Sign in to follow this  
vukasin

uredjenje malih oglasa

Recommended Posts

Pa sad ne slazem se sa tobom.

Cisto sumnjam da ces da prodas odraslog psa ako je kvalitet, ni ne pokusavaj da me ubedis u suprotno.

Stenad naravno prodajes i ti kao odgajivac sa 10 kuja, isto kao i ja sa dve ili neko sa jednom.

Sto se tice napredka ili kretnje unazad, to je vec stvar sa kojim ces psom pariti odredjenu kuju i to je do samog vlasnika kuje, bez obzira koliko ih poseduje, znaci ni tu nisi u pravu.

A sad oko tih stenadi, naravno da cena steneta ako je od VA pasa nije ista kao od onih sa samo peticom. Toliko na tu temu.

Izvinjavam se na off topicu.

Znaci postavim oglas sa kompletnim podacima o leglu, sa kontakt telefonima i to je to, pa ko voli nek izvoli nazvati za dalje informacije o ceni i ostalom sto ga zanima.

P.S. Pa stavi link ka sajtu gde ces postaviti slike stenadi :wink: Ko nema sajt moze zainteresovanima da posalje slike putem e-posta :D

Ili jednostavno postaviti samo linkove uploadovanih fotografija,bez "img" tagova.

Ko hoce nacice resenje,nije tesko.

Lično mislim da je opcija sa placanjem oglasa bila mnogo bolje resenje.

Ne mogu da verujem da niko nije zainteresovan za postavljanje placenog banera na sajtu sa ovoliko poseta.

Sto to moraju da budu kinolozi? Tehnomanija,mobilni telefoni,polovni automobili,onlajn knjizare....

To bi donelo vise para za apgrejd citavog foruma na sledeci nivo.

Ja pratim ovaj forum godinama a imam samo 50ak postova. Kako ja sad da napisem jos 200 a hteo bih da postavim oglas? Da pisem o rasi? Sta vec nije napisano? O bilo kojoj rasi? Jedino na prvu stranu pa od ponovo.

Ili da idem na teme tipa kafana,pricaonica,maceve,knjige,tehnika,sta slusate...?

Za takve price postoje drugi forumi.

Da ne tupim vise,dajem jedan predlog.

Da se uvede mogucnost da svako ko ne moze da ispuni gore navedene uslove za postavljanje oglasa a zeli oglas na BK taj oglas moze i da plati. Lepo tante za kukuriku. Izvolte ziro racun,cena je ta,aploudujte skeniranu uplatnicu i posaljite tekst oglasa sa slikama.

....Da se uvede mogucnost da svako ko ne moze da ispuni gore navedene uslove za postavljanje oglasa a zeli oglas na BK taj oglas moze i da plati. Lepo tante za kukuriku. Izvolte ziro racun,cena je ta,aploudujte skeniranu uplatnicu i posaljite tekst oglasa sa slikama.
Zasto uplatnicu, Marko? A placanje on-line? Ko ce se gnjaviti sa cekanjem u redu pa skeniranjem pa....

A sto se tice oglasa sa/bez slike, i do sada su bez slike kratke oglase postavljali oni koji nisu hteli da pokazu sta prodaju (toliko lose???). Kratko, prodajem stenad i tel.... hehe. No nije bitno, sreca ima halooglasa i sl. tako da se na Balkankinology oglasi ni ne moraju postavljati.

Lično mislim da je opcija sa placanjem oglasa bila mnogo bolje resenje.

Mislim da nije. Nisam se jos sreo sa takvim forumom, sto ne znaci da ne postoji. Ko hoce moze da plati baner i ne mora ni da se registrije.

Ne mogu da verujem da niko nije zainteresovan za postavljanje placenog banera na sajtu sa ovoliko poseta.

Sto to moraju da budu kinolozi? Tehnomanija,mobilni telefoni,polovni automobili,onlajn knjizare....

Potpuno se slazem. Ne mora da bude vezano za pse. Internet provajderi imaju interes i da budu sponzori posto svi korisnici placaju nekome internet.

Ja pratim ovaj forum godinama a imam samo 50ak postova. Kako ja sad da napisem jos 200 a hteo bih da postavim oglas? Da pisem o rasi? Sta vec nije napisano? O bilo kojoj rasi? Jedino na prvu stranu pa od ponovo.

Ne postoji rasa o kojoj je sve napisano. Kada se javi neki novi clan, mozes da pomognes, o bolestima pasa mozes da pomognes, das ozbiljan komentar na izlozbu, pokrenes temu o uglovima, o glavi...toga nikad dosta. Sta vise, jedva toga i da ima. Secam se teme o jednoj rasi, pokrenuo sam temu o anatomiji. Niko nije 'teo da pise sem 2-3 clana. Kasnije sam shvatio da nije zbog mene nego zato sto nisu nista znali o tome. Uvek su pisali uopsteno i cestitke. Mislim da je to prazan prostor u kome mozes da se uklopis. To je KINOLOGIJA.

Ili da idem na teme tipa kafana,pricaonica,maceve,knjige,tehnika,sta slusate...?

Tamo se postovi ne broje :wink:

Za takve price postoje drugi forumi.

Slazem se, potpuno. Pricaonica treba da sluzi za offtopic ali vezano za kinologiju ili neku vrlo zanimmljivu temu. Neku aktuelnost u drustvu koja je zaniljiva i pogadja vecinu.

Smatram da je 250 posta mnogo ali i uslov od 6 meseci takodje. No, sta da s eradi. Vreme ce pokazati. Nadam se da ce to usmeriti ljude ka konstruktivnim postovima i ukluciti u rasprave.

Da se upisem i ja... :D :D

Meni se licno vise svidja ideja placenih oglasa, ali sad sta je, tu je....

Zorice, pravilo za broj slika je (meni) odlicno, iz prostog razloga sto malo ljudi ima meru.... Postavlja se niz slika, npr goldeni, 11 komada stenaca, pa mama i tata, babe, dede... Pa sve to isto kad napune 2 nedelje, pa mesec dana... Daj Boze da ih prodaju sve do tada, inace oglas lici na slikovnicu.... U Zov-u se prodaju stenci i bez slike...

Dakle, super, 3 slike na oglasima, a 297 na sopstvenoj prezentaciji, to vam niko ne brani :wink:

Misa, sigurno je pravilo samo za Kupujem/Prodajem... Ostali oglasi su neprofitabilni, nema smisla njih ogranicavati.

Ja mislim da je ipak prestrogo to sa 250 postova,na samu popularnost foruma uticu i ti mali oglasi,mozda 50-tak postova da ste stavili bilo bi realnije,pozdrav i srecna nova godina i ostali praznici...Sve najbolje svima

Ja najvise pratim temu AST(tu rasu drzim i ona me najvise zanima),ljudi koji tamo pisu a da imaju 250 konstruktivnih postova mislim da nema a i ako ima ima ih par.

Podrzavam ovo u potpunosti,oglasa ce biti manje a konstruktivnih postova vise ali 250 je stvarno velika cifra,a vremensko ogranicenje bi povecao.

Pozz

Konstruktivni postovi u mom shvatanju jesu: saveti u vezi nege i ishrane psa, saveti u vezi zdravlja, predstavljanje rase. 250 ovakvih postova(pod uslovom, da čovek ništa ne ponavlja od ranijih podataka na forumu, i da ne piše postove u dve rečenice), isto je kao napisati kvalitetnu knjigu malog formata na 200 strana. Ne znam, ima li pravo bar 10 ljudi na forumu da postavi oglas... :roll: :?

Ili su konstruktivni još neki postovi...

Svakako podržavam, da se uvedu pravila u postavljanju malih oglasa, ali možda je ovo ipak malo preterano...

Zelim da se obratim moderatorima i da ih pitam zasto su obrisali jedan dio oglasa koji neispunjavaju uvjete a druge nisu,zar to nije diskriminacija prema odredjenom broju clanova.Drugo zasto nisu pobrisali onda sve postove oglasa i napisali od danas vrede ova pravila pa ko ima izvoli i pridrzavaj se pravila, ili ako je to bas tako trn u oku nekomu sto ne ukinete rubriku mali ogalasi.Jos zelim i da pitam dali je ovo forum samo za vlasnike ljubimaca ili i odgajivace.

Da niste dosledni onoga sto ste napisali proverio sam prelistavajuci prvu stranu malih oglasa gde stoje oglasi koji imaju 1 post,2 posta i tri a dosta ih ne prelazi 30.,pa se stoga i osecam diskriminiran jer nevidim i svoj oglas.Znaci nebunim se protiv pravila ali me smeta ako za nekoga vrede a za nekoga nevrede pravila i ako je odnos prema nekome roditeljski a prema nekome macehinski.

Volio bih odgovor i lep pozdrav.

A da lepo izbacimo oglase i svi zadovoljni. nema ogranicavajuceg faktora br postova i slicno.

@ Svi - prijavite sve oglase koji po vama treba da se obrisu pa ce biti reseno ni po babu ni po stricevima - bar se nadam da ce stici da pregledaju sve prijave

Zelim da se obratim moderatorima i da ih pitam zasto su obrisali jedan dio oglasa koji neispunjavaju uvjete a druge nisu,zar to nije diskriminacija prema odredjenom broju clanova.Drugo zasto nisu pobrisali onda sve postove oglasa i napisali od danas vrede ova pravila pa ko ima izvoli i pridrzavaj se pravila, ili ako je to bas tako trn u oku nekomu sto ne ukinete rubriku mali ogalasi.Jos zelim i da pitam dali je ovo forum samo za vlasnike ljubimaca ili i odgajivace.

Da niste dosledni onoga sto ste napisali proverio sam prelistavajuci prvu stranu malih oglasa gde stoje oglasi koji imaju 1 post,2 posta i tri a dosta ih ne prelazi 30.,pa se stoga i osecam diskriminiran jer nevidim i svoj oglas.Znaci nebunim se protiv pravila ali me smeta ako za nekoga vrede a za nekoga nevrede pravila i ako je odnos prema nekome roditeljski a prema nekome macehinski.

Volio bih odgovor i lep pozdrav.

Nakon ovakvih kvalifikacija i optuzbi bilo bi vrlo korektno da date direktne cinjenice, zajedno sa linkovima prema oglasima kojima gledamo kroz prste i koji nisu po pravilima, kao i da direktno napisete za koga to pravila ne vaze.

Dezurni Admin BK

Konstruktivni postovi u mom shvatanju jesu: saveti u vezi nege i ishrane psa, saveti u vezi zdravlja, predstavljanje rase.

Ja mnogo sire shvatam "konstruktivni postovi". Po meni tu spada svaki post koji se ne sastoji samo od: pozdrav i tebi, bravo, svaka cast, i meni se bas svidja, super je....i ostalih privatnih poruka pisanih javno na forumu. Tu moze i da bude iznosenja licnog stava po 10000000 pitanja vezana za rasu (karakter, boja, uglovi, izlozbe, kretanje...) i rasprava o istima. POdrazumeva se i ishrana, nega, ponasanje, obuka....lecenje....

Ima mnogo toga da se pise. Ko ne veruje neka pogleda ovde memberlist.php da vidi ko oje o cemu pisao.Gotovo svi o nicemu. Mnogo je tema ostalo za rapravu, mogo informacija nedostaje....

Pod ovim uvjetima nevidim uopšte svrhu postojanja teme mali oglasi ukinite ih. Zar ne mislite da je 250 "konstruktivnih" postova smešan uvjet.Pa nije ovo jedini forum jer mi svi pišemo i na pasminskim forumima gde su isključivo ljudi koji su u toj pasmini. Koliko vidim konkretno u samoj pasmini labrador imate prisutnih svega nekoliko uzgajivača a dobro se sećam nekih prijašnjih vremena kada nas je bilo mnogo, mnogo više. Ja naprimer ne postavljam slike iako postavim to je jako retko jer me mrzi da specijalno za ovaj forum smanjujem na drugu dimenziju na svim ostalim forumima idu fotke 640x480 a ovde ne.

U svakoj slučaju želim vam sve najbolje u Novoj Godini.

"brisu se automatski,nakon 60 dana"

Izvolite primer:

srcky

Tema posta: AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER "SRCKYS" KENNEL PRESENTS

PostPoslato: Pet Dec 12, 2008 9:07 pm

Redovni clan

Pridružio se: Ned Jun 04, 2006 11:11 am

Ovo boldovano si zaboravio i ako oglas vise lici na pozdrave i cestitke

"brisu se automatski,nakon 60 dana"

Izvolite primer:

srcky

Tema posta: AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER "SRCKYS" KENNEL PRESENTS

PostPoslato: Pet Dec 12, 2008 9:07 pm

Redovni clan

Pridružio se: Ned Jun 04, 2006 11:11 am

Ovo boldovano si zaboravio i ako oglas vise lici na pozdrave i cestitke

viewtopic.php?f=85&p=560510#p560510

S obzirom da ovo pravilo vazi tek od danas, moguce je da moderatori nisu uspeli da pociste sve u temi kupujem/prodajem. Ovo ce sigurno biti odradjeno nakon praznika, i garantujem da niko nece biti favorizovan, kao sto to nije bilo slucaj ni do sada ni na jednom delu foruma.

Ja sam svestan da ljudi koji stalno proizvode stence nece biti zadovoljni ovim pravilom, medjuti mi ne zelimo da budemo oglasna tabla. Svako neka investira u svoj sajt, pa tamo moze pustati slike i oglase do mile volje.

Koga interesuje reklama na BK - neka nam se obrati. Postoje baneri, kojima se za pedesetak EUR mesecno moze reklamirati i sajt i leglo ...Verovatno to nece odgovarati mnogima jer se placa, ali ako zelite da se vas banero otvori dnevno 200-300.000 puta to kosta.

Dan B, sa slikama ce nakon Nove Godine biti promenjeno. Zapazanje za velicinu slika vam je na metu i to ce mo korigovati. Sto se tice vlasnika labradora nama je dosta i to sto redovno citaju. A ko ima nesto smisleno da napise - napisace. Problem je sto je i tu kao i kod drugih rasa samo "rekla - kazala" a malo ima argumenata ili necega sa cime se mogu pohvaliti.

Dezurni Admin BK

Neslažem se sa ovim tvojim "rekla kazala" i nemaju se sa čima pohvaliti ali da ne ulazimo u neke dubioze svestan sam da je forum privatan i da radi u principu po pravilu uzmi ili ostavi i da će na kraju biti opet kako ste Vi odlučili tako mislim da je cela ova rasprava uzalud ali eto hteo sam da kažem moje mišljenje.

Da nije licno Ivica Dacic jedan od moderatora?Ovo je kao zakon o saobracaju novi,strog i pravedan...previse je to.Mogli ste lepo nesto kao Sasa Popovic,sms-om na neki broj,skine se 100-200 din i eto mu mali oglas,previse je 250 postova,pa neko mozda prati forum od samog pocetka,uvek pise samo konstruktivne postove i nema ni 100 postova...A i bas u doba ove krize kad retko ko i da proda neko stene vi ste se sad setili i ovo da im ukinete... :twisted: :D .

Pogledao sam malo i opet video da ima oglasa sa nedovoljno postova da bi se mogli tamo nalaziti,a kada je u pitanju norma od 250 konstrutivnih postova,mislim da je preterana i da nigde nisam vidio toliki broj kao uslov pa stoga sve mi ovo vise lici na neciji hir.Gledajuci hipoteticki sta ce se dogoditi ako svi koji su do sada imali oglas a nisu imali uslov,ostvare taj uslov zvan 250.Dali ce i tada biti problema pa cete normu podici na hiljadu,ili sve ipak navodi na ono ajde da se placaju oglasi pa onda vise problema nema,samo Vam je neugodno odjednom to reci pa cekate da neko predlozi,pa ispade po onoj narodnoj u tom grmu lezi zec???

da nigde nisam vidio toliki broj kao uslov pa stoga sve mi ovo vise lici na neciji hir.

http://www.benchmark.rs/forum/announcem ... ?f=27&a=52

Poštovani korisnici, Došlo je do izmene kriterijuma promocije u Member korisničku grupu. Od sada je za to neophodno 6 meseci i 250 poruka. Oni koji su taj status zaslužili ranije (i starim pravilima) neće ostati bez postojećih privilegija tj. već "zasluženog" Member statusa.
Member status je neophodan - Prva i osnovna informacija u vezi malih oglasa: za postavljanje oglasa potrebno je imati minimum "member" status. Menjanje statusa pre zadovoljenja potrebnih uslova nećemo raditi. Ne dozvolite sebi luksuz da slabo smislenim porukama napisanim u kratkom vremenskom roku steknete potrebne uslove za tako nešto, jer time ugrožavate svoj status na forumu. Postoje i oglasi na sajtu, gde su pravila (za sada) manje rigorozna.

to je najstroze sto sam nasao