK ne pretvori u "Novosti oglase", vec da ostane konoloski foruma ( ako takav u opspte moze da postoji na ovim nasim prostorima )?

Ponavljam da ne mogu znati kada je post postavljen. Ukoliko se kuja osteni, postavi se oglas. Stenci se, verujem da znate, prodaju tek kada napune dva meseca, tako da mi nije jasna ideja da se 60 dana racuna od dana postavljanja oglasa. Zar ne bi bilo normalno da to bude od poslednjeg posta u temi tj oglasu?

Zaista ne shvatam kakve ima veze dozvoljavanje pristupa neregistrovanim korisnicima? Ja se ne bih bunila i da je ovde tako. I zasto generalizujete moje pitanje u neku katastrofalnu kritiku Vasih zelja?

Mene buni jedna stvar ovde, postavljen je oglas koji recimo glasi: prodajem stenad te i te rase, slobodan za parenje taj i taj... Vi oglas zakljucate. Ako je neko vec zaiteresovan da kupi stene rase, npr. patuljasti snaucer, kontaktirace tu osobu na PP, jer je vec dosta receno u nazivu teme. I cemu sad zakljucavanje? :?

Ponavljam da ne mogu znati kada je post postavljen. Ukoliko se kuja osteni, postavi se oglas. Stenci se, verujem da znate, prodaju tek kada napune dva meseca, tako da mi nije jasna ideja da se 60 dana racuna od dana postavljanja oglasa. Zar ne bi bilo normalno da to bude od poslednjeg posta u temi tj oglasu?

Zaista ne shvatam kakve ima veze dozvoljavanje pristupa neregistrovanim korisnicima? Ja se ne bih bunila i da je ovde tako. I zasto generalizujete moje pitanje u neku katastrofalnu kritiku Vasih zelja?

-Mali oglasi na BK su pesplatni i smatram da je sasvim dovoljno da traju 60 dana od njihovog postavljanja, pod uslovima koje su odredili ljudi koji ovaj forum vode.

- Savrseno nas ne interesuje kada su rodjeni stenci , kada ce biti spremni za prodaju, da li ce ih iko kupiti, ... Postavljen oglas na BK BESPLATNO zivi 60 dana, bez obzira na posete i komentare, ... Nakon toga se automatski brise.

- Na vasem forumu ne mogu da vidim kako se moderiraju mali oglasi, jer ne mogu ni da ih vidim. Na ovom forumu i gosti i registrovani clanovi mogu videti sve sto je napisano u bilo kom delu foruma i to smatramo da je u redu. Vi ste vas forum u celini sakrili, i ja nemam nista protiv. To je stvar uredjivacke politike i vlasnika forua.

- NIsta ne generalizujem u nikakve kritike vec samo odgovaram na vas post, bez imalo zlobe ili negativizma.

- Da bi shvatili razliku izmedju vaseg i ovog forua, postavljam vam skrin shot statistike BK za 2009 godinu. Nadam se da ce te naci neke razlike. Bice vam valjada jasno zasto vas forum moze da zivi na besplatnom hostingu za forume a ovaj ne moze da opstane ni na 95% placenih hostinga...

Pozdrav Dezurni admin BK

post-951-13598025348392_thumb.jpg

- Na vasem forumu ne mogu da vidim kako se moderiraju mali oglasi, jer ne mogu ni da ih vidim. Na ovom forumu i gosti i registrovani clanovi mogu videti sve sto je napisano u bilo kom delu foruma i to smatramo da je u redu. Vi ste vas forum u celini sakrili, i ja nemam nista protiv. To je stvar uredjivacke politike i vlasnika forua.

U potpunosti gresite sto se tice ovoga, oglasi su javni i mogu ih videti neregistrovani clanovi, ali opet ne shvatam cemu uporedjivanje statistike. Ja razliku vidim, a i moj forum je posvecen jednoj rasi, a ne svim, no to je totalno nebitna prica, ali i dalje ne vidim svrhu u uporedjivanju administracija i dozvola dva, totalno neravnopravna foruma. Uostalom, to je to, da ne sirimo pricu, posto vidim da Vas ne interesuje sama funkcija postavljenog oglasa, kako ste napisali. A samim cinom ogranicavanja trajanja oglasa dolazimo do onoga sto je i najstetnije, a to je da do izrazaja dolaze preprodavci, stanceri koji stence daju i sa 3-4 nedelje novim vlasnicima, a ne nakon navrsena dva meseca, jer oglas tada nece biti ni vidljiv. Eto, shvatite to kao predlog za neke izmene u duzini trajanja oglasa i nacinu njihove vremenske ogranicenosti, a da li cete ga usvojiti, to je vec Vasa stvar.

Toliko od mene.

Sta sad svi kukate na pravila te ovo te ono ne valja.Sto jednostavno ne odete(odemo) sa ovog foruma i mirna backa, a ne iznova i iznova mu se vracate (vracamo) i ne mozete (mozemo) bez njega.Daj, te prazne price itd itd.Svakom nesto smeta.Ranije se nije znalo nista tamo u temi kupujem/prodajem.Daleko da je ovo sjajno ali ako ista makar je preglednije.Mene jedino izludjuje odnos moderacije prema clanovima koji su nesto doprineli ovom forumu.Snishodljivost i gledanje sa visine na iste.Jer ovaj forum ne cini vlasnik nego clanovi.No nije bitno to je vec druga tema.Meni je bez veze ova kuknjava za male oglase a satro niko stene nije prodao preko BK.Pa zbog cega postavljate oglas onda???

Pljujete po moderaciji za retku dobru stvar koju su uradili.I sta je problem postaviti ponovo oglas i link do teme ili sto(100) http linkova direktno do slika stenaca.Dajte malo se obrazujte kako i na koji nacin mogu neke stvari da se urade ili bar pitajte ako necete da citate temu.

PS pohvala za povecanje formata slika (konacno se i to desilo jos youtube da moze da se postavi i super)

Imam zamerku i to veliku, ovako ne znam da li je do mene tj mog pretrazivaca ili do skripte kada kliknem na dirketan link http on ne otvori novi tab ili prozor nego u istom odlazi na postovanu adresu.Da li to moze da se promeni ako je do vas je l je to jako glupa stvar da me preusmerava direktno na drugi sajt,Mnogo je bolje da ide u novom prozoru.