Nerull

Predstavite svoju foto opremu

Recommended Posts

Na ovoj temi pisite sta koristite za fotografisanje i snimanje. Nije bitno mobilni telefon, aparat, kameru. Pisite prednosti, mane, poredite, komentarisite ... Imate listu zelja, napisite i nju. Ukoliko se dvoumite oko izbora postavite pitanja. I naravno postujte pravila foruma.

Fotoaparat: Canon EOS 350D

Objektiv: ef 50mm 1.4

Trenutno mi je ovo sasvim dovoljno, mozda jednog dana uzmem objektiv sa boljim zumom, ili noviji fotoaparat sa mogucnoscu snimanja HD filmova. Ali, to mi trenutno nije neophodno :)

Ja bolje da predstavim svog dragog i Digi koji mi biraju opremu :grin:

No zaista ne razumem se preterano al evo da probam.

Ljubimac senior:

Nikon D40x

Nikon-D40x-three-quarter.jpg

Malo unapredjeniji point and click koji je prestao da se proizvodi i zamenio ga je unapredjeniji D3000 (kojeg je opet zamenio D3100). Sa svojih 10 mpx, Iso maksimumu od 1600 (ekvivalent 3200), 3AF tachke verno nas je sluzio 4 godine. I josh uvek shljaka bez problema, kada idemo `fotkati u dvoje` meni zapadne :giggle:

Ljubimac podmladak:

Nikon D7000

25468_D7000_front.png

Vec ozbiljnija zverkica sa gomilom dugmica. I ako u DX formatu, sa 16mx, ISO-om do neba i 39 AF tachaka, ne spada u profi telo, nama je i vishe no dovoljan.

Shto se objektiva tiche:

Nikon 18-55 3.5-5.6 DX

nikon-18-55mm-f-35-56g-ed-af-s-dx-nikkor.jpg

Uzet u kitu sa ljubimcem seniorom. Otsustvo stabilizacije (VR) se ispostavlja kao plus pa je ovaj stari objektiv sada cenjeniji od nove vr varijante, zbog oshtrine fotografija.

Nikon 55-200 VR 4-5.6 DX

nikon-55-200-vr.jpg

Objektiv pazaren zbog agilityija i uchenja akcione fotografije. Pa shta da Vam kazem, jedini telac koji imamo pa sluzi, ali je generalno spor pri fokusiranju. Definitivno za Nikona u tom cenovnom rangu bolji je 70-300 VR 4-5.36 FX (brzi u svakom sluchaju).

Nikon 50 1.4 AI

NK5014.jpg

Ovaj gospodin je staaaaaaaar ali je izdrzao pad na beton bez ikakvih oshtecenja (nemojte pokushavati kod kuce :giggle: ). Jedina mana mu je manuelni fokus ali za video i recimo fotkanje statichnih objekata (recimo hrane) je bolji od predhodna dva. Kada bi sad birala ne bi uzimala 50icu vec 35 icu (naravno 1.4 zbog cene ne dolazi u obzir pa 1.8 ).

SB 700

images?q=tbn:ANd9GcQEjFSE99Mm0_kLZ3aYn0VgH4jPinfm3s0LoZNZkY5oEuUoc-LLOA

Najnovija pridoshlica bez koje je bilo zaista teshko i muchno fotografisati indoors. I ako slabiji od SB 900 za nashe potrebe bi taj bliconja bio i previshe.

I tu su josh:

Stalak Manfrotto MK394-H

Blic stativ WF 803 + A1 drzach

Kishobran Black&White 84cm

Svoju listu zelja bolje da ne pishem...

Drugaru, a shto bash taj 55-300? Isti je kao i moja 200otka (+ veci zoom), sporaaaa do besvesti. Poludecesh sa njim za akacionu fotografiju, znam koju muku muchim ja sa ovim mojim telcem. Ozbiljno ako hocesh telca uzmi 70-300 jes da je FX format, ali je brz ko djavo. Ja testirala i to na Kalishu na okupljanju vipeta, neuporedivo bolji objektiv, ali neuporedivo. Sakupi parice ne zuri, al uzmi zverkicu.

It's an ideal lens for anyone not expecting to upgrade to FX, and who needs a little more reach than the excellent 55-200mm VR.

The optical performance of this 55-300mm lens is excellent.

Autofocus is slow. If you want to shoot action, pay a little more for the larger and more expensive semi-professional FX 70-300mm VR instead.

If you don't really need 300mm, the 55-200mm VR is the same as this 55-300mm lens, except for the plastic mount and 200mm maximum, for half the price.

Ja sam planirala 55-200 i pitala fotografa na ciji kurs cu da krenem,on mi je rekao kao da je bolji 55-300...Onda sam se raspitivala i cula da je mnogo spor,pa mi nije bilo jasno zasto mi je preporucio taj...Verovatno nije znao za sta mi treba,a treba mi za akcionu fotografiju,posto ce 90% slika biti psi

Hvala na pomoci,videcu jos sta cu i kako cu

Znachi ne samo iz onoga shto pishe na netu i priche sa drugim ljudima, ja ti iz iskustva kazem 55-300 je spor do bola ali evo ja sad kukam i plachem, fotke sa agilitija mi sve ispale mutne, dobro ajd nisam ja fotkala sve ali nije ni to izgovor.

Shto se kursa tiche ja ti mogu preporuchiti ovaj koji sam ja zavrshila i jedan napredniji.

Skola Foton

Kurs Elementarne fotografije

http://skola.sasapreradovic.com/index.p ... Itemid=196

Ima javim Milanchetu da bude dobar prema tebi :giggle: Shalim se, stvarno ljudi su extra, Lesa i Milanche (mislim da ce Milan drzati prva dva predavajnja i odredjeni broj vezbi) su genijalni. Potrudi se da ostajesh i duze, jer Sale ima predavanja o Psihologiji vizuelnog, Istoriji fotografije i sve mu tome finom i zanimljivom nakon zavrshetka zvanichnog dela. Vezbe nikako ne propushtaj i spremi se za peshachenje, kafu nosi sa sobom jer nema onog uchenja u kafanici :P Ja cu sigurno svratiti neki dan na vezbe smaram malo :grin:

PS. Jel su i dalje predavanja na Vracharu?

Jel neko zna da li na fotoaparat koji se napaja punjivim AA baterijama moze da se nabudzi da radi na adapter,jer imam jedan adapter koji je sad pokvaren al na njemu je mogla da se steluje voltaza od 3 do 12 volti i polarity.sw plus i minus,fotoaparat radi na dve punjive baterije,tako da kontam da bi mozda na adapteru na 3volte mogao da radi, radi se o Sony dsc h5

Pa da i meni je logicno da to moze,nije problem napraviti da te zice budu zakacene za stare baterije pa da se one spuste do kontakata,samo ne znam koja je tacno voltaza za taj aparat to su dve baterije AA od voltu koma dva,to je 2,8volti al dal on koristi toliko za napajanje,a ja imam dosta punjaca za mobilne i nekih adaptera kao od zvucnika za komp i slicno al to je sve preko 5 ili 6volti do 12,ovaj adapter sa stelovanjem volti mi se pokvario a imam jos negde takav samo i polaritet na njemu plus i minus ne znam na koje da stavim i kako da odredim plus i minus u zicama da nebi sprzio aparat

za to se koristi unimer,a ako ga nemas,jedna zica je skroz crna,to je - a ona sa belim linijama je +

Znachi ne samo iz onoga shto pishe na netu i priche sa drugim ljudima, ja ti iz iskustva kazem 55-300 je spor do bola ali evo ja sad kukam i plachem, fotke sa agilitija mi sve ispale mutne, dobro ajd nisam ja fotkala sve ali nije ni to izgovor.

Shto se kursa tiche ja ti mogu preporuchiti ovaj koji sam ja zavrshila i jedan napredniji.

Skola Foton

uh neotvara mi ove linkove, stigao i menji novi kucni ljubimac :giggle: Nikon D3100 :inlove: sad muka moja nauci da koristiš :giggle:

Skola Foton

uh neotvara mi ove linkove, stigao i menji novi kucni ljubimac :giggle: Nikon D3100 :inlove: sad muka moja nauci da koristiš :giggle:

Shta sve utiche na dubinsku oshtrinu (sve je povezano):

- Udaljenost fotografa od predmeta fotografisanja.

- Od medjusobne udaljenosti objekata na samoj fotografiji. Na primer fotografishete dve vazne. Shto su blize jedna drugoj veca je verovatnoca da ce obe biti podjednako oshtre.

- Fokusiranja. Logichno ono shto je u samoj zizi fokusa bice oshtrije od onoga okolo.

- Otvora blende. Otvor blende predstavlja parametar po kome se odredjuje kolichina svetlosti koja pada na senzor. Sama blenda je zatvarach koji stoji preko sochiva, shto je otvor veci veca je i kolichina svetlosti koja unutra upada i obrnuto. Ono shto zbunjuje narod jeste kontradiktornost u mernim jedinicama, naime veci otvor blende se oznachava manjim brojem, a manji otvor blende vecim. Pochetnici (i ja medju njima) dok ne udju u fazon vrlo chesto kada govore o blendi govore u smislu brojeva, pa kada kazu manja blenda misli se na manji broj a samim tim vecu blendu. Bilo bi dobro da svi koji zele time da se bave usvoje terminologiju `znalaca`, pa da pod izrazom `manja blenda` podrazumevaju manji otvor blende (veci broj).

Sad nazad na dubinsku oshtrinu - shto je blenda veca (manji broj) to je dubinska oshtrina manja, odnosno pozadina je zamucenija. Shto je blenda manja (veci broj) to je fotografija oshtrija.

Shta sve utiche na dubinsku oshtrinu (sve je povezano):

- Udaljenost fotografa od predmeta fotografisanja.

- Od medjusobne udaljenosti objekata na samoj fotografiji. Na primer fotografishete dve vazne. Shto su blize jedna drugoj veca je verovatnoca da ce obe biti podjednako oshtre.

- Fokusiranja. Logichno ono shto je u samoj zizi fokusa bice oshtrije od onoga okolo.

- Otvora blende. Otvor blende predstavlja parametar po kome se odredjuje kolichina svetlosti koja pada na senzor. Sama blenda je zatvarach koji stoji preko sochiva, shto je otvor veci veca je i kolichina svetlosti koja unutra upada i obrnuto. Ono shto zbunjuje narod jeste kontradiktornost u mernim jedinicama, naime veci otvor blende se oznachava manjim brojem, a manji otvor blende vecim. Pochetnici (i ja medju njima) dok ne udju u fazon vrlo chesto kada govore o blendi govore u smislu brojeva, pa kada kazu manja blenda misli se na manji broj a samim tim vecu blendu. Bilo bi dobro da svi koji zele time da se bave usvoje terminologiju `znalaca`, pa da pod izrazom `manja blenda` podrazumevaju manji otvor blende (veci broj).

Sad nazad na dubinsku oshtrinu - shto je blenda veca (manji broj) to je dubinska oshtrina manja, odnosno pozadina je zamucenija. Shto je blenda manja (veci broj) to je fotografija oshtrija.

heheh uz sve te savete trebam najosnovnije da naucim,nikad to mene nije zanimalo tako da sam školarac 1 razreda pocetnik :giggle: