Sign in to follow this  
vukasin

uredjenje malih oglasa

Recommended Posts

Pogledao sam malo i opet video da ima oglasa sa nedovoljno postova da bi se mogli tamo nalaziti,a kada je u pitanju norma od 250 konstrutivnih postova,mislim da je preterana i da nigde nisam vidio toliki broj kao uslov pa stoga sve mi ovo vise lici na neciji hir.Gledajuci hipoteticki sta ce se dogoditi ako svi koji su do sada imali oglas a nisu imali uslov,ostvare taj uslov zvan 250.Dali ce i tada biti problema pa cete normu podici na hiljadu,ili sve ipak navodi na ono ajde da se placaju oglasi pa onda vise problema nema,samo Vam je neugodno odjednom to reci pa cekate da neko predlozi,pa ispade po onoj narodnoj u tom grmu lezi zec???

Nakon ovakvih kvalifikacija i optuzbi bilo bi vrlo korektno da date direktne cinjenice, zajedno sa linkovima prema oglasima kojima gledamo kroz prste i koji nisu po pravilima, kao i da direktno napisete za koga to pravila ne vaze.

Nikako nisam rekao da im gledate krz prste,vec da se nalaze tamo u temi mali oglasi.

Pa evo Vam primer:

viewforum.php?f=85

viewtopic.php?f=85&t=17563

viewtopic.php?f=85&t=17562

Citam oglase i vidim stenci na prodaju otvorim i vidim covek opomenjen ali oglas je tu,vidljiv,udjem u profil i posaljem mu privatnu poruku da me zanimaju i da mi da tel. kako bih se dogovorili ?

Smatrao sam ako nemoze i nema uslove da ga da,oglas treba da se obrise a clan putem pp da se obavesti da ima opomenu ili vec u temi opomene clanovima ili kako vec.

Jos jedno pitanje? Dali ste ustanovili da clanovi koji imaju tek nesto preko 250 poruka,pa i do 300,dali je broj od minimalnih 250 bio konstruktivan?

Nadam se da ovo moje pisanje i pitanja necete shvatiti kao provokaciju vec kao konstruktivne razgovore u cilju pravednosti.

Lep pozdrav.

Ovo je bas bezveze :roll: clan sam vec nekoliko godina,imam ukupno nesto vise od 500 postova,pisem najvise na temama rase koja me zanima,o psima uzgoju,izlozbama i naravno dam jedan-dva oglasa u toku godine iskljucivo za svoje stence.Ogls mi je bio izbrisan :cry:

Cim uradim sait odgajivacnice tamo postavim slike i novosti i naravno na BK oglasima stajace samo br.tel i adresa saita,meni licno to nista nece smetati.

Najveci problem u oglasima jeste ta prva strana sto mnogo clanova,pisu samo da bi bili medju prvima,pa makar stavili i samo smail,nekoliko tackica ili napisali samo aktuelno.

Iskreno mi zao za nove clanove,zbog cega da nemaju ista prava isto kao i stari,mislim prave clanove (ne duple nikcove,koji svoje hvale do nebesa svaki dan a tudje pljuju i uopste ne komentarisu)

Najbolje bi bilo da na temu oglasi moze da napise samo clan koji je otvorio oglas i ti oglasi da se rasporede po FCI grupama jer tako ce se mnogo manje pisati a onaj ko trazi oglas pogledace samo u toj FCI grupi gde pripada rasa koja ga zanima i onaj koji ce da postavi postavice samo u toj FCI grupi gde pripada rasa kojom se bavi.

To ce biti dobro i za te koji su navikli na prvu stranu,jer bice tu njihov oglas i nedelju dana i vise,mislim da nece biti onda tolko dosadni,sto ce da odgovara i moderatorima.

Svi smo mi nekad bili novi clanovi i krenuli od 0 postova :wink: :lol:

pozdrav!

Najbolje bi bilo da na temu oglasi moze da napise samo clan koji je otvorio oglas i ti oglasi da se rasporede po FCI grupama jer tako ce se mnogo manje pisati a onaj ko trazi oglas pogledace samo u toj FCI grupi gde pripada rasa koja ga zanima i onaj koji ce da postavi postavice samo u toj FCI grupi gde pripada rasa kojom se bavi.

To ce biti dobro i za te koji su navikli na prvu stranu,jer bice tu njihov oglas i nedelju dana i vise,mislim da nece biti onda tolko dosadni,sto ce da odgovara i moderatorima.

Svi smo mi nekad bili novi clanovi i krenuli od 0 postova :wink: :lol:

pozdrav!

Bas mi je drago sto sam ovo procitao sto je costa napisao i da budem iskren i meni je ta misao bila u glavi,

Upravo to ,sto oglasi nebi bili po grupama kao sto su npr. u ZOV-u,pa koga interesuje neka rasa gledao bi to u toj grupi pa bi se izbeglo i ono tipa ajmo malo gore ili se prijatelji ispomazu u oglasima tipa super ti je leglo vrh a oni stari 5 dana i sve se vec vidi,a cilj je ustvari prva strana itd.

Ja smatram da oglasi po grupama i nisu neko resenje....u Zovu jesu po grupama ali je sve na dve strane i pregledno je!! Drugo,potencijalni kupci tj buduci vlasnici pasa uglavnom i ne znaju da postoje FCI grupe a posebno ne kojoj grupi pripadaju pojedine rase...to se nauci tek kada neko pocne malo ozbiljnije da se bavi kinologijom..

Inace ovo sa oglasima se dopada samo bih od ovog pravila izuzeo poklanjanje pasa i udomnjavanje mesanaca....Za takve oglase bih jednostavno ukinuo ogranicenje broja postova...

Pozdrav

Guest JovanaBG

Mislim da ste sa novim pravilima za postavljanje malih oglasa preterali.Ovakva pravila do sada nema ni jedan sajt o kućnim ljubimcima.Sobzirom da su dosada i neregistrovani korisnici mogli da postavljaju oglase ovo je prestrogo.Smatram da i većina dosadašnjih oglašivača misli isto, pa bi bilo dobro da se nova pravila koriguju.Zloupotrebe je bilo, ali treba sankcionisati te članove a ne kažnjkavati skoro sve ostale.Ovo je moj stav o ovom problemu, pa bi bilo dobro još jedanput razmisliti i rešiti problem na adekvatniji način.

Guest JovanaBG

Hvala na obavstenju,ali kada sam procitala nova pravila koja su me blago receno ,,iznenadila,, malo sam pozurila i otvorila ovu temu.Zamolicu moderatora da je prebaci. :wink:

da nigde nisam vidio toliki broj kao uslov pa stoga sve mi ovo vise lici na neciji hir.

Philipe ovo citiranje je nekompletno i izvadjeno iz konteksta pa menja smisao moga posta a koji glasi ovako:

"Pogledao sam malo i opet video da ima oglasa sa nedovoljno postova da bi se mogli tamo nalaziti,a kada je u pitanju norma od 250 konstrutivnih postova,mislim da je preterana i da nigde nisam vidio toliki broj kao uslov pa stoga sve mi ovo vise lici na neciji hir."

Citiraj:

Poštovani korisnici, Došlo je do izmene kriterijuma promocije u Member korisničku grupu. Od sada je za to neophodno 6 meseci i 250 poruka. Oni koji su taj status zaslužili ranije (i starim pravilima) neće ostati bez postojećih privilegija tj. već "zasluženog" Member statusa.

I ovaj je dosta strog kako si i rekao ali mislim da nije stoziji jer nema napomene "250 konstruktivnih postova" vec samo poruka,pa tako ispada da je ovo nase nametnuto pravilo najstroze.

djokic_79 je napisao:

Ja smatram da oglasi po grupama i nisu neko resenje....u Zovu jesu po grupama ali je sve na dve strane i pregledno je!! Drugo,potencijalni kupci tj buduci vlasnici pasa uglavnom i ne znaju da postoje FCI grupe a posebno ne kojoj grupi pripadaju pojedine rase...to se nauci tek kada neko pocne malo ozbiljnije da se bavi kinologijom..

Eto s postovanjem ja ipak mislim da je dobro po grupama i da buduci vlasnici koji bi zeleli nabaviti ljubimca i treba pre toga da se malo edukuju upoznaju sa rasom,vide sta sve treba kada se odluce na taj korak ,a ne da udju u taj projekat bez ikakvoga saznanja pa da im za kratko vreme to sve dozlogrdi jer kao nisu nista znali i neretko takav ljubimac bude ostavljen i napusten ,a sto mislim da je najgore moguce.

Meni se svidja pravilo iako jeste malo strogo. Tako ce forum biti mnogo manje opterecen. Ko zeli iskljucivo reklamu moze da zakupi baner ili plati oglas. Interesuje me sta je sa oglasima za raznorazne prodavce hrane, lekova, opreme za kucne ljubimce i sl. sa teme Oprema / Hrana / Usluge / Ostalo koji su takodje na BK "od juce" i imaju skoro iskljucivo postove kojima se reklamiraju bilo na malim oglasima, bilo na drugim temama? Smatram da je nepravedno kaznjavati samo odgajivace (koji mnogo manje zarade na stenadima od onih kojima je trgovina profesija).

I ovaj je dosta strog kako si i rekao ali mislim da nije stoziji jer nema napomene "250 konstruktivnih postova" vec samo poruka,pa tako ispada da je ovo nase nametnuto pravilo najstroze.

To se podrazumeva i na gore pomenutom forumu, naglaseno je

Ne dozvolite sebi luksuz da slabo smislenim porukama napisanim u kratkom vremenskom roku steknete potrebne uslove za tako nešto, jer time ugrožavate svoj status na forumu.

Treba i da se podrazumeva na ovom forumu koji u nazivu ima i rec nauka (nauka o psima i o psecim rasama). Samo na ovum forumu ima toliko chat-ovanja, postova poput: cestitam, pozdrav za sve i sl.

Pratim ovaj forum i moja procena je da velika vecina korisnika (preko 80%) ne pise nista o rasi konkretno. Samo se prepucavaju i cestitaju. Ako nemaju sta da napisu, neka citaju i uce, neka pitaju!

Moje tvrdnje je lako proveriti u bilo kojoj pasminskoj temi. Secam se korisnika koje je kritikovao pse, i njihove osobine, hvalio apotom pitao sta su to uglovi :shock: Takvih ima mnogo.

Moje tvrdnje je lako proveriti u bilo kojoj pasminskoj temi. Secam se korisnika koje je kritikovao pse, i njihove osobine, hvalio apotom pitao sta su to uglovi :shock: Takvih ima mnogo.

Sa ovim se slažem u potpunosti, bez obzira što cifru od 250 konstruktivnih postova smatram strogim(prestrogim).

Još više su mi simpatični, koji se spremaju u nedelju da izvedu svog psa na izložbu, pa u petak pitaju kako izgleda izlozba, a u ponedeljak napišu: Sudija nema blage veze sa rasom, uostalom sve je bilo namešteno...

S obzirom da smo apsolvirali temu 250 postova, ajde da se pozabavimo jos jednim fenomenom. Oglasi se i dalje postavljaju / mene zanima da li je toliki problem procitati obavestenje i uput za postavljanje oglasa, slika....

Moj predlog da se svi oglasi izbrisu, nema oglasa i molim lepo svi mirni i zadovoljni

S obzirom da smo apsolvirali temu 250 postova, ajde da se pozabavimo jos jednim fenomenom. Oglasi se i dalje postavljaju / mene zanima da li je toliki problem procitati obavestenje i uput za postavljanje oglasa, slika....

Moj predlog da se svi oglasi izbrisu, nema oglasa i molim lepo svi mirni i zadovoljni

Isto zapazanje sam i sam uocio i takodjer smatram i sam da bi najbolje bilo da ukinete rubriku mali oglasi i reseni svi problemi.

Zasto mislim da je to najbolje ? Pa razlog je taj sto mislim da najveci broj clanova koji imaju i do 350 postova pa i neki dosta vise nemaju 250 konstruktivnih postova,a dali svakog takvoga clana moderatori mogu ponaosob proveriti i procitati sve postove pa odluciti koji su konstruktivni a koji ne.

Stoga moj predlog Vam je ukinite rec "konstruktivni",pa ostavite samo 250 postova ili ukinite male oglase.

Ovakvo resenje smatram najboljim samo iz razloga pravednosti prema svakom clanu ovoga foruma.

Ovo je bas bezveze :roll: clan sam vec nekoliko godina,imam ukupno nesto vise od 500 postova,pisem najvise na temama rase koja me zanima,o psima uzgoju,izlozbama i naravno dam jedan-dva oglasa u toku godine iskljucivo za svoje stence.Ogls mi je bio izbrisan :cry:

Cim uradim sait odgajivacnice tamo postavim slike i novosti i naravno na BK oglasima stajace samo br.tel i adresa saita,meni licno to nista nece smetati.

Oglas Vam nije izbrisan viewtopic.php?f=85&t=17570

Guest JovanaBG

Potpuno se slažem,bolje da su ukinuli oglase nego što su uradili ovo.Ovako će izmedju ostaloga biti mnogo članova i starih i novih koji će biti na neki način ,,kažnjeni,,a neki nenamerno favorizovani.Drastično smanjiti broj oglasa nije samo na štetu oglašivača naprotiv.Iz ličnog iskustva kao što je i Zorica MZ konstatovala,ne sećam se da sam nešto prodala preko foruma,internet oglasa, Halo oglasa i slično.To što ima puno pregleda apsolutno neznači i da je i prodato neko štene.Ima ljubitelja koji su članovi po mnogim forumima i prate skoro svaki post i pregledaju ga,postavljaju pitanja...Ali ozbiljnih kupaca skoro da i nema a pogotovo u ovoj krizi.Tamo gde sam platila kao što je Zov,Novosti oglasi ...nešto sam i prodala.Smanjem oglasa moderatori će imati manje posla ali će se smanjiti i broj poseta a ograničena i oskudna ponuda će samo doprineti tome.Najveću korist će da izvuku mali broj oglašivača sa ,,konstruktivnim,,postovima.Zato bi bilo bolje ili ih ukinuti ili uvesti plaćene oglase, pa ko voli nek izvoli.

Potpuno se slažem,bolje da su ukinuli oglase nego što su uradili ovo.Ovako će izmedju ostaloga biti mnogo članova i starih i novih koji će biti na neki način ,,kažnjeni,,a neki nenamerno favorizovani.Drastično smanjiti broj oglasa nije samo na štetu oglašivača naprotiv.Iz ličnog iskustva kao što je i Zorica MZ konstatovala,ne sećam se da sam nešto prodala preko foruma,internet oglasa, Halo oglasa i slično.To što ima puno pregleda apsolutno neznači i da je i prodato neko štene.Ima ljubitelja koji su članovi po mnogim forumima i prate skoro svaki post i pregledaju ga,postavljaju pitanja...Ali ozbiljnih kupaca skoro da i nema a pogotovo u ovoj krizi.Tamo gde sam platila kao što je Zov,Novosti oglasi ...nešto sam i prodala.Smanjem oglasa moderatori će imati manje posla ali će se smanjiti i broj poseta a ograničena i oskudna ponuda će samo doprineti tome.Najveću korist će da izvuku mali broj oglašivača sa ,,konstruktivnim,,postovima.Zato bi bilo bolje ili ih ukinuti ili uvesti plaćene oglase, pa ko voli nek izvoli.

Sestro draga sta se onda sekiras za oglase, ako nisi nista prodala preko foruma.

Mene najvise zacudjuje da se najvise bune clanovi sa par postova, ili vam palo na pamet da bi ovi postovi mogli biti konstruktivni?

Ajd deco ljubi vas cika za srecnu novu i brez mlogo sekiracije :wink:

Voleo bi da neko pojasni u detalje značenje fraze "konstruktivan post" podrazumeva se da nisu ono "čestitam" ili tipa (lep vam kuca, šta se kuva, plaćam kafu na izložbi itd.). Dali je konstruktivan post ma koliko on kratak bio napr. neko postavi pitanje koliko je težak odrasli engleski buldog i ja naprimer odgovorim 23 kg dali je to konstruktivan post što sam napisao dva broja ili kad neko napiše celu stranici o nekoj pasmini po meni je to jedini pravi konstruktivni post ali da bi imao svako takvih 250 konstruktivnih postova mislim da ih nema niko po meni na ovom forumu to bi bila podeblja knjiga. Slažem se u potpunosti sa ovim zaključavanjem oglasa jer mi je glupo da drugi hvale leglo i razvijaju diskusiju u oglasu i smetalo me također što pojedinci pišu tipa idemo na prvu stranu to je bezveze ali sam sam više gledao oglase nego ih davao jer me jednostavno zanima ko šta uzgaja ko šta sa čim pari itd. Nisam nikad ali nikad prodao ni jedno jedino štene preko ovog foruma mada sam davao poneki oglas imao bi mnogo više postova da nije nekih drugih pasminskih foruma na kojima provodim više vremena mislim da na ovom forumu nisu dobro uređene neke stvari pre svega u temi o pasmini ljudi postavljaju slike svojih pasa što je apsurd za to postoji tema predstavite svoje pse i mislim da bi odgovorni mogli oko toga da povedu više računa.

Također su me smetale veličine fotografija apsurd je da ja samo za BK moram smanjivati fotke na druge dimenzije. BK je sigurno najveći forum na ovim prostorima ali mislim da bi se neke dobronamerne kritike običnih članova trebale prihvatiti. Takođe mi se sviđa ideja da se oglase urede po FCI grupama.

Stvarno sada vidim da ti uopste ne citas odgovore na tvoje primedbe, vrati se dve stranice unazad i videces sta ti je odgovoreno u vezi velicine slike, ali tebi lakse da prozivas nego da malo i procitas.

Sto se tice izgleda malih oglasa, koliko vidim sada su svi na prvoj stranici i bas lepo pregledni, ako ne verujes pogledaj:

viewforum.php?f=85

Da ne izpadne da sam neciji izaslanik, samo odgovaram na prituzbe i prozivanja koja su bez veze i opet se pitam sta ste poceli kukati ako niko od vas nije prodao preko foruma stenad, ajde malo prst na celo pa smislite jeste li prodali ili niste, jer ste kontradiktorni....

Guest JovanaBG

Stvarno ne znam zašto se ti osećaš prozvanim/om pa tako odgovaraš.Nije u pitanju kako ti nazivaš ,,kukanje,, već iznošenje sopstvenog stava na koje svako ima pravo bio stari ili novi član.Apsolutno se ne tangiram zbog malih oglasa da se ne bi ponavljala,što se mene tiče mogu da ih i obrišu.

Prvo Axxo ja za Vas nisam TI jer se ne poznajemo , drugo pitanja nisam postavio Vama nego nekom koje merodavan mislim da nikome ne treba drveni advokat. Treće i ako ste se uključili i direktno obratili meni što niste dali odgovor na glavno pitanje šta je to "konstruktivni post" i tko će to oceniti koji jeste koji nije.Normalno da sam pročitao to za veličinu slike samo sam napomenuo još jednom jer tako je bilo a možda je i još uvek nisam probao staviti danas fotku. Ja nisam prodao štene sigurno preko ovoga foruma nemoram stavljati prst na čelo to sigurno znam bolje ja nego Vi ipak su to bili moji štenci. Mislim da mogu da iznesem moje mišljenje i da mi to niko nemože zabraniti dok god nikoga ne vređam barem tako stoji u pravilniku foruma tako mislim da su Vaši komentari meni direktno upućeni potpuno neosnovani.

S jedne strane niko nista nije proda preko ovih oglasa, a s druge strane svi postavljaju oglase i kukaju zbog novih pravila. Cak i ovi koji su postavili po novim pravilima se ljute sto im je obrisano ovo ili ono, zakljucana tema - ali niko nije trazio da mu se oglas skloni ... Al, nema potrebe da sirimo temu. Prosto je : kome odgovaraju uslovi neka postavi oglas, kome ne neka ucestvuje u drugim delovima forumu.

Dan B, za konstruktivne postove smatram i te koje si napiso na ovoj temi. Iznosis svoj stav, bez uvreda ili omalovazavanja ikoga. Sad sto se ne slazemo po nekim pitanjima, to je druga tema...

Ovaj gospodin zbog njegovog stava prema novim pravilima za oglase je trajno banovan:

vi ste obicni sabani,sve posetioce ce te oterati svojim glupostima,a ti si obicna konjina koja nema veze sa kinologijom,zadnji put sam posetio vas forum....

axxo

Redovni clan

Ukupno postova: 2042

Pridružio se: Sub Avg 01, 2009 12:38 am

Znaci pet meseci ste clan a imate 2042 posta.

Ne verujem da ima 50 konstruktivnih(ono sto ja smatram konstuktivnim postom)

A ima clanova sa 150 postova a od toga su 100 konstruktivnih i na forumu su vise godina.

Moje pitanje moderatorima i vama axxo je kako sad izvagati i ovde ostati pravedan.

I ko ima vise prava na postavljanje oglasa.